Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές: Διαδικασία - Symbian Signed


Pitsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως ξέρετε έχουν κλείσει οι εγγραφές στην συγκεκριμένη σελίδα η οποία μας βολεύει πολύ.

Θέλετε να πείτε ποιοί έχετε λογαριασμό στην συγκεκριμένη σελίδα ώστε να βοηθάτε όσους δεν έχουν;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο οτι βλεπω στο site υπαρχει η επιλογη register now.

 

Αν δοκιμάσεις θα δεις ότι δεν σε αφήνει να γραφτείς.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμάσεις θα δεις ότι δεν σε αφήνει να γραφτείς.

 

Δηλαδή μόνο τα παλιά μέλη είμαστε οκ?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μόνο τα παλιά μέλη είμαστε οκ?

 

Κάπως έτσι...

Οπότε, πείτε ποιοι είστε πρόθυμοι να βοηθήσετε και τους υπόλοιπους που δεν μπορούν να γραφτούν.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

δεν κατλακαβα τι προσγέρει αυτό το site ti sign θα εξηγήσει κάποιος

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

δεν κατλακαβα τι προσγέρει αυτό το site ti sign θα εξηγήσει κάποιος

 

Υπάρχουν εφαρμογές (ακόμη και οι "ραγισμένες") που για να δουλέψουν στο κινητό πρέπει να συνοδεύονται από ενσωματωμένο πιστοποιητικό που να αφορά το συγκεκριμένο τηλέφωνο όπου εγκαθιστώνται ... Τη δημιουργία και στην συνέχεια την ενσωμάτωση του πιστοποιητικού (ή αλλιώς η εφαρμογή είναι "signed") την κάνουμε με μία συγκεκριμένη διαδικασία που περιγράφεται εδώ, στην πρώτη σελίδα του νήματος "Εφαρμογές".

 

Το site αυτό δημιουργεί τα απαιτούμενα πιστοποιητικά (εντελώς αναγκαίο για την ολοκλήρωση της διαδικασίας).

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι...

Οπότε, πείτε ποιοι είστε πρόθυμοι να βοηθήσετε και τους υπόλοιπους που δεν μπορούν να γραφτούν.

 

Καταλαβαίνεις βέβαια ότι δεν είναι εύκολο και τόσο απλο αυτό να γίνει.

Αν θέλουν βέβαια κάποιοι mods να το αναλάβουν...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Estw oti exw account sto site, pws AKRIVWS tha voithisw ayton pou den exei? :whistle:

 

Sou dinei to IMEI ths syskeyhs toy kai to sis arxeio kai to kaneis sign gia thn syskeyh tou :)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω καιρο που ειμαι registered και μπορω να κατεβαζω certificates.πληροφοριακα αρκει ενα αρχειο cer και ενα key αρχειο για να κανετε sign.τo key μπορειτε να φτιαξετε μονοι σας (με το developer certificate request ) ή να χρησιμοποιησετε ετοιμα.οσο για το certificate οποιος θελει απαραιτητα ας μου πει imei να του φτιαξω cer αρχειο.με το μαλακο ομως γιατι δεν έχω πολυ χρονο να ασχολουμε μονο με αυτο.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

επειδη καποιοι αρχισαν να ζητανε να κανω sign ενημερωτικα μπορω να σας στελνω to certificate αν μου δινεται imei και το email για να σας στελνω τα certificate.απο εκει και περα χρησιμοποιωντας το certificate να κανετε sign τις εφαρμογες που θελετε με to γνωστο τροπο μονοι σας.δηλαδη δε θα στελνω ολοκληρες εφαρμογες signed.καντε το μονοι σας στο pc σας.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

εγώ μπορώ να βοηθήσω .. απλά να μου στείλετε το certificate request .

ελπίζω μετά να ξέρετε να κάνετε sign!

το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω στειλει certificate σε τρια ατομα στα email τους με ολα τα αρχεια που χρειαζονται (cer, key , και προγραμμα signing) για να κανουν sign καθως και αναλυτικες πληροφοριες που εγραψα στα ελληνικα πως να κανουν sign οποια εφαρμογη θέλουν χρησιμοποιωντας τα πιο πανω αρχεια.αν ειναι ολα οκ ας το πουν εδώ!
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι ενας εκ των τριων.Τα ελαβα κανονικα τα αρχεια διαβασα αυτα που ελεγε μεσα τα εφαρμοσα κανονικα και μου εβγαλε οτι δεν μπορει να το κανει sign με το μηνυμα "file signing failed.maybe certificate is wrong or you entered a wrong password"

 

ΥΓ ΑΚΥΡΟ!!!Τελικα θελει το πρωτο key που ειχα δημιουργησει εγω!Εκανε sign...Το περναω τωρα και σας ενημερωνω...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

να παρει έχω ξεπερασει το όριο των 24 ωρων.αυριο παλι! icy20 θα το δουμε .παλια μου ελεγε και μενα κατι τετοια κουφα!
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εγω σκαλώνω στην αρχή, δεν ανοίγει το singsis αλλά παιζει να φταίει ο υπολογιστής, θα δοκιμασω το βράδυ από άλλον.

Ευχαριστώ έτσι και αλλιώς.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

βαλε συμβατοτητα windows 2000 στο exe αρχειο!οταν τα καταφερεις πες

 

Το ειχα ήδη δοκιμάσει αλλά δεν...

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δοκίμασα σε άλλο υπολογιστή και δούλεψε κανονικά η διαδικασία του sign άσχετα ότι με ταλαιπωρεί το πρόγραμμα για να εγκατασταθεί.

Γράφεις στις οδηγίες που μου έδωσες "το certificate μπορειτε να το χρησιμοποιησετε με οποια εφαρμογη θελετε!" αυτό ισχύει για όσες εφαρμογές θέλω από εδώ και πέρα ή είναι ένα certificate για κάθε εφαρμογή;

Ευχαριστώ και πάλι.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...