Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν καθότι το unwired κάνει μια καινούργια αρχή είπα να κάνω και εγώ μια και να γράφω με ελληνικά :)

Το ερώτημα μου είναι το εξής: Ποιόν από τους "μεγάλους" (forthnet, telepassport, tellas κτλ) θα προτίνατε σε κάποιον να βάλει. Το βασικό που με ενδιαφέρει είναι οι αστικές κλήσεις και τα κινητά, αλλά ακόμα βασικότερο είναι η αξιοπιστία και η καλή ποιότητα, γιατί η ηχώ ή το delay μπορούν να γίνουν πολύ εκνευριστικά πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΙΔΕΣ??ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΙΣ FORTHNET ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ FORTHNET ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΥΞΗΣΕΙΣ.ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ ΤΩΝ ΚΙΝΗΤΩΝ..ΕΧΩ FORTHNET ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΝΑ ΤΗ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΥΞΗΣΕΙΣ :mad:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Fender

 

Forthnet! εχει βελτιωθει εκπληκτικα το τελευταιο διαστημα! ουτε echo ουτε τιποτα ! και καλες τιμες!

 

 

από ποιότητα όντως βελτιώθηκε...αλλά από τιμές... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Η tellas που έχω βάλει αξίζει? Κάτι άκουσα ότι είναι η ποιο ακριβή εναλακτική! :o
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος με την ACN. Άψογη ποιότητα ομιλίας σε συνδυασμό με τις χαμηλότερες τιμές και το online billing με ενημέρωση σε πραγματικό χρόνο!! :)

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη Forthnet για τις τιμές που είχε κάποτε ήταν υπεράριστη.ΑΛΛΑ, το δελτίο με τις καινούργιες τιμές μου ήρθε σε λογαριασμό Ιουνίου προς Ιουλίου ενώ ισχύουν από 18/5.Αυτό δεν θεωρείται αποπλάνηση ή όπως αλλιώς λέγεται?Όπως και να έχει το θεωρώ μεγαλό κατά και ψηφίζω telepassport :cool:
Link to comment
Share on other sites

με την σειρα μου ψηφιζω εδω κ ενα χρονο δαγκωτο τελεπας παρα τα νερα που κανει καποιες φορες... γιατι πολυ απλα ειναι η πιο φθηνη!τα αστικα λενε οτι θα μπουνε απο σεπτεμβρη... κ το ιντερνετ μεσα στο καλοκαιρι... τοσο καιρο εκανα υπομονη με αυτην τωρα θα κολλησω η θα αλλαξω?

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Tellepassport κι από εμένα. Μέχρι το Μάιο ήμουν φανατικός forthnetάκιας αλλά την έκοψα μόλις άλλαξε το τιμολόγιο. Όσο για το αν έχει βελτιωθεί η ποιότητά της, θα έγινε επειδή έφυγαν πολλοί από αυτήν!

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με τη σειρά μου Tellepassport προτείνω και για σταθερά Forthnet, γιατί μιλάς πολύ ώρα και σε νοιάζει η ποιότητα επικοινωνίας..

Αν τα γεγονότα δεν ταιριάζουν στη θεωρία, άλλαξε τα γεγονότα. Albert Einstein

Ακόμα κι αν πενήντα εκατομμύρια άνθρωποι πουν την ίδια ανοησία, δεν παύει να

είναι μια ανοησία.Bertrand Russell

Oι υπολογιστές είναι άχρηστοι. Tο μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να δίνουν απαντήσεις...Pablo Picasso

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DrGus

 

τελεπας γιατι πολυ απλα ειναι η πιο φθηνη!

 

Το άλλο με το τοτο το ξέρεις ?

 

:D :D :D :p :p :blink: :lol:

Όχι η ποιο φτηνή η tellas

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Exposed_Bone

 

Το άλλο με το τοτο το ξέρεις ?

 

:D :D :D :p :p :blink: :lol:

Όχι η ποιο φτηνή η tellas

 

 

Telepassport eipe o anthrwpos.......oxi tellas!!!Parathrhse ligo kalytera kai tha to deis ki esy!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρουν οι αστικές κλήσεις και έχεις πιστωτική κάρτα σου προτείνω ανεπιφύλακτα το πακέτο city της Starcom: http://www.starcom.gr

 

Mε 4,50 ευρώ τον μήνα έχεις 300 λεπτά αστικές κλήσεις (βγαίνει 1,5 ευρωσέντ ανά λεπτό αντί 2,4 ευρωσέντ που χρεώνουν οι υπόλοιποι...). Επίσης έχει καλές τιμές για κινητά (0,19 ευρωσέντ ανά λεπτό και χρέωση ανά δευτερόλεπτο), υπεραστικά και διεθνή. Επίσης τα αστικά για πάνω από 300 λεπτά στο πακέτο city τα χρεώνει μόνο 2,3 ευρωσέντ ανά λεπτό...

Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

den exo idea poia etairia na pareis mias kai mono vivodi kai forthnet exo dokimasei :)...Alla ontos ta prota 6'' einai dorean se kinhta yperastika kai die8nh...ayto einai 100% sigouro!

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

To kseroun kai to anagnorizoun

 

an pareis thl sto customer support 8a sto poun kiolas..

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jasonpap

 

Για την vivodi μου είχαν πει γνωστοί που την είχαν δοκιμάσει ότι το 60-70% των κλήσεων έβγαιναν λάθος! :( :ninja:

 

 

Χμμ, το 60-70% ειπες?

Αυτο που εχει χαρακτηριστικο η Vivodi, απ' οτι ξερω, ειναι η αργη δρομολογηση στα κινητα - καμμια φορα 10'' κανει για να συνδεθει - και οχι το οτι στο τελος βγαινουν λαθος νουμερα!

Link to comment
Share on other sites

Να ψηφίσω και εγώ tellepassport αν και δεν έχω δοκιμάσει άλλες. Τελευταία έχω παρατηρήσει ότι έχουν διορθώσει και την καθυστέρηση που υπήρχε στα κινητά. Ειδικά στην cosmote η ποιότητα έχει ανέβει αισθητά. Βέβαια αυτά μάλλον παίζουν από κόμβο σε κόμβο.
Link to comment
Share on other sites

Apo tin pleyra mou proteinw anepifilakta ACN me apsogi online paratirisi tou logariasmou kai apo tis pio ftines. Episis poly kali kai akoma ftinoteri i Starcom, eidika me to paketo City tha exeis ti ftinoteri xrewsi apo oles tis ypolipes sta astika alla KAI sta kinita. Kai oi dyo me amesi dromoligisi kai apsogi/poli kali poiotita stis kliseis.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η acn σε σκοτώνει κυριολεκτικά εαν πάρεις σε q.Το είχα κοιτάξει και το ποσό μου είχε φανεί υπέρογκο!Διορθώστε με εαν κάνω λαθος.. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...