Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε τι περιοχη εισαι; .

μηπως η περιοχη που μενεις δεν εχει vdsl ; .

αν δεν ποιανεις vdsl τοτε βαλε adsl απο την κοσμοτε σταθερη και βαλε το speedbooster που λειτουργει με δικτυο κινητης κοσμοτε 4g και συνδυαζει κινητη και σταθερη στο ιντερνετ , ξερω οτι ειναι πιο ακριβο αλλα αξιζει κατα την γνωμη μου .

 

Πιάνω κανονικά vdsl.Το θέμα είναι ότι η Cosmote μου ζήτησε ακριβώς τα διπλά από αυτά που δίνω στη Forthnet.Προφανως και δεν θα πλήρωνα 16.90€ αλλά τουλάχιστον μέχρι 25€ το πολύ αν έχει κάποιος...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως 50αρα στα 26 ευρώ δίνει η Wind και η Vodafone λίγο χαμηλότερα εφόσον έρχεσαι από άλλο πάροχο, κάπου στα 25 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Επειδή έχω χαθεί λίγο...Ποια είναι η καλύτερη προσφορά για 50αρα και 100αρα αυτή την εποχή;Σε 15 μέρες λήγει το συμβόλαιο και έχω 24αρα Forthnet και πρέπει να αλλάξω γιατί δεν πιάνω ούτε 3mbps...δεν μας καλύπτει η προσφορά που μας έκαναν για μεγαλύτερη ταχύτητα..

 

Vodafone στα 23,90€ προσφορα δινει VDSL 50/5 σε καταστηματα και online

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιάνω κανονικά vdsl.Το θέμα είναι ότι η Cosmote μου ζήτησε ακριβώς τα διπλά από αυτά που δίνω στη Forthnet.Προφανως και δεν θα πλήρωνα 16.90€ αλλά τουλάχιστον μέχρι 25€ το πολύ αν έχει κάποιος...

 

Cosmote μονο αν εχεις συνδυαστικό αξιζει ή επειδη ειναι πιο αξιόπιστη.

Εγω πηγα σε Vodafone,και εως τωρα δεν εχω δει διαφορά.

Υποψιν η Vodafone μου δινει καλες προσφορές για 50/5 και στο φοιτητικο σπιτι αξιζει να βαλω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδια!!Θα μιλήσω με Vodafone και βλέποντας και κάνοντας
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδια!!Θα μιλήσω με Vodafone και βλέποντας και κάνοντας

 

Εμενα μου εδωσαν VDSL 50/5 με απεριόριστα σταθερά και 360’ προς κινητά και διεθνή σταθερά με 23€ στα τέλη του 2020 και τώρα μου έδωσαν προσφορά στα 19,5€.

Πολύ καλή τιμή, με δωρεάν ρούτερ και τέλη εγκατάστασης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα τηλέφωνο από το τμήμα προσφορών της Nova μιας και την προφορά την πήραμε από κατάστημα,ίσως έχουν να μας δώσουν κάτι καλύτερο ώστε να αποφύγω και την φορητοτητα και αν όχι προχωράω..Τους έχω ζητήσει εδώ και 2 μέρες μέσω messenger και είπαν ότι θα με καλέσουν άμεσα αλλά δεν με έχουν ενοχλήσει ακόμα
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα τηλέφωνο από το τμήμα προσφορών της Nova μιας και την προφορά την πήραμε από κατάστημα,ίσως έχουν να μας δώσουν κάτι καλύτερο ώστε να αποφύγω και την φορητοτητα και αν όχι προχωράω..Τους έχω ζητήσει εδώ και 2 μέρες μέσω messenger και είπαν ότι θα με καλέσουν άμεσα αλλά δεν με έχουν ενοχλήσει ακόμα

 

Σε αντίστοιχό θέμα που είχα με την vodafone με κάλεσαν 2 μέρες πριν λήξει το συμβόλαιο αφού είχα πάρει τηλέφωνο και τους είπα οτι θέλω να διακόψω την γραμμή. Τελικά μου έκαναν ανανέωση συμβολαίου με 1€ μικρότερό πάγιο. Βέβαια και να μην με καλούσαν θα πήγαινα στην Nova, οπότε μπορούσα να το ρισκάρω έως και την τελευταία μέρα.

.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρεα,01 του μηνα μπαινω σε καινουριο σπιτι ενοικιου το οποιο δεν εχει ιντερνετ και ψαχνω εταιρια να κανω καινουρια συνδεση,τηλ δεν θα κανω χρηση επομενως δεν σκαω για πακετο με ομιλιες και θα ηθελα ταχυτητα τουλάχιστον 24+,στο πατρικο δινω 19,90 στημ βοντα με 30αρα γραμμη υπαρχει κατι αναλογο γενικα σε πακετα εχετε κατι να προτείνεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρεα,01 του μηνα μπαινω σε καινουριο σπιτι ενοικιου το οποιο δεν εχει ιντερνετ και ψαχνω εταιρια να κανω καινουρια συνδεση,τηλ δεν θα κανω χρηση επομενως δεν σκαω για πακετο με ομιλιες και θα ηθελα ταχυτητα τουλάχιστον 24+,στο πατρικο δινω 19,90 στημ βοντα με 30αρα γραμμη υπαρχει κατι αναλογο γενικα σε πακετα εχετε κατι να προτείνεται?

 

https://www.nova.gr/el/idiotes/upiresies-gia-to-spiti/nova-internet-24

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστω πολυ αυριο θα το ψαξω καλυτερα σε επικοινωνία μαζι τους,2 ερωτησεις το σπιτι που βρηκα ειναι σε κεντρικοτατο δρομο θεσσαλονικη κανουν καιρο να ερθουν να στο συνδεσουν αν γνωριζεις φυσικα η κανει μηνες οπως αλλες εταιριες?και δευτερη αυτη η τιμη ειαι τελικη που βλεπω ε?δεν εχει συν αλλα χαζα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

και δευτερη αυτη η τιμη ειαι τελικη που βλεπω ε?δεν εχει συν αλλα χαζα?

 

Είχα παλαιότερα αυτό με την προπληρωμή της NOVA που θα δεις και εσύ. Εαν μπορεί να τα δώσει με την μία κάποιος τα χρήματα, πραγματικά είναι οτι πιο φθηνό. Η τιμή είναι τελική. Σταθερό τηλέφωνο θα έχεις και μονάχα εαν κάνεις κλήσεις απο αυτό θα χρεωθείς παραπάνω χρήματα.

.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα παιδες...Σκεφτομαι για το πατρικο(που δεν υπαρχει μεγαλη αναγκη,αλλα ισως και να υπαρξει στο μελλον για καλη ταχυτητα) 24ρι φοιτητικο απο voda /cosmote Που νομιζω ειναι διπλα σε τιμες...στα 18 ευρω...υπαρχει κατι καλυτερο εκει πολυ κοντα?εκτος απο την προπληρωμη της nova
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες...Σκεφτομαι για το πατρικο(που δεν υπαρχει μεγαλη αναγκη,αλλα ισως και να υπαρξει στο μελλον για καλη ταχυτητα) 24ρι φοιτητικο απο voda /cosmote Που νομιζω ειναι διπλα σε τιμες...στα 18 ευρω...υπαρχει κατι καλυτερο εκει πολυ κοντα?εκτος απο την προπληρωμη της nova

 

Η νοβα δινει με 20.90€ απεριοριστα σταθερα και κινητα καθως και 24αρι ιντερνετ. Με χρέωση του λογαριασμου σε πιστωτικη καρτα ο 13ος μηνας ειναι δωρεαν, οποτε βγαινει 19.29€ ο μηνας.

Link to comment
Share on other sites

Η νοβα δινει με 20.90€ απεριοριστα σταθερα και κινητα καθως και 24αρι ιντερνετ. Με χρέωση του λογαριασμου σε πιστωτικη καρτα ο 13ος μηνας ειναι δωρεαν, οποτε βγαινει 19.29€ ο μηνας.

 

πολυ καλο,το κραταω,ευχαριστω!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτές οι εταιρίες που δίνουν γραμμές ίντερνετ χωρίς καν σταθερό σε τιμές καλές τι φάση? htelco ας πούμε... την inalan την ξέρω την έχει ο κολλητός μου και είναι κατά ευχαριστημένος αλλά σε μένα δεν έχει έρθει ακόμα... οι άλλες είναι αξιόπιστες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
56 ευρω το διμηνο, για double play, 24αρα dsl,

είναι καλή τιμή, ή ακριβή;

Ακριβή.

27 δίνω εγώ στον ΟΤΕ το μήνα με τα ίδια συν 120 προς κινητά και θεωρείται ακριβη

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καμια εταιρεια - προγραμμα που να ζητησω για οικια που δεν πιανει καλα το σημα της Wind Q και θελω να βαλω μονο ιντερνετ εχουμε υποψιν? 

 

σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Εάν αρκούν 40gb / μήνα, κι έχεις κάλυψη 4g Vodafone, το οικονομικότερο είναι το giga wifi on the spot @ 10€ / μήνα: Vodafone Giga WiFi on the spot: Η νέα λύση της Vodafone για Internet παντού, χωρίς μηνιαίο πάγιο και δεσμεύσεις, μέσα από το Vodafone Giga Network - 29/07/2020 < Δελτία Τύπου | Vodafone

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

 

Cosmote

Nova

Ιντερνετ

50/αρι

100/αρι

Τηλεφωνήματα προς σταθερά

Απεριόριστα

Απεριόριστα

Τηλεφωνήματα προς κινητά

120 λεπτά

Απεριόριστα

Εξτρα

1000 λεπτά προς κάθε κινητό της οικογενειας

2 μηνες δωρεάν

Διάρκεια

24/μηνη

24/μηνη

 

Τι μου προτείνετε να διαλλεξω; Η τιμη είναι ιδια 29,90€ ανά μήνα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ήδη κάποιο mifi ή κάποιο κινητό το οποίο δε χρησιμοποιείς και μπορείς να μετατρέψεις σε hotspot, μπορείς να προμηθευτείς την κάρτα sim μόνο, δωρεάν.

To καλό είναι ότι μαζεύονται τα gb που δεν έχεις καταναλώσει. Προϋπόθεση είναι να ανανεώνεις με το ίδιο πακέτο, πριν λήξει αυτό που έχεις. (Δε γίνεται να μαζέψεις υπόλοιπο από το πακέτο των 40gb και να το κάνεις επέκταση με το πακέτο των 10gb)

(Υπάρχει και πακέτο με 10γβ @ 5€)

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είμαστε σε σπίτι με 2 ορόφους. Στο ένα έχουμε 100άρα fiber internet.

Στο άλλο, άλλος αριθμός με 24άρα.

Υπάρχουν 2 σκέψεις:

1. Ή να κόψουμε το ιντερνετ στον αριθμό με την 24άρα (γίνεται;)

2. ή να πάμε στον πιο φθηνό πάροχο. Ποιος είναι άραγε; Vodafone στα 18.9€?

Link to comment
Share on other sites

to 18,60 ισχύει αν έχεις και σύνδεση κινητής στην Vodafone. 

Γράφει στην σελίδα

Οι τιμές περιλαμβάνουν συνδυαστική έκπτωση κινητής – σταθερής, ΦΠΑ 24%, τέλος σταθερής τηλεφωνίας και Internet 5%.
Oι τιμές ισχύουν για φορητότητα αριθμού.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vasileios said:

to 18,60 ισχύει αν έχεις και σύνδεση κινητής στην Vodafone. 

Γράφει στην σελίδα

Οι τιμές περιλαμβάνουν συνδυαστική έκπτωση κινητής – σταθερής, ΦΠΑ 24%, τέλος σταθερής τηλεφωνίας και Internet 5%.
Oι τιμές ισχύουν για φορητότητα αριθμού.

To 18.60 ναι, σε εμένα θα είναι 18.90 με ebill απο vodafone (αντί για 19.9 μέσω getaline.gr)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...