Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα public θεωρούνται "εμπορικοί " αντιπρόσωποι της wind, μιας και υπάρχει επίσημη συνεργασία, επί σειρά ετών.

Θεωρώ δε, πως δεν τίθεται ζήτημα εξ αποστάσεως σύμβασης, αφού ο πελάτης πήγε στον επίσημο αντιπρόσωπο(δεν υπήρξε σύμβαση στο δρόμο ή στο χώρο του πελάτη) και σύναψε συμβόλαιο. Βέβαια δικηγόρος δεν είμαι, οπότε μπορεί ο συμφορουμίτης να τρέξει το θέμα στα αστικά δικαστήρια, ώστε να αποφανθούν.

Πάντως δεν σε εμποδίζει κανείς να φύγεις αυτήν τη στιγμή από τη Wind, πληρώνοντας ένα μικρό πρόστιμο. Αυτό αθροίζεται στο κόστος μεταφοράς και στις ελάχιστες μέρες χρήσης των υπηρεσιών. Για να καταστεί το σενάριο αποδοτικό πρέπει ο ΟΤΕ να συμφωνήσει στη διαγραφή της ποινής σου(46 ευρώ) και στην παροχή της προηγούμενης προσφοράς, με επιπλέον δωρεάν τέλη επιστροφής.

Επιπλέον, έχουν κάθε δικαίωμα άρνησης παραλαβής της επιταγής από μέρους σου, αφού εκδίδεται όνομα της μητέρας σου. Ευγενικά μπορείς να πας με την ταυτότητα της στο κατάστημα, ώστε να παραλάβεις. Σε κάθε άλλη περίπτωση μια εξουσιοδότηση, θα διευθετήσει το ζήτημα.

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι στο λινκ δεν αναφερει τι εννοει καταστημα ο κανονισμος.επισημο η' εμπορικο αντιπροσπωπο.αλλα οκ δεν θα το παμε τοσο μακρια.εγω δεν θελω να φυγω απο την Wind με προστιμο.δεν ξαναμπαινω σαυτην την διαδικασια.και το προστιμο θα ειναι μεγαλυτερο απο της κοσμοτε γιατι εκει το συμβολαιο ειναι 18μηνο ενω στην Wind 24μηνο.

 

η κοσμοτε το προστιμο εχει συμφωνησει να το σβησει μου το ειπε .για τελη φορητοτητας δεν ανεφερε τιποτα αλλα δεν νομιζω να εχει αντιρηση.βεβαια αφου οπως ειπε ο φιλος εχω δικαιωμα ακομα υπαναχωρησης αρα επισημα δεν ανηκω ακομα στην Wind γιατι να πληρωσω τελη φορητοτητας στην κοσμοτε?

 

εδω ηθελα να ρωτησω κατι πολυ σημαντικο.η υπαλληλος της κοσμοτε μου ειπε να την καλεσω αν συμφωνω.ας πουμε οτι συμφωνω,της ζηταω να μου στειλει την προσφορα σε μειλ για να ειμαι καλλυμενος η΄βασιζομαι στην ηχογραφηση της κλησης απο την κοσμοτε και αυτο λειτουργει σαν δεσμευση γιαυτους?

 

στο αλλο που λες ,ενοειται οτι πηγα με την ταυτοτητα της μητερας μου,οπως και στο συμβολαιο.και παλι ομως αν θελουν την δινουν γιατι κανονικα χρειαζεται εξουσιοδοτηση.απλα καποιοι υπαλληλοι καταλαβαινουν οτι οταν πας εκει με ταυτοτητα της μητερας σου,με προηγουμενο λογαριασμο και την καλουν και σε τηλεφωνο να μιλησουν οτι δεν προκειται να εισαι απατεωνας με τοσα εγγραφα μαζι αλουνου και οτι κανεις μια εξυπηρετηση. και σου κανουν την συμδεση και σουν δινουν και την δωροεπιταγη χωρις εξουσιοδοτηση και μονο με την ταυτοτητα.απλα εκεινεη την μερα δεν ηταν εκει αυτοι οι υπαλληλοι που θα με εξυπηρετουσαν μονο με την ταυτοτητα της.

εδω τωρα υπαρχει και ενας παραλογισμος.αν εκανα συμδεση απο τηλεφωνο θα μου εστελναν κουριερ και θα εβαζα μια υπογραφη χωρις ταυτοτηες κ.λ.π. το ειδα με τα ματια μου.μια ενοικος διπλα μου εκανε νεα συνδεση και ηρθε ο κουριερ με το συμβολαιο για να υπογραψει.αλλα δεν την βρηκκε εκει και του ειπε αυτη να υπογραψουμε εμεις διπλα γιαυτην.και ο κουριερ χαρηκε γιατι ηθελε να ξεμπερδευει.και εγω του λεω δεν υπογραφω για μια ξενη.εδω ειναι η υποκρισια.η εταιρεια δεν κανει συνδεησ αν εγω παω με ταυτοτητα και λογαριασμο μια συνδεση στο ονομα της μητερας μου αλλα στελνει τον κουριερ να υπογραψει την παραλαβη ενας αγνωστος.

 

στο θεμα ομως τωρα ,εγω μιλησα οτι δεν εχει εκδοθει ακομα η δωροεπιταγη οπως μου υποσχεθηκαν αμεσως μετα την ενεργοποιηση.και μου ειπαν οτι θα γινει ενα μηνα μετα.προφανως και αυτοι περιμενουν αποτι καταλαβα τωρα, η προθεσμια για αιτηση υπαναχωρησης να ληξει και μετα,ωστε να μην παρω την επιταγη και μετα την κανω.

 

αλλη φορα θα ξερω οτι κανω αιτηση φορητοτητας απο τηλεφωνο και οχι απο καταστημα για να μπορω να φυγω και να κανω παζαρια ελευθερος.

Edited by dreamer12
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που το διάβασες, αλλά σε μη εξ αποστάσεως σύμβαση(κατάστημα) δεν έχεις απολύτως κανένα δικαίωμα υπαναχώρησης. Πόσο μάλλον εάν έχει πραγματοποιηθεί η ενεργοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Eτσι ακριβώς είναι και άδικα παιδεύεσαι. Αν αποφασίσεις να επιστρέψεις στην Cosmote η Wind θα απαιτήσει (δικαιολογημένα) να πληρώσεις τέλος αποσύνδεσης
Link to comment
Share on other sites

μα δεν ειπα το αντιθετο,ισα ισα το δικαιολογω και γιαυτο δεν εχω προχωρησει σε καμμια κινηση.το ανεφερα και εγω στα προηγουμενα ποστ οτι γνωριζω οτι δεν γινεται απο καταστημα.απλα δεν γνωριζω ποιο ενοει κατστημα,προφανως ολα ειτε ειναι δικο της ειτε συνεργατη.αυτο ηθελα να διευκρινισω και μαλλον δεν χρειαζεται. εξαλου οταν παρω την δωροεπιταγη το προστιμο απο τον οτε εχει ισοσταθμιστει και η Wind μια χαρα προσφορα προγραμμα εχει.το να παω πισω στην κοσμοτε περισοτερο το ηθελα για να σβηστει το προστιμο ασχετα με την προσφορα.εξαλου ολα αυτα που μου προσφερει η κοσμοτε ετσι οπως τα υπολογισα ειναι σαν να τα πληρωνω στην τιμη που μου δινει 23.5.το μονο κερδος μου θα ηταν το σβησιμο του προστιμου.

 

οποτε προχωραω με την Wind χωρις να προσπαθησω για ακυρωση αιτησης και τα λεμε σε 2 χρονια οπως ειπε και η υπαλληλος της κοσμοτε.την αλλη φορα θα το κανω τηλεφνικα και θα κινηθω πιο εξυπνα και μεθοδικα για αντιπροσφορα.παντως τα πραγματα με τις αντιπροσφορες εχουν σφιξει με τον νεο κανονισμο.

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια ειχατε δικιο .φιλος που εργαζεται σε γερμανο μου ειπε οτι αν κανεις συμβολαιο αλλου ακομα και ελευθερος να εισαι και μεσα στις πρωτες 14 μερες που θεωρητικα εχεις δικαιωμα υπαναχωρησης αν δεν ειναι απο κατστημα η συνδεση εχει δικαιωμα η εταιρεια να σου ζητησει μεσα στις 14 μερες τελη ενεργοποιησης και χρησης για το διαστημα που εισαι ,αν προσπαθησεις να φυγεις λογω καλυτερης αντιπροσφορας.με λιγα λογια το παιχνιδι αντιπροσφορα εχει τελειωσει γιατι πλεον οι εταιρειες δεν βαζουν την αιτηση στο ντουλαπι και περιμενουν 14 μερες,την ενεργοποιουν αμεσως ωστε αν θες να φυγεις απο υπαναχωρηση να πληρωσεις.τερμα οι αντιπροσοφρες οπου πας μενεις η πληρωνεις και φευγεις.

αυτα ας τα ακουν και βλεπουν οι εταιρειες οταν τους λεμε οτι πρεπει να κανουν αντιπροσφορα πριν φυγουμε γιατι αμα φυγουμε μας ξεχνανε.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση συμβολαίου στη Nova τον Ιούνιο του 2018 ως εξής. Γνωρίζοντας οτι ο νέος κανονισμός της ΕΕΤΤ έχει βάλει στη γωνία τις αντιπροσφορές, έστειλα ενα μήνυμα μέσω φόρμας επικοινωνίας στη Nova, λέγοντας ότι έχω λάβει προσφορά από άλλον πάροχο (ψευδως), συνεπώς επιθυμώ κάποια αντιπρόταση από εκείνους.

 

Σας πληροφορώ ότι με κάλεσαν την επόμενη μερα και απο 2play με απεριόριστα σταθερά κ 720' λεπτά προς κινητά με 23ε το μηνα μου έδωσαν επιπλέον απεριόριστα προς κινητά με 20,90ε το μήνα. Σημειωτέον ότι δεν ειμαι και κανένας "παλιός" πελάτης, τον Ιούνιο του 2016 μετακόμισα στη Nova.

 

Εν ολιγοις: εφ οσον δε δουλεύει "αυτόματα" ο μηχανισμός των αντιπροσφορών, γυρνάτε εσείς ενα μικρο γρανάζι.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστος..αλλα δεν ειναι κοτε που την εχει δει απο ψηλα..που θα παει οταν δει να φευγουν ολοι θα λυγισει και αυτος...σιγουρα αυτο πρεπει να κανουμε,να πιεσουμε και εμεις πρωτοι γιατι εχει αλλαξει το συστημα.
Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστος..αλλα δεν ειναι κοτε που την εχει δει απο ψηλα..που θα παει οταν δει να φευγουν ολοι θα λυγισει και αυτος...σιγουρα αυτο πρεπει να κανουμε,να πιεσουμε και εμεις πρωτοι γιατι εχει αλλαξει το συστημα.

 

Το συμβολαιο μου ληγει τον Ιουνιο του 2020. Ισως αυτη τη φορα να μην καταφερω να παρω καλη προσφορά. Στο μεσοδιαστημα των 2 ετων που διαρκει το συμβολαιο πολλα μπορουν να αλλαξουν στις τακτικές της αγορας και της καθε εταιρίας...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σας πληροφορώ ότι με κάλεσαν την επόμενη μερα και απο 2play με απεριόριστα σταθερά κ 720' λεπτά προς κινητά με 23ε το μηνα μου έδωσαν επιπλέον απεριόριστα προς κινητά με 20,90ε το μήνα. ι.

 

Αυτή είναι ούτως ή άλλως η νέα τιμή του πακέτου τους.

 

Αλλά θα δοκιμάσω το tip σου!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι ούτως ή άλλως η νέα τιμή του πακέτου τους.

 

Αλλά θα δοκιμάσω το tip σου!

 

Δε νομιζω οτι υπαρχει επίσημη προσφορά στα 20,90ε.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,

Το διετες συμβολαιο μου με τον ΟΤΕ(vdsl 50 με 31e) τελειωσε πριν λιγες μερες κι επειδη δεν επεφταν με τιποτα κατω απο τα 34e για ανανεωση,αποφασισα να τους αφησω κανοντας φορητοτητα στην wind με καλυτερη προσφορα(28e).Tο ερωτημα μου ειναι αν με την Wind θα εχω προβληματα στην ταχυτητα του ιντερνετ με αποσυνδεσεις κτλ.Σημειωνω οτι με τον OTE ειχα μονιμα 46mbps.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μόνο η πράξη θα το δείξει γιατί εξαρτάται και από την περιοχή.

Σε ταχύτητες δε θα έχεις πρόβλημα σίγουρα.

Οι αποσυνδέσεις ακόμα και στο vdsl ήταν ο λόγος που έφυγα από τη wind . Δεν παλευόταν . Δεκάδες καθημερινώς.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα, φίλος θέλει να βάλει σταθερό + ίντερνετ σε νέο φοιτητικό σε σπίτι της κόρης του (ενοικίαση), χωρίς απαιτήσεις με αξιοπιστία και χαμηλό κόστος.

 

Είδα Nova 2play στα 23€/μ ως το φθηνότερο (ή 20,9€ εάν υπάρχει ήδη γραμμή λέει.... Τι εννοεί; Εάν υπάρχει ήδη τηλέφωνο με οποιαδήποτε εταιρία μάλλον;;

 

Άλλες προτάσεις έως το 20αρικο/μ;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, φίλος θέλει να βάλει σταθερό + ίντερνετ σε νέο φοιτητικό σε σπίτι της κόρης του (ενοικίαση), χωρίς απαιτήσεις με αξιοπιστία και χαμηλό κόστος.

 

Είδα Nova 2play στα 23€/μ ως το φθηνότερο (ή 20,9€ εάν υπάρχει ήδη γραμμή λέει.... Τι εννοεί; Εάν υπάρχει ήδη τηλέφωνο με οποιαδήποτε εταιρία μάλλον;;

 

Άλλες προτάσεις έως το 20αρικο/μ;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

 

Αφού η κόρη του είναι φοιτήτρια (λογικά έχει πάσο) μπορεί να το χρησιμοποιήσει για να έχει καλύτερες τιμές στην σύνδεση που θα κάνει.

Φοιτητικό (προϋποθέτει πάσο)

Comsote 24mbps/24 μήνες 18.90€ με ebill

Vodafone 24mbps 17.90€

Αλλιώς πας nova (Forthnet) βγαίνει 15.75€ με προπληρωμή όμως.

Περισσότερα καλύτερα να ρωτήσει σε κάποιο κατάστημα για τέλη ενεργοποίησης σύνδεσης κτλ η κάθε εταιρεία έχει διαφορετική πολιτική σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις αναλυτικές πληροφορίες, ναι είναι φοιτήτρια σε ιεκ μεν αλλά έχει βεβαίωση που μετράει είπε σαν πάσο, έχει ήδη Vodafone φοιτητικό κινητό με την βεβαίωση αυτή.

 

Μάλλον για Forthnet, την φτηνότερη λύση βλέπω να καταλήγει.

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα,

 

Ψάχνω για κάποιον πάροχο, οποιονδήποτε που θα προσφέρει απεριόριστες αστικές κλήσεις κ 24αρι ίντερνετ, χωρίς δέσμευση όμως. Δήλαδη να μπορώ να διακόψω το συμβόλαιο οποιαδήποτε στιγμή χωρίς πρόστιμο. Υπάρχει κάποια προσφορά αυτήν την περίοδο χωρίς δέσμευση γιατί από όσο το έψαξα όλοι θέλουν 24μηνη παραμονή?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ψάχνω για κάποιον πάροχο, οποιονδήποτε που θα προσφέρει απεριόριστες αστικές κλήσεις κ 24αρι ίντερνετ, χωρίς δέσμευση όμως. Δήλαδη να μπορώ να διακόψω το συμβόλαιο οποιαδήποτε στιγμή χωρίς πρόστιμο. Υπάρχει κάποια προσφορά αυτήν την περίοδο χωρίς δέσμευση γιατί από όσο το έψαξα όλοι θέλουν 24μηνη παραμονή?

 

νομιζω οτι και ο οτε δινει χωρις δεσμευση αλλα ανεβαινε παρα πολυ το κοστος τον μηνα καπου στα 40 ευρω αλλα ητανε μονο για ιντερνετ και πληρωνες κοστος ενεργοποιησης νεας γραμμης αλλα και κοστος ενεργοποιησης adsl . Δεν εχω βρει κατι που να εχει και ομιλια . Επισης υπαρχει μονο η nova το προπληρωμενο adsl με 15,75 ευρω *12 μηνες αλλα τα προπληρωνεις απο την αρχη . Δεν εχει σταθερο σπιτι ; για αυτο θελεις να βαλεις ιντερνετ χωρις δεσμευση; .

Επισης ρωτησε και εδω inalan.gr

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω σταθερό και θέλω να διατηρήσω τόσο τις απεριόριστες αστικές όσο κ το 24αρι. Τώρα πληρώνω 40 ευρώ που είναι πολλά για ότι παιρνω. Αλλά ανα πάσα στιγμή μπορεί να πρεπει να το διακόψω λόγω μετακόμισης. Πιθανόν βέβαια να με συμφέρει να οδηγηθω σε μια λύση τύπου Vodafone που είδα πως έχει μια προσφορά με 18,90 κ όποτε χρειαστεί να το διακόψω πληρώνοντας την ποινή διακοπής συμβολαίου. Είδα ότι είναι γύρω στα 120 ευρώ,άρα σε6 μήνες κάνω απόσβεση σε σχέση με το να πληρώνω τα 40αρια.
Link to comment
Share on other sites

Έχω σταθερό και θέλω να διατηρήσω τόσο τις απεριόριστες αστικές όσο κ το 24αρι. Τώρα πληρώνω 40 ευρώ που είναι πολλά για ότι παιρνω. Αλλά ανα πάσα στιγμή μπορεί να πρεπει να το διακόψω λόγω μετακόμισης. Πιθανόν βέβαια να με συμφέρει να οδηγηθω σε μια λύση τύπου Vodafone που είδα πως έχει μια προσφορά με 18,90 κ όποτε χρειαστεί να το διακόψω πληρώνοντας την ποινή διακοπής συμβολαίου. Είδα ότι είναι γύρω στα 120 ευρώ,άρα σε6 μήνες κάνω απόσβεση σε σχέση με το να πληρώνω τα 40αρια.

 

σε τι περιοχη εισαι;

Αμα ειναι να μετακομίσεις και σιγουρα θα χρειαστει να μεταφερεις την γραμμη σου καλυτερα να επιλεξεις προγραμμα στον οτε με νεα συμβαση 24 μηνες ή 18 εαν υπαρχει ακομα. Και μετα κανεις μεταφορα στην γραμμη σου . Εαν πας σε αλλο παροχο και στην περιοχη αυτην δεν εχει διαθεσιμοτητα κανενας αλλος παροχος εκτος του οτε ( οπως εμενα) τοτε ο παροχος σου καταργει το συμβολαιο λογω οτι δεν μπορει να σου παρεχει υπηρεσιες αφου δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα.

Παντως στην κοσμοτε σταθερη με adsl 24αρι με σκετο ιντερνετ εχει 23 ευρω , ενω με ιντερνετ 24ρι και απεριοριστα σταθερα και 120 λεπτα και 29 χωρες του εξωτερικου σταθερα και κινητα προς κινητα εχει 26,90 ευρω με email λογαριασμο , αλλα αμα κανεις κλησεις προς κινητα για να μην ξεφυγεις και την πατησεις οπως εγω θα σου προτεινα να βαλεις το πακετο με 28,90 ευρω που δινει απεριοριστα σταθερα αλλα 420 λεπτα προς κινητα και 29 χωρες του εξωτερικου σταθερα και κινητα και με email λογαριασμο. Επειδη ειχα το προγραμμα με 120 λεπτα προς κινητα και ξεπερασα αρκετα το πακετο μου ηρθε να πληρωσω 78 ευρω τον μηνα ειναι παρα πολλα και μετα εκανα αλλαγη στο πακετο με τα 28,90 ευρω εξαλλου δεν υπαρχει μεγαλυτερο και δεν πιστευω οτι ποτε θα καταναλωσω τοσα πολλα λεπτα προς κινητα.

Απο την αλλη αμα δεν θελεις πας στο οτε λογω οτι ειναι ακριβος , προτεινω να βαλεις nova (forthnet ) ενα προγραμμα που εχει και απεριοριστα κινητα .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
σε τι περιοχη εισαι;

Αμα ειναι να μετακομίσεις και σιγουρα θα χρειαστει να μεταφερεις την γραμμη σου καλυτερα να επιλεξεις προγραμμα στον οτε με νεα συμβαση 24 μηνες ή 18 εαν υπαρχει ακομα. Και μετα κανεις μεταφορα στην γραμμη σου . Εαν πας σε αλλο παροχο και στην περιοχη αυτην δεν εχει διαθεσιμοτητα κανενας αλλος παροχος εκτος του οτε ( οπως εμενα) τοτε ο παροχος σου καταργει το συμβολαιο λογω οτι δεν μπορει να σου παρεχει υπηρεσιες αφου δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα.

Παντως στην κοσμοτε σταθερη με adsl 24αρι με σκετο ιντερνετ εχει 23 ευρω , ενω με ιντερνετ 24ρι και απεριοριστα σταθερα και 120 λεπτα και 29 χωρες του εξωτερικου σταθερα και κινητα προς κινητα εχει 26,90 ευρω με email λογαριασμο , αλλα αμα κανεις κλησεις προς κινητα για να μην ξεφυγεις και την πατησεις οπως εγω θα σου προτεινα να βαλεις το πακετο με 28,90 ευρω που δινει απεριοριστα σταθερα αλλα 420 λεπτα προς κινητα και 29 χωρες του εξωτερικου σταθερα και κινητα και με email λογαριασμο. Επειδη ειχα το προγραμμα με 120 λεπτα προς κινητα και ξεπερασα αρκετα το πακετο μου ηρθε να πληρωσω 78 ευρω τον μηνα ειναι παρα πολλα και μετα εκανα αλλαγη στο πακετο με τα 28,90 ευρω εξαλλου δεν υπαρχει μεγαλυτερο και δεν πιστευω οτι ποτε θα καταναλωσω τοσα πολλα λεπτα προς κινητα.

Απο την αλλη αμα δεν θελεις πας στο οτε λογω οτι ειναι ακριβος , προτεινω να βαλεις nova (forthnet ) ενα προγραμμα που εχει και απεριοριστα κινητα .

 

 

Για μενα και η Vodafone ειναι καλη. Τουλαχιστον στην Κεφαλονια εχω γυρω στα 10Mbps Download και 0,8 Upload με απεριόριστα σταθερα και κινητα.

Λογω κινητού συμβολαίου μου εκαναν μια μεγαλη έκπτωση και δινω γυρω στα 13€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα... Επειδή έχω χαθεί λίγο...Ποια είναι η καλύτερη προσφορά για 50αρα και 100αρα αυτή την εποχή;Σε 15 μέρες λήγει το συμβόλαιο και έχω 24αρα Forthnet και πρέπει να αλλάξω γιατί δεν πιάνω ούτε 3mbps...δεν μας καλύπτει η προσφορά που μας έκαναν για μεγαλύτερη ταχύτητα..
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις αναλυτικές πληροφορίες, ναι είναι φοιτήτρια σε ιεκ μεν αλλά έχει βεβαίωση που μετράει είπε σαν πάσο, έχει ήδη Vodafone φοιτητικό κινητό με την βεβαίωση αυτή.

 

Μάλλον για Forthnet, την φτηνότερη λύση βλέπω να καταλήγει.

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

 

Να παει σε Cosmote,καλυτερη ποιότητα υπηρεσιών και δωρεαν ρουτερ/τέλη εγκατάστασης.

Η Vodafone θελει 20€ για την αγορά του

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Επειδή έχω χαθεί λίγο...Ποια είναι η καλύτερη προσφορά για 50αρα και 100αρα αυτή την εποχή;Σε 15 μέρες λήγει το συμβόλαιο και έχω 24αρα Forthnet και πρέπει να αλλάξω γιατί δεν πιάνω ούτε 3mbps...δεν μας καλύπτει η προσφορά που μας έκαναν για μεγαλύτερη ταχύτητα..

 

σε τι περιοχη εισαι; .

μηπως η περιοχη που μενεις δεν εχει vdsl ; .

αν δεν ποιανεις vdsl τοτε βαλε adsl απο την κοσμοτε σταθερη και βαλε το speedbooster που λειτουργει με δικτυο κινητης κοσμοτε 4g και συνδυαζει κινητη και σταθερη στο ιντερνετ , ξερω οτι ειναι πιο ακριβο αλλα αξιζει κατα την γνωμη μου .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...