Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σιγα που θα μπλεκα με το iphone μια ζωη προβληματα,το θεωρω ισαξιο απο UI και πολυ καλυτερο σε ολουs τουs αλλουs τομειs.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:D Viewty

Analysis

 

ΕΜΦΑΝΙΣΗ:

Εντυπωσιακή, αρρενωπή εμφάνιση, συμπαγής κατασκευή, με εκθαμπωτική οθόνη και μεταλλικά φινιρίσματα, που δένουν αρμονικά με το μαύρο χρώμα της συσκευής. Από τη πίσω μεριά κάποιος μπορεί να θεωρήσει ότι πρόκειται για ψηφιακή μηχανή, ενώ από τη μπροστινή μεριά, η δεύτερη κάμερα και η LCD οθόνη αφής των 3" υπενθυμίζει ότι πρόκειται (απλώς!) για ένα από τα πιο προικισμένα 3G κινητά.. Βαθμός Εμφάνισης=10.0

 

ΜΕΝΟΥ:

Πρωτοποριακό, εύχρηστο και ευχάριστο στην εμφάνιση (τουλάχιστον στα 2 από τα 3 θέματα που περιέχει). Φθάνεις σε αυτό που σε ενδιαφέρει σχετικά εύκολα και γρήγορα. Για την εγγραφή μηνύματος δεν είναι απαραίτητη η γραφίδα για να τα καταφέρει κανείς. Αυτό που ίσως θα ενοχλήσει κάπως είναι η έλλειψη κουμπιού αφής για τη διόρθωση κάποιου λάθους και η υποχρεωτική χρήση του κουμπιού C . Όσον αφορά τη διαχείριση φωτογραφιών και επαφών θέλει μια προσπάθεια προσαρμογής αλλά η δυνατότητα αναζήτησης στις επαφές δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα. Αντίθετα, στη προβολή εικόνων η δυνατότητα δημιουργίας και εμφάνισης φακέλων θα ήταν πολύ βολική, αν υπήρχε.Βαθμός Μενού=9.0

 

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ:

Το κινητό μπορεί να πει κανείς ότι είναι πλήρες εφαρμογών, εκτός από την έλλειψη WI-FI και GPS... Στα πολύ συν αναφέρω την ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ποιότητα βίντεο DIVX που μπορεί να αναπαράγει.. Πραγματικά η αίσθηση που σου δίνει η εκπληκτικής ευκρίνειας οθόνη είναι ότι παρακολουθείς ταινία (κατά κύριο λόγο) σε widescreen οθόνη τηλεόρασης. Οι υπότιτλοι φυσικά είναι κάτι παραπάνω από ξεκάθαροι και διαβάζονται πάρα πολύ άνετα και από απόσταση... Το ράδιο είναι πολύ εύχρηστο και το σήμα του πολύ καλό. Το ίδιο και η εφαρμογή για την αναπαραγωγή τραγουδιών. Θυμίζει λίγο Sony Ericsson Walkman. Στα μείον η όχι και τόσο καλή ποιότητα του εξωτερικού ηχείου, προτιμήστε τη χρήση ακουστικών η οποία παρέχει εξαιρετικής ποιότητας ήχο και για ταινία και για μουσική. Επιλογές για τη λήψη φωτογραφιών και βίντεο κάτι παραπάνω από πλούσιες. Καινοτομίες παντού... 5.1 Mpixels, Slow-motion 120frames video, και πολλές άλλες λιχουδιές περιμένουν κάθε έναν από εμάς να τις ανακαλύψουμε...Βαθμός Εφαρμογών=9.50

 

ΑΞΕΣΟΥΑΡ-ΕΧΤΡΑ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ:

Σίγουρα το γεγονός ότι δεν περιέχει λειτουργικό σύστημα αλλά βασίζεται αποκλειστικά σε flash αρχεία αποκλείει από τον χρήστη την εγκατάσταση επιπλέον εφαρμογών (πλην των java). Κατα τη γνώμη μου το κινητό δεν έχει κραυγαλέες ελλείψεις για να χρειαστεί την υποστήριξη επιπλέον εφαρμογών. Παιχνίδια-java υπάρχουν δωρεάν στο ίντερνετ αλλά τα περισσότερα δεν είναι υψηλής ποιότητας. Προτιμήστε να κατεβάσετε ή να αγοράσετε παιχνίδια που να τους αξίζει να εγκατασταθούν στο κινητό αυτό. Εγκατάσταση επιπλέον θεμάτων δεν μπορεί να γίνει αλλά η δημιουργία εικόνων σε μέγεθος 240*400 και η μετέπειτα εγκατάστασή τους ως ταπετσαρία είναι κάτι περισσότερο από εύκολη.. Όσον αφορά αξεσουάρ το κουτί έρχεται μαζί με φορτιστή, ακουστικά, και καλώδιο μεταφοράς δεδομένων. Για κάρτα μνήμης προτείνει microSD PREMIER, μέχρι 2GB (26euro από κατάστημα με φωτογραφικά είδη στη Στουρνάρη). Επίσης μία πολύ όμορφη, επώνυμη, δερμάτινη και πρακτική θήκη που ταιριάζει ακριβώς στο κινητό, μπορείτε να βρείτε σε "κόκκινο" υποκατάστημα κινητής τηλεφωνίας με 15euro. Βαθμός Αξεσουάρ και Εξτρα Εφαρμογών=8.50

 

Μέσος όρος Βαθμολογίας= 9.25

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/medium/25122007_005b_.jpg

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/medium/25122007_006b_.jpg

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/medium/25122007b.jpg

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/medium/25122007_001b_.jpg

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/medium/P251207_12_46b.jpg

 

Σύντομα περισσότερες φωτογραφίες...

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρεις τπτ για το ηχείο που είναι μέτριο και για

το γεγονός ότι μπορείς να αποθηκεύσεις μόνο 3-4 σημειώσεις.

 

Ευχαριστούμε για το review,

Χρόνια Πολλά

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

εγω με αριστα το 10 το βαθμολογω με 9,αριστη βαθμολογια που πολυ λιγα κινητα μπορουν να εχουν.
Link to comment
Share on other sites

εγω με αριστα το 10 το βαθμολογω με 9,αριστη βαθμολογια που πολυ λιγα κινητα μπορουν να εχουν.

 

Kalo kinitaki einai, telika akoma den 3erw ti na parw .

makari na eixe GPS kai WIFI ... 8a to agoraza

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγινα κατοχος του Ku990 πριν 6 μερες,και εντυπωσιαστηκα ειλικρινα.Eχω και το g500 της toshiba to opoio θεωρω best value4money στην κατηγορια του(hsdpa,wi-fi και απειρα προγραμματα,πολυ καλη ευκρινεια,2mpixel,lead flash),αλλα πραγματικα αυτα που κανει το lg σε video kai φωτο δεν παιζονται.

Οι κορεατες γεννησαν το πρωτο hi-tech κινητο κατα τη γνωμη μου.Καλυτερο ΚΑΙ απο το ericson850,και απο τα 5αρια της Samsung kai apo to motorola v8(to motorola εχει καλυτερη μπαταρια και επεκτασιμη,αλλα ΔΕΝ παιζει divx mono mo αρχεια,τουλαχιστον απο τι μανα του).Κανενα προβλημα,αρκει να προσεξετε στον συγχρονισμο να εχετε την οθονη με την usp επιλογη,αλλιως δεν συγχρονιζετε.Eχει ετοιμο gmail και googlemap,παιρνει java games(δεν το περιμενα-ετσι απλα),αναλυση 400χ244(widescreen)με την καλυτερη ευκρινεια που εχω δει ποτε μου(δουλευω στην wind οποτε βλεπω πολλα).Αν εχετε και convertora που κανει avi αρχεια,θα παθετε πλακα με την αναπαραγωγη ταινιων!!!

Προσοχη γιατι δινει μονο 1φιλμ προστασιας για την οθονη,οποτε φροντιστε να το τοποθετησετε σωστα!Kαλη μπαταρια,και το καλυτερο,οποτε τραβηξετε κανα γκομενακι,καμια κοντρα η οτιδηποτε,το στελνετε κατευθειν u-tube! ;)Τραβαει binteo sta 120 fps,μεγιστη αναλυση video vga,αποθηκευση ΚΑΙ σε divx αρχεια!

Ενα μειον ειναι η απουσια wi-fi.Το κινητο ειναι μαλλον καμερα και videoplayer παρα κινητο.Οποιος ξερει απο converting να το αποκτησει ταχεως!Μπραβο στους κορεατες για το μικρο και φθηνο θαυμα που δημιουργησαν!Αποκτηστε το(τα γκομενακια ψαρωνουν στα κοκκινα σας λεω!!!)Οτι καλυτερο εχω δει στη κινητη σε multimedia phones! :lol:

Link to comment
Share on other sites

As to elpisw... Twra mou deixnei oti gemizei ta 3 apo ta 4 koutakia.. To ekleisa kiolas gia na mh mpainw sto peirasmo na to peirazw.. Kai kati asxeto: Yparxei pouthena driver gia to LG mas na to kanw egkatastash sto pc (XP exw me SP2) ? Den mou to anagnwrizei ws modem, mono ws USB Storage.. Kamia lysh? Exw kanei egkatastash to PC Suite alla tpt... :wacko:

χρονια πολλα,

θα πας μενου-ρυθμισεις τηλεφωνου-συνδεσιμοτητα-συνδεση usb και θα επιλεξεις συνδεση δεδομενων

 

Βρηκε κανεις ακρη πωσς να περασουμε και να δουλεψουμε τον operamini και πως να δουλεψει το gogle maps με το wind plus τα οποια δεν εχουν κανενα προβλημα με το samsung e900;

Link to comment
Share on other sites

;) Thanx file gia thn apanthsh, alla telika den eftaige ayto (gt to eixa epileksei) apla den eixe perastei kala o driver... Eixa katevasei th prohgoumenh mera to LG PC Suite apo to net kai den mou to anagnwrize.. Opote to egkatesthsa apo to cd pou eixe to paketo kai ola ok!

 

Ayto me th mpataria sas to kanei kai esas? Sthn arxh deixnei oti fortizei mono ena koutaki kai meta apo kana misawro arxizoun na gemizoun kai ta 4... Why?

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Twra pouthena... Afotou evala to PC Suite apo to cd ola doulevoun mia xara..

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου ρε παιδιά,η μπαταρία του τι λέει?

 

se metria xrisi, 3 meres. se megalo zorizma kapies fores vgazei de vgazei mia mera alla isos kai ligo parapano. ego tin theoro metria.

 

milo apo prosopiki xrisi kai empeiria.:)

Link to comment
Share on other sites

Egw to exw 3 meres. Tis prwtes dyo den to afhna apo to xeri mou, opote meta apo kana 6wro ithele fortish. Shmera to exw zalisei pali (oxi ston idio vathmo omws) kai den exei xasei koutaki.. Pistevw sta forte ths tha ftasei meta apo kana mhna to poly... Alla oso th gymnazeis me plhrh ksefortish-plhrh fortish toso kalytero nomizw... Tha deiksei tis epomenes meres. Kai mena tha me endiafere h gnwmh kapoiwn pou to exoun perissoteres meres...

 

Epishs exw mia aporia... Ta emoticons esas, sas ta emfanizei? Emena oxi.. Mono me telitses kai paren8eseis... Sto mhnuma otan grafoyme den mporoyme na to kanoyme eisagwgh kapoio etoimo? Elpizw na egina katanohtos... Thanx! ;)

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

2-3 μερες η μπαταρια με normal+ χρηση.

Αν το ζορισεις αρκετα με αναπαραγωγη και ληψη videos κλπ παει στις 2 μερες, για να το καταφερεις να σου τελειωσει σε λιγοτερα απο 2 24ωρα μαλλον πρεπει να του αλλαξεις τα φωτα. :)

Link to comment
Share on other sites

2-3 μερες η μπαταρια με normal+ χρηση.

Αν το ζορισεις αρκετα με αναπαραγωγη και ληψη videos κλπ παει στις 2 μερες, για να το καταφερεις να σου τελειωσει σε λιγοτερα απο 2 24ωρα μαλλον πρεπει να του αλλαξεις τα φωτα. :)

 

Τα φώτα του τα έχουν αλλάξει, τώρα την πίστη προσπαθούνε!:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9 ημέρες συμβίωσης μαζί του πρέπει να πω, επειδή η καλή ή η κακή ημέρα από το πρωί φαίνεται , ότι παρόλες τις κάποιες αδυναμίες του , στο μέλλον όλα τα τηλ. πιστεύω ότι κάπως έτσι θα φτιάχνονται. Φυσικά εξελιγμένα.

Μέχρι τώρα πρέπει να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος , πλην ενός κολληματος που μου έκανε μία φορά επειδή το τηλέφωνο ήταν άγνωστο και μου ζήτησε τι να κάνει την επαφή , εγώ δεν το πρόσεξα και μετά από λίγο δεν ξεκόλαγε.

Πάντως και η μπαταρία του καλή φαίνεται. Μάλλον σήμερα θα κάνω την δεύτερη φόρτιση ( μετά τη ν αρχική ) με μέτρια χρήση (λίγο παίξιμο , τηλέφωνα όχι λίγα λόγω των ημερών και λίγες φωτο )

Σε σχέση με το ΝΟΚΙΑ 6300 που είχα πριν νομίζω είναι καλίτερη αν λάβουμε υπόψη μας και το μέγεθος της οθόνης.

Και τέλος η εμφάνιση του δεν παίζεται ,έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδία Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Να ρωτήσω κάτι το mp3 απο τα ακουστικά πως παίζει?

Και αν ξέρεις κανένας το sar του?

Εχω δεί 0,80-0,96??

iPhone 3GS, Xperia Arc, Nokia C5, iPad Wi-Fi + 3G

 

... and counting.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Να ρωτήσω κάτι το mp3 απο τα ακουστικά πως παίζει?

Και αν ξέρεις κανένας το sar του?

Εχω δεί 0,80-0,96??

Τα mp3 ακούγονται καλίτερα από τα ακουστικά.

Το SAR είναι 0,86 , αρκετά χαμηλό με τα άλλα καινούργια τηλέφωνα άλλων εταιρειών νομίζω.(πλην των SAMSUNG)

Link to comment
Share on other sites

Τα mp3 ακούγονται καλίτερα από τα ακουστικά.

Το SAR είναι 0,86 , αρκετά χαμηλό με τα άλλα καινούργια τηλέφωνα άλλων εταιρειών νομίζω.(πλην των SAMSUNG)

 

Thanks Φίλε μου! Για την απάντηση, χαμηλό δεν θα το έλεγα το sar του, αλλά ούτε και υψηλό.

:):

iPhone 3GS, Xperia Arc, Nokia C5, iPad Wi-Fi + 3G

 

... and counting.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην ζηταμε παραπανω,ειναι ενα πολυ καλο και πρωτοποριακο κινητο που πιστευω με το επομενο firmware θα διορθωσει οποια προβληματα υπαρχουν.

κοιταξτε τι πραβανε αυτοι που πηραν το iphone και προσπαθουν να κανουν το κινητο να λειτουργησει.

εμειs με το viewty πρεπει να ειμαστε ευχαριστημενοι,γιατι προκειται για πολυ καλη προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι για το εν λόγο κινητό θα ήθελα να μου πείτε επιγραμματικά αν αξίζει να δώσω τόσα λεφτά.Αυτό το λέω επειδή μια γνωστή μου είχε το Prada αλλά είναι απογοητευμένη λόγο αξιοπιστίας αλλά και είναι αρκετά δύσχριστο.Τουλάχιστον από θέμα αξιοπιστίας θα έχω προβλήματα?Θα ήθελα να με βοηθήσετε λίγο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι για το εν λόγο κινητό θα ήθελα να μου πείτε επιγραμματικά αν αξίζει να δώσω τόσα λεφτά.Αυτό το λέω επειδή μια γνωστή μου είχε το Prada αλλά είναι απογοητευμένη λόγο αξιοπιστίας αλλά και είναι αρκετά δύσχριστο.Τουλάχιστον από θέμα αξιοπιστίας θα έχω προβλήματα?Θα ήθελα να με βοηθήσετε λίγο...

 

το κινητο αξιζει και με το παραπανω τα χρηματα του. αξιοπιστο, σε λειτουργεια σχεδον ιδιο με το prada αλλα πολυ καλυτερο και ανωτερο σε ολα τα υπολοιπα. στην θεση σου θα το επερνα. εχω μεινει ως τωρα πολυ ευχαριστημενος. η camera θα σε εντυπωσιασει σιγουρα οπως και η οθονη που ειναι απιστευτη!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

το κινητο αξιζει και με το παραπανω τα χρηματα του. αξιοπιστο, σε λειτουργεια σχεδον ιδιο με το prada αλλα πολυ καλυτερο και ανωτερο σε ολα τα υπολοιπα. στην θεση σου θα το επερνα. εχω μεινει ως τωρα πολυ ευχαριστημενος. η camera θα σε εντυπωσιασει σιγουρα οπως και η οθονη που ειναι απιστευτη!!!:happy:

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...