Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα... θα ήθελα να ξέρω αν μπορώ να περάσω στο P560 χάρτες της navteq απο το MLS destinator Edited by dnik69
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hi,

 

I did not get any of P360/P560 devices yet, but from software point of view they are close to A701.

 

So for those they have the device and they like to, in order to enter to bootloader menu i propose the following:

 

1. Disconnect usb and power adaptor (all) cables from the device.

 

2. Turn the device to power off by sliding the bottom switch from ON to OFF position.

 

3. Press and HOLD the device top power button and then slide the switch from OFF to ON position.

 

If this is the case then you can exit from the menu by sliding the power switch from ON to OFF position.

 

The successfull enter to bootloader menu will make rom upgrade possible.

 

Regards, ansar.

Link to comment
Share on other sites

Hi,

 

I did not get any of P360/P560 devices yet, but from software point of view they are close to A701.

 

So for those they have the device and they like to, in order to enter to bootloader menu i propose the following:

 

1. Disconnect usb and power adaptor (all) cables from the device.

 

2. Turn the device to power off by sliding the bottom switch from ON to OFF position.

 

3. Press and HOLD the device top power button and then slide the switch from OFF to ON position.

 

If this is the case then you can exit from the menu by sliding the power switch from ON to OFF position.

 

The successfull enter to bootloader menu will make rom upgrade possible.

 

Regards, ansar.

 

:dizzy::dizzy::spam:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
:dizzy::dizzy::spam:

 

Δεν είναι spam. Ο ansar είναι γνωστός cooker. Περιγράφει τη διαδικασία για να μπει η συσκευή στον bootloader με σκοπό να φλασάρεις κάποια rom. Πολύτιμη πληροφορία για τους κατόχους των εν λόγω συσκευών. Εδώ θα βρεις και τις δουλειές του όσον αφορά το rom cooking.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Έχω το P560, μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να κάνω hard reset?

 

http://www.hardreset.eu/mitac_mio_p560_hard_reset_soft_reset_en.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hi,

 

 

There are at least two ways to enter the Boot Loader menu:

 

 

****************************************************************

 

 

A. First way.

 

1. Disconnect usb and power adaptor (all) cables from the device.

 

2. Turn the device to power off by sliding the bottom switch from ON to OFF position.

 

3. Press and HOLD the device top power button and then slide the switch from OFF to ON position.

 

Important note: KEEP holding top power button when sliding bottom power switch and release it when enter to bootloader.

 

 

****************************************************************

 

 

B. Second way.

 

1. Disconnect usb and power adaptor (all) cables from the device.

 

2. Turn the device to power off by sliding the bottom switch from ON to OFF position.

 

3. Hold JOYSTICK RIGHT + press and hold RIGHT BUTTON.

 

4. Slide bottom switch to ON

 

Important note: KEEP holding JOYSTICK RIGHT + RIGHT BUTTON when sliding bottom power switch and release it when enter to bootloader.

 

 

****************************************************************

 

 

Many thanks to pavlac for his testing and reporting.

 

Regards, ansar.

Edited by ansar
Link to comment
Share on other sites

η rom του ansar για το Ρ560 έχει κάτι παραπάνω από τη rom που έχει ήδη το P560 αυτή τη στιγμή?

 

WM 6 CE OS 5.2.1438 build 17945.0.3.2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
η rom του ansar για το Ρ560 έχει κάτι παραπάνω από τη rom που έχει ήδη το P560 αυτή τη στιγμή?

 

WM 6 CE OS 5.2.1438 build 17945.0.3.2

μάλλον είναι η ίδια ε?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

έχω τo mio p560 με windows mobile 6, θέλω να εγκαταστήσω τo Spb Mobile Shell στην εξωτερική μου κάρτα που έχει πολύ χωρo και στο τέλος μου λέει ότι δεν έχει αρκετή μνήμη, με αποτέλεσμα να μην συνεχίζει η εγκατάσταση...

 

2ο που θέλω να ρωτήσω είναι εάν υπάρχει τρόπος ώστε να εγκαταστήσω τα windows mobile 7 στο συγκεκριμένο PDA,

 

στη κυρια μνήμη, έχω αποθηκευτικός χωρος σύνολο 32.45MB σε χρήση 26.48MB, ελευθερα 5.96MB και γραφει πρόγραμμα σύνολο 53.40 MB σε χρήση 18.50 MB και ελευθερα 34.90 MB

 

ευχάριστω

Link to comment
Share on other sites

To Spb Mobile Shell δεν πρέπει να εγκατασταθεί στην εξωτερική κάρτα.

Τα προγράμματα αυτής της κατηγορίας πρέπει να εγκαθίστανται στην κύρια μνήμη.

 

Για windows phone κοίτα προς xda developers μεριά, αν υπάρχει κάτι.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators

1. Το Spb Mobile Shell στις τελευταίες του εκδόσεις είναι πολύ βαρύ και δεν το "σηκώνει" η συσκευή.

 

2. Windows Phone 7 σε αυτή τη συσκευή... όχι και ούτε πρόκειται μιας και είναι hardwarικοί οι περιορισμοί που δεν το επιτρέπουν.

 

3. Υπάρχει ήδη θέμα για τη συσκευή σου, απευθύνσου καλύτερα εκεί για ότι άλλο χρειαστείς... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=177637

 

:lock:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα σε όλους

(η τέλος πάντων όσοι απέμειναν με ΜΙΟ) :)

 

Εχω το ΜΙΟ Ρ550 με Windows mobile 5. Το είχα παροπλήσει για αρκετό διάστημα (πάνω απο 2 χρόνια) και τώρα θέλω να το χρησιμοποήσω πάλι δίότι ταξιδεύω πολύ με την δουλειά μου.

Θέλω να μάθω τα εξής:

1. Μπορώ να αναβαθμήσω τα Windows Mobile 5 σε κάτι πιο πρόσφατο όπως 6 ή 7?

Αν ναι, απο πού μπορώ να τα πάρω, (αγορά ή copy απο κάπου)

 

2. Θέλω να βάλω στο ΜΙΟ Ρ550 μου, κάποιο GPS πρόγραμμα με χάρτες των Βαλκανίων, Ελλάδας και Λατινικής Αμερικής.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο συμβατό με τη συσκευή μου NAV (Ακούω τώρα τελευταία για το Primo)

 

Θα ήμουν ευγνώμων σε όλους που θα μπορούσαν να με βοηθήσουν εδώ

 

Ευχαριστώ

 

Σ.Α.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους

(η τέλος πάντων όσοι απέμειναν με ΜΙΟ) :)

 

Εχω το ΜΙΟ Ρ550 με Windows mobile 5. Το είχα παροπλήσει για αρκετό διάστημα (πάνω απο 2 χρόνια) και τώρα θέλω να το χρησιμοποήσω πάλι δίότι ταξιδεύω πολύ με την δουλειά μου.

Θέλω να μάθω τα εξής:

1. Μπορώ να αναβαθμήσω τα Windows Mobile 5 σε κάτι πιο πρόσφατο όπως 6 ή 7?

Αν ναι, απο πού μπορώ να τα πάρω, (αγορά ή copy απο κάπου)

 

2. Θέλω να βάλω στο ΜΙΟ Ρ550 μου, κάποιο GPS πρόγραμμα με χάρτες των Βαλκανίων, Ελλάδας και Λατινικής Αμερικής.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο συμβατό με τη συσκευή μου NAV (Ακούω τώρα τελευταία για το Primo)

 

Θα ήμουν ευγνώμων σε όλους που θα μπορούσαν να με βοηθήσουν εδώ

 

Ευχαριστώ

 

Σ.Α.

 

To MIO ειναι μια απο τις καλύτερες συσκευες που εχω παρει!!! Δουλευει ακομα τελεια, αθάνατο

 

Δεν βλέπω τον λογο να αναβαθμίσεις τα windows

 

Για μενα το καλύτερο πρόγραμμα ειναι το igo

Link to comment
Share on other sites

τo tom tom και τo destinator που έχω πάνω στο mio p560 είναι μια χαρά... απλά τo tomtom είναι πολύ πιο ελαφρύ ... κύριος τo 2o δουλεύω

 

όντως δεν χρειάζεται να τo κανεις αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2. Θέλω να βάλω στο ΜΙΟ Ρ550 μου, κάποιο GPS πρόγραμμα με χάρτες των Βαλκανίων, Ελλάδας και Λατινικής Αμερικής.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο συμβατό με τη συσκευή μου NAV (Ακούω τώρα τελευταία για το Primo)

 

Τα windows mobile εξακολουθούν να έχουν την μεγαλύτερη ποικιλία από προγράμματα πλοήγησης και χάρτες. Περισσότερα για αυτά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=86

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Administrators
Θυμάται κάποιος μεχρι πόσα GB καρτουλα αναγνωρίζει?

 

Μέχρι 4GB σίγουρα και σύμφωνα με τις προδιαγραφές. Τώρα για παραπάνω... θα χρειαστεί να το ρισκάρεις ή να βρεις και να δοκιμάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 4GB σίγουρα και σύμφωνα με τις προδιαγραφές. Τώρα για παραπάνω... θα χρειαστεί να το ρισκάρεις ή να βρεις και να δοκιμάσεις.

 

4 εχω και εγω για παραπανω δεν ξερω και δεν το βρισκω ουτε στις προδιαγραφες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ TRANSCEND SDHC 8GB. ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ 16GB ΙΔΙΟΥ ΤΥΠΟΥ ΚΑΡΤΑ.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
OnePlus 6T - Nexus 6P
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ TRANSCEND SDHC 8GB. ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ 16GB ΙΔΙΟΥ ΤΥΠΟΥ ΚΑΡΤΑ.

 

Χρησιμοποιώ TRANSCEND SDHC 16GB εδώ και χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω το 560 3 χρονια και μαλλον λογω συνδεσης του με καποιο φορτιστη αυτοκινητου εκει που επαιζε το IGO κολησε και αρχισε να κανει ενα θορυβο απο το ηχειο

Μετα οταν το ανοιγω βγαζει καθετες γραμμες και ασπριζει η οθονη

Με πολλες προσπαθειες reset ανοιξε κλεισε καποιες φορες ανοιγει και δουλευει κανονικα για ωρες

Μετα παλι τα ιδια

Αν εχει χαλασει η οθονη συμφερει να το φτιαξω ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...