Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά, επειδή αντιμετωπίζω και εγώ παρόμοιο πρόβλημα, σκέφτομαι να συνδέσω το Μιο στα Win 7 μέσω XP mode, και σ' αυτό (XP mode) να εγκαταστήσω το active sync και στην συνέχεια το Μιο. Θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα

 

Τελικά, το παραπάνω δούλεψε μια χαρά και πλέον μπορώ να συνδέομαι στο ιντερνετ κανονικά με Win 7 μέσω XP mode.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλους!

Ψάχνω ένα προγραμματάκι που να κάνω schedule το p560 να κλείνει αυτόματα (stand-by) πχ στις 12:00:05 , λίγο μετά δηλαδή απο την ώρα που "πετάγεται" λόγω activesync, υποθέτω οτι το activesync το ξυπνάει...12 το μεσημέρι και 12 το βράδυ συμβαίνει αυτό -και όπως καταλαβαίνετε ρίχνει την μπαταρία συντομότερα...

Τι προτείνετε για Win Mobile 6.1 ?

Link to comment
Share on other sites

μπορείς με το SKTools να "κλείσεις" αρκετά από τα notifications για να γλυτώσεις απο τα ξυπνήματα του Ρ560...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι γενικώς και αορίστως όμως γιατί θα έχουμε ανεπιθύμητα αποτελέσματα. Μόνο το replog.exe. Έχεις και κάποιο άλλο υπόψιν;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σωστά τα λες, αλλά επειδη εγω το 560 το έχω μόνο για πλοήγηση πλέον, τα έχω κλείσει όλα. Απλά θέλω να το ανοίγω και να τρέχω τα προγράμματα πλοήγησης, ούτε συγχρονισμό κάνω ούτε τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σωστά τα λες, αλλά επειδη εγω το 560 το έχω μόνο για πλοήγηση πλέον, τα έχω κλείσει όλα. Απλά θέλω να το ανοίγω και να τρέχω τα προγράμματα πλοήγησης, ούτε συγχρονισμό κάνω ούτε τίποτα...

 

Αυτό όμως δεν ισχύει για όλους...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σωστά τα λες, αλλά επειδη εγω το 560 το έχω μόνο για πλοήγηση πλέον, τα έχω κλείσει όλα. Απλά θέλω να το ανοίγω και να τρέχω τα προγράμματα πλοήγησης, ούτε συγχρονισμό κάνω ούτε τίποτα...

 

Και εγώ το ίδιο κανω χαχαααα

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μέσω SKTools ποια notifications κάνουν την συσκευή μου να ανοίγει αυτόματα στις 12.00 και στις 00.00 -2 είναι τα οποία τα διαγράφω και είναι ok, όμως...

...Παρατήρησα πως μετά απο Restart της συσκευής (soft-reset) τα notifications προσθέτονται πάλι. Κάπου είχα δει πως μπορώ να φτιάξω μια εφαρμογή η οποία θα κλείνει τα προ-καθορισμένα notifications όταν κάνουν Start-Up τα Windows Mobile, όμως δεν θυμάμαι που...Any clues...? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας.

Έχω ένα Mio PDA-GPS p560 με wm6.1 και έχω το εξής πρόβλημα:

Σε κάποια προγράμματα που κατέβασα (facebook mobile, google maps κλπ) αντί για ελληνικά εμφανίζονται τετραγωνάκια, σα να μη καταλαβαίνει την ελληνική κωδικοποίηση...

Στις τοπικές ρυθμίσεις έχω βάλει ως γλώσσα τα ελληνικά...

Δεν ξέρω τι φταίει. Μπορείτε να με βοηθήσετε;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξυπνάω το θέμα γιατί ψάχνω να βρω μια βάση για το p560 που να εφαρμόζει σε μηχανή ή παπάκι, ωστε να μπορώ να χρησιμοποιώ το πρόγραμμα πλοήγησης και στους 2 τροχούς...

Έχετε κάτι δοκιμασμένο κατα νου? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε νομίζω να υπάρχει κάτι για την συγκεκριμένη συσκευή. Ρίξε μια ματιά στο ebay για universal θήκη... http://shop.ebay.co.uk/i.html?LH_PrefLoc=2&_nkw=motorcycle%20gps%20mount&_dmpt=UK_CE_GPS_Accessories_Software_ET&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια συσκευή, που να μπορεί να συνδεθεί με το Μιο 360, ώστε να έχει αυτό την δυνατότητα να συνδέεται ασύρματα στο ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια συσκευή, που να μπορεί να συνδεθεί με το Μιο 360, ώστε να έχει αυτό την δυνατότητα να συνδέεται ασύρματα στο ιντερνετ?

 

Το ερωτημα εινα: αφου θελεις ιντερνετ γιατι πηρες το 360?

Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημα εινα: αφου θελεις ιντερνετ γιατι πηρες το 360?

 

Όταν αγόρασα το 360 πριν από τρία χρόνια περίπου, μου φαινόταν αρκετά να δώσω και 200 € παραπάνω για το 560. Σήμερα όμως το έχω μετανοιώσει, αλλά από την άλλη δεν μου πάει να πετάξω το 360 και γι' αυτό ψάχνω εναλλακτική λύση για ασύρματο ιντερνετ σ' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό εκτός του να βάλεις κάποια wifi sd κάρτα χωρίς να μπορώ να εγγυηθώ για το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγόρασα το 360 πριν από τρία χρόνια περίπου, μου φαινόταν αρκετά να δώσω και 200 € παραπάνω για το 560. Σήμερα όμως το έχω μετανοιώσει, αλλά από την άλλη δεν μου πάει να πετάξω το 360 και γι' αυτό ψάχνω εναλλακτική λύση για ασύρματο ιντερνετ σ' αυτό.

 

Πουλα το και παρε το 560

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση για να μην ψαχνω αδικα....

 

...εχει κανεις μπει στο internet απο ΜΙΟ Ρ560 μεσω κινητου τηλεφωνου και bluetooth;;;;....

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να μπορέσεις να κάνεις κάτι με αυτό.

 

εψαξα και βρηκα αυτον τον οδηγο....http://www.geekzone.co.nz/content.asp?contentid=1477

 

το κακο ειναι οτι δεν δουλευει σε εμενα :wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά γειά το MIO 560 μου, ταπαιξε στα καλά καθούμενα, ξέρει κανεις αν υπάρχει rom, η πως μπάινουμε στο bootloader mode, εχω φάει τον κόσμο στο net αλλα βρίσκω μόνο για το 550, αν υπάρχει κάτι να σας περιγράψω το θεόκουφο πρόβλημα, πιθανον να επαθε κάτι η rom.......

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Λεωνίδας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...