Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ultimo_ αφου έβαλες το SKTools, καθάρισε τις διπλοεγγραφές στο notifivations queue

Έχεις περάσει τηλεφωνικό κατάλογο ή επαφές μέσα γενικότερα;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σε ολους.

Επειδη εχω απο παλιά ενα Acer N30 με Windows 2003 ηθελα να ρωτησω κατι που μπορεί να φανεί γελοιο για μερικους αλλα εγω δεν το ξέρω.

Ας υποθέσουμε οτι βαζω στην μνήμη 2GB του 560 καποια προγράμματα, ρυθμίζω ωρα καποιες ρυθμήσεις adress book κτλ. Οταν μείνει απο μπαταρία ( αδειάσει η μπαταρία τελείως ) ολα αυτά χάνονται? Διότι στο παλαιό μου PDA ετσι γινότανε ..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ultimo_ αφου έβαλες το SKTools, καθάρισε τις διπλοεγγραφές στο notifivations queue

Έχεις περάσει τηλεφωνικό κατάλογο ή επαφές μέσα γενικότερα;

το έκανα. τα ίδια πάλι..

 

απο επαφές μόνο ότι τράβηκε μόνο του απο το msn

 

οι διπλοεγγραφές ήταν απο το WML το οποίο απο ότι κατάλαβα θα είναι το windows media live (msn και windows live search)

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε ολους.

Επειδη εχω απο παλιά ενα Acer N30 με Windows 2003 ηθελα να ρωτησω κατι που μπορεί να φανεί γελοιο για μερικους αλλα εγω δεν το ξέρω.

Ας υποθέσουμε οτι βαζω στην μνήμη 2GB του 560 καποια προγράμματα, ρυθμίζω ωρα καποιες ρυθμήσεις adress book κτλ. Οταν μείνει απο μπαταρία ( αδειάσει η μπαταρία τελείως ) ολα αυτά χάνονται? Διότι στο παλαιό μου PDA ετσι γινότανε ..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Απο την 2GB μνήμη δεν χάνεται ποτέ τίποτα. Ούτε καν με hard reset.

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

:) Τα έφερε και το Πλαίσιο...

 

Ρ360 => 299 ευρώ.

 

Ρ560 => 419 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

το έκανα. τα ίδια πάλι..

 

απο επαφές μόνο ότι τράβηκε μόνο του απο το msn

 

οι διπλοεγγραφές ήταν απο το WML το οποίο απο ότι κατάλαβα θα είναι το windows media live (msn και windows live search)

 

Σβήνει όλες τις διπλοεγγραφές στο Notifications και άχρηστα αρχεία στο Τemp, IE Cache, IE History, AvantGo Cache

 

http://rapidshare.com/files/88827985/pmClean.arm.cab.html

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον απορώ με την υπομονή σου και την όρεξη σου ναμε βοηθήσεις ενώ ακόμα και εγώ έχω εγκαταλείψει :)

Δεύτερον απορώ που βρίσκεις πληροφορίες πάνω στο θέμα, γιατι εγώ έχω διαβάσει όλο το ίντερνετ εδώ και μια βδομάδα!!

 

Το έκανα κι αυτό. αλλα πάλι τα ίδια. Το πρωί έκανα ΤΑ ΠΑΝΤΑ στο sktools. καθάρισα το οτιδήποτε. 20 κατηγορίες. πολύ καθαριότητα μιλάμε :rolleyes: αλλα παλι τίποτα...

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον απορώ με την υπομονή σου και την όρεξη σου ναμε βοηθήσεις ενώ ακόμα και εγώ έχω εγκαταλείψει :)

Δεύτερον απορώ που βρίσκεις πληροφορίες πάνω στο θέμα, γιατι εγώ έχω διαβάσει όλο το ίντερνετ εδώ και μια βδομάδα!!

 

Το έκανα κι αυτό. αλλα πάλι τα ίδια. Το πρωί έκανα ΤΑ ΠΑΝΤΑ στο sktools. καθάρισα το οτιδήποτε. 20 κατηγορίες. πολύ καθαριότητα μιλάμε :rolleyes: αλλα παλι τίποτα...

Στη θεση σου μπορει αυριο να ειμαι εγω και να χρειαστω κατι.

Γι' αυτο ειμαστε εδω, για να συζηταμε τα προβληματα μας, να βρισκουμε λυσεις και να μαθαινουμε.

Μηπως να απεγκαταστησεις ολα τα προγραμματα, δηλαδη να γυμνωσεις το μηχανακι και να ξεκινησεις ενα ενα απο την αρχη, μεχρι να δεις πιο προγραμμα στην κανει.

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω αποδεχτεί οτι δεν φταίει κάποιο πρόγραμμα. Όλα όσα χρησιμοποιώ είναι δοκιμασμένα και γνωστά. τα ξέρεις και συ όλα υποθέτω.

 

Μάλλον κάτι φταίει με τα windows ή το 560. Γιαυτό απλά περιμένω λίγες μέρες μέχρι να αρχίσει στο site της mio το support.

 

Προσωπικά και χαλασμένο να είναι το μηχανάκι μου, δε θα ασχοληθώ καθόλου. δεν το θεωρώ καν πρόβλημα.

 

Είμαι χρήστης XP απο τότε που πρωτοβγήκανε. Ποτέ μου δεν έχω κάνει standby. Aπλά δεν το κλείνω ποτέ. και όταν το κλείνω, το κάνω shutdown.. γιατι λοιπόν κα αγχωθώ να κάνω standby?

(να φανταστείς οτι το pc μου μένει ανοιχτό ακόμα και όταν λείπω για γιορτές. βδομάδες.. και τη βγάζει με restart μια φορά το μήνα που κολλάει.. μια φορά έκανα το σφάλμα και το έκλεισα και δεν ξαναάνοιξε :) κάηκε το τροφοδοτικό..)

Το standby και το hybernate ποτέ μου δεν κατάλαβα τι ρόλο παίζουν..

 

hard reset δεν έχω σκοπό να κάνω προς το παρών γιατι πρώτον αποκλείω να φταίει κάποιο πρόγραμμα, αλλα το κυριότερο, γιατι μετά απο το 3ο συνεχόμενο hard reset, έχω καταλήξει σε ποια προγράμματα θέλω να έχω μέσα, και έχω ζοριστεί αρκετά να το σετάρω όπως θέλω. βαριέμε ειλικρινά να τα ξανακάνω 4η φορά απο την αρχή, τουλάχιστον μέσα στο Φεβρουάριο..

 

Χίλια ευχαριστώ για το support σου :)

Ας περιμένουμε λοιπον και το support του http://www.mio-tech.be

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε ολους.

Επειδη εχω απο παλιά ενα Acer N30 με Windows 2003 ηθελα να ρωτησω κατι που μπορεί να φανεί γελοιο για μερικους αλλα εγω δεν το ξέρω.

Ας υποθέσουμε οτι βαζω στην μνήμη 2GB του 560 καποια προγράμματα, ρυθμίζω ωρα καποιες ρυθμήσεις adress book κτλ. Οταν μείνει απο μπαταρία ( αδειάσει η μπαταρία τελείως ) ολα αυτά χάνονται? Διότι στο παλαιό μου PDA ετσι γινότανε ..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ούτε τα προγράμματα και τα αρχεία που έχεις στην μνήμη της συσκευής χάνονται. Αυτό γινότανε στα 2003. Από τα 2005 δεν υπάρχει πρόβήμα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τελικά μου παράγγειλε το ελληνικό ένας φίλος μαζί με ένα δικό του που σημαίνει ότι δεν έχει φορτιστή μέσα. Θέλω να ρωτήσω η πρώτη φόρτιση πόσο πρέπει να διαρκέσει γιατί θα το φορτίσω στο pc. Πρέπει να είναι κλειστο;
Link to comment
Share on other sites

Απο την 2GB μνήμη δεν χάνεται ποτέ τίποτα. Ούτε καν με hard reset.

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Εγκυκλοπαιδικά το hard reset τι κάνει, ειναι σαν επανεκίνηση υπολογιστή ας πουμε? Γιατί το παλαιό μου

acer με WM2003 εσβηνε τα πάντα. ( Οπως το ειχα αγοράσει )

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βαλτε και καμια Live φωτο της συσκευης σας να τη δουμε!

Ειναι οπως και να το κανουμε αλλιως να ειναι καποιου κατοχου η συσκευη και οχι διαφημιστικη!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Εγκυκλοπαιδικά το hard reset τι κάνει, ειναι σαν επανεκίνηση υπολογιστή ας πουμε? Γιατί το παλαιό μου

acer με WM2003 εσβηνε τα πάντα. ( Οπως το ειχα αγοράσει )

 

Επανεκκίνηση είναι το soft reset με το hqrd reset επανέρχεται στις εργπστασιακές ρυθμίσεις και είναι όπως την πρώτη φορά που το άνοιξες! Γι αυτό πρν το κάνεις έχε ένα bqck up εύκαιρο!:cool:

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

προς utimo και autos

 

 

 

είχα περάσει στο 560 τον τηλεφωνικό μου κατάλογο από το κινητό μέσω active sync, μαζί με ότι υπενθυμίσεις για γενέθλια και τα λοιπά είχα σημειωμένα.....παρατήρησα ότι έκανε και εμένα κάποια ανοίγματα σε άσχετες στιγμές και δε μπορούσα να εντοπίσω από που προερχόταν το πρόβλημα.....

 

αργότερα, με δοκιμές που έκανα στα διάφορα προγράμματα που έβαζα, κατα λάθος έσβησα όλες τις επαφές που είχα μέσα, και καθάρισε και το ημερολόγιο από τις υπενθυμίσεις. Από τότε σταμάτησαν και τα ανοίγματα.....

 

είναι κανα 2 βδομάδες που δεν έχω ξανα βάλει μέσα επαφές, και δεν ανοίγει καθόλου το 560 :):):):):):):):)

 

πολύ υποψιάζομαι ότι το πρόβλημα εντοπίζεται κάπου εκεί...το θέμα είναι ότι θέλω να βάλω κάποιο άλλο πρόγραμμα για να διαχειρίζεται τις επαφές, μπας και δω φως .

 

Όχι ότι μου χρειάζεται ο τηλεφωνικός κατάλογος στο ppc, αλλά έτσι για το ****το.

 

Δοκιμάστε να σβήσετε όλες τις επαφές από μέσα και όλες τις υπενθυμίσεις που σχετίζονται με τις επαφές, και δοκιμάστε....

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση είναι το soft reset με το hqrd reset επανέρχεται στις εργπστασιακές ρυθμίσεις και είναι όπως την πρώτη φορά που το άνοιξες! Γι αυτό πρν το κάνεις έχε ένα bqck up εύκαιρο!:cool:

 

Να ξαναρωτήσω κάτι, γιατί καποιος φιλος μου εγραψε το παρακάτω

 

=========================

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από leotzian Εμφάνιση Μηνύματος

Γειά σε ολους.

Επειδη εχω απο παλιά ενα Acer N30 με Windows 2003 ηθελα να ρωτησω κατι που μπορεί να φανεί γελοιο για μερικους αλλα εγω δεν το ξέρω.

Ας υποθέσουμε οτι βαζω στην μνήμη 2GB του 560 καποια προγράμματα, ρυθμίζω ωρα καποιες ρυθμήσεις adress book κτλ. Οταν μείνει απο μπαταρία ( αδειάσει η μπαταρία τελείως ) ολα αυτά χάνονται? Διότι στο παλαιό μου PDA ετσι γινότανε ..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

==============================

 

Απο την 2GB μνήμη δεν χάνεται ποτέ τίποτα. Ούτε καν με hard reset.

 

=================================

 

Τελικά οτι εβαλα στην μνήμη από προγράμματα σβήνονται με το hard reset?

Link to comment
Share on other sites

είχα περάσει στο 560 τον τηλεφωνικό μου κατάλογο από το κινητό μέσω active sync
Ε? Φίλε τι ακριβώς εννοείες εδώ? Μέσω pc? Τέλος πάντων εγώ το μόνο που έχω στα contacts είναι οι επαφές του msn. Τις οποίες τις κατέβασε μόνο του μέσω internet. Μια και έχει κρατήσει backup η microsoft ας τα σβήσω να δούμε :lol:

 

thanx!

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

προς utimo και autos

 

 

 

είχα περάσει στο 560 τον τηλεφωνικό μου κατάλογο από το κινητό μέσω active sync, μαζί με ότι υπενθυμίσεις για γενέθλια και τα λοιπά είχα σημειωμένα.....παρατήρησα ότι έκανε και εμένα κάποια ανοίγματα σε άσχετες στιγμές και δε μπορούσα να εντοπίσω από που προερχόταν το πρόβλημα.....

 

αργότερα, με δοκιμές που έκανα στα διάφορα προγράμματα που έβαζα, κατα λάθος έσβησα όλες τις επαφές που είχα μέσα, και καθάρισε και το ημερολόγιο από τις υπενθυμίσεις. Από τότε σταμάτησαν και τα ανοίγματα.....

 

είναι κανα 2 βδομάδες που δεν έχω ξανα βάλει μέσα επαφές, και δεν ανοίγει καθόλου το 560 :):):):):):):):)

 

πολύ υποψιάζομαι ότι το πρόβλημα εντοπίζεται κάπου εκεί...το θέμα είναι ότι θέλω να βάλω κάποιο άλλο πρόγραμμα για να διαχειρίζεται τις επαφές, μπας και δω φως .

 

Όχι ότι μου χρειάζεται ο τηλεφωνικός κατάλογος στο ppc, αλλά έτσι για το ****το.

 

Δοκιμάστε να σβήσετε όλες τις επαφές από μέσα και όλες τις υπενθυμίσεις που σχετίζονται με τις επαφές, και δοκιμάστε....

 

Εγώ ειχα ενα Acer N30

ειχα καποια ανοίγματα και εμενα δυστυχως αν δεν το επερνα χαμπαρι αδειαζε η μπαταρια και μου εσβηναν οτι ειχα βαλει στην μνημη ( WM 2003 )

 

Παρατήρησα λοιπον οτι οταν ειχε υπενθυμίσεις, η γενέθλια γιορτες κτλ, ανοιγε και εκανε και ενα ηχο

 

Οταν τα εσβησα τισ υπενθυμίσεις (οχι επαφες) εστρωσε

 

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οτι εβαλα στην μνήμη από προγράμματα σβήνονται με το hard reset?

 

Έχεις τρείς μνήμες μέσα. Τη μία την λένε "programms" η οποία έχει τα windows και είναι αυτό που λέμε στα pc: μνήμη ram και εικονική μνήμη.

 

Η δεύτερη είναι η strorage card και εκεί βάζεις τα προγράμματα σου όταν επιλέξεις εγκατάσταση "on my device"

 

Η τρίτη που είναι και η μεγαλη λέγεται flashdisk.

 

Οι δύο πρώτες σβήνονται με το hard reset και μένουν μόνο τα windows και πιθανώς προγράμματα που έχει εγκαταστήσει ο αντιπρόσωπος.

 

Τα περιεχόμενα της flash δεν σβήνουν. Γιαυτό να προτιμάς να βάζεις αρχεία που δε "λερώνουν" τη μνήμη, όπως προγράμματα. να βάζεις μόνο αρχεία, εικόνες, videoζ, ήχους, cabs. τα οποία δε θα χρειαστούν ποτέ format

 

 

 

Ρε leotzian πως σβήνουν οι επαφές? :worry:

Μία-μια???

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες βαλτε και καμια Live φωτο της συσκευης σας να τη δουμε!

 

http://img247.imageshack.us/img247/624/dsc01428mediumyi4.jpg

http://img108.imageshack.us/img108/6806/dsc01430mediumou4.jpg

http://img248.imageshack.us/img248/5472/dsc01434mediumlg9.jpg

 

:)

 

(πάντως σας προειδοποιώ.. Πρώτον η οθόνη φαίνεται πιο σκοτεινή απο ότι είναι, λόγω φλας. τετοιες φωτό θέλουν και λίγη επεξεργασία και ρυθμίσεις κλείστρου. Δεύτερον το κάπνισμα μπορεί να σκοτώσει..)

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τρείς μνήμες μέσα. Τη μία την λένε "programms" η οποία έχει τα windows και είναι αυτό που λέμε στα pc: μνήμη ram και εικονική μνήμη.

 

Η δεύτερη είναι η strorage card και εκεί βάζεις τα προγράμματα σου όταν επιλέξεις εγκατάσταση "on my device"

 

Η τρίτη που είναι και η μεγαλη λέγεται flashdisk.

 

Οι δύο πρώτες σβήνονται με το hard reset και μένουν μόνο τα windows και πιθανώς προγράμματα που έχει εγκαταστήσει ο αντιπρόσωπος.

 

Τα περιεχόμενα της flash δεν σβήνουν. Γιαυτό να προτιμάς να βάζεις αρχεία που δε "λερώνουν" τη μνήμη, όπως προγράμματα. να βάζεις μόνο αρχεία, εικόνες, videoζ, ήχους, cabs. τα οποία δε θα χρειαστούν ποτέ format

 

 

 

Ρε leotzian πως σβήνουν οι επαφές? :worry:

Μία-μια???

 

Στό δικό μου WM2003

τσεκαρεις με το πενακι την πρώτη επαφή και το τραβάς και αρχιζει και τις τσεκάρει ολες με την σειρα

μετα κανεις ταπ και κρατας στις ηδη τσεκαρισμένες μεχρι να βγαλει επιλογες και κανεις delete contacts

 

Κατι αλλο, δηλαδη οτι γράψω στη μνήμη 2Gb ( εσωτερική ) του 560 τελικά δεν σβήνετε με hard reset?

 

( Δηλαδή εγώ θελω να βάλω στην ROM του 560 ( 2GB ) από προγραμματα κτλ, σβήνονται με hard reset? )

 

Δεν μιλάω για πρόσθετη SD κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μήπως κανένας κάνει αντίγραφο της rom του? Αν μπορεί κάποιος ας κάνει ένα και ας ρίξει ένα λινκ για να το κατεβάσουμε. Θέλω να πειραματιστώ πάνω στα wm6 για το 550/350 και τα 560/360 είναι τα μόνα που σχεδόν ταιριάζουν από άποψη hardware!

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Στό δικό μου WM2003

τσεκαρεις με το πενακι την πρώτη επαφή και το τραβάς και αρχιζει και τις τσεκάρει ολες με την σειρα

Σε μένα δεν γίνεται.. Τις έσβησα όμως απο το sktools. σβήστηκαν πράγματι. Αλλα το πρόβλημα παραμένει.. :(

 

 

Κατι αλλο, δηλαδη οτι γράψω στη μνήμη 2Gb ( εσωτερική ) του 560 τελικά δεν σβήνετε με hard reset?
ακριβώς. Είναι σαν εξωτερική SD. Απλά την έχει μέσα!
TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Ultimo_ απο που αγορασες τη συσκευη;

Εχεις το 560 ή το 360;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...