Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, ο άλλος λογιστής μου είπε ότι εφόσον η επιχειρηση είναι εγγαγραμμένη στο vies μπορεί να αγοράσει από ΕΕ χωρίς ΦΠΑ, και εφόσον θεωρητικά κρατήσει το προιόν για ίδια χρήση σαν πάγιο της επιχείρησης τότε όλα είναι ΟΚ !! Και μάλιστα δεν είναι ανάγκη η επιχείρηση να εμπορεύεται όμοια προϊόντα.

Αυτά τελικά...

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ! Μήπως ξέρεις κάποιο πρόγραμμα με το οποίο να μπορώ να το κάνω αυτο?? :O

εγώ χρησιμοποιώ το ImToo Video converter...υπάρχουν και άλλα "πακέτα" που περνάνε τους υπότιτλους πάνω στην ταινία αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει ποτέ....:(....ή μάλλον τα δοκίμασα παλιότερα για το pc και δεν κάνανε δουλειά...

 

πρέπει να βγει το vobsub για ppc

Link to comment
Share on other sites

:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

ξανάνοιξε.. πάει, αυτό ήταν. τελείωσε. η τελευταία μου ελπίδα πέθανε :cry::cry:

 

Πες μας τι προγράμματα έχεις εγκαταστήσει, κάποιο πρόγραμμα ανοίγει.

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια τελευταία ενημέρωση σχετικά με τη διαθεσιμότητα και την τιμή των ελληνικών εκδόσεων Mio P360/560. Είναι ετοιμοπαράδοτα από την Galaxy ( http://www.e-galaxy.eu/pocket_pcs_pda.htm ) με τιμές 289 και 405 ευρώ αντίστοιχα. Επίσης μετά από επικοινωνία που είχα με γνωστό μου ατόμο μέσα από τη Zegetron, μου επιβεβαίωσε ότι τα μηχανήματα με Rom 1GB/2GB είναι εισαγωγές από Καναδά ή Αμερική και δεν υποστηρίζονται από το Ελληνικό Service (την Teleservice). Πάντως στην περίπτωση του P360 (τουλάχιστον) δεν είναι και τόσο τραγική ή διαφορά 1GB με 512mb ROM (Τουλάχιστον δεν αξίζει να θυσιαστεί το θέμα της εγγύησης). Καλή συνέχεια..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια τελευταία ενημέρωση σχετικά με τη διαθεσιμότητα και την τιμή των ελληνικών εκδόσεων Mio P360/560. Είναι ετοιμοπαράδοτα από την Galaxy ( http://www.e-galaxy.eu/pocket_pcs_pda.htm ) με τιμές 289 και 405 ευρώ αντίστοιχα. Επίσης μετά από επικοινωνία που είχα με γνωστό μου ατόμο μέσα από τη Zegetron, μου επιβεβαίωσε ότι τα μηχανήματα με Rom 1GB/2GB είναι εισαγωγές από Καναδά ή Αμερική και δεν υποστηρίζονται από το Ελληνικό Service (την Teleservice). Πάντως στην περίπτωση του P360 (τουλάχιστον) δεν είναι και τόσο τραγική ή διαφορά 1GB με 512mb ROM (Τουλάχιστον δεν αξίζει να θυσιαστεί το θέμα της εγγύησης). Καλή συνέχεια..

Ο logica 1 σε παλιοτερο μηνυμα ειχε αναφερει : "Τωρα οσο για την εγγυηση πηρα τηλεφωνο την teleservice και τους ρωτησα τι συμβαινει για αγορα απο Ουγγαρια (PDAPLAZA) μου απαντησαν οτι ΔΕΝ υπαρχει το παραμικρο προβλημα. Η Αντιπροσωπεια το αναγνωριζει 100% και το σημαντικοτερο? Η Επισκευη (αν χρειαστει κτυπα ξυλο) γινεται εδω Ελλαδα και δεν στελνοντε στο εξωτερικο)."

Τελικα τι ισχυει; Το αναγνωριζει η teleservise ή οχι;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Catherine23 αυτό που λες για την υποστήριξη από το service είναι πολύ σοβαρο. Είναι σίγουρο αυτό ?

Εγώ ξέρω ότι απ' όπου κι αν προέρχεται ένα προϊόν εφ' όσον πωλείται μέσα στην ΕΕ έχει τουλάχιστον 1 χρόνο εγγύηση. Το θέμα είναι βέβαιο ποιος θα σου την καλύψει αυτή την εγγύηση.

 

Η διαφορά με την "ελληνική" έκδοση του 560 εκτός από τη μνήμη είναι και ο φορτιστής σπιτιού, που είναι αστείο να μη δίνεται μαζί με το μηχανάκι. Δηλαδή πρέπει να το φορτίζεις υποχρεωτικά είτε στο αυτοκίνητο είτε στον υπολογιστή σου ?? Απ' όσο γνωρίζω με το 550 δίνανε και φορτιστή σπιτιού και ειναι απόλυτα λογικό.

Ξέρεις κανείς πόσο κοστίζει ένας φορτιστής σπιτιού ?

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

o pacopor έχει δίκιο. Εφόσον υπάρχει απόδειξη αγοράς από ΕΕ, το προϊόν καλύπτεται κανονικά από το επίσημο service της αντιπροσωπίας στα θέματα εγγύησης και επισκευής...
Link to comment
Share on other sites

Τιμές τελικές με φπα και ενημερωμένες στις 07/02/08.

Επικοινωνήστε για διαθεσιμότητα και επιβεβαιώστε τηλεφωνικά με τα μαγαζιά για ότι γράφω,

μην ξεχνάτε ότι είναι δική σας ευθύνη να επαληθεύσετε την ακρίβεια των πληροφοριών του καταλόγου:

 

Mio P560 από Ελληνικά μαγαζιά με αγγλικά windows:

1) www.vnp.gr : 410 ευρώ (τηλ: 210-6084956)

2) www.play247.gr : 446 ευρώ (τηλ: 2610-461660)

 

Mio P560 από Ελληνικά μαγαζιά με Ελληνικά windows:

1) www.pda4u.gr : 394 ευρώ (τηλ: 210-8034353)

2) www.megamarket.gr : 394 ευρώ (τηλ: 801 400 4000)

3) www.play247.gr :395 ευρώ (τηλ: 2610-461660)

4) www.e-galaxy.eu : 405 ευρώ (τηλ: 210-9969969)

5) www.kolomvounis.gr :417 ευρώ (Τηλ: 210-9962663)

6) www.shopcenter.gr : 418,5 ευρώ (τηλ: 210-2613900)

7) www.e-shop.gr : 419 ευρώ (τηλ: 211 500 0 500)

8) www.plaisio.gr : 419 ευρώ (τηλ: 800-11-12345)

9) www.msystems.gr : 430 ευρώ (τηλ: 210-9246280)

10) www.e-acorn.com : 434ευρώ (τηλ: 22940-98833)

11) www.multistore.gr : 439 ευρώ (τηλ: 210-6149263)

Όλα τα μηχανάκια με Ελληνικά Win έχουν “μόνο” 512Mb ROM (σε αντίθεση με τα 2Gb των αγγλικών Win) και “αφαιρεμένο” το φορτιστή σπιτιού.

 

Το φθηνότερο μαγαζί του εξωτερικού (φυσικά με την αγγλική ROM των 2GB):

www.pdaplaza.com : ~375 ευρώ. (τελική με έξοδα μεταφοράς)

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρισω το θεμα της εγγυησης.

Μιλησα σημερα με teleservice και τους ρωτησα τι γινεται με το θεμα της εγγυησης για το Mio P560.

Μου απαντησαν λοιπον οτι μεχρι στιγμης δεν εχει εισαχθει επισημα σε ορισμενες χωρες της ΕΕ και δεν καλυπτεται απο την εγγυηση στις χωρες αυτες. Αυτο ισχυει και για την Ελλαδα.

Απο την στιγμη ομως που θα γινει επισημη εισαγωγη και θα υπαρχει και στο site της Mio http://www.mio-tech.be/en/index.htm (αναμενεται περιπου σε 20 μερες με 1 μηνα) δεν θα υπαρχει κανενα προοβλημα για οποιον το εχει αγορασει απο Ουγγαρια.

Τ Ε Λ Ο Σ

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑι το 360 και το 560 βγήκαν στο e-shop στην δνση (για το 360):

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.926016

 

Ωστόσο, έχουν ήδη φωρτομένο το πρόγραμμα πλοήγησης NAVIMATE XTREME ΕΛΛΑΔΑ. Γνωρίζει κανείς, αν μπορώ να περάσω και άλλα προγράμματα πλοήγησης, πχ Navigator?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑι το 360 και το 560 βγήκαν στο e-shop στην δνση (για το 360):

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.926016

 

Ωστόσο, έχουν ήδη φωρτομένο το πρόγραμμα πλοήγησης NAVIMATE XTREME ΕΛΛΑΔΑ. Γνωρίζει κανείς, αν μπορώ να περάσω και άλλα προγράμματα πλοήγησης, πχ Navigator?

 

δες για το 360 και 560 στο e-shop εδώ

 

http://www.e-shop.gr/sort_search.phtml?stuff=MIO+&x=7&y=7

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει να σβήσω τα πάντα. έσβησα και τη σύνδεση απο το ppc και πλέον το activesync είναι άδειο. πάλι ανοίγει κάθε 10 λεπτά:mad::mad:

Πες μας ποια προγραμματα εχεις.

Καποιο προγραμμα φταιει και σου ανοιγει η συσκευη.

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει να σβήσω τα πάντα. έσβησα και τη σύνδεση απο το ppc και πλέον το activesync είναι άδειο. πάλι ανοίγει κάθε 10 λεπτά:mad::mad:

 

Κοίταξες το πρόγραμμα που κατεβάζει δεδομένα GPS (quick gps); Υπάρχει περίπτωση να είναι τσεκαρισμένη η αυτόματη ενυμέρωση.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑι το 360 και το 560 βγήκαν στο e-shop στην δνση (για το 360):

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.926016

 

Ωστόσο, έχουν ήδη φωρτομένο το πρόγραμμα πλοήγησης NAVIMATE XTREME ΕΛΛΑΔΑ. Γνωρίζει κανείς, αν μπορώ να περάσω και άλλα προγράμματα πλοήγησης, πχ Navigator?

 

Ναι, μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Opera 865, Resco Explorer, Resco Keyboard Pro, GetPDAScreen (πρόγραμμα pc είναι. μόνο ένα dll περνάει στο ppc), SKTools5, Magic Button, The Core media player, Speed Sentry, GPS Performance και Destinator7

 

Εννοείτε οτι όταν κλείνω το ppc, όλα τα προγράμματα είναι κλειστά.

Όταν ανοίγει μόνο του, πάλι όλα είναι κλειστά. Τίποτα ύποπτο..

 

Κοίταξες το πρόγραμμα που κατεβάζει δεδομένα GPS (quick gps); Υπάρχει περίπτωση να είναι τσεκαρισμένη η αυτόματη ενυμέρωση.

δεν είναι :/

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Τιμές τελικές με φπα και ενημερωμένες στις 07/02/08.

Επικοινωνήστε για διαθεσιμότητα και επιβεβαιώστε τηλεφωνικά με τα μαγαζιά για ότι γράφω,

μην ξεχνάτε ότι είναι δική σας ευθύνη να επαληθεύσετε την ακρίβεια των πληροφοριών του καταλόγου:

 

Mio P560 από Ελληνικά μαγαζιά με αγγλικά windows:

1) www.vnp.gr : 410 ευρώ (τηλ: 210-6084956)

2) www.play247.gr : 446 ευρώ (τηλ: 2610-461660)

 

Mio P560 από Ελληνικά μαγαζιά με Ελληνικά windows:

1) www.pda4u.gr : 394 ευρώ (τηλ: 210-8034353)

2) www.megamarket.gr : 394 ευρώ (τηλ: 801 400 4000)

3) www.play247.gr :395 ευρώ (τηλ: 2610-461660)

4) www.e-galaxy.eu : 405 ευρώ (τηλ: 210-9969969)

5) www.kolomvounis.gr :417 ευρώ (Τηλ: 210-9962663)

6) www.shopcenter.gr : 418,5 ευρώ (τηλ: 210-2613900)

7) www.e-shop.gr : 419 ευρώ (τηλ: 211 500 0 500)

8) www.plaisio.gr : 419 ευρώ (τηλ: 800-11-12345)

9) www.msystems.gr : 430 ευρώ (τηλ: 210-9246280)

10) www.e-acorn.com : 434ευρώ (τηλ: 22940-98833)

11) www.multistore.gr : 439 ευρώ (τηλ: 210-6149263)

Όλα τα μηχανάκια με Ελληνικά Win έχουν “μόνο” 512Mb ROM (σε αντίθεση με τα 2Gb των αγγλικών Win) και “αφαιρεμένο” το φορτιστή σπιτιού.

 

Το φθηνότερο μαγαζί του εξωτερικού (φυσικά με την αγγλική ROM των 2GB):

www.pdaplaza.com : ~375 ευρώ. (τελική με έξοδα μεταφοράς)

 

 

 

Να αναλάβει να ενημερώνει και κανείς άλλος τη λίστα, εγώ το πήρα παιδιά σήμερα!!:rolleyes: (με Ελληνική τελικά rom..). Ότι χρειαστώ ελπίζω να είστε δίπλα μου..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο απαραίτητο να ενημερώνουμε την λίστα υπάρχει και ο

http://www.skroutz.gr/ που εκεί γράφουμε p560 p360 και μας βγάζει όλα τα μαγαζιά που το διαθέτουν στο εμπόριο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε συ του μειώνεις έτσι τη δουλειά του και τον πληγώνεις? :lol::lol:

 

 

angelosblue μεγειά σου. και πες μας αν βρεις κανα ανεξήγητο bug ;)

Μετά απο 3 μέρες που θα το κλείσεις βέβαια, γιατι τώρα δε σε βλέπω να το κλείνεις και ποτέ! :lol:

TSIPOURO... connecting people...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο απαραίτητο να ενημερώνουμε την λίστα υπάρχει και ο

http://www.skroutz.gr/ που εκεί γράφουμε p560 p360 και μας βγάζει όλα τα μαγαζιά που το διαθέτουν στο εμπόριο.

 

 

Νίκο το skroutz δεν σου βγάζει όλα τα μαγαζιά.. (δεν είναι google) Δοκίμασέ το και πες μου, αυτό με τη λίστα περισσότερο για αστείο βέβαια το έγραψα..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε συ του μειώνεις έτσι τη δουλειά του και τον πληγώνεις? :lol::lol:

 

 

angelosblue μεγειά σου. και πες μας αν βρεις κανα ανεξήγητο bug ;)

Μετά απο 3 μέρες που θα το κλείσεις βέβαια, γιατι τώρα δε σε βλέπω να το κλείνεις και ποτέ! :lol:

 

Το άφησα κλειστό για παραπάνω από 20 λεπτά, δε μου παρουσίασε το “δικό σου” bug.

Αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι δεν θα μου το παρουσιάσει στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με φέρνεις σε δύσκολη θέση... Να χαρώ? (για σένα) ή να κλάψω?? :cry:

 

Να το χρησιμοποιήσεις σαν άλλο ένα στοιχείο για να δεις τι παίζει με το δικό σου. Να έχεις υπόψη σου ότι το μηχανάκι μου ειναι "καθαρό" ακόμη, δηλαδή ούτε ένα πρόγραμμα περασμένο, και κάθε βήμα που θα κάνω, κάθε ένα που θα περνάω, θα το κάνω σταδιακά, αφού τσεκάρω πρώτα αν μου προκαλέσει το δικό σου bug, έτσι ίσως να βρούμε ποιο ακριβώς προγραμματάκι φταίει..

( Όποιος φίλος δε βαριέται ας μου στείλει με pm κανα καλό και χρήσιμο προγραμματάκι από όλα αυτά που λέτε εδώ μέσα.. (όχι χάρτη). Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει να σβήσω τα πάντα. έσβησα και τη σύνδεση απο το ppc και πλέον το activesync είναι άδειο. πάλι ανοίγει κάθε 10 λεπτά:mad::mad:

Οπως βλεπεις δε σε ξεχασα.

Σου προτεινω αλλη μια λυση:

http://rapidshare.com/files/88084918/SKTools_4.1.22.zip.html

 

Δώσε οποιοδήποτε κωδικό π.χ. 1234

 

Κανε εγκατασταση και μετα κάνε ένα clean και από τα notification queue ---- Action / mark dublicates / delete dublicates.

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

agelosblue απο που το αγορασες;

Πηρες το 560;

Ποσα ευρω;

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...