Jump to content

Πυρκαγιές...


kage
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περισσότερα από 250 εκατομμ. ευρώ έχουμε «πετάξει» για ενοικίαση μέσων πυρόσβεσης την τελευταία δεκαετία, όταν με τα χρήματα αυτά θα μπορούσαν να είχαν αγοραστεί 25 ελικόπτερα πυρόσβεσης ή 10 αεροσκάφη>>

http://www.enet.gr/online/online_text/c=112,id=71035044

----------------------------------------------------------

Δεν πέρασαν ούτε 4 μήνες από την τελευταία εκδρομή στην Πάρνηθα.

 

Ούτε 4 μήνες από την τελευταία ξάπλα κάτω από τα έλατα...

 

Ούτε 4 μήνες από εκείνο το μεσημέρι που μάζευα τις γόπες μου στο σελοφάν του πακέτου μου, για να μη μαγαρίσω την ομορφιά που έβλεπα. Τι μαλακ*ς!

 

Σήμερα ο ουρανός γέμισε στάχτη.

 

Γιατί κάποιος αποφάσισε ότι μια-δυο-τριακόσιες βιλίτσες με θέα το καζίνο, θα γίνουν ανάρπαστες. Κι έτσι, θα βγάλει τόσα λεφτά, ώστε η τράπεζα να του προσφέρει «πρόσωπο» προκειμένου να εκτελεί δημόσια έργα...

 

Δεν ήτανε τυχαία η φωτιά. Δεν άναψε την πιο ζεστή μέρα του Ιούνη, αλλά μόλις έπιασε το βοριαδάκι.

 

Είμαι θυμωμένος. Πενθώ, όχι για τις επόμενες γενιές που θα ζήσουν στα πλημμυρισμένα βαλτοτόπια του Μοσχάτου, αλλά για τις χαμένες ανοιξιάτικες βόλτες μου, που θα έκαναν ανεκτή τη μιζέρια του καθημερινού τσιμέντου.

 

Μαζί μου πενθούν κι οι φίλοι μου. Και είναι κι εκείνοι οργισμένοι.

 

Και κάθε φορά που θα μιζεριάζουν στο τσιμεντένιο τους γραφείο, θα θυμώνουν ξανά, που δε μπορούν να ξεφύγουν. Κι αυτό θα γίνεται κάθε Παρασκευή για το υπόλοιπο της ζωής τους.

 

 

 

Λέω λοιπόν να αρχίσω τις απειλές. Όχι τις «προειδοποιήσεις»...

 

 

 

Η Πάρνηθα φιλοξενεί τον Εγκέλαδο. Και είμαι σίγουρος ότι ο Τιτάνας θα φροντίσει να καθαρίσει το τοπίο του. Η φύση έπειτα θα το ξαναφυτέψει, όπως της αρέσει.

 

Λέω να βοηθήσω. Να κάνω τις αντισεισμικές κατασκευές λιγότερο αντισεισμικές.

 

Λέω να αρχίσω τις περιπολίες και να ρίχνω αλάτι στα μπετά των νέων κτιρίων που θα φυτρώνουν.

 

Δεν είναι δύσκολο...

 

 

 

Λεω επίσης να αρχίσω να καίω όλα τα μηχανήματα που θα ανέβουν να φτιάξουν δρόμους και τα αυτοκίνητα των νέων κατοίκων επίσης...

 

Μαζί με τα χλωρά, καίγονται και τα ξερά. Έτσι δεν παίζεται το παιχνίδι;

 

Αλλά κι αυτοί οι νέοι «οικιστές» ξέρουν που μπλέκουν...

 

 

 

Λέω να αρχίσω να τρομοκρατώ όσους σκοπεύουν να αγοράσουν «οικόπεδο» εκεί γύρω. Να τους πείσω ότι αυτή η γειτονιά είναι χειρότερη από γκέτο. Κι ότι οι επενδύσεις τους εκεί είναι αμφίβολες.

 

 

 

Λέω να περνάω νυχτιάτικα και να ουρλιάζω, χαλώντας τον ύπνο του δικαίου των νέων οικιστών.

 

Τα ζώα δεν θα ενοχληθούν, είμαι σίγουρος πως δεν θα συχνάζουν πια.

 

 

 

Λέω να γίνω «τρομοκράτης» και να αγωνιστώ για τα δίκαια της φύσης. Όχι τα δικά μου.

 

Και να μην σταματήσω τις εξορμήσεις, μέχρι κάποιος από τους ******* εκεί πάνω, να με πείσει ότι θα αφήσουν το βουνό στην ησυχία του.

 

 

 

Τι λες; Πάμε μια «ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΝΗΘΑ»;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απαιτήστε αναδάσωση ΤΩΡΑ!

 

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/thumb_01/NEWS/ParnithaFire07.jpg

 

 

Μήπως έφτασε και σε εσάς ένα συγκεκριμένο μήνυμα SMS στο κινητό από άγνωστο αριθμό, αν όχι από κάποιον φίλο σας; “Κυριακή 8 Ιουλίου και ώρα 7 το απόγευμα όλοι έξω απ' τη Βουλή...” για την απαίτηση αναδάσωσης όλων των καμένων εκτάσεων και την απαίτηση δράση άμεσα...

 

 

Πολλοί, λοιπόν, ίσως να έλαβαν το μήνυμα αυτό: “Κυριακή 8 Ιουλίου και ώρα 7 το απόγευμα όλοι έξω απ' τη Βουλή. Απαιτήστε την αναδάδωση όλων των καμένων εκτάσεων. Μακριά από πολιτικές σκοπιμότητες, απαιτήστε δράση τώρα. Μη μείνεις άπραγος αυτή τη φορά. Προώθησε αυτό το μήνυμα σε όσους πιο πολλούς μπορείς και κατέβα στους δρόμους στην πιο μαζική συγκέντρωση για το περιβάλλον”.

 

Δεν ήταν ένας “επαναστάτης χωρίς αιτία” ο αποστολέας. Ήταν, προφανώς, άλλος ένας που έβλεπε το βράδυ, αλλά και όλη την ημέρα, την Πάρνηθα να καίγεται και κανείς να μη μπορεί να κάνει τίποτα γι’ αυτό. Αιτία; η αγανάκτηση. Αποτέλεσμα; Μάλλον θα μάθουμε στις 8 Ιουλίου…

 

Δεν είναι αργά για να το προωθήσουμε κι εμείς. Δεν είναι αργά να κάνουμε πέρα τα πολιτικά συμφέροντα και να νοιαστούμε για τη ζωή μας. Τα δάση μας. Θα είμαστε και εμείς εκεί!

 

info:mototriti.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περισσότερα από 250 εκατομμ. ευρώ έχουμε «πετάξει» για ενοικίαση μέσων πυρόσβεσης την τελευταία δεκαετία, όταν με τα χρήματα αυτά θα μπορούσαν να είχαν αγοραστεί 25 ελικόπτερα πυρόσβεσης ή 10 αεροσκάφη>>

http://www.enet.gr/online/online_text/c=112,id=71035044

----------------------------------------------------------

Δεν πέρασαν ούτε 4 μήνες από την τελευταία εκδρομή στην Πάρνηθα.

 

Ούτε 4 μήνες από την τελευταία ξάπλα κάτω από τα έλατα...

 

Ούτε 4 μήνες από εκείνο το μεσημέρι που μάζευα τις γόπες μου στο σελοφάν του πακέτου μου, για να μη μαγαρίσω την ομορφιά που έβλεπα. Τι μαλακ*ς!

 

Σήμερα ο ουρανός γέμισε στάχτη.

 

Γιατί κάποιος αποφάσισε ότι μια-δυο-τριακόσιες βιλίτσες με θέα το καζίνο, θα γίνουν ανάρπαστες. Κι έτσι, θα βγάλει τόσα λεφτά, ώστε η τράπεζα να του προσφέρει «πρόσωπο» προκειμένου να εκτελεί δημόσια έργα...

 

Δεν ήτανε τυχαία η φωτιά. Δεν άναψε την πιο ζεστή μέρα του Ιούνη, αλλά μόλις έπιασε το βοριαδάκι.

 

Είμαι θυμωμένος. Πενθώ, όχι για τις επόμενες γενιές που θα ζήσουν στα πλημμυρισμένα βαλτοτόπια του Μοσχάτου, αλλά για τις χαμένες ανοιξιάτικες βόλτες μου, που θα έκαναν ανεκτή τη μιζέρια του καθημερινού τσιμέντου.

 

Μαζί μου πενθούν κι οι φίλοι μου. Και είναι κι εκείνοι οργισμένοι.

 

Και κάθε φορά που θα μιζεριάζουν στο τσιμεντένιο τους γραφείο, θα θυμώνουν ξανά, που δε μπορούν να ξεφύγουν. Κι αυτό θα γίνεται κάθε Παρασκευή για το υπόλοιπο της ζωής τους.

 

 

 

Λέω λοιπόν να αρχίσω τις απειλές. Όχι τις «προειδοποιήσεις»...

 

 

 

Η Πάρνηθα φιλοξενεί τον Εγκέλαδο. Και είμαι σίγουρος ότι ο Τιτάνας θα φροντίσει να καθαρίσει το τοπίο του. Η φύση έπειτα θα το ξαναφυτέψει, όπως της αρέσει.

 

Λέω να βοηθήσω. Να κάνω τις αντισεισμικές κατασκευές λιγότερο αντισεισμικές.

 

Λέω να αρχίσω τις περιπολίες και να ρίχνω αλάτι στα μπετά των νέων κτιρίων που θα φυτρώνουν.

 

Δεν είναι δύσκολο...

 

 

 

Λεω επίσης να αρχίσω να καίω όλα τα μηχανήματα που θα ανέβουν να φτιάξουν δρόμους και τα αυτοκίνητα των νέων κατοίκων επίσης...

 

Μαζί με τα χλωρά, καίγονται και τα ξερά. Έτσι δεν παίζεται το παιχνίδι;

 

Αλλά κι αυτοί οι νέοι «οικιστές» ξέρουν που μπλέκουν...

 

 

 

Λέω να αρχίσω να τρομοκρατώ όσους σκοπεύουν να αγοράσουν «οικόπεδο» εκεί γύρω. Να τους πείσω ότι αυτή η γειτονιά είναι χειρότερη από γκέτο. Κι ότι οι επενδύσεις τους εκεί είναι αμφίβολες.

 

 

 

Λέω να περνάω νυχτιάτικα και να ουρλιάζω, χαλώντας τον ύπνο του δικαίου των νέων οικιστών.

 

Τα ζώα δεν θα ενοχληθούν, είμαι σίγουρος πως δεν θα συχνάζουν πια.

 

 

 

Λέω να γίνω «τρομοκράτης» και να αγωνιστώ για τα δίκαια της φύσης. Όχι τα δικά μου.

 

Και να μην σταματήσω τις εξορμήσεις, μέχρι κάποιος από τους ******* εκεί πάνω, να με πείσει ότι θα αφήσουν το βουνό στην ησυχία του.

 

 

 

Τι λες; Πάμε μια «ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΝΗΘΑ»;

 

Εδώ κολλάει το ζήσε το μύθο σου στην Αθήνα, (ή Ελλάδα δεν θυμάμαι ακριβώς,) αν επιζήσεις... Έχεις δίκιο, αλλά με όλα αυτά που λες το μόνο που θα καταφέρεις είναι να κάνεις τα πράγματα χειρότερα...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Ξαναέβαλαν φωτιά στο Πήλιο!!!!

Παρατήρησα πυκνούς καπνούς πάνω από το Νεοχώρι στη 13.30 και τηλεφώνησα στην πυροσβεστική.Ευτυχώς ήταν ενήμεροι και μετά από λίγο είδα δύο αεροπλάνα της πυροσβεστικής να κατευθύνονται προς τα εκεί(ενδεχομένως να ήταν και πιο νωρίς εκεί,αλλά να είχανε πάει στη θάλασσα για ανεφοδιασμό).

Δεν αφησαν τίποτα,τα έκαψαν όλα.:(

Link to comment
Share on other sites

το καζινο δεν νομιζω να ειναι κ τοσο κακο π ανοιξε εκει...τουλ για τον τουρισμο το μερος ειναι πολυ καλο εχει θεα π ισως να μην βρισκεται αλλου.

το 51% ανηκει στο κρατος...μια τετοια πηγη εσοδων δεν νομιζω να υπαρχει καμμια κυβερνηση π θα το γκρεμιζε.

Link to comment
Share on other sites

το καζινο δεν νομιζω να ειναι κ τοσο κακο π ανοιξε εκει...τουλ για τον τουρισμο το μερος ειναι πολυ καλο εχει θεα π ισως να μην βρισκεται αλλου.

το 51% ανηκει στο κρατος...μια τετοια πηγη εσοδων δεν νομιζω να υπαρχει καμμια κυβερνηση π θα το γκρεμιζε.

 

Και ούτε θα το άφηνε να καεί βέβαια... Κάτι που δεν αποφέρει κέρδη, όπως ο δρυμός... Ας καεί?? Δεν είναι λίγο λάθος αυτό?

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια σημαντική μαρτυρία, απο ένα κάτοικο της περιοχης, για το τι πραγματικά συνέβη εκείνες τις μέρες,

συγκαλήφθηκε αργότερα, αλλά οπως και να έχει οδήγησε στην καταστροφή ενος μεγάλου μέρους της χλωρίδας

και πανίδας της Παρνηθας:

 

ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΝΗΘΑ ΚΑΙ Η ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΙΓΩΡΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Κάηκε και το Praktiker.

Πάνε τα 100 ευρώ μας....

Δε λες που δηλητηριάστηκε όλη η περιοχή...

 

Μέτρα προφύλαξης για τις περιοχές που προσβάλλονται από το νέφος που προκάλεσε η πυρκαγιά στο πολυκατάστημα «Praktiker» ανακοίνωσε η διεύθυνση Προστασίας Περιβάλλοντος της Νομαρχίας Θεσσαλονίκης.

Τα μέτρα αφορούν τις περιοχές Θέρμης, Μίκρας, Βασιλικών και Θερμαϊκού ενώ οι πολίτες καλούνται να περιορίσουν τις μετακινήσεις στις άκρως απαραίτητες και να διατηρούν κλειστά κατά το δυνατόν τα παράθυρα και τις μπαλκονόπορτες των σπιτιών τους. Παράλληλα γίνονται συστάσεις ώστε να σταματήσει η ελεύθερη βόσκηση ζώων στην περιοχή, να περιοριστούν τα ζώα στους στάβλους, να αποφεύγουν οι υπεύθυνοι των θερμοκηπίων την επαφή των εσωτερικών τους χώρων με τον ατμοσφαιρικό αέρα, να καταναλώνονται λαχανικά και οπωροκηπευτικά μετά από σχολαστικό πλύσιμο και να καθαριστούν μπαλκόνια και αυλές σπιτιών με άφθονο νερό.

 

Κρίμα και για τους 250 ανθρώπους που έμειναν χωρίς δουλειά

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για τα μεγάλα εγκλήματα δεν τιμωρήθηκε ποτέ κανείς ...

και δεν χρειάζεται να ξεκινήσω να αραδιάζω παραδείγματα γιατί τελειωμό δεν θα 'χουν...

Link to comment
Share on other sites

Δε λες που δηλητηριάστηκε όλη η περιοχή...

 

 

 

Κρίμα και για τους 250 ανθρώπους που έμειναν χωρίς δουλειά

Den tha to ksanaftiaksoun?

Tha tsimphsoun ta lefta ths asfaleias kai antio zwh?

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ενημέρωση 05/07/07 21:00

 

Αναζωπυρώθηκε το απόγευμα της Πέμπτης εστία πυρκαγιάς στην Πάρνηθα, σε δύσβατη χαράδρα στην περιοχή Μόλα, βορειοανατολικά του καταφυγίου Μπάφι.

 

Οι φλόγες μπήκαν σε κομμάτι δάσους που δεν έχει καεί, αλλά με την επέμβαση ισχυρών δυνάμεων της πυροσβεστικής η φωτιά αρχικά καθηλώθηκε στο σημείο έναρξής της και αργότερα τέθηκε υπό μερικό έλεγχο.

 

Στον τόπο της πυρκαγιάς επιχείρησαν επτά πυροσβεστικά αεροσκάφη, τρία ελικόπτερα και ισχυρές επίγειες δυνάμεις.

 

Εξάλλου, μετά από συνεννόηση με την Πυροσβεστική Υπηρεσία, εκατό και πλέον ενήλικα στελέχη του Σώματος Ελλήνων Προσκόπων βρίσκονται στην Πάρνηθα και βοηθούν στην κατάσβεση των διαφόρων εστιών.

 

Πολλοί από τους προσκόπους θα μείνουν εκεί καθ'όλη τη διάρκεια του Σαββατοκύριακου (όπως και την περασμένη εβδομάδα) για να προλάβουν και να καταστείλουν τυχόν περαιτέρω αναζωπυρώσεις[...]

 

Δηλαδή μετά από τόσες μέρες η φωτιά δεν είχε σβήσει ολοσχερώς,υπήρχαν (ή μήπως υπάρχουν ακόμα; ) μικροεστίες που με λίγο παραπάνω αέρα έχουμε τα παραπάνω αποτελέσματα...:X

Μήπως μας δουλεύουν;Ήταν δύσκολο να σβήσουν τελείως την φωτιά μετά από πόσες 5-6 μέρες που έχουν περάσει;

Link to comment
Share on other sites

Den tha to ksanaftiaksoun?

Tha tsimphsoun ta lefta ths asfaleias kai antio zwh?

 

Προφανώς θα το ξαναφτιάξουν, δεν είναι το μπακάλικο της γειτονιάς (ελπίζω :p )

 

Αλλά μέχρι τότε...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα το ξαναφτιάξουν, δεν είναι το μπακάλικο της γειτονιάς (ελπίζω :p )

 

Αλλά μέχρι τότε...

 

Βασικά σίγουρα θα είναι ασφαλισμένο και θα ξαναφτιαχτεί. Τα άσχημα που προέκυψαν από την πυρκαγιά αυτήν είναι:

α)Για την επιχείρηση, τα κέρδη που δεν θα έχουν όσο αυτό παραμένει κλειστό

β)Για τους εργαζόμενους, οι μήνες ανεργίας όσο πάλι αυτό θα παραμείνει κλειστό

γ)Για το περιβάλλον και τους κατοίκους των γύρω περιοχών...όλα αυτά τα χημικά κλπ προϊόντα που κάηκαν και μόλυναν την γύρω ατμόσφαιρα

 

Σύμπτωση μάλλον, αλλά πριν λίγο καιρό σε αρκετά κοντινή απόσταση (Φοίνικας) είχα καεί ολοσχερώς το Fena Stock.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά σίγουρα θα είναι ασφαλισμένο και θα ξαναφτιαχτεί. Τα άσχημα που προέκυψαν από την πυρκαγιά αυτήν είναι:

α)Για την επιχείρηση, τα κέρδη που δεν θα έχουν όσο αυτό παραμένει κλειστό

β)Για τους εργαζόμενους, οι μήνες ανεργίας όσο πάλι αυτό θα παραμείνει κλειστό

γ)Για το περιβάλλον και τους κατοίκους των γύρω περιοχών...όλα αυτά τα χημικά κλπ προϊόντα που κάηκαν και μόλυναν την γύρω ατμόσφαιρα

 

Σύμπτωση μάλλον, αλλά πριν λίγο καιρό σε αρκετά κοντινή απόσταση (Φοίνικας) είχα καεί ολοσχερώς το Fena Stock.

Ωχχχ παει και η fena?? ελπιζω να μην συνεχιστουν ετσι!

 

παντως ρε παιδια πως γινεται να καιγονται ολες οι πολυετης επιχειρησεις...της μοδας ειναι?? ή παιζει κατι αλλο?? :whistle:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά μας θα είναι καταδικασμένα μακριά απο αυτό που λένε φύση αφού θα την έχουμε ισοπεδώσει...

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tι Πέθανε Χθες στην Πάρνηθα

 

Το βρήκα σήμερα στο mail μου. Δεν ξέρω ποιος το έφτιαξε, αλλά... Τα λόγια περιττά... Αξίζει να το δούμε και να το δείξουμε παντού!

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να πω μερικα πραγματα τα οποια μου εκαναν τεραστεια εντυπωση..

 

αρχικα θελω να πω οτι ανηκω στην λεσχη εφεδρων καταδρομεων της αθηνας απο το 97

 

το 98 στην πεντελη μας ειπαν να παμε στην πυρκαγια 1 μερα αφου ειχε καψει οτι μπορουσε μπας και σωζαμε καπως την κατασταση η κατασταση σωθηκε εν μερη επειδη ξεραμε το βουνο σαν τα δαχτυλα μας τοτε κανεις δεν ειπε ενα μπραβο που αυτο που δεν καταφεραν οι πυροσβεστες το καταφεραμε μεσα σε 13 ωρες

 

τωρα ας ερθουμε στο αλλο και το πιο ωραιο θεμα μας την παρνηθααααα.....

 

ημερα τεταρτη ειχαμε ακουσει απο παιδια οτι ειχε πιασει φωτια δεν δωσαμε σημασια καθως τοτε ηταν μικρης εκτασης και ειπαν οτι λογικα θα την εσβηναν

βραδυ τεταρτης η πανουργα και μαγκας φωτια καταφερε να φυγει απο τον ελενχο 120(!)πυροσβεστων και να αρχιζει να αναπτυσει ταχυτατα τις φλωγες προς την παρνηθα....τοτε δεν ειχαμε καμια ενημερωση και ο διοικητης εστειλε φαξ στην πυροσβεστικη λεγοντας οτι μπορει να διαθεσει 100 ατομα για να ανακοψουν την φωτια απαντηση.. γιοκ τιποτα niet nada

 

πεμπτη ωρα 9 το πρωι πας περνουν τηλ απο την λεσχη και λενε να παμε εκει 100 ατομα παμε εκει και τσουπ φευγει δευτερο φαξ για εθελοντικη παροχη βοηθειας η απαντηση?... γιοκ

κατα τις 4 το απογευμα φυγαμε απο την λεσχη με οτι μπορουσε να μας βοηθησει και πηγαμε στην παρνηθα απο τατοιου χωρις κανεις να ξερει τιποτα ουτε καν οτι ειμασταν εκει και καταφεραμε τουλαχιστον να την κοψουμε στην μεση με τα αναχωματα που καναμε

 

και θελω να θεσω μερικα ερωτηματα

1)γιατι οι πυροσβεστες δεν εχουν πια εκπαιδευεση στα βουνα?

2)γιατι δεν περνουν καινουργια αεροπλανα πιο ικανα και πιο γρηγορα απο αυτα τα σαπια?

3)γιατι ποτε δεν απαντησαν στα φαξ της λεσχης ενω ξερανε οτι η μονη βοηθεια στο βουνο εκει ειμασταν εμεις?

4)γιατι στο καλο μερικοι υπουργοι (δεν λεμε ονοματα...)"μας την ειπαν" που πηγαμε εκει να σωσουμε την κατασταση?

 

το παραπανω κειμενο εχει σταλει σε καθε εμπλεκομενο με αυτη την φωτια εκτως απο την π.α το κανονικο κειμενο εχει επισημη μορφη με ονοματα και πιο εμπλουτισμενα περιστατικα απο την φωτια

ευχαριστω για τον χρονο σας και ελπιζω να βγει κατι καλο απο αυτο

 

συγνωμη που δεν εβαλα τονους τελειες αλλα δεν τα παω καλα με αυτα σε πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

Tι Πέθανε Χθες στην Πάρνηθα

 

Το βρήκα σήμερα στο mail μου. Δεν ξέρω ποιος το έφτιαξε, αλλά... Τα λόγια περιττά... Αξίζει να το δούμε και να το δείξουμε παντού!

Η σελιδα δεν υπαρχει..:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η σελιδα δεν υπαρχει..:(

 

Xmmmm, όντως... Το ξανανέβασα, πρέπει να είναι οk

 

http://www.geocities.com/nikitas1988

 

Ανοίγεις τη σελίδα και κατεβάζεις το αρχείο από το σύνδεσμο...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Xmmmm, όντως... Το ξανανέβασα, πρέπει να είναι οk

 

http://www.geocities.com/nikitas1988

 

Ανοίγεις τη σελίδα και κατεβάζεις το αρχείο από το σύνδεσμο...

 

Φίλε Johny_Nik πολύ καλή δουλειά!!!

Link to comment
Share on other sites

Xmmmm, όντως... Το ξανανέβασα, πρέπει να είναι οk

 

http://www.geocities.com/nikitas1988

 

Ανοίγεις τη σελίδα και κατεβάζεις το αρχείο από το σύνδεσμο...

 

το video τα λεει ολα!κριμα κ παλι κριμα!τα παντα εκτιμαμε οταν χανονται!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...