Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ginete i zantes apla prepei na valis kati valvides stis zantes kai ginonte aftomata tubeless

Τι λες ρε!! :wacko: Τι παραπληροφορηση ειναι αυτη :down:

 

Για να γινει tubeless μια ζαντα θα πρεπει να την αλλαξεις αλλιως να την στειλεις σε ειδικο μαγαζι και να περασεις τις τρυπες των ακτινων με μια ειδικη σιλικονη-λαστιχο για να μην φευγει ο αερας απο εκει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειναι καλυτερο οταν δεν εχει σαμπρελα και αν ναι γιατι???

 

Eιναι καλυτερο στο οτι και να τρυπησει το λαστιχο δεν θα αντιμετωπισεις προβλημα εν'κινηση,δηλαδη δεν θα χασεις τον ελεγχο της μηχανης.με σαμπρελα αυτο το ξεχνας και η πρωτη σου πτωση ειναι δεδομενη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε!! :wacko: Τι παραπληροφορηση ειναι αυτη :down:

 

Για να γινει tubeless μια ζαντα θα πρεπει να την αλλαξεις αλλιως να την στειλεις σε ειδικο μαγαζι και να περασεις τις τρυπες των ακτινων με μια ειδικη σιλικονη-λαστιχο για να μην φευγει ο αερας απο εκει.

milao gia tis zantes tou SP kai oxi tis aktinikes

 

egw pou rotisa se katastima elastikon otan alaksa ta lastixa mou ipe pos xriazonte kati valvides (dn ksero akrivos ti einai) kai meta ginonte tubeless

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε!! :wacko: Τι παραπληροφορηση ειναι αυτη :down:

 

Για να γινει tubeless μια ζαντα θα πρεπει να την αλλαξεις αλλιως να την στειλεις σε ειδικο μαγαζι και να περασεις τις τρυπες των ακτινων με μια ειδικη σιλικονη-λαστιχο για να μην φευγει ο αερας απο εκει.

σε αλουμινιου δεν θελει σιλικονη.τωρα για να τοις κανεις χωρις σαμπρελα πρεπει να πανε σε τορνο για να κανουν το στεφανη.μετα θες και αλλα λαστιχα.
Link to comment
Share on other sites

Eγω λεω το αλλο: Για να το εκανε η yamaha με σαμπρελα κατι θα ηξερε.... Γιαυτο εγω δεν το κανω τιποτα θα το αφησω ετσι οπως ειναι!!
[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

σε αλουμινιου δεν θελει σιλικονη.τωρα για να τοις κανεις χωρις σαμπρελα πρεπει να πανε σε τορνο για να κανουν το στεφανη.μετα θες και αλλα λαστιχα.

Για αλουμινιου ειπα εγω! για ακτινικες απλες οπως εχουν ολα τα παπακια.

ο λογος που δεν βαζουν tubeless ζαντες ειναι για να κρατησουν και το κοστος της μηχανης σε χαμηλο επιπεδο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν το σηζηταμε καθολου.χιλιες φορες καλυτερα χωρις σαμπρελα,διοτι και μπροκα να πατησεις χανει τον αερα πολυ σιγα,,εξαρταται βεβαια την τρυπα,και δεν σε αφηνει το μηχανακι μεσοπελαγα,,αρκει να βρεθει τροπος και να μπει επανω η λαστιχενια βαλβιδα,και φυσικα το λαστιχο να ειναι τουμπλεξ,,παντως ψαξτε το και θα δειτε οτι αξιζει τον κοπο,,μιλαμε βεβαια για την σπεσιαλ εκδοση με τις χυτες ζαντες,,απλα θελει μια πατεντα στην τρυπα της ζαντας,,οπου περναει η βαλβιδα,,και λαστιχακι ντουμπλεξ
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησωκι εγω κατι σαν υποψηφιος αγοραστης,αλλα μην ριξετε σφαλιαρα!!βαλιτσακι πισω παιρνει (γιατι το θελω για την δουλεια) η το σκοτωνω??:lol:

 

λεω για το ασημι...μου αρεσε περισσοτερο καθως ειμαι και καποιας ηλικιας..ξερεις δεν το θελω για κοντρες,απλως για να κανω την δουλεια μου...;)

 

Παίρνει πίσω μπαγκαζιέρα αλλά χρειάζεται να μπεί άλλη σχάρα.

 

Παιδιά το μηχανάκι παίρνει σχάρα πίσω. Επειδή ήμουν στον αντιπρόσωπο την προηγούμενη βδομάδα εκείνη τη μέρα παρέλαβε τις σχάρες για τις βαλίτσες.

Με ρώτησε αν θέλω να βάλω και γω ! Φυσικά όχι του απάντησα. (Επειδή είναι γνωστός μου ρίξαμε ένα γέλιο και οι 2 :P )

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν το σηζηταμε καθολου.χιλιες φορες καλυτερα χωρις σαμπρελα,διοτι και μπροκα να πατησεις χανει τον αερα πολυ σιγα,,εξαρταται βεβαια την τρυπα,και δεν σε αφηνει το μηχανακι μεσοπελαγα,,αρκει να βρεθει τροπος και να μπει επανω η λαστιχενια βαλβιδα,και φυσικα το λαστιχο να ειναι τουμπλεξ,,παντως ψαξτε το και θα δειτε οτι αξιζει τον κοπο,,μιλαμε βεβαια για την σπεσιαλ εκδοση με τις χυτες ζαντες,,απλα θελει μια πατεντα στην τρυπα της ζαντας,,οπου περναει η βαλβιδα,,και λαστιχακι ντουμπλεξ
το να μπει η βαλβιδα ειναι 30" δουλεια.τιποτα.μπαινει παρα πολυ ευκολα.
Link to comment
Share on other sites

το να μπει η βαλβιδα ειναι 30" δουλεια.τιποτα.μπαινει παρα πολυ ευκολα.
απλα ισως να χρειαζεται καποια πατεντα στην εδρα της βαλβιδας
Link to comment
Share on other sites

απλα ισως να χρειαζεται καποια πατεντα στην εδρα της βαλβιδας

Δεν χρειαζεται καμια πατεντα πουθενα!!!!!!1

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

το εχεις τσεκαρει?

Για να στο λεω!!!1:)

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

τα λαστιχα απ το εργοστασιο ειναι τουμπλεξ?

 

Οχι... και το μεγαλο προβλημα πιστευω πωσ ειναι η ευρεση ελαστικων για παπι τουμπλες!!1

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Οχι... και το μεγαλο προβλημα πιστευω πωσ ειναι η ευρεση ελαστικων για παπι τουμπλες!!1
παλιοτερα ειχα ενα φχ, με παρομιες ζαντες, και εκανα μια μικρη ερευνα τοτε,αν μπορουσα να το κανω χωρις σαμπρελα αλα μου ειπε ενας λαστιχας οτι δεν μπαινει η βαλβιδα στην εδρα της ζαντας, για να γινει τουμπλεξ,,οσο για το θεμα του λαστιχου πιστευω οτι κατι θα υπαρχει δεν μπορει
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι?

 

αυτο ειναι το μανισιο η με ενσωματομενα? :blink::love:

 

http://i230.photobucket.com/albums/ee101/gigolo16/dsc00222nl8.jpg

 

 

ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΜΕ ΤΑ ΕΝΣΩΜΑΤΟΜΕΝΑ ΦΛΑΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΟΙ ΕΜΠΟΡΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ. ΕΠΑΡΧΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ(ΚΑΒΑΛΑ)

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ ΑΜΕΡΙΚΗ 200ΑΡΙ ΑΛΗΘΕΥΕΙ? ΕΨΑΞΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΓΙΝΕΤΕ ΧΑΜΟΣ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΤΙΠΟΤΑ.

 

ΑΜΑ ΒΓΕΙ ΠΑΠΙ ΑΠΟ 200cc ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΘΑ ΑΠΟΤΑΝΘΕΙ ΕΚΕΙ. ΜΙΚΡΟ ΚΟΣΤΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ, ΚΑΙ ΕΥΛΙΓΙΣΤΑ. ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΜΕ ΤΑ ΕΝΣΩΜΑΤΟΜΕΝΑ ΦΛΑΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΟΙ ΕΜΠΟΡΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ. ΕΠΑΡΧΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ(ΚΑΒΑΛΑ)
αυτη η εξατμιση που φορας πια εναι?εχεις καμια φωτο απ το πλαι?
Link to comment
Share on other sites

ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ ΑΜΕΡΙΚΗ 200ΑΡΙ ΑΛΗΘΕΥΕΙ? ΕΨΑΞΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΓΙΝΕΤΕ ΧΑΜΟΣ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΤΙΠΟΤΑ.

 

ΑΜΑ ΒΓΕΙ ΠΑΠΙ ΑΠΟ 200cc ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΘΑ ΑΠΟΤΑΝΘΕΙ ΕΚΕΙ. ΜΙΚΡΟ ΚΟΣΤΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ, ΚΑΙ ΕΥΛΙΓΙΣΤΑ. ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ.

Καταρχας μην γραφεις με ΚΕΦΑΛΑΙΑ! απαγορευεται απο τους ορους χρησης του φορουμ.

οσο για το παπι αυτο που λες..ισως εχει βγει αλλα στην Ελλαδα ειναι δυσκολο να ερθει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΜΕ ΤΑ ΕΝΣΩΜΑΤΟΜΕΝΑ ΦΛΑΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΟΙ ΕΜΠΟΡΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ. ΕΠΑΡΧΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ(ΚΑΒΑΛΑ)

 

Tη χρωμα ειναι φιλε το μηχανακι σου???? και εγω απο καβαλα ειμαι!!1

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

και για την εξατμιση αν μπορουσε να μας την διξει το παλικαρι

 

Για G.P.S εχατμιση την κοβω.. ωραιο φιλε το μοτορι σου και σε τετεια φασι το εχς εκτος εχατμισι.. ποσο σου πιραν για την πινακιδα?>

Link to comment
Share on other sites

και για την εξατμιση αν μπορουσε να μας την διξει το παλικαρι

 

Για G.P.S εχατμιση την κοβω.. ωραιο φιλε το μοτορι σου και σε τετεια φασι το εχς εκτος εχατμισι.. ποσο σου πιραν για την πινακιδα?>

 

gpr θες να πεις και οχι gps

Link to comment
Share on other sites

 

gpr θες να πεις και οχι gps

 

Ναι φιλε, γραψε λαθος... θελω σχολια για το ακολουθο...... http://www.bikepics.com/pictures/1318205/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...