Jump to content

Wind ADSL & σταθερή τηλεφωνία


kateriniotis
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από την Tellas;  

72 members have voted

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από την Tellas;

    • Απόλυτα
      22
    • Αρκετά
      17
    • Όχι τόσο πολύ
      14
    • Καθόλου
      19


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 863
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

poios einai o mesos xronos ilopoihshs sindesis se idioktito tellas,pleon?

xerei kaneis?katevikame katholou apo tous 2 mines?

 

Είναι ανάλογα την περιοχή και διάφορους άλλους παράγοντες.

Σε περίπτωση νέας γραμμής μιλάμε για 2 μήνες, μπορεί και 3.

Αν είναι φορητότητα από ΟΤΕ και είχε ενεργοποιημένη προεπιλογή φορέα ή ADSL από την Tellas μέσα σε 20 ημερολογιακές έχεις περάσει στην Tellas. Αυτές είναι οι 2 ακραίες περιπτώσεις. Αυτά τα λέω από αυτά που βλέπω στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

απο φιλους και γνωστους οχι προσωπικη εμπειρια ακουω τα χειρωτερα. τεραστιες αναμονες, προβληματα στην τηλεφωνια και για ιντερνετ δεν συζηταμε.
Link to comment
Share on other sites

απο φιλους και γνωστους οχι προσωπικη εμπειρια ακουω τα χειρωτερα. τεραστιες αναμονες, προβληματα στην τηλεφωνια και για ιντερνετ δεν συζηταμε.

Εξαιτίας της δουλειάς μου παρέσυρα όλο τον κύκλο μου και έβαλε Tellas. Είτε το πιστεύεις έιτε όχι, κανένας δεν έχει προβλήματα. Μόνο με την προσωπική μου γραμμή επειδή ήταν καινούργια σύνδεση καθυστέρησε 2 μήνες περίπου.

Γενικά σε κάθε εταιρία θα ακούσεις ευχαριστημένους πελάτες και δυσαρεστημένους. Απλά πιστεύω ότι στην Tellas οι περισσότεροι είναι ευχαριστημένοι με τις υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Στην ΤΕΛΛΑΣ εχει πεσει μεγαλος ογκος εργασιας (δεν ηταν μαθημενοι ετσι στο παρελθον), για αυτο περα απο τον ΟΤΕ παρατηρουνται ακομα καποιες ολιγωριες και καθηστερησεις. Ειναι θεμα χρονου ομως να συνηθισουν στην νεα κατασταση και να παρουν τα πανω τους. Αυτο που με εκνευριζει ακομα παντως (αν και εχει μειωθει παρα πολυ) ειναι οταν εγω προσπαθω να επικοινωνησω μαζι τους για λογαριασμο του πελατη και υπαρχουν ακομα καποιοι-ες ηλιθιοι-ες που με παραπεμπουν στο dealer call center της Wind (ΕΛΕΟΣ!), ευτυχως εχει μειωθει το φαινομενο. ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΛΙΓΟ! ο πελατης θελει εξυπηρετηση οταν μπει σε καταστημα Wind, ας κανουμε την διαφορα (αφου μπορουμε) απο τους αλλους παροχους.
Link to comment
Share on other sites

Στην ΤΕΛΛΑΣ εχει πεσει μεγαλος ογκος εργασιας (δεν ηταν μαθημενοι ετσι στο παρελθον), για αυτο περα απο τον ΟΤΕ παρατηρουνται ακομα καποιες ολιγωριες και καθηστερησεις. Ειναι θεμα χρονου ομως να συνηθισουν στην νεα κατασταση και να παρουν τα πανω τους. Αυτο που με εκνευριζει ακομα παντως (αν και εχει μειωθει παρα πολυ) ειναι οταν εγω προσπαθω να επικοινωνησω μαζι τους για λογαριασμο του πελατη και υπαρχουν ακομα καποιοι-ες ηλιθιοι-ες που με παραπεμπουν στο dealer call center της Wind (ΕΛΕΟΣ!), ευτυχως εχει μειωθει το φαινομενο. ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΛΙΓΟ! ο πελατης θελει εξυπηρετηση οταν μπει σε καταστημα Wind, ας κανουμε την διαφορα (αφου μπορουμε) απο τους αλλους παροχους.

Συμφωνώ απόλυτα, είναι αρκετές λεπτομέρειες που μπορούσαν όμως να κάνουν την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΔΕ ΦΤΑΙΝΕ ΣΕ ΚΑΤΙ, ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ.ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΔΕ ΦΤΑΙΝΕ ΣΕ ΚΑΤΙ, ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ.ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ...

 

Συμφωνω εν μερη μαζι σου αλλα πολλες φορες ειναι και θεμα υπαλληλου που αν ειναι στραβωμενος σου βγαζει την πιστη. Ευτυχως εχω καιρο να πεσω σε τετοιον.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιτίας της δουλειάς μου παρέσυρα όλο τον κύκλο μου και έβαλε Tellas. Είτε το πιστεύεις έιτε όχι, κανένας δεν έχει προβλήματα. Μόνο με την προσωπική μου γραμμή επειδή ήταν καινούργια σύνδεση καθυστέρησε 2 μήνες περίπου.

Γενικά σε κάθε εταιρία θα ακούσεις ευχαριστημένους πελάτες και δυσαρεστημένους. Απλά πιστεύω ότι στην Tellas οι περισσότεροι είναι ευχαριστημένοι με τις υπηρεσίες.

εμένα έκανε 3 εβδομάδες χρόνος λογικός αλλά εντάξει τουλάχιστον στα Χανιά έχει κάποια προβλήματα ακόμα, κάποιες μέρες πέφτει για πλάκα. Φυσικά το ωραίο είναι ότι όταν πήρα να τους το αναφέρω χρησιμοποιώντας μία προσωρινή χαλασμένη τηλ συσκευή που είχα η οποία έκανε θόρυβο, ο τύπος στο support μου έλεγε κατηγορηματικά ότι ο θόρυβος δεν είναι από την τηλ συσκευή αλλά από την χάλια γραμμή που έχω η οποία βραχυκυκλώνει κιόλας και να φωνάξω ηλεκτρολόγο με δικά μου έξοδα φυσικά.... Εννοείτε ότι την επόμενη που μου ήρθε το dect ο θόρυβος εξαφανίστηκε. Επίσης το 4200 της siemens που μου έδωσαν, αν και καλύτερο από κάποια crypto που έδιναν παλιά και έκανα πουφ, θεωρώ ότι είναι λίγο για τα μπάζα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

genika pantws,an energopoihthei kapios stin tellas,menei eyxaristimenos.arkei na sindethei mia fora.

stin pliopsifia twn sindesewn,h poiotita omilias einai apsogi!!

sto internet iparxoyn orismenes aposindeseis alla pantws ligoteres apo alles etairies px hol.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

υπομονη παιδες! σε λιγο σκαει μυτη καινουριο προιον! ;)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

υπομονη παιδες! σε λιγο σκαει μυτη καινουριο προιον! ;)

exeis akousei tpt h' to les genika kai aorista?

kai gw kati exw akousei,gia na kontrarei tin hol me ta 19,90 euro pou dinei twra....

nomizo oti etoimazei kati paromoio h' isws parapanw wres pros ta kinita sto unlimited.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

υπομονη παιδες! σε λιγο σκαει μυτη καινουριο προιον! ;)

 

Μηπως θα βγαλει επιτελους και η wind το ατιστοιχο vodafone για το σπιτι - Cosmote at home?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα βγαλει επιτελους και η wind το ατιστοιχο vodafone για το σπιτι - Cosmote at home?

ετσι...

συντομα νεοτερα..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Με καθε επιφυλαξη ισως βγαλει "κινητοσταθερη" και η Wind.

Και θέλω να δω μετά πώς θα το προωθούν οι πωλητές στα καταστήματα που τόσο καιρό είχαν μάθει να κατακρίνουν το αντίστοιχο προϊόν της vodafone που ήταν "μούφα" σταθερή :lol:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Και θέλω να δω μετά πώς θα το προωθούν οι πωλητές στα καταστήματα που τόσο καιρό είχαν μάθει να κατακρίνουν το αντίστοιχο προϊόν της vodafone που ήταν "μούφα" σταθερή :lol:

 

ela nte!!!otan mas simferei to krazoume!otan to plasarei kai h dikia mas etaireia tha leme oti einai TO teleio proion.

h apoliti eironia....alla ti na kaneis?! etsi einai auth h douleia.

vevaia an vgalei kai kinitostatheri h wind,tha einai kapos san esoterikos antagonismos pros tin tellas...

gia auto amfivallw an telika tha to plasarei kai h wind.

pistevw oti apla tha kanei kapoia poli kali prosfora me tin tellas.

as min ksexname oti h cote kai h voda tha eixan vgalei kai autes pragmatiko stathero tilefono,apla den exoun ta mesa gia na to kanoun.den exoun mia antistoixi tellas as poume.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

ela nte!!!otan mas simferei to krazoume!otan to plasarei kai h dikia mas etaireia tha leme oti einai TO teleio proion.

h apoliti eironia....alla ti na kaneis?! etsi einai auth h douleia.

vevaia an vgalei kai kinitostatheri h wind,tha einai kapos san esoterikos antagonismos pros tin tellas...

gia auto amfivallw an telika tha to plasarei kai h wind.

pistevw oti apla tha kanei kapoia poli kali prosfora me tin tellas.

as min ksexname oti h cote kai h voda tha eixan vgalei kai autes pragmatiko stathero tilefono,apla den exoun ta mesa gia na to kanoun.den exoun mia antistoixi tellas as poume.

αχχχχ δεν ειστε καλοι πωλητες! εσεις ετσι πουλατε? κατακρινετε το προιον του ανταγωνισμου? αφου μετα απο 1-6 μηνες σχεδον θα το εχουν και οι 3 εταιριες!:lol: :lol:

εμεις θα βγαλουμε κατι διαφορετικο στην αγορα ετσι για να κανουμε την διαφορα ;)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

αχχχχ δεν ειστε καλοι πωλητες! εσεις ετσι πουλατε? κατακρινετε το προιον του ανταγωνισμου? αφου μετα απο 1-6 μηνες σχεδον θα το εχουν και οι 3 εταιριες!:lol: :lol:

εμεις θα βγαλουμε κατι διαφορετικο στην αγορα ετσι για να κανουμε την διαφορα ;)

Σε τι διαφορετικό; θα έχει περισσότερα προβλήματα; :rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σε τι διαφορετικό; θα έχει περισσότερα προβλήματα; :rolleyes:

θα εχει περισσοτερα προφιλ!!! :lol: :lol:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

θα εχει περισσοτερα προφιλ!!! :lol: :lol:

Αν ξέρεις λεπτομέρειες, πες τις! Διαφορετικά σώπασε για πάντα :X :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρεις λεπτομέρειες, πες τις! Διαφορετικά σώπασε για πάντα :X :p

θα πω οταν επιβεβαιωθουν! και το για παντα πεθανε! :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

as min ksexname oti h cote kai h voda tha eixan vgalei kai autes pragmatiko stathero tilefono,apla den exoun ta mesa gia na to kanoun.den exoun mia antistoixi tellas as poume.

 

H Cosmote έχει ώς καβάτζα το καλύτερο ποιοτικά πάροχο πραγματικής σταθερής, τον ΟΤΕ. Δεν έχει ανάγκη. :p

 

Η Vodafone επέλεξε το είδος της συνεργασίας που έχει με τη HOL (θα μπορούσε να δίνει και τηλεφωνία μέσω ΗOL αν ήθελε ή και να την εξαγοράσει) αλλά όπως είναι γνωστό ετοιμάζει δικό της δίκτυο...;) (δηλαδή είναι σχεδόν έτοιμο σε κάποιες περιοχές). Άρα μια χαρά μέσα έχουν και οι δύο.

 

Καλό θα είναι να βγάλει πάντως κινητοσταθερό και η Wind. Είναι μια καλή λύση για την επαρχία (ειδικά για εξοχικά) που η κατάσταση με τον ΟΤΕ και τις χρεώσεις του είναι δύσκολο. Αν είναι έξυπνοι μπορούν να το συνδυάσουν με ADSM σε ένα λογαριασμό και να έχουν μια ολοκληρωμένη ασύρματη double play λύση.:O

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...