Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια επειδη ενδιαφερομαι να το παρω θα ηθελα να μου πει καποιος αν δουλευει στο cruise p3650 το wind plus΄?ευχαριστω προκαταβολικα.ειναι βασικο κριτηριο στο να το παρω.

 

Δοκίμασα browsing και δουλεύει κανονικά αλλά μόνο με iexplorer διστυχώς δεν δουλεύει το opera, κάνει ενημέρωση καιρού στο spb Weather, αλλά όχι στον καιρό που έχουν στο cube. Επίσης ενημερώνει RSS channels αν σε ενδιαφέρει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά

όταν ανοίγω το iGO 2006 PLUS μου βγαίνει ένα μήνυμα

[Failed to open file:

ctype.dat

exiting application

και δεν μου ανοίγει η εφαρμογή του gps

Αυτό έγινε όταν πείραξα το file data.zip μεσα στο storage/igo (την εικονα loading.jpg που είνα στο dir igo_se1\240_320\) και δυστυχώς δεν είχα σώσει το παλιό zip αρχείο.

Μήπως μπορείς να μου πει κάποιος τι να κάνω ή αν μπορεί να μου στείλει με mail το data.zip αρχείο μου

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Δεν ξέρω αν παιζει ρόλο αλλα το τηλέφωνο μου είναι το HTC P3650

Με Igo My Way 2006 Plus (Gr)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα, τι λέει το cruise; ποντικάκι δεν μπορούμε να βάλουμε;

Εάν εννοείς αυτό που έχει το Artemis... όχι.

τα δυο πλήκτρα που λείπουν από μπροστα το κάνει να είναι πολύ δύσχρηστο σε σχέση με το Artemis;

Όχι γιατί έχεις μεγαλύτερη ευκολία στη χρήση με το δάχτυλο της οθόνης.

να το εγοράσω από expansys?

Και δεν το παίρνεις!

μπορεί να δεχτεί roms του Artemis;

Όχι.

οπτικά είναι ποιο όμορφο από το artemis;

Θα έχεις δει φωτογραφίες δίπλα δίπλα... αποφάσισε μόνος σου. ;)

το gps πως τα πάει με dest7;

Μια χαρά. Μην περιμένεις τρελά πράγματα.

Να αντικαταστησω την Artemis?

Είναι αξιόλογη αναβάθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα καλύτερα review που εχω δει για το Cruise (και πιστέψτε με ειναι πολλά) μπορείτε να βρείτε εδώ

 

Όσοι ενδιαφερονται και θέλουν να αγοράσουν την συκευή πρέπει να το δούν..

 

Πολλά bravo στον Μάνο (kirilleman) για την επαγγελματική δουλειά και τις ώρες που ξόδεψε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει γνήσια βάση αυτοκινήτου? Και αν ναι την έχει το expansys γιατί δεν τη βρίσκω.

H πιο καλή και αξιοπιστη ειναι αυτη της brondit αλλά πρεπει να χωσεις το χερι βαθιά (υπολογισε κανενα 90αρι + τον ανταπτορα των αεραγωγών) εκτος και αν κανεις πατεντα οπως εγω και παρεις μονο την βαση που θα σου ερθει γυρω στο 60αρι

Οι παραπανω τιμες ειναι περσινές για περισσότερα δες και εδώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω μια ερώτηση που εαν και διαβασα πολλες σελιδες δεν βρηκα... TMC εχει η συσκευη??? Δεν ενδιαφερομαι για την Ελλαδα τοσο πολυ όσο για το εξωτερικό όπου μερικές φορες μπορείς να γλυτώσεις πολύ ώρα εαν σχεδιάσεις από ολού την διαδρομή...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφερονται και θέλουν να αγοράσουν την συκευή πρέπει να το δούν..

 

Δηλ. αν δεν το πιάσω πριν το αγοράσω μπορεί να το πάρω και να ξενερώσω?

Όχι γιατί έχεις μεγαλύτερη ευκολία στη χρήση με το δάχτυλο της οθόνης.

 

Την οθόνη δεν θέλω να την ακουμπάω καθόλου με τα δάχτυλα?

edit:soft keys δεν έχει?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. αν δεν το πιάσω πριν το αγοράσω μπορεί να το πάρω και να ξενερώσω?

 

 

Την οθόνη δεν θέλω να την ακουμπάω καθόλου με τα δάχτυλα?

edit:soft keys δεν έχει?

soft keys δεν έχει.την οθόνη ουτε κι εγώ θέλω να την ακουμπάω αλλά με το screen protector,no problem.Είναι πολύ όμορφο εμφανισιακά,πολύ ελαφρύ (είχα το καισερ και το αντάλλαξα με αυτό),και αν δεν θέλεις το πληκτρολόγιο είναι οτι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ενδιαφερομαι να το παρω θα ηθελα να μου πει καποιος αν δουλευει στο cruise p3650 το wind plus΄?ευχαριστω προκαταβολικα.ειναι βασικο κριτηριο στο να το παρω.

 

δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν αυτή η θήκη είναι συμβατή με το Cruise;

http://www.pielframa.net/pielframa_productos.asp?id=1684

 

Όχι μην την πάρεις. Περίμενε να βρεις κάτι αντίστοιχο για το Cruise, μπορεί σε διαστάσεις να είναι ίδια, αλλά οι τρύπες που έχει είναι σε λάθος σημεία. Τo reset είναι στο κάτω μέρος της συσκευής κ όχι πλάγια κ η κάμερα είναι σε ψηλότερο σημείο στο Cruise απ ότι στο Artemis.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω μια ερώτηση που εαν και διαβασα πολλες σελιδες δεν βρηκα... TMC εχει η συσκευη??? Δεν ενδιαφερομαι για την Ελλαδα τοσο πολυ όσο για το εξωτερικό όπου μερικές φορες μπορείς να γλυτώσεις πολύ ώρα εαν σχεδιάσεις από ολού την διαδρομή...

TO TMC den exei kamia sxesh me thn syskevh ws prwtarxiko hardware.

Apo thn stigmh pou yparxei GPS to TMC xrhsimopoieite mesw tou doriforikou shmatos (oxi tou fm radio sthn periptwsh mas) kai axiopoieite apo ta programata plohghshs opws px to Destinator 7

 

Gia perisotera des edw

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=2qhx1Ln0Z8Q

 

To παλικάρι έχει βάλει το TCPMP (0.81RC1 Beta) με ρυθμίσεις βίντεο στο low.

 

Όμως σε high bitraded encoded videos δεν χρειάζεται deblocking, (περίπου ας το παρομοιάσω με την μη χρησιμότητα του antialising σε μεγάλες αναλύσεις για όσους γνωρίζουν) οπότε στα bench το video έδωσε :100 με 103%. Ούτε χαμένο frame....

 

Δείχνει απίστευτο αλλά ταυτόχρονα λογικό. Δεν έχω το Tc ακόμα στα χέρια μου, περιμένω να μου έρθει, αλλά όποιος το έχει ας κάνει ένα test να μας επιβεβαιώσει.

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Όχι μην την πάρεις. Περίμενε να βρεις κάτι αντίστοιχο για το Cruise, μπορεί σε διαστάσεις να είναι ίδια, αλλά οι τρύπες που έχει είναι σε λάθος σημεία. Τo reset είναι στο κάτω μέρος της συσκευής κ όχι πλάγια κ η κάμερα είναι σε ψηλότερο σημείο στο Cruise απ ότι στο Artemis.

 

thnx,για αυτό ρώτησα αν είναι συμβατή.Οι διαστάσεις είναι πάνω-κάτω οι ίδιες,αλλά δεν ήξερα αν είναι στο ίδιο σημείο η κάμερα και όλα τα υπόλοιπα.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Ζητησα απο το ελληνικο εχπανσισ να μου πει τι περιλαμβανει το πακετο και μου ειπαν οτι δεν ξερουν ακομα γιατι δεν τους εχει ερθει στις αποθηκες τους. παντως νομιζω οτι στην αρχικη τιμη ειναι μονο η συσκευη. Ξερετε τιποτα παραπανω?

ευχαριστω

HTC Touch Diamond, Destinator 7 greek :D
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=2qhx1Ln0Z8Q

 

To παλικάρι έχει βάλει το TCPMP (0.81RC1 Beta) με ρυθμίσεις βίντεο στο low.

 

Όμως σε high bitraded encoded videos δεν χρειάζεται deblocking, (περίπου ας το παρομοιάσω με την μη χρησιμότητα του antialising σε μεγάλες αναλύσεις για όσους γνωρίζουν) οπότε στα bench το video έδωσε :100 με 103%. Ούτε χαμένο frame....

 

Δείχνει απίστευτο αλλά ταυτόχρονα λογικό. Δεν έχω το Tc ακόμα στα χέρια μου, περιμένω να μου έρθει, αλλά όποιος το έχει ας κάνει ένα test να μας επιβεβαιώσει.

Oταν λες low τι ενοεις γιστι δεν εχει τετοια ρυθμιση εκτός και αν λες για το 10% speed ..

Link to comment
Share on other sites

Ζητησα απο το ελληνικο εχπανσισ να μου πει τι περιλαμβανει το πακετο και μου ειπαν οτι δεν ξερουν ακομα γιατι δεν τους εχει ερθει στις αποθηκες τους. παντως νομιζω οτι στην αρχικη τιμη ειναι μονο η συσκευη. Ξερετε τιποτα παραπανω?

ευχαριστω

 

Στο site έχει 3 διαφορετικά πακέτα (απλό, με 2η μπατ. και με πολλά αξεσουάρ), αλλά άμα σου λένε ότι δε ξέρουν...

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα οποτε ανοιγω το Cruise μου φορτωνει αυτοματατα και το προγραμμα πλοηγησεις I-go . ..τι μπορω να κανω ?

 

 

υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις του igo να μην ανοίγει αυτόματα

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

TO TMC den exei kamia sxesh me thn syskevh ws prwtarxiko hardware.

Apo thn stigmh pou yparxei GPS to TMC xrhsimopoieite mesw tou doriforikou shmatos (oxi tou fm radio sthn periptwsh mas) kai axiopoieite apo ta programata plohghshs opws px to Destinator 7

 

Gia perisotera des edw

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα, ακόμα και σύμφωνα με το link που εγραψες γράφει ότι κυρίως (για να μην πω μόνο) μέσω FM γίνεται η μετάδοση TMC... εαν προσέξεις και στην λιστα που δίνεται παρακάτω στο link σου, όλες οι χώρες μέσω FM στέλνουν τις πληροφορίες.

 

Το TMC νομίζω δεν έχει κανει με τον δέκτη του GPS και εαν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

Για να επανέλθω... ΤΜC έχεις το Touch Cruise? και ρωτάω γιατι έχει FM Radio.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ζητησα απο το ελληνικο εχπανσισ να μου πει τι περιλαμβανει το πακετο και μου ειπαν οτι δεν ξερουν ακομα γιατι δεν τους εχει ερθει στις αποθηκες τους. παντως νομιζω οτι στην αρχικη τιμη ειναι μονο η συσκευη. Ξερετε τιποτα παραπανω?

ευχαριστω

 

Το βασικό πακέτο περιλαμβάνει εκτός των απαραιτήτων (φορτιστές και hands free), μία θήκη (όχι δερμάτινη), ένα screen protector και ένα επιπλέον stylus. Τα υπόλοιπα πακέτα περιγράφονται στο expansys για το τι extra περιλαμβάνουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό πακέτο περιλαμβάνει εκτός των απαραιτήτων (φορτιστές και hands free), μία θήκη (όχι δερμάτινη), ένα screen protector και ένα επιπλέον stylus. Τα υπόλοιπα πακέτα περιγράφονται στο expansys για το τι extra περιλαμβάνουν.

 

αααα δηλαδη αυτό με τα 549,95 περιλαμβανει αυτα που εγραψες athanaso

ευχαριστω πολύ

HTC Touch Diamond, Destinator 7 greek :D
Link to comment
Share on other sites

Oταν λες low τι ενοεις γιστι δεν εχει τετοια ρυθμιση εκτός και αν λες για το 10% speed ..

 

set Options->Video->Quality to low

 

και

 

video->GDI, check options->settings->buffering->Microdrive

 

δοκίμασε αυτές minotavrs και πες μου κι εμένα που ψήνομαι στα κάρβουνα μέχρι να μου έρθει:D:rolleyes:

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...