Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε Πετραν καλο ειναι να το πας για service.Μακαρι να εισαι στην εγγυηση.

 

Εγω το εχω απο τον 4/2008. Εκανα και την προσφατη αναβαθμιση. Δεν μου εχει βγαλει απολυτως κανενα προβλημα. Ουτε να κολλησει που λεει ο λογος. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα προβλημα με ενα k850, ηταν στην τσεπη και ξαφνικα παει να το ανοιξει και ηταν κλειστο.. τιποτα.. δεν ανοιγει με την καμια.. οταν βαζεις να το φορτισεις δοναει και ανοιγει μονο το πληκτρολογιο και κλεινει και ανοιγει και κανει παλι τα ιδια.. ουτε το βλεπει το pc γισ να κανω αναβαθημιση.. καπουτ.. κατευθειαν service ε?

 

Για δες την πιο πάνω απάντησή μου! :)

Link to comment
Share on other sites

Το BROD προκαλεί αποφόρτιση της μπαταρίας!Βάλτο κανονικά για 2-2,5 ώρες να φορτίσει-άσχετα αν δε φαίνεται ότι φορτίζει-και ξαναδοκίμασε με την υπηρεσία αναβάθμισης ή το davinci!Επίσης,υπάρχει σαν πρόγραμμα και ο wotanserver,λειτουργεί όπως ο davinci!

 

είχες δίκιο για την αποφόρτιση, το φόρτιζα λίγο αλλά δεν αρκούσε να ολοκληρωθεί η διαδικασία με seus ή davinci. σε λάτρεψα φίλε μου !! ο wotan είναι σαν το davinci, απλά αντι για 10 έουρος θέλει 7 ??

Hasta siempre que viva la revolucio'n :ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδες ,μεσω bluetooth συγχρονιζει το κινητο με pc suite για να περασω τις επαφες στο outlook???
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως!Το PC Suite αναγνωρίζει αυτόματα τον τρόπο σύνδεσης του τηλεφώνου με τον υπολογιστή(bluetooth ή usb καλώδιο) και όλες οι διαδικασίες που γίνονται κανονικά με το καλώδιο,θα γίνουν και με bluetooth!
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω αφου γινεται φλασαρισμα δωρεαν μεσω του A2uploader

γιατι πληρωνετε;

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

γιατί μερικοί φοβούνται πολύ και η αυτοματοποίηση της διαδικασίας τους φαίνεται καλή.
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω αφου γινεται φλασαρισμα δωρεαν μεσω του A2uploader

γιατι πληρωνετε;

 

Διότι γίνεται ακριβώς με τον ίδιο τρόπο με την ΕΜΜΑ 3 η διαδικασία!Τα αρχεία περνιούνται με την ίδια ακριβώς σειρά,γίνεται αυτομάτως το σωστό customisation και το activation και άλλα πολλά ακόμη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση ... ο μικρός (bro) έχει ένα 850i και μου είπε ότι χάλασαν τα πλήκτρα αφής .. έχει συμβεί σε κανέναν άλλο; το πήγε σε Γερμανό (λόγω επαρχίας) και περιμένει απάντηση; Ξέρετε αν καλύπτεται κάτι τέτοιο από εγγύηση;; ευχαριστώ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση ... ο μικρός (bro) έχει ένα 850i και μου είπε ότι χάλασαν τα πλήκτρα αφής .. έχει συμβεί σε κανέναν άλλο; το πήγε σε Γερμανό (λόγω επαρχίας) και περιμένει απάντηση; Ξέρετε αν καλύπτεται κάτι τέτοιο από εγγύηση;; ευχαριστώ..

το καλυπτει η εγγυηση εφοσον το κινητο δεν εχει υγρασια.μονο σε επισημο service point.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το καλυπτει η εγγυηση εφοσον το κινητο δεν εχει υγρασια.μονο σε επισημο service point.

 

καταρχάς το είχε αγοράσει από e-shop. κ επειδή βρίσκεται στην επαρχία κ δεν υπάρχει service point ούτε του e-shop ούτε της s.e. τον έστειλαν σε Γερμανό. Ο Γερμανός του είπε θα το κοιτάξουν κ ανάλογα αν η βλάβη διορθώνεται από τους ίδιους θα το φτιάξουν αλλιώς θα το στείλουν Αθήνα.

τώρα το θέμα είναι .. ότι γενικά ο Γερμανός δεν φημίζεται για την "δωρέαν" υποστήριξή του .. ακόμα κ αν είναι τελείως δωρεάν..

από την άλλη .. αν είναι θέμα υγρασίας (προφανώς εννοούμε την πλακέτα) τότε πόσο να υπολογίζει κόστος; και αν ναι, αξίζει η επιδιόρθωση;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς το είχε αγοράσει από e-shop. κ επειδή βρίσκεται στην επαρχία κ δεν υπάρχει service point ούτε του e-shop ούτε της s.e. τον έστειλαν σε Γερμανό. Ο Γερμανός του είπε θα το κοιτάξουν κ ανάλογα αν η βλάβη διορθώνεται από τους ίδιους θα το φτιάξουν αλλιώς θα το στείλουν Αθήνα.

τώρα το θέμα είναι .. ότι γενικά ο Γερμανός δεν φημίζεται για την "δωρέαν" υποστήριξή του .. ακόμα κ αν είναι τελείως δωρεάν..

από την άλλη .. αν είναι θέμα υγρασίας (προφανώς εννοούμε την πλακέτα) τότε πόσο να υπολογίζει κόστος; και αν ναι, αξίζει η επιδιόρθωση;;

 

Αν τίθεται θέμα υγρασίας,τότε η SE κανονικά αρνείται την επισκευή,ακόμη κι αν την πληρώσεις ο ίδιος.Είναι λογικό,δεδομένου ότι αν μια συσκευή έχει υγρασία μπορεί να χαλάσει ανά πάσα στιγμή!Λογικά,δε θα είναι κάτι τέτοιο!Παρουσιάστηκε και σε πολλούς άλλους το ίδιο πρόβλημα και γίνεται απλά αλλαγή μεμβράνης!

Link to comment
Share on other sites

Αν τίθεται θέμα υγρασίας,τότε η SE κανονικά αρνείται την επισκευή,ακόμη κι αν την πληρώσεις ο ίδιος.Είναι λογικό,δεδομένου ότι αν μια συσκευή έχει υγρασία μπορεί να χαλάσει ανά πάσα στιγμή!Λογικά,δε θα είναι κάτι τέτοιο!Παρουσιάστηκε και σε πολλούς άλλους το ίδιο πρόβλημα και γίνεται απλά αλλαγή μεμβράνης!

 

μακάρι να'ναι αυτό .. κ να μην μπλέξει παραπάνω ο μικρός .. όχι τπτ είμαι εξωτερικό και δεν μπορώ να τον βοηθήσω κιόλας..

 

και κάτι άλλο σχετικά με το δικό μου (έχω κ εγώ ένα 850) του άλλαξα πρόσοψη, κ από τότε έχασα τη λειτουργία της κάμερας.. έχω μόνο το βίντεο και το άλλο που μοιάζει με "παρουσίαση" .. σε service point θα χρεώσουν πολύ για μια τέτοια επιδιόρθωση; σίγουρα δεν παίρνει πάνω από 2-3 λεπτά η όλη διαδικασία.. θα το ξαναέφτιαχνα μόνη μου, αλλά προέκυψε θέμα με τις 2 βιδούλες που κρατάνε την πρόσοψη (εκεί που είναι η μπαταρία) και δεν θέλω να το "επιβαρύνω" πάλι .. μπορώ προσωρινά κ χωρίς φωτογραφική για λίγο καιρό ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ. μηπωσ ξερει κανεισ την τιμη του τηλ στη vodafone?απο αυτονομια πωσ ειναι και απο αναπαραγωγη στα ακουστικα?και γενικα σαν τηλ
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

μακάρι να'ναι αυτό .. κ να μην μπλέξει παραπάνω ο μικρός .. όχι τπτ είμαι εξωτερικό και δεν μπορώ να τον βοηθήσω κιόλας..

 

και κάτι άλλο σχετικά με το δικό μου (έχω κ εγώ ένα 850) του άλλαξα πρόσοψη, κ από τότε έχασα τη λειτουργία της κάμερας.. έχω μόνο το βίντεο και το άλλο που μοιάζει με "παρουσίαση" .. σε service point θα χρεώσουν πολύ για μια τέτοια επιδιόρθωση; σίγουρα δεν παίρνει πάνω από 2-3 λεπτά η όλη διαδικασία.. θα το ξαναέφτιαχνα μόνη μου, αλλά προέκυψε θέμα με τις 2 βιδούλες που κρατάνε την πρόσοψη (εκεί που είναι η μπαταρία) και δεν θέλω να το "επιβαρύνω" πάλι .. μπορώ προσωρινά κ χωρίς φωτογραφική για λίγο καιρό ...

 

τελικά ο Γερμανός (στην επαρχία) δεν μπορούσε να το φτιάξει κ του το έστειλαν στα κεντρικά, αφού πρώτα σιγουρέψαμε ότι η βλάβη καλύπτεται από την εγγύηση (τώρα περί ποίας βλάβης πρόκειται θα σας γελάσω .. αλλά μόλις μάθω θα σας ενημερώσω) θα πάρει βέβαια αρκετό καιρό μέχρι να επιδιορθωθεί κ να επιστραφεί ... αλλά χαλάλι ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ. μηπωσ ξερει κανεισ την τιμη του τηλ στη vodafone?απο αυτονομια πωσ ειναι και απο αναπαραγωγη στα ακουστικα?και γενικα σαν τηλ

 

Η παραγωγή του σταμάτησε από τον Ιούλιο του 2008 και η πώληση όσων τεμαχίων απέμειναν έλαβε τέλος το φετινό Ιανουάριο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παιδιά, χθες έκανα μια μακακία, από νευρα πέταξα κάτω το Κ850 μου και νομίζω έσπασε :p Χάθηκε το κουμπάκι της κάμερας, άνοιξε η πρόσοψη, και η οθόνη έσπασε, και το κινητό δεν ανοίγει με τίποτα....το έβαλα στην πρίζα μπας και, αλλά το μόνο που έγινε ήταν να ζεσταθει πολύ και να μου καει η καρτα μνημης και να μην αναγνωριζεται απο πουθενα μετα......μπορω καπως να σωσω τις επαφες τουλαχιστον??

κριμα, κ το αγαπούσα ΠΟΛΥ αυτό το κινητό τελικά :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παιδιά, χθες έκανα μια μακακία, από νευρα πέταξα κάτω το Κ850 μου και νομίζω έσπασε :p Χάθηκε το κουμπάκι της κάμερας, άνοιξε η πρόσοψη, και η οθόνη έσπασε, και το κινητό δεν ανοίγει με τίποτα....το έβαλα στην πρίζα μπας και, αλλά το μόνο που έγινε ήταν να ζεσταθει πολύ και να μου καει η καρτα μνημης και να μην αναγνωριζεται απο πουθενα μετα......μπορω καπως να σωσω τις επαφες τουλαχιστον??

κριμα, κ το αγαπούσα ΠΟΛΥ αυτό το κινητό τελικά :( :( :(

με hacking :X :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...