Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα να κανω μια ερωτηση κοκκινο φως αναβει απο τον αισθητηρα για τα κοκκινα ματια οπως εκανε σε κ800?
Link to comment
Share on other sites

http://img12.nnm.ru/imagez/gallery/2/4/4/a/7/244a71f415cdd72eb175aefd9b914e17_full.jpg

 

 

http://rapidshare.com/files/86847270/Wallpapers_240X320.rar

 

Mέγεθος αρχείου 1.2mb

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να κανω μια ερωτηση κοκκινο φως αναβει απο τον αισθητηρα για τα κοκκινα ματια οπως εκανε σε κ800?

 

 

Στο Κ800 το κόκκινο φως ήταν το AF assist, δηλαδή βοηθούσε το κινητό να εστιάσει όταν δεν ήταν επαρκής ο φωτισμός. Δεν είχε σχέση με το red-eye. Στο Κ850 έχει αντικατασταθεί από τριπλό λευκό led. Το οποίο χρησιμοποιείται και σαν φακός, αρκετά δυνατός, κάτι που μου έλειπε μετά το Κ750 :)

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Στο Κ800 το κόκκινο φως ήταν το AF assist, δηλαδή βοηθούσε το κινητό να εστιάσει όταν δεν ήταν επαρκής ο φωτισμός. Δεν είχε σχέση με το red-eye. Στο Κ850 έχει αντικατασταθεί από τριπλό λευκό led. Το οποίο χρησιμοποιείται και σαν φακός, αρκετά δυνατός, κάτι που μου έλειπε μετά το Κ750 :)

 

Α!οκ καταλαβα ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

@tasosmaroulitsis,όχι,δεν υπάρχει πρόβλημα με κάρτες μεγάλης χωρητικότητας!Όπως λέω και πιο πάνω,στο δικό μου έχω 8άρα διότι όπως και συ,η 4άρα δε μού'φτανε και λειτουργεί το ίδιο καλά το τηλέφωνο,χωρίς την παραμικρή καθυστέρηση!Άλλωστε,το μοντέλο υποστηρίζει μέχρι 32άρες κάρτες,απλά προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμες κάρτες τόσο υψηλής χωρητικότητας!Οπότε,προχώρα άφοβα και καλό γέμισμα!!
Link to comment
Share on other sites

κατασκευη δε μπορεσα να βρω εβδομαδα κατασκευης. Ξερει κανεις που αναγράφεται???

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2203165#post2203165

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

@tasosmaroulitsis,όχι,δεν υπάρχει πρόβλημα με κάρτες μεγάλης χωρητικότητας!Όπως λέω και πιο πάνω,στο δικό μου έχω 8άρα διότι όπως και συ,η 4άρα δε μού'φτανε και λειτουργεί το ίδιο καλά το τηλέφωνο,χωρίς την παραμικρή καθυστέρηση!Άλλωστε,το μοντέλο υποστηρίζει μέχρι 32άρες κάρτες,απλά προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμες κάρτες τόσο υψηλής χωρητικότητας!Οπότε,προχώρα άφοβα και καλό γέμισμα!!

 

Δεν έχει πρόβλημα ούτε με την 8άρα...;;; :blink: Γουστάααρωωω... :drool:

 

Μάλιστα, πολύ ωραία λοιπόν... :happy:

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση... :O

Link to comment
Share on other sites

@tasosmaroulitsis,όχι,δεν υπάρχει πρόβλημα με κάρτες μεγάλης χωρητικότητας!Όπως λέω και πιο πάνω,στο δικό μου έχω 8άρα διότι όπως και συ,η 4άρα δε μού'φτανε και λειτουργεί το ίδιο καλά το τηλέφωνο,χωρίς την παραμικρή καθυστέρηση!Άλλωστε,το μοντέλο υποστηρίζει μέχρι 32άρες κάρτες,απλά προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμες κάρτες τόσο υψηλής χωρητικότητας!Οπότε,προχώρα άφοβα και καλό γέμισμα!!

 

Έχεις 8άρα και δουλεύει κανονικά;;;;; Δεν βλέπω την ώρα να το πάρω!!! Λίγο υπομονή χρειάζομαι και τίποτα παραπάνω. Την Τρίτη ή την Τετάρτη θα το πάρω!

 

Υ.Σ. Αλήθεια, πόσο αγόρασες την 8άρα;

Link to comment
Share on other sites

Στην παρουσίαση των φώτος, υπάρχει τρόπος να φτιάξεις λίστα και να δείχνει μόνο αυτή; Η θα τα βλέπουμε αχταρμά όπως μου τα δείχνει τώρα;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα όταν μπαίνει σε σελίδες (π.χ. fun&downloads της SE); Στο δικό μου (ex-VfLive τώρα R1CA037) βγάζει "κινέζικους" χαρακτήρες. Δοκίμασα με reset αλλά και αλλαγή της γλώσσας του τηλεφώνου σε αγγλικά αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Φαίνετε ότι κάτι δεν πάει καλά όταν φορτώνει τις σελίδες γιατί δεν εμφανίζει χρώματα, εικόνες κλπ. Μόνο κάποιους χαρακτήρες μη-αναγνωρίσιμούς και μερικές αγγλικές λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

Την 8άρα την πήρα από e-shop!Δουλεύει χωρίς το παραμικρό πρόβλημα!Επίσης,στο κινητό της κοπελιάς μου(Κ770,μη vodafone-live,σύνδεση vodafone)τα εμφανίζει κινέζικα όταν μπαίνει στο site της Sony Ericsson..Μήπως είναι μπαγαποντιές της αγαπητής μας Vodafone??Γιατί εμένα με Wind το εμφανίζει κανονικά το site!
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δεν "υπάρχει" Vodafone πιά στο κινητό, (εφύγε με το daVinci). Το παράξενο είναι ότι και το TrackId παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα (κινέζικα) αλλά μετά το reset επανήλθε. Μπορώ να βάλω Opera στο κινητό και να μπαίνω από εκεί; (Μήπως είναι θέμα του default browser που έχει). Παρεπιτόντως, μήπως υπάρχει τρόπος να καθαρίσουμε την cash μνήμη του browser στο τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι ίσως επίτηδες γίνεται απ'τη Vodafone αυτό με τα κινέζικα γράμματα..Άλλωστε,ποιος ο λόγος να μην κατεβάζεις παιχνίδια απ'το vodafone live και να μην χρεώνεσαι 5 ευρώ που πάνε στην τσέπη της ΒΟΝΤΑ;;Μπορείς να περάσεις τον Όπερα και να έχεις πρόσβαση σε ό,τι ιστοσελίδες θες,αν και δεν ξέρω κατά πόσο λειτουργούν οι java εφαρμογές με το δίκτυο της ΒΟΝΤΑ..
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι ίσως επίτηδες γίνεται απ'τη Vodafone αυτό με τα κινέζικα γράμματα..Άλλωστε,ποιος ο λόγος να μην κατεβάζεις παιχνίδια απ'το vodafone live και να μην χρεώνεσαι 5 ευρώ που πάνε στην τσέπη της ΒΟΝΤΑ;;Μπορείς να περάσεις τον Όπερα και να έχεις πρόσβαση σε ό,τι ιστοσελίδες θες,αν και δεν ξέρω κατά πόσο λειτουργούν οι java εφαρμογές με το δίκτυο της ΒΟΝΤΑ..

 

Η ΒΟΔΙ-φον είναι όλοι τους απατεώνες. Ακόμα και οι πωλητές. Κάνουν πολλές μετατροπές στα τηλέφωνα για να είναι υπέρ τους οι συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια 2 ερωτησεις:

Ειναι το κινητο συμβατο με το Non-Stop Wind plus και αν ναι, μπορω να κανω Web Browsing της προκοπης με καποιο προγραμμα browsing(miniOpera πχ)?

 

Υπαρχει επισης δυνατοτητα να χρησιμοποιησουμε msn μεσω του κινητου?Θα με ενδιεφερε πολυ κατι τετοιο.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το Wind Plus Non-stop είναι συμβατό τουλάχιστον με όλες τις σύγχρονες συσκευές!Από κει και πέρα,μπορείς να περιηγήσαι στο Ίντερνετ είτε με τον ενσωματωμένο browser της συσκευής είτε με τον Opera Mini 4!Ο ενσωματωμένος πλοηγος πάντως είναι πάρα πολύ καλός με πολύ καλές δυνατότητες,αν και ο Opera είναι σαφώς καλύτερος!υπάρχει τέλος μια εφαρμογή java msn,ψάξε σε παρακαλώ στο Google γιατί δε θυμάμαι καθόλου που το είχα βρει για να σου πω!Τελικά,η επίσημη τιμή από Πλαίσιο και e-shop είναι 409 ευρώ!φαντάζομαι ότι ο Γερμανός θα έχει προσφορά όταν λέει ότι το δίνει στα 360,ε;Το λέω αυτό,γιατί δεν πιστεύω να είναι αλήθεια,ο Γερμανός ανέκαθεν ήταν ο ακριβότερος,δε μας έχει συνηθίσει σε τέτοιου τύπου εκπλήξεις!!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/9.50 (J2ME/MIDP; Opera Mini/4.0.9803/230; U; en))

 

Για msn στο κινητό ξέρω μια εφαρμογη που λέγετε mig33.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα. Sorry που ειμαι off-topic στο πρωτο μου μηνυμα στο φορουμ αλλα εχω μεγαλο προβλημα βραδιατικα...

 

Διαβασα σε προηγουμενα ποστ την λειτουργια του update μεσω του προγραμματος που κατεβαζεις απο την SE και ειπα να την δοκιμασω. Εχω το k800i Vodafone Live.

 

Κατεβασα το προγραμμα, το εγκατεστησα ακολουθησα τις οδηγιες αλλα στο 25% μου εβγαλε μηνυμα οτι το update απετυχε. Απο εκεινη την ωρα το κινητο ειναι νεκρο. Δεν ανοιγει, δεν ανταποκρινεται οταν παω να ξανακανω την διαδικασια και γενικα δεν κανει απολυτως τιποτε... Τι εγινε ρε παιδια? Μηπως φταιει επειδη ειναι Vodafone Live?

 

Απ'οτι βλεπω δεν το γλυτωνω το service... Εγγυηση εχει μεχρι 6/9/2008 οπου και κλεινει τα 2 χρονια. Που να το παω εφ'οσον δεν βρεθει λυση? Απο ΄κει που το πηρα (Ηλεκτρονικη Αθηνων) η κατευθειαν σε καποιο καταστημα της SE?

 

Και κατι αλλο.... Να τους αναφερω οτι αυτο εγινε κατα την διαδικασια του update η να κανω τον κινεζο μπας και μου πουνε οτι φταιω εγω?

 

Ευχαριστω για καθε πιθανη βοηθεια και αν ειναι δυνατον οσο πιο γρηγορα μπορειτε γιατι αυριο σκεφτομαι να το παω...

 

Edit:Πριν απο λιγο ξαναδοκιμασα το update και εγιναν ολα κανονικα.... Τι να πω ισα-ισα την τρομαρα που εφαγα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια 2 ερωτησεις:

Ειναι το κινητο συμβατο με το Non-Stop Wind plus και αν ναι, μπορω να κανω Web Browsing της προκοπης με καποιο προγραμμα browsing(miniOpera πχ)?

 

Υπαρχει επισης δυνατοτητα να χρησιμοποιησουμε msn μεσω του κινητου?Θα με ενδιεφερε πολυ κατι τετοιο.

 

Ευχαριστω

 

Κατεβασε τον miniOpera απο εδώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά,η επίσημη τιμή από Πλαίσιο και e-shop είναι 409 ευρώ!φαντάζομαι ότι ο Γερμανός θα έχει προσφορά όταν λέει ότι το δίνει στα 360,ε;

Το λέω αυτό,γιατί δεν πιστεύω να είναι αλήθεια,ο Γερμανός ανέκαθεν ήταν ο ακριβότερος,δε μας έχει συνηθίσει σε τέτοιου τύπου εκπλήξεις!!

 

Προσφορά είναι (στα 369€) :rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

http://img11.nnm.ru/imagez/gallery/e/1/0/8/c/e108ce94360663ba17ef36ff145abdd0_full.jpg

http://img11.nnm.ru/imagez/gallery/1/f/4/9/4/1f4942e4c210b615fc0acff668e598f8_full.jpg

 

 

http://rapidshare.com/files/87171666/asterix_240x320.rar

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει επισης δυνατοτητα να χρησιμοποιησουμε msn μεσω του κινητου?Θα με ενδιεφερε πολυ κατι τετοιο.

Σε κάποιο forum στο MyPhone (δεν θυμάμαι που), διάβασα πως αν και η Wind (αναφερόταν συγκεκριμένα στη Wind) προσφέρει Internet στο κινητό, ΔΕΝ διατίθενται όλες τις υπηρεσίες. Μέσα σ' αυτές είναι και το MSN.

Το λέω με κάθε επιφύλαξη. Εγώ δεν χρησιμοποιώ Internet στο κινητό για να είμαι σίγουρος.

Ψάξ' το λίγο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...