Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο site τους αν δεις το εχουν 430+,αντε βγαλε ακρη. Και 360 παλι καλα αρκει να το επισημοποιησουν.

 

Τα 360€ είναι επίσημα :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση φίλου παραπάνω,το τηλέφωνο παίρνει τόσο Micro-SD όσο και Μ2 κάρτες..Ο μόνος περιορισμός στο μέγεθος σχετίζεται με τη διαθεσιμότητα μνημών στην αγορά μόνο..Εγώ έχω 8άρα κάρτα Μ2 από e-shop και δουλεύει άψογα χωρίς καθυστέρηση και έχω ένα σωρό αρχεία αποθηκευμένα μέσα!-γι'αυτό την πήρα άλλωστε!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.. Μηπως υπαρχει το προγραμματακι του windows live messenger σε java για το κινητο μας..?? Αν ξερει καποιος που μπορω να το βρω, ας μου απαντησει.. Ευχαριστω πολυ ! :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Να κάνω μια ερώτηση σε κατόχους Κ850 με wind και πρόσβαση σε δίκτυο HSDPA. Στο σηματάκι δίπλα από την ποιότητα του σήματος σας εμφανίζει 3G ή H (HSDPA); Το λέω αυτό επειδή ενώ είμαι σε δίκτυο HSDPA (κατεβάζω με 80-100kbps) μου εμφανίζει 3G και όχι Η (σε αναζήτηση Cosmote / Vodafone εμφανίζει το Η).

Άντε να βγει η νέα αναβάθμιση, το κινητό έχει παιδικές ασθένειες ενώ έχει σχεδόν μπει στην εφηβεία...:mad::X:cry:

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε κατάστημα Multirama PC Expert, είδα χτες το Κ850i στην τιμή προσφοράς των 305 ευρώ.

Μεγάλη πίκρα πάντως πτώση τιμής 200 ευρώ μέσα σε μερικούς μήνες...

Si is the most profitable material on earth!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε κατάστημα Multirama PC Expert, είδα χτες το Κ850i στην τιμή προσφοράς των 305 ευρώ.

Μεγάλη πίκρα πάντως πτώση τιμής 200 ευρώ μέσα σε μερικούς μήνες...

 

επρεπε να δωσει κινητρα για να το αγορασουν περισσσοτεροι μετα τα προβληματα νεοτητας που παρουσιασε...

 

ειναι και ο ανταγωνισμος ....βλεπεις που περασε απο πανω το κ850

και με την υπαρχουσα κατασταση ειναι αδυνατο το κ850 να κανει την διαφορα σε αμεση συγκριση...

 

ετσι σου λεει ριξε την τιμη να δωσουμε κομματια :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Συγγνομμη, για το 2 post, αλλα επειδη με ενδιαφερει παρα πολυ και εχω ψαξει επισεις πολυ... μηπως υπαρχει κανενα προγραμματακι του windows live messenger σε java (δοκιμασμενο) για το κινητο μας..?? Αν ξερει καποιος που μπορω να το βρω, ας μου απαντησει παρακαλω.. Ευχαριστω πολυ !!
Link to comment
Share on other sites

telika to k850 aksizei?? ego to pira alla den eimai eyxaristimenos apo tis fotografies poy bgazei.idika otan exei ligo fotismo kai balo to flas,oles oi foto einai mayres.exo skopo na to pao simera sabbato piso,kai an mporeso tha paro allo.pithanotita to samsung poy einai kai ayto me 5mp. tha epernato nokia n95 8 gb,alla einai poly akribo :(
Nikos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε κατάστημα Multirama PC Expert, είδα χτες το Κ850i στην τιμή προσφοράς των 305 ευρώ.

 

Για να πάω αύριο καμία βόλτα από το Multirama μπας και μπορεί να μου το φέρει :happy:!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη τιμή στο Πλαίσιο 409 ευρώ!Προφανώς ή δεν είναι ακόμη ενημερωμένοι στο Γερμανό ή έχουν κάποια προσφορά!Αν ισχύει το πρώτο,ο Γερμανός παραμένει ο πιο ακριβός,γύρω στα 430..Επίσης,δοκιμάζεται η έκδοση R3AA030 απ'την εταιρία!Είναι ήδη στους servers της ΕΜΜΑ 3 και είναι έτοιμη να μας έρθει...
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου τι προβήματα έχει το κινητάκι. Το έχω παραγγείλει και δεν θέλω να το μετανιώσω.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει κανένα πρόβλημα.Μονο στο χαμηλο φωτισμο οι φωτογραφιες βγαινουν πολυ σκοτεινες...
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά αμάν πια!!!Εχετε ξεχάσει οτί είναι τη - λέ - φω - νο???

Γιατί σκάτε αν το βράδυ είναι λίγο έτσι ή λίγο αλλιώς η φωτογραφική??? Πλάκα μου κάνετε??? Έχω Pentax 5MP , και δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν η μηχανή της πλάκας του κινητού βγάζει χειρότερες φωτογραφίες...Μη μου πείτε ότι συγκρίνονται οι κατασκευές ή οι αισθητήρες...χαλαρώστε πια...κινητό είναι... Μια χαρά ειναι το Κ850 για όλα αυτά που κάνει...αλλά είναι κινητό...

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά αμάν πια!!!Εχετε ξεχάσει οτί είναι τη - λέ - φω - νο???

Γιατί σκάτε αν το βράδυ είναι λίγο έτσι ή λίγο αλλιώς η φωτογραφική??? Πλάκα μου κάνετε??? Έχω Pentax 5MP , και δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν η μηχανή της πλάκας του κινητού βγάζει χειρότερες φωτογραφίες...Μη μου πείτε ότι συγκρίνονται οι κατασκευές ή οι αισθητήρες...χαλαρώστε πια...κινητό είναι... Μια χαρά ειναι το Κ850 για όλα αυτά που κάνει...αλλά είναι κινητό...

 

οτι πεις!!δες και τι φωτο βγαζει και το Ν82 και τα ξαναλεμε!!και μην πεταχτουν τιποτα εξυπνοι εδω μεσα και λενε διαφορα,γιατι εχω και τα 2 τηλεφωνα και τα εχω δοκιμασει!!

Link to comment
Share on other sites

@vaggos13,το τηλέφωνο δεν εμφανίζει το Η στο δίκτυο της Wind,αλλά μόνο στη Vodafone,λόγω του ότι αν δεν κάνω λάθος η ΒΟΝΤΑ χρησιμοποιεί εξοπλισμό της Ericsson ενώ η Wind Nokia-Siemens.Προφανώς ο εξοπλισμός της Nokia-Siemens δε δίνει το κατάλληλο σήμα για να γίνει διαχωρισμός του 3G ή του HSDPA!Πρόκειται με άλλα λόγια για μικρές ασυμβατότητες του εξοπλισμού της κάθε εταιρίας και του εκάστοτε τηλεφώνου!

 

 

Προς όσους λένε ότι βγάζει σκοτεινές ή μαύρες φωτό:το κρατάτε σωστά το τηλ;Δίπλα απ'το λεντ εστίασης-φωτισμού,υπάρχει μια τρύπα μικρή!Είναι ο αισθητήρας φωτισμού!Αν για οποιονδήποτε λόγο καλύπτεται ο αισθητήρας δε γίνεται συγχρονισμός του φλας με το κλείστρο της κάμερας.Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του λογισμικού ή πρέπει να δουλεύει έτσι!Γεγονός είναι πάντως ότι οι σκοτεινές ή μαύρες φωτό οφείλονται σε λάθος κράτημα του τηλεφώνου!Μέσα στη συσκευασία υπάρχει ένα φυλλάδιο που επεξηγεί το σωστό τρόπο κρατήματος.Αν δεν το κοιτάξατε,κάντε έναν κόπο να το ξαναδείτε!Πώς γίνεται όσοι το κρατάν σωστά να βγάζουν κανονικές,φωτεινές φωτό;Κι εγώ όταν πρωτοπήρα το τηλ και έτρεξα σ'ένα σκοτεινό δωμάτιο να δω πώς βγαίνουν οι φωτό με φλας,κάλυπτα τον αισθητηρα φωτισμού επειδή δεν είδα το επεξηγηματικό φυλλάδιο και όλες οι φωτό έβγαιναν μαύρες και νόμιζα φυσικά ότι ήταν ελαττωματικό το τηλέφωνο!Μετά βέβαια είδα πώς είναι ο σωστός τρόπος χρήσης και έκτοτε δεν έχω βγάλει ποτέ σκοτεινή/μαύρη φωτό..

Link to comment
Share on other sites

Προς όσους λένε ότι βγάζει σκοτεινές ή μαύρες φωτό:το κρατάτε σωστά το τηλ;Δίπλα απ'το λεντ εστίασης-φωτισμού,υπάρχει μια τρύπα μικρή!Είναι ο αισθητήρας φωτισμού!Αν για οποιονδήποτε λόγο καλύπτεται ο αισθητήρας δε γίνεται συγχρονισμός του φλας με το κλείστρο της κάμερας.Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του λογισμικού ή πρέπει να δουλεύει έτσι!Γεγονός είναι πάντως ότι οι σκοτεινές ή μαύρες φωτό οφείλονται σε λάθος κράτημα του τηλεφώνου!Μέσα στη συσκευασία υπάρχει ένα φυλλάδιο που επεξηγεί το σωστό τρόπο κρατήματος.Αν δεν το κοιτάξατε,κάντε έναν κόπο να το ξαναδείτε!Πώς γίνεται όσοι το κρατάν σωστά να βγάζουν κανονικές,φωτεινές φωτό;Κι εγώ όταν πρωτοπήρα το τηλ και έτρεξα σ'ένα σκοτεινό δωμάτιο να δω πώς βγαίνουν οι φωτό με φλας,κάλυπτα τον αισθητηρα φωτισμού επειδή δεν είδα το επεξηγηματικό φυλλάδιο και όλες οι φωτό έβγαιναν μαύρες και νόμιζα φυσικά ότι ήταν ελαττωματικό το τηλέφωνο!Μετά βέβαια είδα πώς είναι ο σωστός τρόπος χρήσης και έκτοτε δεν έχω βγάλει ποτέ σκοτεινή/μαύρη φωτό..

 

Πες τα...

Ή μάλλον ξανα-πες τα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

και μετα βγαινει βρωμα οτι το ταδε κινητο δεν ειναι καλο και ειναι μουφα μην το αγοραζεται και λοιπες μπουρδες. οπως εγινε με τα πρωτα uiq 3.0 που ο καθε πικραμενος τα επεστρεφε στην αντιπροσωπεια οταν κολλαγαν αγνοωντας οτι αν τρεχεις 1000 προγραμματα κρασαρει. διαβαστε τις οδηγιες καλα, μετα διαβαστε το φορουμ και μετα αρχιστε την γκρινια. Το κινητο βγαζει πολυ καλες φωτο γενικα.
Link to comment
Share on other sites

Απο προχθες ενας ακομη ευχαριστημενος αγοραστης του ειμαι και εγω. Καρτα 4 gb msduo δεχεται;

Ιδιαιτερα θεματα κινουμενα υπαρχουν για το κινητο; που θα βρω; παιχνιδια με την κινηση τιου χεριου, εχουν καπου να βρω;

Το κινητο ειναι ποιοτικο, δειχνει πιο χάι τέκ απο τα Κ800-810, έχει δυνατοτητες που βελτιωνουν τα πραγματα. ΠΧ η αποθηκευση των sms πλεον ειναι παιχνιδακι, κατι που με προβληματιζε παρα πολυ σε προηγουμενα μοντελα.

Μεγαλυτερη οθονη με σωστοτερα χρωματα,δυνατο προβολακι πισω, επιλογες αφης οι οποιες διευκολυνουν τα πραγματα, αμεσα πληκτρα βιντεο-φωτο και παρουσιασης των φωτο η οποια ειναι πολυ ομορφη πλεον και με ηχο,εχει ομως κ μειονεκτηματα. Το πληκτρο 4 κατευθυνσεων το εχουν γυρω απο 4 αριθμητικα πληκτρα. καπως λαθος αυτο.Η πισω γυαλιστερη επιφανεια λερωνει ευκολα κ πιστευω πως με τον καιρο θα φαινονται σημαδια χρησεως.

Μπραβο στην se.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Απο προχθες ενας ακομη ευχαριστημενος αγοραστης του ειμαι και εγω. Καρτα 4 gb msduo δεχεται;

Ιδιαιτερα θεματα κινουμενα υπαρχουν για το κινητο; που θα βρω; παιχνιδια με την κινηση τιου χεριου, εχουν καπου να βρω;

Το κινητο ειναι ποιοτικο, δειχνει πιο χάι τέκ απο τα Κ800-810, έχει δυνατοτητες που βελτιωνουν τα πραγματα. ΠΧ η αποθηκευση των sms πλεον ειναι παιχνιδακι, κατι που με προβληματιζε παρα πολυ σε προηγουμενα μοντελα.

Μεγαλυτερη οθονη με σωστοτερα χρωματα,δυνατο προβολακι πισω, επιλογες αφης οι οποιες διευκολυνουν τα πραγματα, αμεσα πληκτρα βιντεο-φωτο και παρουσιασης των φωτο η οποια ειναι πολυ ομορφη πλεον και με ηχο,εχει ομως κ μειονεκτηματα. Το πληκτρο 4 κατευθυνσεων το εχουν γυρω απο 4 αριθμητικα πληκτρα. καπως λαθος αυτο.Η πισω γυαλιστερη επιφανεια λερωνει ευκολα κ πιστευω πως με τον καιρο θα φαινονται σημαδια χρησεως.

Μπραβο στην se.

 

Δεν δέχετε MS Duo καν. Μόνο Μ2 και MicroSD.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μολις το πηρα το κινητακι στα 369 απο το Γερμανο στο Cosmos.

Πρωτες εντυπωσεις, πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, το μενου συνηθιζεται πολυ ευκολα, οι φωτο σκοτεινες αλλα μαλλον εβαζα τα χερια μπροστα στον αισθητηρα:D...Η εκδοση λογισμικου ειναι η R1CA037,

κατασκευη δε μπορεσα να βρω εβδομαδα κατασκευης. Ξερει κανεις που αναγράφεται???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μολις το πηρα το κινητακι στα 369 απο το Γερμανο στο Cosmos.

Πρωτες εντυπωσεις, πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, το μενου συνηθιζεται πολυ ευκολα, οι φωτο σκοτεινες αλλα μαλλον εβαζα τα χερια μπροστα στον αισθητηρα:D...Η εκδοση λογισμικου ειναι η R1CA037,

κατασκευη δε μπορεσα να βρω εβδομαδα κατασκευης. Ξερει κανεις που αναγράφεται???

 

Με γειά σου φίλε μου. Εγώ θα το πάρω την Τρίτη ή την Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή την "γέμισα" την 4άρα και χρειάζομαι περισσότερο, ξέρει κανείς αν θα υπάρξει κάποια επιπλοκή ή πρόβλημα αν αγοράσω και του βάλω αυτήν την καρτούλα....;;;; :O :O :O :worry:

 

Ευχαριστώ... :)

Link to comment
Share on other sites

Με γειά σου φίλε μου. Εγώ θα το πάρω την Τρίτη ή την Τετάρτη.

Ευχαριστω:)

Εβγαλα μερικες φωτο με απολυτο σκοταδι. Επαθα πλακα!:X Η νυχτα εγινε μερα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω:)

Εβγαλα μερικες φωτο με απολυτο σκοταδι. Επαθα πλακα!:X Η νυχτα εγινε μερα...

 

Πραγματικά, το φλας είναι πολύ δυνατό :D , πρέπει να είναι απο τα δυνατότερα της αγοράς

Hasta siempre que viva la revolucio'n :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...