Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι κ λογικα κ η θήκη αν κάποιος έχει πάρει δημιουργεί ΠPOBΛHMA.

 

Σοβαρά παιδιά? Και οτι ήθελα να πάρω μια θηκούλα για προστασία μην μου πέσει κάτω καμμιά φορά και το κλαίω το τηλέφωνο, αλλα άμα είναι να έχει πρόβλημα στις φώτο προτιμώ να το αφήσω όπως είναι ακάλυπτο και γεμάτο δαχτυλιές!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλος! :D

 

Ε οχι και πολυ καλοσ φιλε μου...Για να ακουσεισ εισερχομενη κληση θα πρπει να το εχεισ αναποδα πανω στο τραπεζι...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά παιδιά? Και οτι ήθελα να πάρω μια θηκούλα για προστασία μην μου πέσει κάτω καμμιά φορά και το κλαίω το τηλέφωνο, αλλα άμα είναι να έχει πρόβλημα στις φώτο προτιμώ να το αφήσω όπως είναι ακάλυπτο και γεμάτο δαχτυλιές!! :lol:

 

Αν παρεισ θηκη να προτιμησεισ τησ KRUSELL που δενει τελεια με το κινητο και ειναι αριστησ ποιοτητασ..

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και πολυ καλοσ φιλε μου...Για να ακουσεισ εισερχομενη κληση θα πρπει να το εχεισ αναποδα πανω στο τραπεζι...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

Δεν το νομιζω.αμα βαλεις mp3 ηχο κλησης μια χαρα το ακους.

επισης το κινητο ειναι για την τσεπη...και οχι για το τραπεζι.βοηθαει και η δονηση σε αυτο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν παρεισ θηκη να προτιμησεισ τησ KRUSELL που δενει τελεια με το κινητο και ειναι αριστησ ποιοτητασ..

 

 

Έλαγα να πάρω μια bodyglove,η αλήθεια είναι ότι ψάχνω γι' αυτήν την θήκη αλλά και ο Γερμανός κα η Wind και η Vodafone δεν την έχουν.Από την άλλη οι Krusell είναι κορυφαίες λένε.Που μπορώ να βρω;Eυχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Bodyglove εχει το πλαισιο αλλα δεν μου πολυ αρεσει.

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978030&product=1025376

Link to comment
Share on other sites

Bodyglove εχει το πλαισιο αλλα δεν μου πολυ αρεσει.

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978030&product=1025376

 

Eυχαριστώ.Και το αστείο είναι ότι μόλις το αγόρασα από το Πλαίσιο μου προτείνανε μία ακόμη πιό άσχημη.Ούετε καν μου ανέφεραν την ύπαρξη αυτής.Θα κοιτάξω λίγο και γιά την ΚRUSELL...

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο ποστ μου ανέφερα ότι τα τσακάλια-οι προγραμματιστές της εταιρίας-έκαναν δωρεάν debranding στα Vodafone κινητά με την έκδοση R1CA037 και ότι για να διορθωθεί το πρόβλημα έβγαλαν την έκδοση R1DA038!Τελικά όμως,φαίνεται ότι η εν λόγω έκδοση είναι γενικότερη..Είτε πρόκειται για αναβάθμιση που αφορά συγκεκριμένες περιοχές και δίκτυα όπου το λογισμικό των Κ850 είναι προβληματικό με κάτι συγκεκριμένο-όπως ιδιομορφίες γλώσσας και fonts-είτε πρόκειται για γενική αναβάθμιση..Δοκίμασε κανείς απ'τον υπολογιστή του;Μέσω τηλεφώνου πάντως δεν είναι διαθέσιμη καμία αναβάθμιση...
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηγα σημερα στην intratel για επισκευη,γιατι οταν πατας το πολυπληκτρο και ειδικα το κατω.. αυτοματα πατιεται ο δεξιος αισθητηρας.Ελπιζω να μην μου το βγαλουν εκτος εγγυησης λογω υγρασιας που ακουω συχνα(δεν εχει πεσει νερο πανω)

Παντως μου ειπε οτι αυτο πρωτη φορα το εβλεπαν..Και θα μου απαντησουν θα γινει..την πεμπτη..

Link to comment
Share on other sites

Και θα μου απαντησουν θα γινει..την πεμπτη..

 

:rolleyes: Νωρίς θα σου απαντήσουν :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: Νωρίς θα σου απαντήσουν :O

 

Ε...γιορτες στην μεση...

Παντως το κ850 το περιμενα καλυτερο ..με απογοητευσε λιγο η ποιοτητα κατασκευης του..και το περιβαλλον του που κολλαει καποιες φορες(Εινια και το πρωτο κινητο που μου χαλαει..και εχω παρει παρα πολλα)

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση R1 CA029 που εχω εγω (αγορα 22 δεκ απο πλαισιο στουρναρη) δεν εχει προβλημα στις φωτο οταν τραβας με τα δαχτυλα μακρια απο τον αισθητηρα. Η ποιοτητα κατασκευης σιγουρα δε φτανει το made in japan S700 που ειχα :cry: , αλλά ειναι καλυτερη απο τα περισσοτερα υπαρχοντα SE
Hasta siempre que viva la revolucio'n :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Πριν μερικες μερες το πηρα και εγω με vodafone live.

Σας παρακαλω εξηγηστε μου γιατι εχω χαθει.

Μπορεις μεσα απο το site της sony και το usb καλωδιο να κανεις αναβαθμιση του firmware?

Νομιζα οτι πρεπει να το πας σε ειδικο καταστημα.

 

Δωστε τα φωτα σας! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Έλαγα να πάρω μια bodyglove,η αλήθεια είναι ότι ψάχνω γι' αυτήν την θήκη αλλά και ο Γερμανός κα η Wind και η Vodafone δεν την έχουν.Από την άλλη οι Krusell είναι κορυφαίες λένε.Που μπορώ να βρω;Eυχαριστώ.

 

Εγω την αγορασα μεσω του AMAZON.DE 29 ευρω με τα εξοδα αποστολησ.Αν περιμενεισ 2-3 εβδομαδεσ θα ερθει και στην ελλαδα με 18 ευρω περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομιζω.αμα βαλεις mp3 ηχο κλησης μια χαρα το ακους.

επισης το κινητο ειναι για την τσεπη...και οχι για το τραπεζι.βοηθαει και η δονηση σε αυτο.:)

 

Συγνωμη εσυ 24 ωρεσ το 24ωρο εχεισ το κινητο σου στην τσεπη??παντωσ με την θηκη τησ KRUSELL που πηρα το προβλημα λυθηκε αλλα δεν παυει να ειναι για μενα μεγαλο λαθοσ τησ SE

Link to comment
Share on other sites

μπηκε σκονη εδω και καιρο πισω απο το προστατευτικο τζαμακι της καμερας.υπαρχει τροπος να την βγαλω και να κανω κατι ωστε να μη ξαναμπει σκονη εκει?
Link to comment
Share on other sites

μπηκε σκονη εδω και καιρο πισω απο το προστατευτικο τζαμακι της καμερας.υπαρχει τροπος να την βγαλω και να κανω κατι ωστε να μη ξαναμπει σκονη εκει?

 

μονος οχι πρεπει να το πας στη ΣΕ αλλιως αμα εχεις τα καταληλα εργαλεια ανοιξε το, παρε μια βουρτσα για dslr καμερες που καθαριζουν τον αισθητηρα και σε ενα ''καθαρο'' δωματιο κανε την δουλεια σου.

 

και αμα ξαναμπει σκονη θα κανεις το ιδιο

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Εγω την αγορασα μεσω του AMAZON.DE 29 ευρω με τα εξοδα αποστολησ.Αν περιμενεισ 2-3 εβδομαδεσ θα ερθει και στην ελλαδα με 18 ευρω περιπου.

 

Φίλε μου ευχαριστώ πάρα πολύ.Μόλις γύρισα από τα μαγαζιά.Αγόρασα από το Πλαίσιο στη Στουρνάρη την τελευταία Βodyglove που είχανε από ότι κατάλαβα.Μόλις την έβαλα...

Link to comment
Share on other sites

Και επαληθεύω αυτό που είπε κάποιος πιο πάνω.Χωρίς την θήκη οι φωτογραφίες είναι πιό καλές.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν το κινητό με λογισμικό 029 κ πρόβλημα στις σκοτεινές φωτό ας μάς πουν αν όλα οκ τώρα που πήραμε χαμπάρι για τον αισθητήρα κ τις θήκες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μονος οχι πρεπει να το πας στη ΣΕ αλλιως αμα εχεις τα καταληλα εργαλεια ανοιξε το, παρε μια βουρτσα για dslr καμερες που καθαριζουν τον αισθητηρα και σε ενα ''καθαρο'' δωματιο κανε την δουλεια σου.

 

και αμα ξαναμπει σκονη θα κανεις το ιδιο

 

αν ειναι να κανουμε συνεχεια αυτη τη δουλεια,χ****ε η φοραδα στ αλωνι!!μπραβο se για μια φορα ακομα τα καταφερες!!τελικα θα πρεπει καποιος να τους απονειμει το βραβειο οχι για το κινητο της χρονιας,αλλα για την πιο προτωτυπη ιδεα προβληματων στα κινητα της!!καθε μοντελο κι απο ενα νεο προβλημα...:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

τελικα προλαβανε και βγηκε και vodafone ?αν ειναι απο voda μπορεις να το κανεις αναβαθμιση με το καλωδιο ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια θα μας εξηγησει και εμας τους ασχετους τι παιζει με τα firmware?

Παρακαλω κοιταξτε το post μου λιγο παραπανω και διαφωτιστε με!

 

Παντως παροτι εχω το 029 με τις photo δεν εχο προβλημα.

 

Εχω κατι αλλο ομως

Μερικες φορες κολανε τα πλαγια πληκτρα της εντασης και δεν δουλευουν οταν ακους μουσικη ή μιλας στο τηλεφωνο!

Και θελει να το κλεισεις και ξανανοιξεις

Οταν ομως εισαι standby δουλευουν κανονικα.

Ελεγα με καμια αναβαθμιση μηπως εφτιαχναν....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...