Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα έλεγα να μην περιμένει καθόλου. Αν δεν έχουν ανταλλακτικά να του κάνουν αντικατάσταση συσκευής. Μέχρι πότε να περιμένει δηλαδή;
Link to comment
Share on other sites

paidia poli megali prosoxi sto SEUS leei anavathmisi tin epilegei sosta!!! Adriatic omos sou vazei to orange branding!!!!Exei ellinika!!! prosoxi ara kapoia vlakeia kanane ston server tous ksana meta to baxalo me to s500!!!! idomen

 

Το έκανα update και οντως εχει βαλει ενα νεο μενου στην πρωτη εικονα καθως και νεα εικονιδια .. τωρα τι γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το CDA είναι το ADRIATIC αλλά έχει branding της Orange??:wacko:

 

Τι κάνανε πάλι τα τσακάλια ρεεε;;; :lol: :lol: :lol:

Ανεπίτρεπτο!Τελικά,αυτό το μοντέλο δεν το μεταχειρίστηκαν καθόλου σωστά μου φαίνεται μέχρι στιγμής :down:

Μήπως γι’αυτό έδιωξαν τον προηγούμενο πρόεδρο;Διότι όλοι στην εταιρία του όταν προέδρευε κάναν πατάτες;Είναι αδικαιολόγητη τέτοια προωθηση από τον Ιουνιο και στη συνέχεια τέτοια μεταχείρηση με εκατοντάδες συσκευές που επεστράφησαν και με χάλια λογισμικό....2 μήνες αναμονή για να βγει λογισμικό της προκοπής.... :mad:

Τέλος πάντων,κακό στους ίδιους κάνουν αυτά τα προβλήματα...Σε τέτοιο μοντέλο ανεπίτρεπτο αυτό τα πράγμα που συμβαίνει με το λογισμικό...Έκαναν παιδαριώδη λάθη στον κώδικα... :X

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θήκη έχει μέσα στο πακέτο?σκέφτομαι τώρα το απόγευμα να πάω να το αγοράσω.Τι λέτε?Καλά θα κάνω?Το βίντεο του είναι καλό?Το ηχείο του δυνατό?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το CDA είναι το ADRIATIC αλλά έχει branding της Orange??:wacko:

 

Τι κάνανε πάλι τα τσακάλια ρεεε;;; :lol: :lol: :lol:

Ανεπίτρεπτο!Τελικά,αυτό το μοντέλο δεν το μεταχειρίστηκαν καθόλου σωστά μου φαίνεται μέχρι στιγμής :down:

Μήπως γι’αυτό έδιωξαν τον προηγούμενο πρόεδρο;Διότι όλοι στην εταιρία του όταν προέδρευε κάναν πατάτες;Είναι αδικαιολόγητη τέτοια προωθηση από τον Ιουνιο και στη συνέχεια τέτοια μεταχείρηση με εκατοντάδες συσκευές που επεστράφησαν και με χάλια λογισμικό....2 μήνες αναμονή για να βγει λογισμικό της προκοπής.... :mad:

Τέλος πάντων,κακό στους ίδιους κάνουν αυτά τα προβλήματα...Σε τέτοιο μοντέλο ανεπίτρεπτο αυτό τα πράγμα που συμβαίνει με το λογισμικό...Έκαναν παιδαριώδη λάθη στον κώδικα... :X

 

:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι ποτε θα το παρουν πρεφα να το διορθωσουν.

Κοιμουνται ορθιοι.

Γινανε τα ζωα μου αργα......

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασε ένας φίλος μου πριν λίγες μέρες. Δυστυχώς έπεσε σε προβληματική συσκευή. Ότι φωτογραφία τραβάει βγαίνει κόκκινη! Το πήγε στο service, αλλά δεν έχουν ανταλλακτικά για να το επιδιορθώσουν. Του είπαν να περιμένει!

 

γαυρος του το πουλησε?? :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μετά το πολύ επιτυχημένο και ώριμο Κ750, είχα χάσει κάθε ιδέα με το Κ800 και το φαινόμενο του "ξαφνικού θανάτου"... Τώρα με το Κ850 βλέπτω ότι όχι μόνο έχουν διδαχθεί από τα λάθη τους, αλλά βγάζουν προκλητικά απαράδεκτα σε λογισμικό κινητά μόνο και μόνο για να κυκλοφορήσουν κάτι καινούριο... Όσο βέβαια ο κόσμος συνεχίζει να τα αγοράζει, πώς να βάλουν μυαλό ;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μετά το πολύ επιτυχημένο και ώριμο Κ750, είχα χάσει κάθε ιδέα με το Κ800 και το φαινόμενο του "ξαφνικού θανάτου"... Τώρα με το Κ850 βλέπτω ότι όχι μόνο έχουν διδαχθεί από τα λάθη τους, αλλά βγάζουν προκλητικά απαράδεκτα σε λογισμικό κινητά μόνο και μόνο για να κυκλοφορήσουν κάτι καινούριο... Όσο βέβαια ο κόσμος συνεχίζει να τα αγοράζει, πώς να βάλουν μυαλό ;;;

 

Σε αυτο εχεις δικιο.

Οταν τα κερδη τους εχουν αυξηθει στα 3πλασια πολυ που τους νοιαζει.

Βγαζουν,βγαζουν και ο κοσμος τα αγοραζει...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

tha ithela na me voithisi kapoios sas parakalo.

Antimetopizo to exis provlima otan vgazo mia fotografia kai einai vradi anavei kanonika to flas alla i fotogafia pou vgenei einai olomavri den vlepeis tipota.

Oi rithmisis einai oles sto automato mipos kano kati lathos?

Otan allazo tin rithmisi kai vazo nixterini leitourgia emfanizete i fotografia alla den anavei to flash

Eucharisto ek ton proteron gia tin voithia:)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

tha ithela na me voithisi kapoios sas parakalo.

Antimetopizo to exis provlima otan vgazo mia fotografia kai einai vradi anavei kanonika to flas alla i fotogafia pou vgenei einai olomavri den vlepeis tipota.

Oi rithmisis einai oles sto automato mipos kano kati lathos?

Otan allazo tin rithmisi kai vazo nixterini leitourgia emfanizete i fotografia alla den anavei to flash

Eucharisto ek ton proteron gia tin voithia:)

 

 

φιλε μου κοιτα μηπως σκεπαζεις κατα λαθος τον αισθητηρα διπλα στο φλας του κινητου ;)

 

αν ο φωτισμος ειναι αρκετος δοκιμασε να απενεργοποιησεις το φλας αλλα και την αυτοματη εστιαση...το αποτελεσμα θα ειναι τελειως διαφορετικο ;)

 

ολοι μας περιμενουμε την αναβαθμιση....το ειχα βγαλει αγγελια αλλα την κλειδωσα μονο και μονο γιατι αποφασισα να περιμενω πριν το δωσω και να δω τι θα λυσει και τι θα αλλαξει η 1η αναβαθμιση που θα δωσει η SE για το κινητο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κοιτα μηπως σκεπαζεις κατα λαθος τον αισθητηρα διπλα στο φλας του κινητου ;)

Όντως. Αν δεν προσέξεις και κάποιο δάχτυλο μπει μπροστά από τον αισθητήρα η φωτο θα βγει μαύρη. Αν είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να του κάνεις και καμιά αναβάθμιση μπας και περάσεις το R1CA037 λογισμικό που επιλύει αυτό το πρόβλημα σε όσους το έχουν.. ;)

 

Επίσης,διαφωνώ πιο πάνω με κάποιον φίλο που είπε ότι το Κ750 ήταν ώριμο!Ώριμο έγινε από την 3η με 4η έκδοση λογισμικού και μετά!Δεν είχε ίδιας φύσεως προβλήματα με το Κ850 αλλά είχε άλλου είδους που ήταν εξίσου σημαντικά εκείνη την εποχή...Το πιο ώριμο από άποψης λογισμικού ήταν το Κ800(με εξαίρεση το φαινομενο του θανάτου,που δε συνέβη σε όλους,το οποίο ήταν θέμα της EROM,δεν είχε σχέση με το λογισμικό).Ήταν θ'εμα με το BIOS του κινητού δηλαδή!Από άποψης λογισμικού όμως ήταν πολύ ικανό και σταθερό,ίσως το πιο απροβλημάτιστο μοντέλο της σειράς Κ..

 

Ας δούμε τι αλλαγές θα επιφέρει και η μεγάλη αναβάθμιση στα μέσα του Δεκέμβρη(ενδεχομένως ο DaVinci και/ή ο Wotan να την έχουν και νωρίτερα)και μετά κρίνουμε έξω από τα δόντια αυτούς τους πα.....ρες μηχανικούς λογισμικού της εταιρίας που μέχρι στιγμής "έκαψαν" το μοντέλο και την εταιρία με ηλίθια λάθη που ακόμη και 2ετής φοιτητής σε μάθημα προγραμματισμού δε θα έκανε!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώντας αρκετά threads νομίζω ότι για το Κ850 μάλλον είναι λίγοι αυτοί που αντιμετώπισαν ουσιαστικά προβλήματα σαν τον agriniopk.

Είναι βέβαια και μερικοί που δεν είχαν ποτέ το Κ850 αλλά είναι σίγουροι ότι έχει αρκετά προβλήματα. :lol:

 

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Thelo na sas eucharistiso gia tis apantisis sas.

Epiprosthetos na ithela na po to exis den kalipto me kapoion tropo kapoion esthitira kata lathos alla ekana merika test opos proanefere kapoios filos pio pano.

Na po se afto to simio oti i fotografies pou vgazei me kanoniko daylight einai exeretikes.

Ekana lipon kapoia test opos proanefere kapoios filos pio pano.

Milame panta i po tis idies sinthikes vradi me fotismo saloniou! esoterikos xoros.

Me energopoiimena ola sto automato eno kanei automati estiasi kai anavei kanonika to flas kai kata tin diarkeia pou kleinei to klistro tou fakou me flas i fotografia pou vgenei einai apo katamavri eos me poli diskolia dievkrines.

Apenergopoio to flas kai i fotografia einai en pasei periptosi ligo pio anthropini.

Energopoiio Νυχτερινό τοπίο den kanei!!! automati estiasi o fakos deixnei na echei mia kathisterisi sto na apikonisi to topio den anavei flas!!! alla i fotografia pou vgazei einai ligo kaliteri apo tis proigoumenes dyo prospathies.

Tha ithela na po akomi pos xtes to vradi perasa to kainourgio logismiko to 1200-4398 R1CA037 071012 kai mou emfanizei pleon ena entelos kainourgio menu echoun prostethei stin archiki othoni kapoia symvola sta aristera profanos gia grigori prosvasi kai sto esoteriko ta eikonidia tou menu echoun alaxi.

Pistevete oti kano kati lathos christiko stin lipsi fotografias i einai kapoio provlima tou tilefonou?

Eucharisto:)

Link to comment
Share on other sites

Thelo na sas eucharistiso gia tis apantisis sas.

Epiprosthetos na ithela na po to exis den kalipto me kapoion tropo kapoion esthitira kata lathos alla ekana merika test opos proanefere kapoios filos pio pano.

Na po se afto to simio oti i fotografies pou vgazei me kanoniko daylight einai exeretikes.

Ekana lipon kapoia test opos proanefere kapoios filos pio pano.

Milame panta i po tis idies sinthikes vradi me fotismo saloniou! esoterikos xoros.

Me energopoiimena ola sto automato eno kanei automati estiasi kai anavei kanonika to flas kai kata tin diarkeia pou kleinei to klistro tou fakou me flas i fotografia pou vgenei einai apo katamavri eos me poli diskolia dievkrines.

Apenergopoio to flas kai i fotografia einai en pasei periptosi ligo pio anthropini.

Energopoiio Νυχτερινό τοπίο den kanei!!! automati estiasi o fakos deixnei na echei mia kathisterisi sto na apikonisi to topio den anavei flas!!! alla i fotografia pou vgazei einai ligo kaliteri apo tis proigoumenes dyo prospathies.

Tha ithela na po akomi pos xtes to vradi perasa to kainourgio logismiko to 1200-4398 R1CA037 071012 kai mou emfanizei pleon ena entelos kainourgio menu echoun prostethei stin archiki othoni kapoia symvola sta aristera profanos gia grigori prosvasi kai sto esoteriko ta eikonidia tou menu echoun alaxi.

Pistevete oti kano kati lathos christiko stin lipsi fotografias i einai kapoio provlima tou tilefonou?

Eucharisto:)

 

Μπορείς να κάνεις κάτι πολύ απλό. Να πάρεις ένα Κ850 κάποιου γνωστού σου και με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις να βγάλεις τις ίδιες φωτογραφίες. Έτσι θα σιγουρευτείς αν έχει πρόβλημα η συσκευή σου ή είναι κάτι άλλο. Εγώ το συνάντησα αυτό όταν έκρυψα τον αισθητήρα φωτός κατά λάθος.

 

@ agriniopk

Δεν φταις εσύ. Εγώ φταίω που είχα όλη την καλή διάθεση να βοηθήσω στο πρόβλημά σου. :mad:

Link to comment
Share on other sites

 

@ agriniopk

Δεν φταις εσύ. Εγώ φταίω που είχα όλη την καλή διάθεση να βοηθήσω στο πρόβλημά σου. :mad:

 

 

Μη το παίρνεις προσωπικά.

Δεν φταις εσύ για τα προβλήματα της SE

:)

Link to comment
Share on other sites

Μη το παίρνεις προσωπικά.

Δεν φταις εσύ για τα προβλήματα της SE

:)

 

Αν έβλεπες λίγο πιο πίσω θα καταλάβαινες ότι δεν το παίρνω καθόλου προσωπικά και κράζω την SE εκεί που πρέπει. Τις φατσούλες όμως με τα γελάκια, μόνο προσωπικά μπορεί τις πάρω. Αν θες να συζητήσουμε και να αναλύσουμε κάτι συγκεκριμένο στα σοβαρά, μπορούμε να το κάνουμε. Τέτοιου είδους εξυπνάδες δεν δέχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα update και οντως εχει βαλει ενα νεο μενου στην πρωτη εικονα καθως και νεα εικονιδια .. τωρα τι γινεται ?

 

To τηλεφωνο τελικα το πηγα σε service point Για επανεγκατασταση του λογισμικου. Το αστειο στην υποθεση ειναι οτι στην αρχη θελανε να με χρεωσουν για κατι που προκληθηκε απο υπαιτιότητα δικιά τους :mad:.. ειναι τουλαχιστον αστείοι. Ευτυχως στο τελος αναγνωρισαν το σφαλμα τους και θα γινει η επενεγκατασταση δωρεαν .. :O Οπως και να εχει θα μεινω μεχρι την Δευτέρα χωρις την συσκευη που πληρωσα τοσα ευρω .. :mad:

Link to comment
Share on other sites

To τηλεφωνο τελικα το πηγα σε service point Για επανεγκατασταση του λογισμικου. Το αστειο στην υποθεση ειναι οτι στην αρχη θελανε να με χρεωσουν για κατι που προκληθηκε απο υπαιτιότητα δικιά τους :mad:.. ειναι τουλαχιστον αστείοι. Ευτυχως στο τελος αναγνωρισαν το σφαλμα τους και θα γινει η επενεγκατασταση δωρεαν .. :O Οπως και να εχει θα μεινω μεχρι την Δευτέρα χωρις την συσκευη που πληρωσα τοσα ευρω .. :mad:

 

Otan les to ekanes update perases to kaonourgio logismiko?

Kai ego to perase xtes kai mou evgale mia kainourgia othoni me diafores entoles sta aristera tis othonis kai mesa sto kentriko menu echoun alxi ta oikonidia alla leitourgi mia chara ( ektos apo tin fotografiki gia tin opoia to psaxno akomi)

Giati piges na to kaneis uninstall?

Link to comment
Share on other sites

Αν έβλεπες λίγο πιο πίσω θα καταλάβαινες ότι δεν το παίρνω καθόλου προσωπικά και κράζω την SE εκεί που πρέπει. Τις φατσούλες όμως με τα γελάκια, μόνο προσωπικά μπορεί τις πάρω. Αν θες να συζητήσουμε και να αναλύσουμε κάτι συγκεκριμένο στα σοβαρά, μπορούμε να το κάνουμε. Τέτοιου είδους εξυπνάδες δεν δέχομαι.

 

Όταν λες ότι μόνο εγώ έχω πρόβλημα (κρίνεις, κάνοντας την αρχή, εγώ το συνεχίζω) ενώ φάνετε ολοκάθαρα εδώ μέσα ότι μόνο έτσι δεν είναι, σίγουρα μιλάς επί σκοπού. Άρα δίνεις κάθε δικαίωμα και για προσωπική κριτική «πράγμα όμως που δεν έκανα κατά την δική άποψη». Το όλο θέμα έχει να κάνει με το να λέγονται τα πράγματα με το όνομά τους. Δεν θέλω να σε κολακεύσω αλλά με «έπεισες» να αγοράσω το Κ850 και δεν είναι το θέμα ότι το μετάνιωσα, γιατί δεν το μετάνιωσα. Θέλω όμως να ξέρω τι αγοράζω. Μπαίνοντας λιπών στο forum όπως κάνω εδώ και αρκετό καιρό, διάβασα για την συσκευή που με ενδιέφερε. Θα ήθελα λοιπόν εδώ να λέμε αλήθειες. Η πολιτική και οι πολιτικοί δεν πρέπει να επηρεάζουν τόσο όμορφα site όπως αυτό, που πραγματικά είναι ένα εργαλείο για όλους μας.

Όμως όπως και να έχει δεν θέλω και πάλι να το πάρεις προσωπικά, (δεν μου αρέσουν οι αντιπαραθέσεις, δεν ταιριάζουν στο site δεν ωφελούν κανένα), το μόνο που έκανα ήταν είναι και θα είναι το παράπονο μου για μια συσκευή. Άλλωστε είμαι σίγουρος ότι και εσύ δεν έχεις χρόνο, όπως και εγώ για χάσιμο σε τέτοια συζήτηση.

:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις για το μενού αυτό, τι ακριβώς εντολές έχει;

 

Echei loipon sta aristera tis othonis mia bara i opoia xekina akrivos kato apo tin endixi tou simatos kai ektinete mechrei kato kai echei tos exis entoles.

Piezondas ton kersora as poume to metaliko plegam pros ta kato emfanizei tis exis epiloges me ipofolder gia na eimai pio sigekrimenos.

>ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΥΠΟ FOLDER ΣΗΜΕΡΑ, ΝΕΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΕΙΣ ΚΑΙ ΩΡΑ&ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ.

>ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΥΠΟ FOLDER ΕΠΑΦΕΣ,ΝΕΑ ΕΠΑΦΗ, ΟΙ ΕΠΑΦΕΣ VIP ΜΟΥ

>ΚΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΥΠΟ FOLDER ΚΛΗΣΕΙΣ, ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ, ΑΠΑΝΤΗΜΕΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ, ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ

>ΝΕΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΕ ΥΠΟ FOLDER ΝΕΟ ΜΥΝΗΜΑ, ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ, E-MAIL, ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ

>ΣΙΩΠΗΛΟ ΜΕ ΥΠΟ FOLDER BLUETOOTH, ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ ΑΡΙΘΜΟΜΗΧΑΝΗ, ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ

>GOOGLE ΜΕ ΥΠΟ FOLDER SONY ERICSSOC ΣΕΛΙΔΟΔΕΙΚΤΕΣ.

 

ola afta me chroma portokali opos episis kai ta oikonidia mesa sto menu einai portokali.Pira stin Sony Ericsson tilefono kai tous rotisa sxetikos kai mou eipan na xana kano to update kai an den leithei na to pao se kapoio katastima gia elexo apo konta.

i siskevi omos opos proipa doulevi kanonika

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...