Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή τον πρώτο μήνα θα έχω απεριόριστο ίντερνετ χωρίς να πληρώσω.Και μετά?Δεν κατάλαβα τι γίνεται μετά τον πρώτο μήνα.

Και κάτι ακόμα.I-mode μπορώ να έχω και στο what's up?

 

Άκου.Όταν ενεργοποιήσεις το i-mode θα έχει δωρεάν πλοήγηση σε αυτό και εκτός i-mode για 1 μήνα.Μετά μπορείς να πάρεις ένα νέο πακετάκι σύνδεσης Cosmote,να ενεργοποιήσεις το i-mode και να έχεις άλλο έναν μήνα δωρεάν και πάει λέγοντας.Άν ενεργοποιήσεις το i-mode στον αριθμό που έχεις τώρα το χρησιμοποιήσεις,το απενεργοποιήσεις και το ξαναενεργοποιήσεις δεν θα έχεις πάλι 1 μήνα δωρεάν πλοήγηση καθώς τα συστήματα της Cosmote θα δουν ότι το είχες ξαναενεργοποιήσει (το λέω γιατί ο mobo σου είπε να το ακυρώσεις και να το ξαναενεργοποιήσεις και θα έχεις 1 μήνα πλοήγηση).Επείσης πρόσβαση στο i-mode έχουν όλοι οι συνδρομητές Cosmote (συμβόλαιο,καρτοκινητό) εκτός του Frog και του Ciao.:)

 

Συγνώμη για το off-topic.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στα καρτοκινητα τι ισχυει παιδια με το non stop?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

στα καρτοκινητα τι ισχυει παιδια με το non stop?

 

Οσοι ενεργοποιήσουν το WIND PLUS NON-ΣTOΠ έχουν 40ΜΒ όριο. Αναφέρονται πλέον επίσημα στο WIND PLUS οι χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι απεριόριστο Wind Plus (με gwap) και 40MB Mobile Internet (gint) γιατί εγω κάτι τέτοιο κατάλαβα απο το ΣΜΣ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι απεριόριστο Wind Plus (με gwap) και 40MB Mobile Internet (gint) γιατί εγω κάτι τέτοιο κατάλαβα απο το ΣΜΣ

 

Λάθος κατάλαβες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λάθος κατάλαβες!

 

Ναι τώρα το είδα και στο site

 

Η φάση είναι οτι μου φάγανε μισό ευρώ γιατί είχε λήξει η συνδρομή και έκανα browsing χωρίς να μου έρθει μήνυμα οτι έληξε...συν τέσσερα που έδωσα για την ανανέωση μου φάγανε τη μισή κάρτα των 10€ με το καλημέρα....

 

Bye Bye Wind!

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεστε παιδιά!

Ισχύει η απεριόριστη πλοήγηση στο WIND PLUS και 40 ΜΒ σε σελίδες εκτός Wind plus και όλα αυτά με apn το gwap.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eιχα ενεργοποιησει μια καρτα με υπηρεσιεs wind αξιαs 100€ και 30/12 ληγει.Που στελνω μηνυμα για να μην ενεργοποιηθει παλι μετα το wind plus non stop κ χρεωθω 4€?
Link to comment
Share on other sites

http://img356.imageshack.us/img356/3245/windpluskf4.png

 

Παρατήρησε κανείς άλλος το παραπάνω;

 

Από τη μέρα της τελικής αλλαγής, έχει αλλάξει η αιτιολόγηση που γράφει στο λογαριασμό. Αντί για το apn που χρησιμοποιήθηκε, γράφει πλέον το "Off-net WAP browsing". Το "Wind Plus" είναι όταν πατήθηκε μια φορά καταλάθος το κουμπί στο κινητό. Από τότε όμως δεν γράφει και τον όγκο δεδομένων κάθε session!

 

(Όχι, δεν θα περάσω επίτηδες τα 40ΜΒ για να δω τι θα γίνει!)

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεστε παιδιά!

Ισχύει η απεριόριστη πλοήγηση στο WIND PLUS και 40 ΜΒ σε σελίδες εκτός Wind plus και όλα αυτά με apn το gwap.

Κι εγώ έτσι καταλαβαίνω..

 

Το βρωμοwindplus portal να το βάλουν στον αφράτο πωπουδάκο τους μαζί με τα 40mb.

Εγω θα πω αντίο στις 19-20 δεκεμβρίου (τότε λήγει) και μετά θα παω όσο πιό πολύ - μπορώ την κάρτα :D

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Και όμως, θα έπρεπε να γράφει τον όγκο των δεδομένων που διακινήθηκαν, ειδικά τώρα που χρεώνονται. Όπως γράφει τα λεπτά ομιλίας στις κλήσεις, έτσι θα 'πρεπε να γράφει και τα δεδομένα. Εγώ θα το ρισκάρω πάντως και θα ξεπεράσω λίγο τα 40 για να δω τι γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Και όμως, θα έπρεπε να γράφει τον όγκο των δεδομένων που διακινήθηκαν, ειδικά τώρα που χρεώνονται. Όπως γράφει τα λεπτά ομιλίας στις κλήσεις, έτσι θα 'πρεπε να γράφει και τα δεδομένα. Εγώ θα το ρισκάρω πάντως και θα ξεπεράσω λίγο τα 40 για να δω τι γίνεται.

Τι μπορεί να γίνει;

Λογικά, την επιπλέον κίνηση θα τη χρεωθείς...

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να γίνει;

Λογικά, την επιπλέον κίνηση θα τη χρεωθείς...

Λογικά ναι. Αλλά με τη Wind τίποτα δεν είναι σύμφωνα με τη λογική :D

Άσε που στο λογαριασμό τι θα λέει; 0 MB - 5 euro ?

Link to comment
Share on other sites

Σκέτη απάτη είναι πλέον αυτή η υπηρεσία...
Link to comment
Share on other sites

To ίδιο εκανα πριν 2 μήνες και ησύχασα. Ασε που όταν είχα max η μέγιστη κλήση που μπορούσα να κάνω χωρίς να διακοπεί ήταν 5Min ενω τώρα με Νon stop σπάνια κόβεται η κλήση. Tώρα F2G 2 και άγιος ο θεός και με τα non stop μια χαρούλα. Υπόψιν όταν το κάνεις καρτοκινητό η πρώτη ανανέωσή θα θα διπλασιαστεί χωρίς μύνημα. Βάλε 50 Ε θα στα κάνει 100:lol:

\

εεεεεεεε οοοοοχχχιιιι δε το πιστευω....

γτ μαμοτο δεν σε διαβασα νωριτερα.... γι αυτο εχω 11,5 ευρω ενω εβαλα μια των 10??? εκανα και το πακετο με τα 8 Ευρω.... 600 κινητα wind+σταθερα+600sms...

φτου γ...τι μου....

στειλε κανα pm βρε.... δεν κανει κακο...!!!!:p:p

ευχαριστω αν κι αργα.... αν εβαζα 50->100 οπως λες για ενα χρονο θα μουν οκ... κι οχι για ενα μηνα οσο μ εβγαινε το wind max 300.... !!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά με τα Nokia s40 και το Wind plus non stop? Πρόσφατα απέκτησα το Nokia 2680 (εξαργύρωση πόντων). Οι ρυθμίσεις ακόμα δεν υπάρχουν στην Wind και έτσι τις πέρασα χειροκίνητα. Ενώ λοιπόν ο browser της συσκευής συνδέεται κανονικά, οι java εφαρμογές (opera mini κλπ) δεν συνδέονται με τίποτα. Ξέρει κανείς τι παίζει; Καμιά λύση;
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά ρε παιδιά, μερικές εφαρμογές όπως skype, msn κλπ δεν λειτουργούν με gwap.

Γιατί αυτό?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά με τα Nokia s40 και το Wind plus non stop? Πρόσφατα απέκτησα το Nokia 2680 (εξαργύρωση πόντων). Οι ρυθμίσεις ακόμα δεν υπάρχουν στην Wind και έτσι τις πέρασα χειροκίνητα. Ενώ λοιπόν ο browser της συσκευής συνδέεται κανονικά, οι java εφαρμογές (opera mini κλπ) δεν συνδέονται με τίποτα. Ξέρει κανείς τι παίζει; Καμιά λύση;

 

Έχω την εντύπωση ότι στα Nokia σαν το δικό σου, δεν μπορείς να παίξεις εφαρμογές με το gwap παρά μόνο με το gint...

Για να περάσεις τις ρυθμίσεις του gwap από ό,τι θυμάμαι πρέπει να κάνεις τσατσιά για να παίξουνε με java εφαρμογές... Ψαξ'το λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι στα Nokia σαν το δικό σου, δεν μπορείς να παίξεις εφαρμογές με το gwap παρά μόνο με το gint...

Για να περάσεις τις ρυθμίσεις του gwap από ό,τι θυμάμαι πρέπει να κάνεις τσατσιά για να παίξουνε με java εφαρμογές... Ψαξ'το λίγο...

Κάτι βρήκα αλλά δεν φαίνεται να δουλεύει στο κινητό μου. Μάλλον παίζει στα παλιότερα Νόκια. Ένα αρχειάκι (Nokia Java Proxy) που το στέλνεις στο κινητό με bluetooth και περνάει ρυθμίσεις για proxy στην java. Κάτι πρέπει να έχουν αλλάξει στα καινούργια μοντέλα και δεν μπορώ να το βρω. Αν γνωρίζει κανείς...

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Για να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά.

Τα 40mb όριο ισχύουν μόνο για το μηνιαίο πάσο ή και για το αν μπω έτσι απλά με 0,49ευρά?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Για να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά.

Τα 40mb όριο ισχύουν μόνο για το μηνιαίο πάσο ή και για το αν μπω έτσι απλά με 0,49ευρά?

 

Μόνο για το μηνιαίο πάγιο.

Και δεν σημαίνει οτι μετά τα 40 δεν μπορείς να μπαίνεις, απλά χρεώνεσαι επιπλέον

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

απλά χρεώνεσαι επιπλέον

....άρα δεν θα μπορώ να μπαίνω..:what: Στην ουσία αυτό μου λες, γιατί δεν νομίζω ότι κάποιος εν γνώση του θα χρεωνόταν 12ευρά το mb....

 

 

Αν είναι μόνο για το μηνιαίο πάσο τότε με συμφαίρει και κακώς που δεν το έκανα μέχρι τώρα..

Θα μπαίνω χωρίς πάσο και θα χρεώνομαι τα 50cent. Έτσι κι αλλιώς μου κάνει μία αποσύνδεση την βδομάδα περίπου κι αυτό επειδή κάνει restart το κινητό.

Οπότε, φορματ στο κινητό, ανόιγω ένα browser του κινητού και το συνδέω με gwap (σε περίπτωση που κοπεί το ρεύμα και κλείσει το pc).

Ε, πες να μου κάτσει και καμια στραβή και να αποσυνδεθει, αλλά πόσες φορές? Μέχρι 8 φορές είμαι στα λ7 μου, δε νομίζω να πάει παραπάνω.

Αρα, απο 'μένα πάει αυτό το όριο, τελείωσε :D :D :D

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν κάνει restart session κάθε φορά που ανοίγεις σελίδα? Γιατί κάποτε αυτό συνέβαινε αν χρησιμοποιούσες αλλο browser εκτός του default.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν κάνει restart session κάθε φορά που ανοίγεις σελίδα? Γιατί κάποτε αυτό συνέβαινε αν χρησιμοποιούσες αλλο browser εκτός του default.

Είχα δοκιμάσει παλιότερα να δω πως με χρεώνει και με χρέωνε όταν έκλεινε την σύνδεση. Όση ώρα ήταν μέσα με οποιονδήποτε browser (η παράλληλα πολλούς browsers) δε χρεωνόταν καθόλου.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...