Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο γεγονος οτι ειναι μεσα στο μενου δεν σημαινει οτι ειναι και υπηρεσια.Ειναι εξωτερικο λινκ(mobile.live.com) οπως το Facebook,Υahoo,Wikipedia,DHL,Fedex,MyPhone κ.α που εχει μεσα στην καρτελα Best of Internet
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα 40ΜΒ οριο ισχυουν για ολες τις ενεργοποιησεις plus non stop που γινονται απο χτες ή θα ισχυουν απο 20 Οκτωβριου και μετα?

 

Και αν ενεργοποιησω την υπηρεσια πριν την 20η Οκτωβριου θα εχω για ενα μηνα κανονικα το "απεριοριστο"?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα 40ΜΒ οριο ισχυουν για ολες τις ενεργοποιησεις plus non stop που γινονται απο χτες ή θα ισχυουν απο 20 Οκτωβριου και μετα?

 

Και αν ενεργοποιησω την υπηρεσια πριν την 20η Οκτωβριου θα εχω για ενα μηνα κανονικα το "απεριοριστο"?

 

την ιδια απορεια εχω και γω λογικα μετα τις 20 θα ισχυουν αλλα μαυτους δεν μπορεις να εισαι συγουρος

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιείται το windplus non stop?

Συνδρομητής συμβολαίου.

Μόνο με επίσκεψη στο κατάστημα;

μόλις το απενεργοποιήσα τηλεφωνικά στο 1260

Link to comment
Share on other sites

μόλις το απενεργοποιήσα τηλεφωνικά στο 1260

Δεν έχω σήμα για να πάρω. Και αν πιάσω, σε μισό λεπτό θα πέσει η γραμμή. Άσε που θα πρέπει να μιλήσει αυτός που είναι στο όνομα του το συμβόλαιο...

Με κανα sms δεν γίνεται; Να το βάλω στα εξερχόμενα, να φύγει μέχρι αύριο....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σήμα για να πάρω. Και αν πιάσω, σε μισό λεπτό θα πέσει η γραμμή. Άσε που θα πρέπει να μιλήσει αυτός που είναι στο όνομα του το συμβόλαιο...

Με κανα sms δεν γίνεται; Να το βάλω στα εξερχόμενα, να φύγει μέχρι αύριο....

κατι μου είπαν οτι μπορώ και με μήνυμα με την λέξη STOP στο 19348 .

 

δέν ξέρω αν ισχύει όντως.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Υπάρχει πακέτο των 120 mb/μήνα με 8 ευρώ! Οπότε όποιος θέλει μπορεί να κάνει ένα Flexy zero με αυτή την υπηρεσία!

 

 

 

Εδω γινεται χαμος πιστευεις οτι ο αλλος θα δωσει και 54 ευρω για το εξαμηνο που ζηταει το zero?

Link to comment
Share on other sites

Εδω γινεται χαμος πιστευεις οτι ο αλλος θα δωσει και 54 ευρω για το εξαμηνο που ζηταει το zero?

Η επιδότηση του zero έχει πέσει στα 25 ευρώ από 54 αλλά και πάλι μπορεί να μπει σαν έκπτωση στο πάγιο, οπότε δεν υπάρχει δέσμευση ;) το έχω κάνει!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε σκεφτεί γιατί η WIND χρεώνει το WIND PLUS NON-STOP 3,99€ και όχι 4,00€:p ? Μην ξεχνάμε πάνω απ'όλα την δέσμευση τιμής! :p
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω οπως χρεωνει τωρα 3,49 και οχι 3,50.Ειναι εβραικα τρικ ,αλλιως χτυπαει στο ματι το 3,99 και αλλιως το 4 :D:D
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Tο γεγονος οτι ειναι μεσα στο μενου δεν σημαινει οτι ειναι και υπηρεσια.Ειναι εξωτερικο λινκ(mobile.live.com) οπως το Facebook,Υahoo,Wikipedia,DHL,Fedex,MyPhone κ.α που εχει μεσα στην καρτελα Best of Internet

 

KATSE AKOMA KI AN EINAI WAP SITE? Opws to myphone px?:!:

DLD me poly liga logia to ntemek aperioristo einai apla gia na vlepeis tis ntemek yphresies ths selidas wind plus poy tis xrewnei kiollas!:mad:kai gi' ayto dineis kai 4e

 

Wraia ki elega ante @$#%stia mas epaikse h wind alla toulaxiston sto msn 8a mporoume na mpoume.

KLAIN MAIN BRAVO WIND!

 

Afou exw kai CU ta lefta mou 8a ta riksw ekei tote ki as exei paromoia timh me 30mb toulaxiston den me koroideyoun! sou lene ayto exoume toso kanei ki an 8es!

(twra ti kai pws xrewnei 8a to vroume)

 

eyxaristw WIND pou mas edwses na katalavoume posa tzampa fragka petaksame kai mas les sta moutra poso #@$(kes eimaste.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η περιηγηση μεσα στο μενου ειναι δωρεαν οτιδηποτε άλλο θα εχει και την αναλογη ογκοχρεωση.Τα λινκ που εχει μεσα στο Best of internet ειναι θα λεγαμε κατι σαν favorites-προτασεις που σιγουρα εχουν να κανουν με το εμπορικο κομματι-διαφημισεις.Δεν εχει να κανει αν ειναι wap,html κτλ κτλ.Οπως προειπα ειναι εξωτερικη λινκ σε παραπεμπουν αλλου.Τωρα θα μου πεις τι να το κανω το απεριοριστο μεσα στο Wind Plus?Λες και κανενας καθεται με τις ωρες να χαζευει τις υπηρεσιες που εχει μεσα.Προσωπικα μπαινω αραιά και που για να βλεπω κανενα δωρεαν τρειλερ ταινιας.Μεχρι εκει.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά θα αλλάξει το μενού αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Η εταιρεία που υποστηρίζει το wind plus είναι ίδια με αυτή που έχει η cosmote και το my view. Κάπως έτσι θα είναι το μενού όπως ανάλογο είναι και του live και όλων των εταιρειών στο εξωτερικό (βλέπε T-mobile και t-zones).
Link to comment
Share on other sites

eyxaristw WIND pou mas edwses na katalavoume posa tzampa fragka petaksame kai mas les sta moutra poso #@$(kes eimaste.

 

Κάτσε λίγο για να καταλάβω, τί τζάμπα φράγκα πέταξες; Εξήγησέ μου...

 

Εδώ και 2-3 χρόνια μπαίνουμε από το κινητό στο ιντερνετ με μηδαμινή χρέωση(ή και δωρεάν για αυτούς που πληρώνουν με πιστωτική). Οι άλλες εταιρίες βλέποντας αυτήν την κινηση έκαναν και αυτές κάποια προγράμματα με data 30-40 MB με κάποιο μικρό κόστος. Τώρα ΔΥΣΤΥΧΩΣ η wind το κόβει, ενώ όλοι θα εύχονταν να είχε κρατήσει την απεριόριστη χρήση ιντερνετ από το κινητό και να παρασύρει και τις άλλες εταιρίες σε περαιτέρω μείωση χρεώσεων γεγονός όμως που δεν έγινε... Αν όμως περιμέναμε όλοι μας να διακοψουμε την ADSL και να μπαινουμε τζαμπα με το λαπτοπ στο ιντερνετ από το windplus, κακώς, είμαστε γελασμένοι.

 

Εγώ παραμένω, όχι γιατί είμαι οπαδος καμμιας εταιρίας αλλά γιατι κοιτάζω το συμφέρον μου. Τα 40ΜΒ/μήνα μου είναι αρκετά για τη χρήση που κάνω και ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ λόγω πιστωτικής. (Σε άλλες εταιρίες θα χρεωνόμουν 3-4Ε)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παραμένω, μια και βρίσκω αρκετά τα 40 MB. Μια χαρά κάνω τη δουλειά μου, ενημερώνομαι από τα sites και τα portals των εφημερίδων, διαβάζω τα mails μου, συμμετέχω στα fora όπως καλή ώρα το myphone, δουλεύω το google, μαθαίνω για τον καιρό, όλα αυτά άνετα γίνονται με 40 mb.

Πολλές υπερβολές διαβάζω εδώ μέσα, όποιον δεν του αρέσει η υπηρεσία μπορεί να κάνει τις επιλογές του, όλοι γίναμε ξαφνικά φωστήρες και κάνουμε και υποδείξεις. Σας υποχρεώνει κανένας να κρατήσετε την υπηρεσία;

Πολύ σωστά ορισμένα παιδιά επισήμαναν την κατάχρηση που γινόταν και μου θυμίζει την εποχή εκείνη του απεριόριστου nonstop που κάποιοι χρησιμοποιούσαν το κινητό τους για baby monitor, τα ξεχάσατε αυτά;

Άλλο χρήση, άλλο κατάχρηση, έτσι δεν είναι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παραμένω, μια και βρίσκω αρκετά τα 40 MB. Μια χαρά κάνω τη δουλειά μου, ενημερώνομαι από τα sites και τα portals των εφημερίδων, διαβάζω τα mails μου, συμμετέχω στα fora όπως καλή ώρα το myphone, δουλεύω το google, μαθαίνω για τον καιρό, όλα αυτά άνετα γίνονται με 40 mb.

Πολλές υπερβολές διαβάζω εδώ μέσα, όποιον δεν του αρέσει η υπηρεσία μπορεί να κάνει τις επιλογές του, όλοι γίναμε ξαφνικά φωστήρες και κάνουμε και υποδείξεις. Σας υποχρεώνει κανένας να κρατήσετε την υπηρεσία;

Πολύ σωστά ορισμένα παιδιά επισήμαναν την κατάχρηση που γινόταν και μου θυμίζει την εποχή εκείνη του απεριόριστου nonstop που κάποιοι χρησιμοποιούσαν το κινητό τους για baby monitor, τα ξεχάσατε αυτά;

Άλλο χρήση, άλλο κατάχρηση, έτσι δεν είναι;

Κάντο αυτό και ένα μήνα που θα ξεπεράσεις τα 40 και θα παεί 41 πχ θα σου έρθει ο λογαριασμός +12 ευρώ. Σόρρυ αλλά εγώ να μπαίνω με τετοιους κινδύνους δεν γίνετε. Άσε που και κάτω από 40 να είσαι καμιά φορά η wind "βλέπει" ότι κατέβασες παραπάνω (βλέπε adsm) και άντε μετά να αποδείξεις το αντίθετο...

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον αν θέλει η WIND κάποιοι να χρησιμοποιήσουν την υπηρεσία θα πρέπει να:

1) Ενημερώνει έγκαιρα για την κατανάλωση 40ΜΒ με ένα μήνυμα,δηλαδή ότι καταναλώσατε πχ τα 39ΜΒ,προσοχή καήκατε. Αλλιώς θέλει να κάνει αρπαχτή...

2) Μειώσει την τιμή πλέον των 40ΜΒ σε 2 λεπτά/ΜΒ,δηλαδή διπλάσια των πρώτων 40ΜΒ και όχι 12χχχ φορές περισσότερη χρέωση,τέτοιες αυξήσεις ούτε ο Αλογοσκούφης δε κάνει

3) Ενημερώσει όλους τους υπάρχοντες πελάτες με ΣΜΣ για να μην αποδειχθεί για ακόμη μια φορά αναξιόπιστη

4) Βγάλουν τον άθλιο proxy server που έχουνε και κόβει την ταχύτητα/απόκριση του gwap ώστε οι συνδρομητές που θα μείνουν να μπορούν να χρησιμοποιούν και άλλες υπηρεσίες όπως e-mail και msn με αξιοπρεπή απόκριση στο κινητό τους!

 

Για το τυπικό της υπόθεσης θα ενημερώσει κανένας την ΕΕΤΤ για την επιβολή προστίμου στη ΓΟΥΙΝΤ για την καθυστερημένη ενημέρωση μέσα από το WEBSITE;

Όχι τίποτα άλλο,μας διώξαν που μας διώξαν από την εταιρεία,τουλάχιστον να υπάρχει και επίπτωση; :p

 

@p_k ένα καλό κόλπο για να χρησιμοποιείς την υπηρεσία είναι η μέθοδος της συμπίεσης.Ρίξε ποιότητα εικόνας στον όπερα μίνι στο χείριστο επίπεδο,το ίδιο και στο browser της συσκευής σου:) Γενικά πάντως είναι τυχερή η WIND που κάποιοι πελάτες δε της κρατάν κακία για αυτή την κίνηση,τουλάχιστον πρέπει να τους ανταμείψει κάπως :rolleyes:

 

Η κατάχρηση που γινόταν αφορούσε κάποια ΠΟΛΥ μικρή ομάδα συνδρομητών. Ούτε η αύξηση της τιμής της υπηρεσίας(από 3.5 σε 4Ε) δικαιολογείται με κάποιο τρόπο. Στους 400.000 συνδρομητές ακόμα και οι 100 να κάναν κατάχρηση η WIND δεν έπρεπε να αντιδράσει έτσι :( γιατί έτσι τιμωρεί το 0.025% των συνδρομητών της υπηρεσίας. Σίγουρα πίστευε ότι δεν άξιζε να επενδύσει σε σέρβερ που ήλεγχαν για κακόβουλη χρήση,όμως και οι καλόβουλοι χρήστες δε νομίζω να είναι τόσο καλοί μαζί με την ΓΟΥΙΝΤ αυτή τη φορά! Σίγουρα οι απώλειες συνδρομητών θα είναι μεγάλες και θα έπρεπε να δουν κάπως πιο ψύχραιμα την κατάσταση και να μη φθάσουνε στο άλλο άκρο,από την πλήρη ελευθερία στον πλήρη περιορισμό!

Ελπίζω κάποιος από τη WIND να διαβάσει το παρόν μήνυμα ώστε τουλάχιστον,αφού η υπηρεσία ακριβαίνει...να γίνει ποιοτική και να αξίζει κάποιος να τη βάλει ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά. Όλα τα site θα έχουν και την mobile έκδοσή τους και αν δεν μπουν στο "portal" της κάθε εταιρείας θα υπάρχει πανάκριβη χρέωση. Για να μπουν όμως θα εισπράττει η κάθε εταιρεία κάποιο μηνιαίο πάγιο και ένα ποσοστό θα παίρνει το site. Ο συνδρομητής αφού το site θα είναι στο "portal" και αφού πληρώσει το ανάλογο πάγιο θα έχει απεριόριστη χρήση σε αυτό.

Διαφορετικά θα αγοράζει πακέτα full internet με δωρεάν kb και χρέωση ανά kb με φθηνότερη φυσικά χρέωση από αυτή του wap.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον αν θέλει η WIND κάποιοι να χρησιμοποιήσουν την υπηρεσία θα πρέπει να:

1) Ενημερώνει έγκαιρα για την κατανάλωση 40ΜΒ με ένα μήνυμα,δηλαδή ότι καταναλώσατε πχ τα 39ΜΒ,προσοχή καήκατε. Αλλιώς θέλει να κάνει αρπαχτή...

2) Μειώσει την τιμή πλέον των 40ΜΒ σε 2 λεπτά/ΜΒ,δηλαδή διπλάσια των πρώτων 40ΜΒ και όχι 12χχχ φορές περισσότερη χρέωση,τέτοιες αυξήσεις ούτε ο Αλογοσκούφης δε κάνει

3) Ενημερώσει όλους τους υπάρχοντες πελάτες με ΣΜΣ για να μην αποδειχθεί για ακόμη μια φορά αναξιόπιστη

4) Βγάλουν τον άθλιο proxy server που έχουνε και κόβει την ταχύτητα/απόκριση του gwap ώστε οι συνδρομητές που θα μείνουν να μπορούν να χρησιμοποιούν και άλλες υπηρεσίες όπως e-mail και msn με αξιοπρεπή απόκριση στο κινητό τους!

 

Για το τυπικό της υπόθεσης θα ενημερώσει κανένας την ΕΕΤΤ για την επιβολή προστίμου στη ΓΟΥΙΝΤ για την καθυστερημένη ενημέρωση μέσα από το WEBSITE;

Όχι τίποτα άλλο,μας διώξαν που μας διώξαν από την εταιρεία,τουλάχιστον να υπάρχει και επίπτωση; :p

 

@p_k ένα καλό κόλπο για να χρησιμοποιείς την υπηρεσία είναι η μέθοδος της συμπίεσης.Ρίξε ποιότητα εικόνας στον όπερα μίνι στο χείριστο επίπεδο,το ίδιο και στο browser της συσκευής σου:) Γενικά πάντως είναι τυχερή η WIND που κάποιοι πελάτες δε της κρατάν κακία για αυτή την κίνηση,τουλάχιστον πρέπει να τους ανταμείψει κάπως :rolleyes:

 

Η κατάχρηση που γινόταν αφορούσε κάποια ΠΟΛΥ μικρή ομάδα συνδρομητών. Ούτε η αύξηση της τιμής της υπηρεσίας(από 3.5 σε 4Ε) δικαιολογείται με κάποιο τρόπο. Στους 400.000 συνδρομητές ακόμα και οι 100 να κάναν κατάχρηση η WIND δεν έπρεπε να αντιδράσει έτσι :( γιατί έτσι τιμωρεί το 0.025% των συνδρομητών της υπηρεσίας. Σίγουρα πίστευε ότι δεν άξιζε να επενδύσει σε σέρβερ που ήλεγχαν για κακόβουλη χρήση,όμως και οι καλόβουλοι χρήστες δε νομίζω να είναι τόσο καλοί μαζί με την ΓΟΥΙΝΤ αυτή τη φορά! Σίγουρα οι απώλειες συνδρομητών θα είναι μεγάλες και θα έπρεπε να δουν κάπως πιο ψύχραιμα την κατάσταση και να μη φθάσουνε στο άλλο άκρο,από την πλήρη ελευθερία στον πλήρη περιορισμό!

Ελπίζω κάποιος από τη WIND να διαβάσει το παρόν μήνυμα ώστε τουλάχιστον,αφού η υπηρεσία ακριβαίνει...να γίνει ποιοτική και να αξίζει κάποιος να τη βάλει ;)

 

Κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να βάλουν και μια ανακοίνωση στο WIND PLUS για την αλλαγή χρεώσεων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω καταλάβει κάτι.

Για να έχω το plus και τα 40 mb με αυτή την χρέωση

πρέπει να μπαίνω στο δίκτυο μέσω των ρυθμίσεων

wind gprs;

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά. Όλα τα site θα έχουν και την mobile έκδοσή τους και αν δεν μπουν στο "portal" της κάθε εταιρείας θα υπάρχει πανάκριβη χρέωση. Για να μπουν όμως θα εισπράττει η κάθε εταιρεία κάποιο μηνιαίο πάγιο και ένα ποσοστό θα παίρνει το site. Ο συνδρομητής αφού το site θα είναι στο "portal" και αφού πληρώσει το ανάλογο πάγιο θα έχει απεριόριστη χρήση σε αυτό.

Διαφορετικά θα αγοράζει πακέτα full internet με δωρεάν kb και χρέωση ανά kb με φθηνότερη φυσικά χρέωση από αυτή του wap.

Με την υπογραφή σου τί μας προτείνεις οσον αφορά τις χρεώσεις;Αλλαγή εταιρείας για 10sms τη μέρα;

Οι χρεώσεις είναι ίδιες για όλους.Τώρα για τον φόβο χρεώσεων καλό θα είναι αντί να αναθεματίζουμε εταιρείες,να προτείνουμε λύσεις για χρήστες που επιθυμούν για τους δικούς τους

λόγους να κάνουν χρήση της υπηρεσίας (το έκανα στο VFlive internet plus για ελεγχόμενο σερφαρισμα,ανάγνωση email και ελαφρα χρήση):

1)οπωσδήποτε μηδενισμός data ,wap πύλης κάθε μήνα

2)υποβάθμιση του opera mini σε v3.0

3)εμφάνιση εικόνων με χαμηλή ποιότητα.

4)χρήση java εφαρμογών σχεδόν απαγορευτική και μόνο αν τα υπολειπόμενα mb είναι αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε που φθάσαμε...εκεί που δε μας ένοιαζαν τα δεδομένα που κατεβάσαμε τώρα με στο σταγονόμετρο θα τραβάμε ΚΒ...

 

Πάντως καλό θα ήταν όλοι να εξοπλιστούμε με συσκευές με ασύρματο ιντερνετ και όλοι οι χρήστες υπηρεσιών να απενεργοποιήσουν πλας/μαϊ βιου/βόνταφον λαϊβ. Αλλά αυτό θέλει καταναλωτική συνείδηση και όχι "βολεύτηκα εγώ,δε με νοιάζει για τους άλλους". Εν τω μεταξύ ρε παιδιά,εγώ που έκανα ΤΟ ΠΟΛΥ 100ΜΒ το μήνα με GOOGLE MAPS,Opera Mini & MSN Ebuddy από το κινητό γιατί πρέπει να υποστώ αυτή την Αλλαγή; Και επειδή δε με ενδιέφεραν τα data είχα υψηλής ποιότητας εικόνα στο OPERA MINI!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε που φθάσαμε...εκεί που δε μας ένοιαζαν τα δεδομένα που κατεβάσαμε τώρα με στο σταγονόμετρο θα τραβάμε ΚΒ...

 

Πάντως καλό θα ήταν όλοι να εξοπλιστούμε με συσκευές με ασύρματο ιντερνετ και όλοι οι χρήστες υπηρεσιών να απενεργοποιήσουν πλας/μαϊ βιου/βόνταφον λαϊβ. Αλλά αυτό θέλει καταναλωτική συνείδηση και όχι "βολεύτηκα εγώ,δε με νοιάζει για τους άλλους". Εν τω μεταξύ ρε παιδιά,εγώ που έκανα ΤΟ ΠΟΛΥ 100ΜΒ το μήνα με GOOGLE MAPS,Opera Mini & MSN Ebuddy από το κινητό γιατί πρέπει να υποστώ αυτή την Αλλαγή; Και επειδή δε με ενδιέφεραν τα data είχα υψηλής ποιότητας εικόνα στο OPERA MINI!

Δεν μας ένοιαζαν τα δεδομένα γιατί αυτός που αναθεματίζετε μας τα έδινε χωρίς όριο.

Και μιας και πλέον ασχολούμε λιγο με τις υπογραφές:

ΠΕΘΑΙΝΕΙ οτι έχει υπαρξει.

ΜΑΖΙΚΗ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ στους αξιόπιστους που ΕΔΕΙΞΑΝ τον δρόμο που ακολούθησε η αναξιόπιστη.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον αν θέλει η WIND κάποιοι να χρησιμοποιήσουν την υπηρεσία θα πρέπει να:

1) Ενημερώνει έγκαιρα για την κατανάλωση 40ΜΒ με ένα μήνυμα,δηλαδή ότι καταναλώσατε πχ τα 39ΜΒ,προσοχή καήκατε. Αλλιώς θέλει να κάνει αρπαχτή...

2) Μειώσει την τιμή πλέον των 40ΜΒ σε 2 λεπτά/ΜΒ,δηλαδή διπλάσια των πρώτων 40ΜΒ και όχι 12χχχ φορές περισσότερη χρέωση,τέτοιες αυξήσεις ούτε ο Αλογοσκούφης δε κάνει

3) Ενημερώσει όλους τους υπάρχοντες πελάτες με ΣΜΣ για να μην αποδειχθεί για ακόμη μια φορά αναξιόπιστη

4) Βγάλουν τον άθλιο proxy server που έχουνε και κόβει την ταχύτητα/απόκριση του gwap ώστε οι συνδρομητές που θα μείνουν να μπορούν να χρησιμοποιούν και άλλες υπηρεσίες όπως e-mail και msn με αξιοπρεπή απόκριση στο κινητό τους!

 

Για το τυπικό της υπόθεσης θα ενημερώσει κανένας την ΕΕΤΤ για την επιβολή προστίμου στη ΓΟΥΙΝΤ για την καθυστερημένη ενημέρωση μέσα από το WEBSITE;

Όχι τίποτα άλλο,μας διώξαν που μας διώξαν από την εταιρεία,τουλάχιστον να υπάρχει και επίπτωση; :p

 

@p_k ένα καλό κόλπο για να χρησιμοποιείς την υπηρεσία είναι η μέθοδος της συμπίεσης.Ρίξε ποιότητα εικόνας στον όπερα μίνι στο χείριστο επίπεδο,το ίδιο και στο browser της συσκευής σου:) Γενικά πάντως είναι τυχερή η WIND που κάποιοι πελάτες δε της κρατάν κακία για αυτή την κίνηση,τουλάχιστον πρέπει να τους ανταμείψει κάπως :rolleyes:

 

Η κατάχρηση που γινόταν αφορούσε κάποια ΠΟΛΥ μικρή ομάδα συνδρομητών. Ούτε η αύξηση της τιμής της υπηρεσίας(από 3.5 σε 4Ε) δικαιολογείται με κάποιο τρόπο. Στους 400.000 συνδρομητές ακόμα και οι 100 να κάναν κατάχρηση η WIND δεν έπρεπε να αντιδράσει έτσι :( γιατί έτσι τιμωρεί το 0.025% των συνδρομητών της υπηρεσίας. Σίγουρα πίστευε ότι δεν άξιζε να επενδύσει σε σέρβερ που ήλεγχαν για κακόβουλη χρήση,όμως και οι καλόβουλοι χρήστες δε νομίζω να είναι τόσο καλοί μαζί με την ΓΟΥΙΝΤ αυτή τη φορά! Σίγουρα οι απώλειες συνδρομητών θα είναι μεγάλες και θα έπρεπε να δουν κάπως πιο ψύχραιμα την κατάσταση και να μη φθάσουνε στο άλλο άκρο,από την πλήρη ελευθερία στον πλήρη περιορισμό!

Ελπίζω κάποιος από τη WIND να διαβάσει το παρόν μήνυμα ώστε τουλάχιστον,αφού η υπηρεσία ακριβαίνει...να γίνει ποιοτική και να αξίζει κάποιος να τη βάλει ;)

ηρεμησε ρε συ..ενταξει δεν χαθηκε ουτε ο κοσμος ουτε η κινητη τηλεφωνια...

καθε εμποδιο σε καλο! δεν στο ειχα πει στο Βολο?:shifty:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...