Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρκετα. Κοιτα στο apn του επιλεγμενου προφιλ να ξεκιναει με gwap που δεν χρεωνει και οχι με gint.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια κατι αλλο......

οταν ειμαι σε 3g ολα δουλευουν ΠΑΝΤΑ ρολοι.....

 

οταν ειμαι σε 2g(πολλες φορες επειδη δεν υπαρχει καλυψη 3g) κανει μεχρι και 15 λεπτα για να μπει.......σε μια σελιδα....

ενω για να στειλεις mms αδυνατο......!!!!!!!!!!

 

αν το γυρισω σε 3g κανονικα το mms φευγει σφαιρα κτλ......

 

εχω το n95 παιζει να μην εχω κανει κατι σωστα στις ρυθμισεις η γενικα η wind στο απλο σημα με το wind plus αντιμετωπιζει τετοια προβληματα.....?

Από προσωπική εμπειρία, η αποστολή MMS μέσο 2G απαιτεί ισχυρό σήμα διαφορετικά μπορεί να πάρει αρκετή ώρα και με βάση την συσκευή σου είτε να θεωρηθεί αδύνατη η αποστολή του οπότε αυτόματα μετατίθεται για αργότερα ή απλά να δοκιμάζει αρκετά λεπτά μέχρι να επιτύχει.

 

Σε 3G, πράγματι, το MMS φεύγει σε δευτερόλεπτα.

 

Για το WAP τώρα, όπου μπορώ χρησιμοποιώ WiFi και έχω ησυχάσει, διαφορετικά όλα εξαρτώνται από το σήμα σου και το δίκτυο της περιοχής.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

ΞΟΞΊΞ΅ΟΞ±. ΞΞΏΞΉΟΞ± ΟΟΞΏ apn ΟΞΏΟ Ξ΅ΟΞΉΞ»Ξ΅Ξ³ΞΌΞ΅Ξ½ΞΏΟ ΟΟΞΏΟΞΉΞ» Ξ½Ξ± ξΡκιναΡι ΞΌΞ΅ gwap ΟΞΏΟ Ξ΄Ξ΅Ξ½ ΟΟΞ΅ΟνΡι ΞΊΞ±ΞΉ ΞΏΟΞΉ ΞΌΞ΅ gint.

 

 

 

Ok s'euxaristw!

Ap to kinhto mpainw gia auto ta greeklish!:p:happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις ενεργοποίησα κι εγώ το wind plus.

Ερώτηση: Με τον Opera mini, επιλέγω access point "TIM GPRS" και βρίσκομαι εντός της υπηρεσίας?

Αν επιλέξω "TIM INTERNET" θα χρεωθώ?

 

Κι εγώ την ίδια απορία έχω. Το έχω ενεργοποιήσει στο συμβόλαιο που έκανα.

1. Επιλέγω TIM GPRS ή TIM INTERNET?

2. Πρέπει οπωσδήποτε να βάλω το Opera mini ή και με τον κανονικό browser σερφάρω απεριόριστα?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια απορία έχω. Το έχω ενεργοποιήσει στο συμβόλαιο που έκανα.

1. Επιλέγω TIM GPRS ή TIM INTERNET?

2. Πρέπει οπωσδήποτε να βάλω το Opera mini ή και με τον κανονικό browser σερφάρω απεριόριστα?

 

Αν επιλεξεις το wind gprs τοτε σερφαρεις απεριοριστα με ολους τους browser απλα ο opera mini ειναι καλυτερος κατα γενικη ομολογια.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

1.TIM GPRS το αλλο το σβηνεις τελειως.Τα εχουμε πει 1000 φορες το ΤIM Internet εχει APN gint το οποιο ειναι για καθαρο ιντερνετ και εχει ογκοχρεωση.

2.Οχι απαραιτητα ειναι θεμα πως βολευει τον καθενα καμια επιπλεον χρεωση

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

1.TIM GPRS το αλλο το σβηνεις τελειως.Τα εχουμε πει 1000 φορες το ΤIM Internet εχει APN gint το οποιο ειναι για καθαρο ιντερνετ και εχει ογκοχρεωση.

2.Οχι απαραιτητα ειναι θεμα πως βολευει τον καθενα καμια επιπλεον χρεωση

 

Eυχαριστώ για την απάντηση. Απλά με ανησύχισε το προηγούμενο post που λέει:

 

Οχι ότι θα χρεωθείς αν έχεις άλλο browser που των έχεις ρυθμίσει κάλα με τους σωστούς proxy ports κτλ... Απλά ο Mini είναι και πολύ καλός, καθώς δείχνει σε "μικροφραφεία" την σελίδα όπως θα την έβλεπες και από το pc σου. εσύ πας εκεί που θες και κανεις zoom. Εχει καλή διαχείρηση favorites για αυτό ο κόσμος τον αγαπάει.

 

Οπότε όπως καταλαβαίνω ούτε ρυθμίσεις χρειάζονται, ούτε τίποτα. Απλά επιλέγουμε το wind gprs, είτε με τον opera mini, είτε με τον απλό browser του κινητού μας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο opera mini ρε παιδιά είναι απίστευτος. Αρχικά δεν τον κατέβαζα και τον υποτιμούσα επειδή είναι java. Αλλά κόλλησα τόσο πολύ που έβαλα opera και στο pc!:p

O nokia browser του Ν73 γιατί είναι τόσο πάναργος? Και πολλές εικόνες δεν τις εμφανίζει:mad: παρόλο που σε χρηστικότητα είναι πολύ καλός.

 

Εκτός από τον opera mini, υπάρχει κανας άλλος καλός περιηγητής?

 

Υ.Γ. κόλλησα και με την WIND:p

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ,ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΡΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΟΠΕΡΑ,ΟΛΑ ΩΡΑΙ ΚΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?ΓΙΑΤΙ?
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ,ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΡΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΟΠΕΡΑ,ΟΛΑ ΩΡΑΙ ΚΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?ΓΙΑΤΙ?

 

καλό θα ήταν να μην γράφεις με κεφάλαια! μήπως προσπαθείς να κατεβάσεις κάτι παραπάνω από 1mb? τι ακριβώς σου γράφει;

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει να κανει με το μεγεθος του αρχειο γιατι ειναι μικροτερο απο 1,αυτο που μου γραφει ειναι προβλημα στο δικτυο "http://server4.operamini.com/hp17-09/113xnwbtfx1jn27lt8r222qzruh15dxrv6esaayiuxks5k5go/1/download.greystripe.com/app13781.jad οπως επισης οταν παω να συνδεθω με τον browser του κινητου μου λεει προβλημα στο δικτυο http://portal.tim.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ti na sas po paidia ego meta apo auto pou diavasa gia auksiseis xreoseon kai mexri 40mb ektos tou wind plus distixos sinto ma tha egkataleipso to wind plus.Mia xara imastan mexri tora alla apo do kai pera...Too good to be true. Wind Plus kai opera telos.
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι θα μπουμε στο τριπακι να τσεκαρουμε καθε λιγο και λιγακι τον μετρητη δεδομενων του κινητου για να μην ξεπερασουμε τα 40 ΜΒ οπως λενε οτι θα ειναι το οριο της ελευθερης πλοηγησης
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι θα μπουμε στο τριπακι να τσεκαρουμε καθε λιγο και λιγακι τον μετρητη δεδομενων του κινητου για να μην ξεπερασουμε τα 40 ΜΒ οπως λενε οτι θα ειναι το οριο της ελευθερης πλοηγησης

 

nai omos an mpis kai sto wind plus tha mperdeftis me mb gt eki den exi ogkoxreosi ala o metritis tou kinitou sinexia grafi ola ta mb an mpis sto wind plus i mobile internet

Link to comment
Share on other sites

nai omos an mpis kai sto wind plus tha mperdeftis me mb gt eki den exi ogkoxreosi ala o metritis tou kinitou sinexia grafi ola ta mb an mpis sto wind plus i mobile internet

 

Εξαρτάται τι κινητό έχεις. Το δικό μου για παράδειγμα (SE P1) έχει ξεχωριστό μετρητή για το κάθε προφίλ σύνδεσης και πιστέυω οτι το ίδιο κάνουν και πολλά άλλα smartphones.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Που γραφει ότι άρχισε να χρεώνει;

http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=257

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει... YΠAPXOYN και αλλού πορτοκαλιές.....;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει... YΠAPXOYN και αλλού πορτοκαλιές.....;)

 

δηλαδι μητσο να γυρισουμε κατα docomo μερια ε..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Καλό ήταν όσο κράτησε. Αντίο WIND, πίσω στην COSMOTE. Ας ελπίσουμε οτι κάποτε και στην Ελλάδα θα απολαμβάνουμε unlimited data plans.

Εχει η cote απεριοριστο σερφαρισμα με wap? αν ειναι να παω και εγω εκει.....ΕΛΕΟΣ μονο για το τζαμπε ειναι καλη η εταιρεια:mad:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδι μητσο να γυρισουμε κατα docomo μερια ε..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2511946#post2511946 ;)

Link to comment
Share on other sites

pote vghke tetoia anakoinosi?

 

Αν κάνεις τον κόπο να ρίξεις μια ματιά στα προηγούμενα μηνύματα θα το δεις:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2511963#post2511963

 

Υπάρχει και ημερομηνία στην ανακοίνωση.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...