Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω πολυ... εχω μια καρτουλα wind και λεω να πειραματιστω λιγο :p

 

Εγω απο τοτε που τη πειραματιστηκα δεν ξαναλλαξα καρτουλα. Καλο σερφαρισμα :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αχ θα το σπασω κριμα το κινητακι, την καρτουλα θα σπασω οτι βρω μπροστα μου δεν παιζει! Απο το πρωι δεν δουλευει το wind plus, εβαλα αυτοματες ρυθμισεις, τις κοιταξα τις ξανακοιταξα λεμε δεν δουλευει το ρημαδι! εχω 3,95 ευρω στη μελλοθανατη καρτουλα μου και ΠΑΛΙ δεν δουλευει! Παταω στον web browser του κινητου, αναβει λιγο η υδρογειος σφαιρα και μετα σβηνει σαν να με πεταει εξω! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε και άνοιξε πάλι το κινητό σου.. μπορεί να κόλλησε. Εμένα συνήθως κολλάει όταν συνδέομαι μέσω pc. Αν δεν γίνει τίποτα πάρε τηλ στο cc. Βέβαια μην περιμένεις να πάρεις κάποια λογική απάντηση.. αλλά ποτέ δεν ξέρεις!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε και άνοιξε πάλι το κινητό σου.. μπορεί να κόλλησε. Εμένα συνήθως κολλάει όταν συνδέομαι μέσω pc. Αν δεν γίνει τίποτα πάρε τηλ στο cc. Βέβαια μην περιμένεις να πάρεις κάποια λογική απάντηση.. αλλά ποτέ δεν ξέρεις!! ;)

 

Αχ να ξερες ποσες φορες το εχω ανοιγοκλεισει.. να ξερες.. Σηκωθηκα απτο κρεβατι μου μπας και δω καμια απαντηση!

 

Εχω κατι που λεει SΕΜC GPRS αλλα δεν μπορω να το ενεργοποιησω, δεν ξερω καν τι ειναι αυτο. Βασικα νιωθω οτι παιζει καποιο προβλημα με το GPRS δεν εξηγειτε αλλιως. Δεν εχω συνδεθει μεσω pc στο νετ ποτε. Καλα αμα παρω.. θα ευχοταν να μη το ειχε σηκωσει.

 

Εχει εκει που λεει Διαχειρηση συνδεσεων τα εξης : SEMC GPRS , Default WiFi Account , Wind internet (ειναι με gint) και Wind-Wap (gwap) (αυτα που ανεφερα μολις ειναι οτι μου δειχνει στα log δηλαδη καταγραφουν τα mb ληφθεντα και σταλθεντα και χρονο πλοηγησης) . Στο λογαριασμοι ομως εχει Ad- Hoc Bluetooth PAN, DefaultWiFi Account , WIND-Internet , WIND MMS, Wind-wap. Και απο αυτα βαζω στην ομαδα ιντερνετ το wind wap το οποιο θελω... Το SEMC GPRS δεν το βρισκω για να το επιλεξω στους λογαριασμους, παρα μονο στα logs. Ενας μου ειπε οτι παντα εχει GPRS πλακα μου κανετε;;; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες καμία επαναφορά ρυθμίσεων; Γιατί αν έκανες από εκεί θα σβήστηκαν όλες οι ρυθμίσεις. Στειλε Plus στο 234 να τις λάβεις ξανά:)
Link to comment
Share on other sites

Τελοσπαντων ξαναηρθε το.. "ρευμα" δεν ξερω τι συνεβη, ισως να ειχε κολλησει; Παντως ξαναμπαινει στο plus κανονικα. Αλλα θα ξενερωσω εαν μου ξανακανει νουμερα. Εχει τυχει σε κανεναν αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές έχει προβλήματα το δίκτυο, αλλά δεν θυμάμαι ποτέ να μην συνδέεται καθόλου! Απλά φορτώνει εκνευριστηκά αργά τις σελίδες. Ήταν ένα διάστημα που αυτό το πρόβλημα είχε κρατήσει για 3 μέρες περίπου!
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο Wind ebill και με περίμενε μια έκπληξη: ο τελευταίος λογαριασμός μου ήταν τριψήφιος (σε ευρώ)! Πριν καν δω την ανάλυση των στοιχείων κατάλαβα τι έγινε. Μέσα στον Απρίλιο ενεργοποίησα την προσφορά της Wind (υπηρεσίες αξίας 100€) με αγορά συσκευής. Έστειλα το SMS, πήρα επιβεβαίωση, οπότε από την επόμενη μέρα λοιπόν, άρχισα να χρησιμοποιώ το Plus (με Opera Mini κλπ) κανονικά. Η υπηρεσία όμως φαίνεται να ενεργοποιήθηκε στις 5/5, και όλα τα sessions όμως μέχρι τις και τις 4/5 χρεώθηκαν με το "εισητήριο εισόδου" κάθε φορά, σαν να μην είχα το Plus nonstop.

To ανέφερα στην εξυπηρέτηση πελατών, το κατέγραψαν και περιμένω απάντηση. Στο τέλος του μήνα θα τους πληρώσω μόνο το πραγματικό ποσό που αντιστοιχεί στη χρήση (κλήσεις, μηνύματα κλπ) που έκανα. Δεν ανυσηχώ, καθώς προνόησα και κράτησα κάθε σχετικό στοιχείο (αριθμός κάρτας, SMS που έστειλα, την απάντηση κλπ). Αν δεν βγάλουν διορθωτικό λογαριασμό ή πίστωση στον επόμενο και με πάρουν τηλέφωνο για να "τακτοποιήσω τις οικονομικές μου υποχρεώσεις απέναντι τους" ή κάτι τέτοιο θα πέσει πολύ γέλιο!

 

Κάτι άλλο: τελικά στο Plus NonStop περιλαμβάνεται και το MobileTV ή χρεώνεται επιπλέον;

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Καλά.. περίμενε.... :p

 

Το wind plus non stop δεν περιλαμβάνει δωρεάν τηλεόραση. Χρεώνεσαι επιπλέον

 

ΟΚ. Πάντως δίνουν αντιφατικές πληροφορίες. Πχ. στο http://www.windplus.gr/pricing.aspx γράφει:

"Η υπηρεσία WIND Plus Non-Stop είναι ένα «εισιτήριο διαρκείας», δηλαδή ανανεώσιμη συνδρομή χρονικής διάρκειας ενός μήνα για απεριόριστη πλοήγηση μέσω GPRS σε όλες τις ενότητες, χρεώσιμες και μη χρεώσιμες, του WAP της WIND, και τρίτων μερών μέσω του δικτύου της WIND, η οποία έχει κόστος 3,49 ευρώ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 19%)." :dizzy:

 

Όσο για τον λογαριασμό, δεν με απασχολεί. Πληρώνω μέσω ebanking οπότε βάζω το ποσό που εγώ διαλέγω. Θα δώσω το ποσό που αναλογεί +ΦΠΑ + το φόρο κινητής (όχι τα 10€ που έφτασε με το λάθος τους). Αν πάνε να κουνηθούν, μαύρο φίδι που τους έφαγε...

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Όντως οι πληροφορίες που δίνουν είναι πολύ ότι να 'ναι. Γράφουν για ένα μήνα.. αλλά αν το ψάξεις αλλού γράφει για 30 μέρες. Ο μήνας μπορεί να είναι κουτσοφλέβαρος και να έχει 28 μέρες. Οπότε άλλο ένας μήνας και άλλο 30 μέρες. Για να μην πω και για το "ενημερωτικό" μήνυμα που σου στέλνουν όταν ενεργοποιήσεις την υπηρεσία που και εκεί λέει για ένα μήνα.. Βέβαια αυτό που λες για mobile tv δεν έχει να κάνει με το "ίντερνετ". Είναι σαν να λες γιατί δεν έχω και δωρεάν βιντεο-κλήσεις!! :O

 

Όσον αφορά τις χρεώσεις σου μην περιμένεις να πάρεις κάποια λογική απάντηση. Και σε μένα είχε γίνει ένα παρόμοιο λάθος πριν 2,5 μήνες περίπου και ακόμα να βγάλω άκρη.. παρόλο που με πήραν τηλ απο κατάστημα της wind το προηγούμενο σάββατο και μου είπαν οτι το ποσό μου θα πιστωθεί.. Ακόμα πιστώνεται...

Link to comment
Share on other sites

Τελοσπαντων ξαναηρθε το.. "ρευμα" δεν ξερω τι συνεβη, ισως να ειχε κολλησει; Παντως ξαναμπαινει στο plus κανονικα. Αλλα θα ξενερωσω εαν μου ξανακανει νουμερα. Εχει τυχει σε κανεναν αυτο;

 

εμενα το εχει κανει αρκετες φορες αλλα μεττα στρωνει απο μονοτου πιστευω οτι παιζει ρολο και η συσκευη οσο ποιο εξεληγμενη τεχνολογικα τοσο χειροτερα

δηλαδι στο π1 δεν συνδεετε με τιποτα ενω στο 6233 μπαινει κανονικα επισης κανει και ενα αλλο κουλο οταν το βαζω 3g παει ποιο αργα απο το gsm τη να πεις?

Link to comment
Share on other sites

Έγινε κιάλλο θαύμα??? Είδατε διαφημιστικό? Ανέβηκε η τιμή (μόνο στη μηνιαία) και επιτρέπεται full downloading!!!!!!
Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ navi!

 

Αν κατάλαβα καλά όμως, είναι διαφορετική η "προς πώληση" συλλογή τραγουδιών από αυτή που είναι διαθέσιμη στο Music NonStop. Σωστά;

:elephant:
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στην σελίδα του myphone πάνω πάνω την διαφήμιση ;)

http://fulltracks.wind.com.gr/

 

Υπεροχή η προσφορά...Τα κομμάτια όμως θα μπορούσαν να έχουν καλύτερη ποιότητα ήχου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε?! Ενεργοποίησες την προσφορά? Τί ποιότητα έχουν? Αν είναι 192 Kbps και πάνω τότε είναι μια χαρά. Διαφορετικά δεν συμφέρει και πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ε?! Ενεργοποίησες την προσφορά? Τί ποιότητα έχουν? Αν είναι 192 Kbps και πάνω τότε είναι μια χαρά. Διαφορετικά δεν συμφέρει και πολύ.

 

128 kbps, 44 kHz, setreo 1-pass CBR

:elephant:
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις χρεώσεις σου μην περιμένεις να πάρεις κάποια λογική απάντηση. Και σε μένα είχε γίνει ένα παρόμοιο λάθος πριν 2,5 μήνες περίπου και ακόμα να βγάλω άκρη.. παρόλο που με πήραν τηλ απο κατάστημα της wind το προηγούμενο σάββατο και μου είπαν οτι το ποσό μου θα πιστωθεί.. Ακόμα πιστώνεται...

 

Την Παρασκευή το απόγευμα μου τηλεφώνησε η ίδια υπάλληλος που είχα μιλήσει σχετικά με το πρόβλημα. Μου είπε ότι εξετάστηκε το αίτημα μου, έχω δίκιο και θα μου πιστωθούν 104,38€ (όλη η χρέωση GPRS που έγινε) στον επόμενο λογαριασμό. Όμως, το ποσό αυτό δεν καλύπτει τον επιπλέον φόρο (που από 2,38€ που θα ήταν με τις σωστές χρεώσεις εκτοξεύτηκε στα 11,9€)!

 

ΔΕΝ πρόκειται να τους το πληρώσω αυτό!:mad:

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

H διαφορά απο τα 3,49 ευρω τωρα ποια ειναι, μονο τα τραγουδια που κατεβαινουν και τιποτα αλλο παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...