Jump to content

Προβλήματα μετά την αλλαγή ΤΙΜ -> Wind


Melita
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ιδιαίτερα όταν ο νέος ιδιοκτήτης έχει ανταγωνιστή την ΤΙΜ Ιταλίας και το λογικό θα ήταν να μη θέλει να βλέπει πουθενά το παλιό λογότυπο..

 

 

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ..!

ΠΡΕΠΕΙ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΩΡΕΑΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

ΤΕΛΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 589
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φυσικά.. (αν και η WIND δε μου ανήκει οπότε τρελός είμαι ότι θέλω λέω..)

προσωπικά ως καταναλωτής που έχω βομβαρδιστεί με άλλη μια μετονομασία της εταιρείας θα χαιρόμουν και θα ένιωθα πως όντως κάποιος ήρθε να αλλάξει τα πράγματα στ' αλήθεια αν έκανε (μαζί με τα άλλα, δεν είναι αυτή η μόνη κίνηση μη τρελαθούμε) και αλλαγή των SIM. Ιδιαίτερα όταν ο νέος ιδιοκτήτης έχει ανταγωνιστή την ΤΙΜ Ιταλίας και το λογικό θα ήταν να μη θέλει να βλέπει πουθενά το παλιό λογότυπο..

 

επίσης δεν είναι μόνο το τι εμφανίζει το κινητό στην αρχική οθόνη.. ψάξε λίγο παραπάνω να δεις που έχω αναφέρει πως στις κλειδωμένες SIM στα πρώτα δίκτυα roaming αναφέρεται η TIM Ιταλίας (και φυσικά όχι η WIND Ιταλίας).. αυτό πως θα αλλάξει μέσω ΟΤΑ στις κλειδωμένες?

 

Εγώ πάλι θεωρώ πως αυτός ο αέρας αλλαγής δεν θα φανεί με αλλαγές sim γιατι απλώς το 99% των συνδρομητών δεν τους ενδιαφέρει. Ως προς τα προτιμηταία δίκτυα εμένα η TIM κάρτα μου αν και κλειδωμένη (αφού αν βάλω Telestet κάρτα στην ίδια συσκευή βγάζει Wind) έχει ως προτιμηταίο δίκτυο τη Wind Ιταλίας...;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θεωρώ πως αυτός ο αέρας αλλαγής δεν θα φανεί με αλλαγές sim γιατι απλώς το 99% των συνδρομητών δεν τους ενδιαφέρει.

 

οκ. δεκτό.. είπα και πριν.. απόψεις είναι αυτά.. ο Sawiris σίγουρα δεν κόπτεται για καμία από τις δύο.. :cool:

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θεωρώ πως αυτός ο αέρας αλλαγής δεν θα φανεί με αλλαγές sim γιατι απλώς το 99% των συνδρομητών δεν τους ενδιαφέρει. Ως προς τα προτιμηταία δίκτυα εμένα η TIM κάρτα μου αν και κλειδωμένη (αφού αν βάλω Telestet κάρτα στην ίδια συσκευή βγάζει Wind) έχει ως προτιμηταίο δίκτυο τη Wind Ιταλίας...;)

 

ΘΥΜΑΣΕ ΜΗΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΝΤΑΕΓΟΥ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΕΤΡΕΞΑΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟ ΣΗΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥΣ ΣΕ ΣΕΒΡΟΛΕΤ?

ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗΝ ΔΩΡΕΑΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΛΕΓΕΣ ΟΧΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

ΘΥΜΑΣΕ ΜΗΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΝΤΑΕΓΟΥ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΕΤΡΕΞΑΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟ ΣΗΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥΣ ΣΕ ΣΕΒΡΟΛΕΤ?

ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗΝ ΔΩΡΕΑΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΛΕΓΕΣ ΟΧΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

 

Αυτό που λες δεν έχει καμία σχέση. Όσοι άλλαξαν το σηματάκι από Daewoo σε Chevrolet το έκαναν για να μη δείχνουν πως έχουν παλιό αυτοκίνητο... Το αν θα γράφει όμως WIND GR ή ΤΙΜ GR η οθόνη του κινητού δεν έχει καμία απολύτως σχέση δεν ενδιφέρει σχεδόν κανένα εκτός από ρισμένους εδώ μέσα που κολλάτε στο μηρμύγκι και δεν βλέπετε τον ελέφαντα που περνάει μπροστά σας, δηλαδή τις νέες προσφορές και υπηρεσίες που θα προσφέρει η νέα εταιρεία... Και σιγά μην έμπενα στο κόπο να πάω σε κατάστημα να κάνω αλλαγή μόνο για να βλέπω WIND GR στην οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Και σιγά μην έμπενα στο κόπο να πάω σε κατάστημα να κάνω αλλαγή μόνο για να βλέπω WIND GR στην οθόνη...

 

Άλλους όμως φίλε μου τους ενδιαφερει να βλέπουν WIND, δεν είναι κάτι το παράλογο...

Ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του και τον τρόπο σκέψης του...

Link to comment
Share on other sites

Άλλους όμως φίλε μου τους ενδιαφερει να βλέπουν WIND, δεν είναι κάτι το παράλογο...

Ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του και τον τρόπο σκέψης του...

 

Ε αφού τους ενδιαφέρει τόσο πολύ ας πάνε να πληρώσουνε τα 20 ευρώ για αντικατάσταση sim. Έλεος! Αλοίμονο αν δαπανούσε η εταιρεία χρήματα για να αλλάζουνε τις κάρτες χωρίς λόγο, έτσι για να χαίρονται κάποιοι... Έγινε μία προσπάθεια μέσω ΟΤΑ, δυατυχώς δεν πέτυχε σε όλους έιτε λόγω μη συμβατής συσκευής είτε λόγω κλειδωμένης sim, ο.κ, δεν χάθηκε ο κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

Ανεκαθεν οταν καποια εταιρεια αλλαζε λογοτυπο (ποσο μαλλον αν αλλαξει ονομα) τα παντα αλλαζαν αμεσα και οπουδηποτε υπηρχε παλιο λογοτυπο γινοταν αγωνας δρομου για να εξαφανιστει (ειτε ειναι εταιρεια κινητης, ειτε ιντερνετ, ειτε οτιδηποτε).

Το ιδιο προφανως εκανε και η Wind, ομως αν σκεφτουμε οτι αυτο που βλεπουν καθημερινα και συνεχεια οι συνδρομητες ειναι το τι γραφει το κινητο τους και οχι το τι γραφει η σακουλα του καταστηματος θα επρεπε να εχει μεριμνησει για αυτο.

Απο τη στιγμη που χαλαστηκαν τοσες χιλιαδες ευρω για καταιγισμο τηλεοπτικης διαφημισης, για αλλαγες στα καταστηματα κλπ κλπ θα μπορουσε να προβλευθει ευκολα κατα τη γνωμη μου και μια δωρεαν αντικατασταση SIM σε οσους το επιζητουν.

Ισως ειναι και επιτακτικη αναγκη αν σκεφτουμε οτι καποιοι εχουν ακομα sim που εχει το λογοτυπο της telestet.

Link to comment
Share on other sites

O.k, ίσως να είμαι εγώ υπερβολικός που θεωρώ ότι κάνουμε σαν μωρά :baby: "Μαμαααά, τι κινητό μου δεν γράφει WIND GR, μπουχουυυύ" :ρ Και είμαι σίγουρος ότι αν βγείτε και ρωτήσετε στο δρόμο, 8-9 στους 10 συνδρομητές θα σας πουν πως δεν τους νοιάζει. Από εκεί και πέρα αν το θεωρείτε πια τοοοόσο μεγάλης σημασίας θέμα το τι γράφει η οθόνη του κινητού, και δεν ενδιαφέρεστε για πιο ουσιώδη πράγματα όπως το αν θα δούμε καλύτερες τιμές, προσφορές, υπηρεσίες, εξυπηρέτηση κ.λ.π, τι τσιγκουνεύεστε το 20ευρο της αντικατάστασης? Ε μη τα θέλουμε και όλα δικά μας...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

O.k, ίσως να είμαι εγώ υπερβολικός που θεωρώ ότι κάνουμε σαν μωρά :baby: "Μαμαααά, τι κινητό μου δεν γράφει WIND GR, μπουχουυυύ" :ρ Και είμαι σίγουρος ότι αν βγείτε και ρωτήσετε στο δρόμο, 8-9 στους 10 συνδρομητές θα σας πουν πως δεν τους νοιάζει. Από εκεί και πέρα αν το θεωρείτε πια τοοοόσο μεγάλης σημασίας θέμα το τι γράφει η οθόνη του κινητού, και δεν ενδιαφέρεστε για πιο ουσιώδη πράγματα όπως το αν θα δούμε καλύτερες τιμές, προσφορές, υπηρεσίες, εξυπηρέτηση κ.λ.π, τι τσιγκουνεύεστε το 20ευρο της αντικατάστασης? Ε μη τα θέλουμε και όλα δικά μας...:rolleyes:

:p

εγω παλι το προβλημα μου ηταν που ενω λεει το κινητο μου wind...ξαφνικα στον δρομο για Καβαλα βλεπω vodafone gr - tim gr κοντεψα να τρακαρω :lol: λογω πυλοτικης συνεργασιας

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

:p

εγω παλι το προβλημα μου ηταν που ενω λεει το κινητο μου wind...ξαφνικα στον δρομο για Καβαλα βλεπω vodafone gr - tim gr κοντεψα να τρακαρω :lol: λογω πυλοτικης συνεργασιας

 

Μωρε σήμα να έχεις και από εκεί και πέρα ας γράφει ότι θέλει.:O

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δε δινω σημασια τι γραφει το κινητο, ουτε ειμαι συνδρομητης της Wind, απλα μια αποψη ειπα για το πως θα μπορουσε να εχει αντιμετωπισει η εταιρεια το θεμα, γι'αυτους που καιγονται και μονο.

Ετσι κι αλλιως δεν ειναι τοσοι πολλοι, αρα δεν θα χαλουσαν και τοσες πολλες καρτες sim :)

Link to comment
Share on other sites

:p

εγω παλι το προβλημα μου ηταν που ενω λεει το κινητο μου wind...ξαφνικα στον δρομο για Καβαλα βλεπω vodafone gr - tim gr κοντεψα να τρακαρω :lol: λογω πυλοτικης συνεργασιας

 

:lol:

 

Συγνώμη, δεν είχε σήμα η WIND στην Εγνατία;:(

Λέγε μου τέτοια να αρχίσω να ετοιμάζω το mail!:mad:

Το θέμα:

"Εξ αιτίας σας παραλίγο να τρακάρει ένας φίλος":lol:

Link to comment
Share on other sites

τι τσιγκουνεύεστε το 20ευρο της αντικατάστασης?

 

Μα και να θέλουμε να τα δώσουμε τα ευρώπουλα για την αντικατάσταση, (που δεν είναι 20, αλλά 17 και κάτι...), προς το παρόν δεν μπορούμε, γιατί δεν υπάρχουν sim της wind στα καταστήματα!

Κατάλαβες;

Είναι προφανώς θέμα χρόνου να εφοδιαστούν!

Link to comment
Share on other sites

Μα και να θέλουμε να τα δώσουμε τα ευρώπουλα για την αντικατάσταση, (που δεν είναι 20, αλλά 17 και κάτι...), προς το παρόν δεν μπορούμε, γιατί δεν υπάρχουν sim της wind στα καταστήματα!

Κατάλαβες;

Είναι προφανώς θέμα χρόνου να εφοδιαστούν!

Αγρόν αγοράζει η WIND.

Και για να προλάβω ορισμένους. Ειμαι κολλημένος στην WIND θέλοντας και μη. Οπότε δεν με νοιάζουν τα προγράμματα και οι προσφορές.

Μόνο τι γράφει το κινητό μου. :p

Link to comment
Share on other sites

Μα και να θέλουμε να τα δώσουμε τα ευρώπουλα για την αντικατάσταση, (που δεν είναι 20, αλλά 17 και κάτι...), προς το παρόν δεν μπορούμε, γιατί δεν υπάρχουν sim της wind στα καταστήματα!

Κατάλαβες;

Είναι προφανώς θέμα χρόνου να εφοδιαστούν!

 

Λάθος. Σιγά σιγά σε κάποια καταστήματα έχουν φτάσει...;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος;

 

Φίλος μου πήρε νέα sim. Νομίζω στο κατάστημα του Κολωνακίου αλλά δεν είμαι σίγουρος, θα ρωτήσω και θα σας πω. Για Θεσσαλονίκη δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς sim με τυπωμένο πάνω της το λογότυπο της wind;

 

Εννοώ sim Wind, όχι sim TIM.:O Tώρα από όσο ξέρω οι sim μίας εταιρείας συνηθίζουν να έχουν πάνω και τυπωμένο το logo...:p

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ sim Wind, όχι sim TIM.:O Tώρα από όσο ξέρω οι sim μίας εταιρείας συνηθίζουν να έχουν πάνω και τυπωμένο το logo...:p

Από ποιά περιοχή πήρε τη νέα sim? Ξέρεις? Δηλαδή έχουν έρθει καινούριες sim?

 

 

Στα Άνω Πατήσια πάντως..ακόμα δεν έχουν έρθει καινούριες κάρτες. Μου είπε οτι χτές τους ήρθαν αλλά ήταν πάλι ΤΙΜ...μου είπε σε κανα 15νθήμερο καινούριες κάρτες...

 

έλεος δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Coolarete paidia kai deite ta pragmata pio 8etika. Aytin tin stigmi i Telestet - Tim - Wind simera exei kanei poly megala vimata proodou se polla pragmata. Prosferei ypiresesies pou oi alles 2 etaireies den tolmane kan na tis vgaloun, kai an tis vgaloun i Wind 8a einai pali ena vima (gia na min po perisotera) pio pera..... filika.....
Link to comment
Share on other sites

Coolarete paidia kai deite ta pragmata pio 8etika. Aytin tin stigmi i Telestet - Tim - Wind simera exei kanei poly megala vimata proodou se polla pragmata. Prosferei ypiresesies pou oi alles 2 etaireies den tolmane kan na tis vgaloun, kai an tis vgaloun i Wind 8a einai pali ena vima (gia na min po perisotera) pio pera..... filika.....

 

Δώσε μου κάποια παραδείγματα!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε τι αναφέρεται ο φίλος kosta_falcon, πάντως μία υπηρεσία που βλέπω εγώ ότι δίνει η Wind και δεν δίνουν οι άλλοι, είναι το wind plus non-stop...

Αυτή τη στιγμή ποστάρω σε ταχύτητες 3G από το λάπτοπ μου και το σπίτι των γονιών μου στη Λάρισα (όπου η Forthnet δεν έχει αξιωθεί ακόμα να ενεργοποιήση το 2play μετά από ένα μήνα περίπου που έκανα την αίτηση) και όλα αυτά, χάρη στο plus non-stop, ΜΟΝΟ από τη Wind!!!

 

Και αύριο που θα κατέβω Αγιόκαμπο για μπάνιο (οι Θεσσαλοί ξέρουν) όπου δεν έχουμε καν τηλέφωνο στο σπίτι, θα σερφάρω σε ταχύτητες GPRS πάλι μέσω plus non-stop!!!

 

Ποια άλλη εταιρεία το προσφέρει αυτό, για casual χρήση πάντα, όχι για εταιρικούς με ειδικά πακέτα κτλ.;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε τι αναφέρεται ο φίλος kosta_falcon, πάντως μία υπηρεσία που βλέπω εγώ ότι δίνει η Wind και δεν δίνουν οι άλλοι, είναι το wind plus non-stop...

Αυτή τη στιγμή ποστάρω σε ταχύτητες 3G από το λάπτοπ μου και το σπίτι των γονιών μου στη Λάρισα (όπου η Forthnet δεν έχει αξιωθεί ακόμα να ενεργοποιήση το 2play μετά από ένα μήνα περίπου που έκανα την αίτηση) και όλα αυτά, χάρη στο plus non-stop, ΜΟΝΟ από τη Wind!!!

 

Και αύριο που θα κατέβω Αγιόκαμπο για μπάνιο (οι Θεσσαλοί ξέρουν) όπου δεν έχουμε καν τηλέφωνο στο σπίτι, θα σερφάρω σε ταχύτητες GPRS πάλι μέσω plus non-stop!!!

 

Ποια άλλη εταιρεία το προσφέρει αυτό, για casual χρήση πάντα, όχι για εταιρικούς με ειδικά πακέτα κτλ.;;;

H wind επίσημα όμως δίνει απλώς το wap non stop, όχι το σερφάρισμα μέσω PC. Μη βλέπεις που εμείς του δίνουμε και καταλαβαίνει παρασκηνιακά :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...