Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω βγαλει το Menu και μεχρι τωρα τουλαχιστον λειτουργει κανονικα..δλδ μοθ ανοιγει κανονικα και τρεχω το papago..αλλα μου κανει τωρα κατι αλλα τερτιπια του τυπου το ανοιγω και γυρναει στις αρχικες ρυθμισεις το papago δλδ αγγλικα κτλ....δεν το κανει παντα αλλα απο χτες μεχρι σημερα μου το εχει κανει 3 φορες..κατεβασα παλι απο την dis το papago το εβαλα και περιμενω να δω τι θα γινει...αν οχι θα το παω στην dis..θα εχω προβλημα με την εγγυηση? πρεπει να ξερω τι θα τους πω!!!

 

Δηλαδή τι μπορεί να σου πούνε αν έχεις την αρχική sd με το papago; Τίποτε, ακομη και αν έχουν σβηστεί κρυφά αρχεία. Μήπως γράφει πουθενά ότι, απαγορεύευται να κάνεις φορμάτ στην κάρτα; Πες οτι κόλλησε, την φορμάρισες και ξαναεγκατέστησες το αρχικό απο το site τους. Θα πρέπει αυτοί να αποδείξουν ότι δεν είσαι ελέφαντας.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά όταν έχει συνεφιά αργεί και σε σας να βρει δορυφόρους; Και τα 3 συστήματα ψάχνονται και δεν βρίσκουν αρκετούς δορυφόρους για να προσδιορίσουν στίγμα GPS. Ιδίως αν είναι και βράδυ με συνεφιά όπως σήμερα!!!

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά όταν έχει συνεφιά αργεί και σε σας να βρει δορυφόρους; Και τα 3 συστήματα ψάχνονται και δεν βρίσκουν αρκετούς δορυφόρους για να προσδιορίσουν στίγμα GPS. Ιδίως αν είναι και βράδυ με συνεφιά όπως σήμερα!!!

 

Λοκικό μου ακούγεται αυτό. Σε όλα τα gps συμβαίνει...

:)
Link to comment
Share on other sites

Όσο περισσότερο το πάει για βροχή και έχει υγρασία (και άλλα πράγματα τα οποία δε χρειάζεται να ξέρεις!) τόσο περισσότερο επηρεάζονται τα σήματα μεγάλης συχνότητας και το σήμα των δορυφόρων είναι... τεράστιας! Ακόμα και αν έχεις δορυφορική τηλεόραση το βλέπεις αυτό. Πάντως στο τέλος τα καταφέρνει!
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΧΝΟΤΑΤΑ δεν φροντίζουν την ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ να την κάνουν πλήρη, χωρίς να λειτουργεί η συσκευή.

 

 

 

Δηλαδη το Vector για πρωτη του φορτιση ποσο χρειαζεται να μεινει στον φορτιστη?

Link to comment
Share on other sites

Κάτω από 4 ώρες ούτε καν να το σκεφτείς και για να είσαι απόλυτα σωστός- σίγουρος ένα 8 ωρο. Δηλαδή θα περάσει αρκετή ώρα από τότε που θα το πιάσεις στα χέρια σου μέχρι να παίξεις μαζί του, οπότε φρόντισε να το πάρεις βράδυ και να παίξεις το πρωί άμα είσαι ανυπόμονος! Και πάρε ένα μετατροπέα από πρίζα σπιτιού (220V AC) σε φις αυτοκινήτου (12V DC 1amp) με κανα 5ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Όσο περισσότερο το πάει για βροχή και έχει υγρασία (και άλλα πράγματα τα οποία δε χρειάζεται να ξέρεις!) τόσο περισσότερο επηρεάζονται τα σήματα μεγάλης συχνότητας και το σήμα των δορυφόρων είναι... τεράστιας! Ακόμα και αν έχεις δορυφορική τηλεόραση το βλέπεις αυτό. Πάντως στο τέλος τα καταφέρνει!

 

Πράγματι δε χρειάζεται να ξέρω, αφού έτσι συμβαίνει, ησύχασα. Και πράγματι στο τέλος τα καταφέρνυν και τα τρία προγράμματα.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μούφηγε ένα βάρος, ουουουουφ.:):)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει συγκρίνει κανείς το destinator 7 με το destinator 6;

Το 7 μου φαίνεται πιο πλούσιο, πιο εφετζίδικο σε γραφικά και εμφάνιση, αλλά..... Το 6 είναι πιο πλούσιο σε ΡΟΙ και επιπλέον πιο συγκεκριμμένο στις οδηγίες. πχ Σου λέει τι κάμερα είναι μπροστά, λεωφορολωρίδος, κυκλοφορίας κλπ. Το 7 Κάνει ενα ντίν δείχνει μια κάμερα αλλά, πρέπει να πάρεις τα μάτια σου απο τον δρόμο και να δεις τι κάμερα δείχνει για να καταλάβεις. Λέτε να υπάρχει τρόπος να πάρει κανείς τα αρχεία από το 6 και να τα βάλει στο 7; Θα τα αναγνωρίσει; Δοκίμασα τα ελληνικά στα κουμπιά και πήρα τα αντίστοιχα απο τον 6 τα έβαλα στον αγγλικό 7 και εν μέρει μεταφράστηκαν. (Χάρη στη βοήθεια παιδών απο το site τελικά του έβαλλα κομπλέ ελληνικά κουμπια). Άραγε μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και να εμπλουτιστούν τα ΡΟΙ το 7 με αυτά του 6; Μήπως έκανα καμιά γκάφα και δεν είναι κομπλέ το ΡΟΙ; Και με τις προειδοποιήσεις για τις κάμερες τι γίνεται;

Και μερικές φορές μουλαρ'ωνει ο 7 και μου βγάζει το μήνυμα ότι είτε ο προορισμός είτε η αφετηρία φταίει και η διαδρομή δεν είναι προσπελάσιμη με αυτοκίνητο!!!!!! Στην 2η-3η προσπάθεια υποχωρεί και με οδηγεί;;;;;;;;;!!!!!

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Hi!!!!!

Shmera phre enas filos apo Carrefour to 380 kai mallon einai kleidwmeno!!!!!!!!!!!!!!!!

Den paizei to newmenu1!!!!!!!!

Kamia idea pws na to ksekleidwsoume?

thanks

 

ΩΩΩΩχ. Τελικά φαίνεται οτι το site το διαβάζουν και οι μάγκες της dis.

bbbb βόηθα τον φίλο.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Hi!!!!!

Shmera phre enas filos apo Carrefour to 380 kai mallon einai kleidwmeno!!!!!!!!!!!!!!!!

Den paizei to newmenu1!!!!!!!!

Kamia idea pws na to ksekleidwsoume?

thanks

 

Δοκίμασε να κλείσεις το 380 απο τον πίσω διακόπτη, να το αφήσεις κλειστό 2-3 λεπτά και με σβηστό να βγάλεις την αρχική sd και να βάλεις εκείνη με το newmenu1 και μετά να ανοίξεις το πίσω διακόπτη. Πρέπει σε όλη αυτή την διαδικασία να μην το έχεις συνδεδεμένο με φορτιστή.

Αν δεν βοήθησα συνέχισε να ζητάς βοήθεια απο πιο έμπειρους στο site:confused:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θέλει και άλλο χτύπημα για να αφρίσει. Εκείνο που ξέρω ότι αρχίζει και παίζει video σε διάφορα format που πριν δεν τα κατάφερνε(έπαιζε μόνο WMA των windows). Οπότε δεν ξέρεις καμμιά φορά. Μπορεί να μην πήρε την δόση του ακόμη. Επέμενε- επέμενε και ίσως κάτι να γίνει στο τέλος.

Πάντως με την ευκαιρία θέλω να σε ευχαριστήσω δημόσια για μια ακόμη φορά για τα αποτελέσματα που μέχρι σήμερα είχαμε με τα διάφορα που μας έδωσες.

Τώρα αν ξέρεις κάτι και για εκείνες τις κίτρινες μπαλίτσες του papago, έτσι για να μου φύγει η περιέργεια, αφού ακόμη πιο εύχρηστο και ακριβές είναι το dest6 και αυτό χρησιμοποιώ συνήθως.

 

Δεν έχω τη συσκευή μπροστά μου για να βεβαιωθώ

όμως νομίζω ότι οι κίτρινες τελείες είναι η καταγραφή της διαδρομής.Δοκίμασε να βρείς τη σχετική επιλογή

και απενεργοποίησε την.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τη συσκευή μπροστά μου για να βεβαιωθώ

όμως νομίζω ότι οι κίτρινες τελείες είναι η καταγραφή της διαδρομής.Δοκίμασε να βρείς τη σχετική επιλογή

και απενεργοποίησε την.

 

Μάλλον αυτό ήταν του έσβησα τη 2D υπολογισμό διαδρομής και φαίνεται να χάθηκαν. Για σιγουριά πρέπει να το χρησιμοποιήσω, μόλις βγώ απο το γραφείο.

Ευχαριστώ όπως και να έχει.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Euxaristw gia thn amesh apanthsh alla se sxesh me to diko mou stis plhrofories exei ena neo pedio "navigation:" xwris na leei poio progamma exei.

Twra ti lete?

Δηλαδή στην κάρτα μνήμης,δεν έχει τους φακέλους Νavi Maganavi και το engine.ini?

Link to comment
Share on other sites

tous exei tous fakelous opws kai sto diko mou.

Apla den kanei kill to coreshell!!

Help!!!!!!!!!

Otan sto engine.ini bazw desktop.exe mesa apo to fakelo script ta trexei ta programmata alla mesw exlorer!!!!!

Bάλε στο engine.ini \script\boot.exe

Link to comment
Share on other sites

Den kserw giati alla otan ta perasa mesw usb doulepsan ola kanonika!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D

Olo to apogeuma prospa8ousa apo card readerpou exei o laptop!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Apisteuto telos kalo ola kala!!!!!!!!!!!!!!!!!

Thanks guys gia to suport!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...