Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

PC Suite πιστεύω να έχεις εγκαταστήσει, έτσι;:rolleyes:

Δεν ξέρω... που μπορεί να οφείλεται τώρα αυτό.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

PC Suite πιστεύω να έχεις εγκαταστήσει, έτσι;:rolleyes:

Δεν ξέρω... που μπορεί να οφείλεται τώρα αυτό.:confused:

 

nai exw egkatasthsei to teleutaio!

 

exei doulepsei se kanenan to nemesis me ton nokia 6500 classic?

Link to comment
Share on other sites

να αναφερω και εγω για την δονηση οτι ειναι φουλ ικανοποιητικη χτες καταφερα μεσα σε πολυ κοσμο να το ακουσω ολες τις φορες !!!!

 

η μπαταρια κραταει αρκετα καλα, ο ηχος εξαιρετικος γενικως πολυ καλη επιλογη εδω και 3 μηνες που το δουλευω.

 

κανενα προβλημα μεχρι τωρα με την 4.84

 

στα μειον μονο

 

οτι η υποδοχη για handsfree δεν με βολευει και ιδιαιτερα αλλα αν σκεφτουμε οτι εχει μονο μια υποδοχη για ολα τοτε το κανει περισσοτερο συμβατο.

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από αναλυτική αναζήτηση στο διαδίκτυο, καταλήγω στο συμπέρασμα οτι το Nemesis Service Suite ΔΕΝ (επαναλαμβάνω ΔΕΝ!!!) συνεργάζεται με το Nokia 6500 classic.

 

Προς γνώση όσων θέλουν να το χρησιμοποιήσουν στο άμεσο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από αναλυτική αναζήτηση στο διαδίκτυο, καταλήγω στο συμπέρασμα οτι το Nemesis Service Suite ΔΕΝ (επαναλαμβάνω ΔΕΝ!!!) συνεργάζεται με το Nokia 6500 classic.

 

Προς γνώση όσων θέλουν να το χρησιμοποιήσουν στο άμεσο μέλλον.

Το nemesis δεν δουλέυει πλέον με κανένα κινητο της Nokia παλιότερα το είχα χρησιμοποιήσει με το 6500 για να αλλάξω τη γλώσσα(παραεισαγωγή) αλλά πρόσφατα που το δοκίμασα με το

N73,6500 classic,N72,και N82 μου έβγαζε πάντα error και δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται αυτο...

Link to comment
Share on other sites

egw to pira simera alla logo fortou ergasias prin ligo epeksa mazi tou kai to evala na fortizei twra!!!Prwti matia fainete kalo to kinitaki apo 2 kliseis pou ekana eixe ixoio KAMPANA:!:Mou arese para polu kai einai kai lepto:p

Ti allo mporei na 8elw :lol::whistle::w00t:exei perasmeni tin 3.21 kai molis teleiwsei to fortisma 8a perasw tin 4.84

 

Filika

 

Nikolas:p

 

P.S.

 

Dokimasa na kanw update kai enw exw tin 3.21 dn mafinei na valw tin 4.84 gt leei exw to teleutaio firmware perasmeno eno dn to exw:(:(:(:mad:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

nai exw egkatasthsei to teleutaio!

 

exei doulepsei se kanenan to nemesis me ton nokia 6500 classic?

 

emena doulepse mono mia fora kai apo tote se 2 pc dn anagnwrizei oute to 8600 luna pou exw oute to 6500c oute to 5500 music:(:mad:

Ti kanw twra???Se 2 pc dokimasa kai dn ginete tpt re gamwto:(:(:(

Ekana uninstall kai pali install kai pali tpt re gamwto:(:(:(

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αμα βρεις βαλε τους drivers (Nokia Connectivity Cable Driver 6.85.10.0)...

Ψαξε και καπου θα τους βρεις στο internet.Ειναι πιο παλλιοι και δεν το εχουν κλειδωσει κ δε θα βγαλει error.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι λάτρης της ΝΟΚΙΑ εδώ και πολλά χρόνια...από τότε που βγήκαν τα κινητά τηλέφωνα στην Ελλάδα...έχω αλλάξει καμιά 10αριά συσκευές...οι 8 στις 10 ήταν ΝΟΚΙΑ. Εύκολο μενού και γρήγορο και το σημαντικότερο για μένα ανθεκτικό στην αφή...Πριν 5 μήνες αγόρασα το 6500 και χτες το πούλησα για 150 ευρώ...το ξέρω λίγα...αλλά πιστέψτε με δεν έβρισκα αγοραστή! Το ΝΟΚΙΑ 6500 είναι αναμφισβήτητα το χειρότερο κινητό των ΝΟΚΙΑ.

 

Τα αρνητικά του σημεία

 

1. Η μπαταρία κρατάει πολύ λίγες μέρες. Με κανονική χρήση κρατάει 1.5 μέρα (και ναι αρχική φόρτιση την έκανα κανονικότατα και με το νόμο)

2. Οι εικόνες που τραβάει μπορεί να είναι καλές, αλλά το βίντεο που τραβάει είναι πολύ μέτριο (κρίμα)

3. Η έλλειψη ραδιοφώνου (αν και κάποιοι θα με ρωτήσουν δεν το είχες δει από την αρχή...ναι το είχα δει, αλλά μετά κατάλαβα πως έκανα τη βλακεία)

4. Η αφή των πλήκτρων...δύσκολη...δεν με βόλευε και έχω χοντρά δάχτυλα

5. Μπορεί να είναι όμορφο στην όψη, ώρες ώρες έμοιαζε σαν ψεύτικο...(αυτά είναι προσωπικά γούστα οκ)

6. Όταν τράβαγες φώτο κατευθείαν πέρναγες στη λήψη της επόμενης δεν σε άφηνε να δεις τη φώτο που μόλις είχες τραβήξει...

 

 

Πολλά λεφτά για μια βιτρίνα...περιμένω το 6220 classic, πρέπει λογικά να είναι καλό. Το 6500 δεν το συνιστώ για τους άνδρες της παρέας, είναι δύσκολο στην αφή και δύσκολο στις γρήγορες και απότομες ακινήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω όλα όσα λέει ο tasospets παραπάνω!

Στα αρνητικά να προσθέσω το ότι η οθόνη δεν είναι πολύ φωτεινή και ότι δεν έχει πλαστικό κάλλυμα - προστατευτικό, με αποτέλεσμα εύκολα να κινδυνεύει να σπάσει ή να καεί μερικώς.

Το πολύ καλό της συσκευής (εκτός από το πάχος) είναι το ΠΟΛΥ δυνατό ακουστικό του!

Το πιο δυνατό που είχα ποτέ σε Nokia.

 

Κάποιος να προτείνει τρόπο για το πως να κάνω πιο έντονη τη φωτεινότητα της οθόνης; Δεν κατάφερα να το ανακαλύψω...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση η οποία μάλλον χρειάζεται σύντομα απάντηση. Αύριο παραλαμβάνω από την Wind το 6500. Διαβάζοντας προηγούμενα ποστάκια είδα ότι κάποια κινητά έχουν πρόβλημα αναβάθμισης. Η συσκευή που θα πάρω δεν θα είναι με μενού wind ή Vodafone. Αλλά θα είναι αγορασμένη από κατάστημα Wind. Θα έχω πρόβλημα ή να το πάρω από την ίδια τη Nokia:O
Link to comment
Share on other sites

Ναι να το αγοράσεις σίγουρα από τη Nokia .

 

Υπάρχει τρόπος για να δουλέψει το Nemesis ,για να αλλάξουμε το

product code ;:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα τη σωστή διαδικασία με το Nemesis ,την ακόλουθη.

 

1) Στο μενού Device Info και στο παραθυράκι debugging τα τσεκάρεις όλα και πατάς το update

 

2) Στο μενού Phone Info πατάς στο κέντρο Scan και μετά δεξιά Read

 

3) Δεξιά σου βγάζει το product code

 

4) Στη θέση του γράφεις το σωστό ( για το μαύρο classic είναι το 0548838 )τσεκάρεις το enable και πατάς Write

 

5) Είσαι ΕΤΟΙΜΟΣ

 

6) Κάνοντας update θα έχεις ελληνικά :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ti leei re paidia kana update paizei???

 

Προσωπικα με το που το πηρα απο Αγγλικο ebay αλλαξα την γλωσσα σε ελληνικα και το flashαρα με την 6.61...κανενα ιδιαιτερο προβλημα μεχρι στιγμης εκτος απο το καπακι της μπαταριας που τριζει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Ηθελα να ρωτησω πως ρυθμιζεται το κινητο ωστε οταν λαμβάνω σμσ από μια επαφή που έχει φωτογραφία να εμφανίζεται η φωτο κ κατα τη λήψη σμσ (review mobileburn)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Ηθελα να ρωτησω πως ρυθμιζεται το κινητο ωστε οταν λαμβάνω σμσ από μια επαφή που έχει φωτογραφία να εμφανίζεται η φωτο κ κατα τη λήψη σμσ (review mobileburn)

 

Πάνε ρυθμήσεις-εμφάνιση και στο στοιχεια ειδοποίησης το βάζεις εμφάνιση.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

διαβαζω εδω περα χαρουμενους χρηστες του εν λογω κινητου και σκεφτομαι να το αγορασω και εγω μια απο αυτες τις ημερες (κατοικος Γερμανιας)

 

Διαβαζω ομως και πολυ δυστυχισμενους και εκνευρισμενους χρηστες, κυριως Βρετανους και Αμερικανους και μπαινω σε σκεψεις.

 

Δεν εχει τυχει σε κανεναν το προβλημα της ραγισμενης οθονης για το οποιο κανουν λογο πολλοι στο διαδικτυο? Διαβαζω οτι οφειλεται σε πιθανη αστοχια υλικου, κατασκευαστικο λαθος το οποιο η Νοκια επισημως δεν αναγνωριζει (ανεπισημως ολοι ξερουν για αυτο), και εκτος του οτι σε κατηγορουν οτι εσυ το εσπασες το κινητο, σε βαζουν να πληρωσεις και την εγγυηση.

 

Το προβλημα κατα το οποιο μετα απο μια αναπαντητη κληση το κινητο κολλαει δεν εχει τυχει σε κανεναν?

 

Επισης να ρωτησω απο που αγορασατε εσεις το 6500 κλασικ σας και που κατασκευαστηκε? Ισως να προκειται για προβημα παρτιδας, αρα αμα ξερετε καλο θα ηταν να μου πειτε που κατασκευαζονται τα 6500 κλασικ που ερχονται Γερμανια.

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα σήμερα να κάνω αναβάθμιση λογισμικού καθώς έχω μείνει στην 4.84... Αφού ζήτησε να εγκαταστήσει τη νέα έκδοση του Software Updater, έκανε αναζήτηση για νέο λογισμικό αλλά τζίφος... :mad:

 

Μετά από αναζήτηση βρήκα το εξής στο σάιτ της νόκια:

Nokia 5310 and Nokia 6500 Classic software removed- 10 July 2008

 

Support for Nokia 5310 and Nokia 6500 Classic has temporarily been removed from the Nokia Software Updater service. Other Nokia products are not affected. Support will be reinstated as soon as possible. We apologize for any inconvenience this may cause.

 

Οπότε μέχρι νεωτέρας παραμένουμε στην παλιά έκδοση. Ξέρεις κανείς μήπως που οφείλεται αυτό; :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα το βρεις στα 300€ περίπου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...