Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας,

Έχω το 6500 slide και το πρόβλημα μου είναι η μπαταρία.Μου κρατάει μόνο 5 λεπτά για ομιλία και έπειτα κλείνει.Πηρα καινούργθα αλλά πάλι τα ίδια.Έχω περάσει το λογισμικό v10 .Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

πρωτη φορα το ακουω αυτο ισως ειναι καποιο προβλημα συσκευης πηγαινετο στο πιο κοντινο σου σερβις να σου πουνε τι συμβαινει κανονια δεν επρεπε να στο κανει αυτο, εγω παντως που δεν μου κρατουσε η μπαταρια και ειχε φουσκωσει η μπαταρια και πηρα μια αλλη ιμιτασιον ( οχι αυθεντικη ) λειτουργει κανονικα.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ψαχνω κι εγώ μια μπαταρία για το κινητο αλλα δεν ξέρω απο που να πάρω γιατι στα νοκια shop παρα είναι ακριβες...να πάρω γνησια καλυτερα;έχει διαφορά ή όχι;βρηκα αυτην εδώ λέτε να είναι όπως λέει;http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=179
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Τελικά έχει καιρό να μου κολλήσουν τα κουμπιά 1,4,7,*, και σχετικά το κινητό δουλεύει καλά.( το παλιό μου νοκια 6500slide). Το μόνο πρόβλημα είναι το εξής: ότι μερικές φορές που εχω βάλει να φορτισω το κινητό σβήνει η φόρτιση και μαυρίζει η οθόνη, και δεν φορτίζει, επίσης όταν πασ να το ανοίξεις σου βγάζει το μύνημα νοκια και μετά σβήνει οθόνη, είτε ολόκληρη είτε η μισή μαύρη και η μισή άσπρη. Και μετά όταν πασ να το ανοίξεις πάλι το ίδιο κάνει και κάποια στιγμη ανοίγει το κινητό. Επίσης μου συμβαίνει το ίδιο όταν τυχαίνει να εχω κλείσει το κινητό. Αυτό τι πρόβλημα μπορεί να ειναι;. Επίσης μια γνωστή μας μας είχε πει ότι τα νοκια έχουνε μέσο χρόνο ζωής 2χρόνια, και αρχίζει να κάνει νούμερα η οθόνη!. Μην πως είναι και το δικό μου σε τέτοια περίπτωση;. Το λέω διότι σε ένα παλιό νοκια 6151 μου τα κάνει τα ίδια με την οθόνη αλλά εκεί όταν γράφεις ή όταν θέλει κολλάει και μετά γίνεται άσπρη η οθόνη και σβήνει και δεν ανάβει , πρέπει να περιμένεις, για να ανοίξει. Μην πως έχει να κάνει με ιό στο κινητό; ή όχι. Επειδή και τα δύο τα χρησιμοποιούσα για ίντερνετ περισσότερο για αυτό το λέω!. Είχα ρωτήσει στην νοκια και μου είχανε πει ότι δεν γίνεται να κολλήσεις ιό στα σσεριες 40 τα νοκια αλλά μόνο στα symbian. Αληθεύει; Edited by JOHNMEGARYTHMOS
Διόρθωση-προσθήκη

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Τελικά έχει καιρό να μου κολλήσουν τα κουμπιά 1,4,7,*, και σχετικά το κινητό δουλεύει καλά.( το παλιό μου νοκια 6500slide). Το μόνο πρόβλημα είναι το εξής: ότι μερικές φορές που εχω βάλει να φορτισω το κινητό σβήνει η φόρτιση και μαυρίζει η οθόνη, και δεν φορτίζει, επίσης όταν πασ να το ανοίξεις σου βγάζει το μύνημα νοκια και μετά σβήνει οθόνη, είτε ολόκληρη είτε η μισή μαύρη και η μισή άσπρη. Και μετά όταν πασ να το ανοίξεις πάλι το ίδιο κάνει και κάποια στιγμη ανοίγει το κινητό. Επίσης μου συμβαίνει το ίδιο όταν τυχαίνει να εχω κλείσει το κινητό. Αυτό τι πρόβλημα μπορεί να ειναι;. Επίσης μια γνωστή μας μας είχε πει ότι τα νοκια έχουνε μέσο χρόνο ζωής 2χρόνια, και αρχίζει να κάνει νούμερα η οθόνη!. Μην πως είναι και το δικό μου σε τέτοια περίπτωση;. Το λέω διότι σε ένα παλιό νοκια 6151 μου τα κάνει τα ίδια με την οθόνη αλλά εκεί όταν γράφεις ή όταν θέλει κολλάει και μετά γίνεται άσπρη η οθόνη και σβήνει και δεν ανάβει , πρέπει να περιμένεις, για να ανοίξει. Μην πως έχει να κάνει με ιό στο κινητό; ή όχι. Επειδή και τα δύο τα χρησιμοποιούσα για ίντερνετ περισσότερο για αυτό το λέω!. Είχα ρωτήσει στην νοκια και μου είχανε πει ότι δεν γίνεται να κολλήσεις ιό στα σσεριες 40 τα νοκια αλλά μόνο στα symbian. Αληθεύει;

 

καλησπερα!!εχς εδς και λιγες μερες το κινητο αυτο σαν δευτερο αλλα μαλλων θα μπει σε καθημερινη λειτουργια...ειναι απο βονταφον και εχει το μενου τις....θα ηθελα να ρωτησο.

 

1)εχω τιν 9.40 εκδοση και διαβασα οτι υπαρχει και η 10 εγω μπορω να τιν περασο,υπαρχοθν σημαντικες αλλαγες?

2)καποια απο τ προγραμματα που εχει ποσταρει καποιος στην αρχη του φορουμ δεν τ εχω οπως π.χ. το phoshop

3)στιν οθονη εχω ενα κοκκινο σημαδακι το οποιο πιστευω ειναι καμμενο pixel αλλα μια υπαρχει μια ειναι ενταξει..

4) υπαρχει καποια εφαρμογη που να χρησιμοποιο το φλας τις φωτογραφικης μηχανις ως φακο??

 

σας ευχαριστω!:)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!εχς εδς και λιγες μερες το κινητο αυτο σαν δευτερο αλλα μαλλων θα μπει σε καθημερινη λειτουργια...ειναι απο βονταφον και εχει το μενου τις....θα ηθελα να ρωτησο.

 

1)εχω τιν 9.40 εκδοση και διαβασα οτι υπαρχει και η 10 εγω μπορω να τιν περασο,υπαρχοθν σημαντικες αλλαγες?

2)καποια απο τ προγραμματα που εχει ποσταρει καποιος στην αρχη του φορουμ δεν τ εχω οπως π.χ. το phoshop

3)στιν οθονη εχω ενα κοκκινο σημαδακι το οποιο πιστευω ειναι καμμενο pixel αλλα μια υπαρχει μια ειναι ενταξει..

4) υπαρχει καποια εφαρμογη που να χρησιμοποιο το φλας τις φωτογραφικης μηχανις ως φακο??

 

σας ευχαριστω!:)

 

υπαρχει το fun torch series 60 αλλα και αυτο http://store.ovi.com/content/75300?clickSource=search&pos=2 . παντως εδω http://www.nokia.gr/support/support/phone-software-update δεν γραφει για κανενα καινουργιο λογισμικο .

εαν θελεις να αλλαξεις οθονη καλυτερα καντο μονος/μονη σου παρε το ανταλλακτικο με την βοηθεια youtube το site wap5 που ειναι στον αγιο δημητριο κοντα στο athens metro mall εχει οικονομικες τιμες σε αυθεντικα ανταλλακτικα .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, έπεσε στα χέρια μου ένα 6500 με πρόβλημα. Πατώντας το κουμπί ενεργοποίησης της συσκεύης αναβει η οθόνη και τα πλήκτρα αλλα δεν μπουτάρει, ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει; Η οθόνη παραμένει μαυρη δεν δείχνει τίποτα μόνο τον οπίσθιο φωτισμό τα κουμπιά αναβουν κανονικά.

Να σημειώσω ότι ουτε και στον υπολογιστή κάνει κατι όταν το συνδέω

Edited by tron
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έπεσε στα χέρια μου ένα 6500 με πρόβλημα. Πατώντας το κουμπί ενεργοποίησης της συσκεύης αναβει η οθόνη και τα πλήκτρα αλλα δεν μπουτάρει, ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει; Η οθόνη παραμένει μαυρη δεν δείχνει τίποτα μόνο τον οπίσθιο φωτισμό τα κουμπιά αναβουν κανονικά.

Να σημειώσω ότι ουτε και στον υπολογιστή κάνει κατι όταν το συνδέω

 

δηλαδη σου εμφανίζει την λέξη nokia όταν το ανοίγεις και μετά σβήνει ; το ίδιο μου κάνει στο δικό μου που εκτός απο αυτο δεν πάτανε τα κουμπιά 1, 4, 7, και το αστεράκι. Μου είπανε οτι φταει το slide δηλαδη η καλώδιο ταινία θέλει αλλαγή στην nokia μου είπανε οτι έχει 55ευρώ. Ενώ στην wap5 το κατάστημα το βρήκα 25ευρώ και μπορώ να το πάρω να το βάλω μόνος μου αλλα τελικά δεν το εκανα διότι δεν είχα λεφτά. Το έχω ανοίξει το κινητό αλλα δεν φαίνεται να έχει καποιο εμφανές πρόβλημα. Το κακο είναι οτι δεν είναι σίγουρο οτι θά δουλέψει διότι αναβάθμιση δεν μπορώ να κάνω εγώ λόγω οτι μου έχει ξεκολλήσεί η usb θύρα τις συσκευής και μου είπανε 30ευρώ και άμα φτιάχνετε. Τι να πω δεν ξέρω μου φάνηκαν πολλά τα χρήματά όλα μαζί και δεν το έφτιαξα . Πάντως είναι συχνό πρόβλημα αυτο και σε ένα αλλο κινητό nokia που είχα αυτο που γράφει nokia και δεν ανοίγει. Τι να πω δεν ξέρω.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
Διόρθωση

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζει το λογοτυπο, δεν εμφανίζει τίποτα απλώς ανάβει και σβήνει η οθόνη. Δείχνει οτι δεν μπουτάρει για κάποιο λόγο
Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζει το λογοτυπο, δεν εμφανίζει τίποτα απλώς ανάβει και σβήνει η οθόνη. Δείχνει οτι δεν μπουτάρει για κάποιο λόγο

 

οκ κατάλαβα. Δεν ξέρω τι είναι αυτο. An γνωρίζει κάποιος μπορεί να μας πει ; . Ρώτα στην nokia και πές μας τι θά μας πει.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παθει μια φορα στο n96,εκανα hard reset με τα κουμπια που εχεις πατημενα και δουλεψε. δεν ξερω αν ειναι αυτος ο συνδυασμος αλλα αυτο βρηκα..

http://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20080802072057AAzZqXQ

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παθει μια φορα στο n96,εκανα hard reset με τα κουμπια που εχεις πατημενα και δουλεψε. δεν ξερω αν ειναι αυτος ο συνδυασμος αλλα αυτο βρηκα..

http://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20080802072057AAzZqXQ

 

Μπα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

Έκανα ένα scan με το antivirus του υπολογιστή μου στο κινητό μου(Nokia 6500 slide) και μου εμφάνισε 2 infections, το jnht.pif και το fihjd.pif...το κινητό αναβοέσβηνε τις προηγούμενες μέρες, λέτε να ήταν ιοί αυτά τα δύο και να το προκαλούσαν το πρόβλημα??

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
μηπως ξερετε πως γινεται ηχογραφηση κλησης στη συγκεκριμενη συσκευη?

 

Είναι πολύ απλο κατά την διάρκεια μίας κλήσης μπες στο μενού

μετά πολυμέσa και μετά φωνητική έγραφη και μετά πάτα να κάνεις έγραφη. Για μένα πριν κάνεις έγραφη πήγαινε επιλογές μετά επιλογή μνήμης και επέλεξε που θα πάει η ηχογράφηση σου για να ξέρεις να την βρεις .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Καλησπέρα σας παιδιά.Εγώ έχω το 6500 slide αλλα μου δημιουργεί συνέχεια προβλήματα με το + - του ήχου και το μεγάφωνο....δεν έχει ουτε 5 ωρες λειτουργιας και δεν μου εχει πεσει.....
Τη θάλασσα την αγαπώ......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...