Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν φταίει η κάρτα μνήμης..Το έχω αναφέρει κι εγώ το πρόβλημα κ κάποιοι άλλοι αν διαβάσεις προηγούμενα πόστ ...

Είναι πρόβλημα λογισμικού προφανώς!:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

GSMArena review

 

http://www.gsmarena.com/nokia_6500_slide-review-198.php

 

Nokia 6500 slide is high on exclusivity and style but in a reserved or laid-back manner.

It's not a cameraphone but has a very good camera.

It's solid and capable but means less business than smartphones.

It scores very high, both in terms of design and functionality, but is caught in crossfire due to its high price tag.

With enough flashy premium handsets, heavyweight all-in-ones and practical but smart performers,

pressure is coming from all ends on this otherwise highly recommendable device.

Link to comment
Share on other sites

Το υπουργειο απασχολησης προειδοποιει: Ακολουθει σεντονι, διαβαστε το απο την δουλεια :P :P :P

 

Μετα απο μια εβδομαδα παιξιματος παρατηρω τα εξης.

 

To slide δεν εχει κανενα τζογο. Εκτος αν το πιεσεις, να το επιδιωξεις δλδ. να παιξει. Ετσι χαιρω πολυ.

Αν εχετε 6500 και "τζογαρει" :D πηγαιντε το για αλλαγη, ειναι ελλατωματικο και οχι ετσι εργοστασιακα.

Κολληματα δεν μου εχει κανει ακομα, πουθενα το software.

Mοναδικα αρνητικα που διαβασα νωριτερα και εχει και το δικο μου ειναι η καθυστερηση απαντησης οταν ανοιξει το slide καθως και η καθυστερηση συντονισμου στο ραδιο. (διορθωνεται με απενεργοποιηση του RDS)

 

Ειναι πανεμορφο σε ασημι και στις φωτο που το ειδα σε μαυρο δεν μου γεμισε το ματι. Μου δινει την εντυπωση οτι μοιαζει πιο φτηνιαρικο σε μαυρο, χωρις βεβαια να αποκλειω σε κανεναν χρονο να αλλαξω σε μαυρη προσοψη, ετσι για την ανανεωση και την αποφυγη νεας αγορας.

 

Η οθονη ειναι αψογη και λατρευω αυτον τον αισθητηρα φωτεινοτητας που εχει. Ετσι θα επρεπε να ειναι ολα κατα την γνωμη μου. Οπου εχει πολυ φως φωτιζεται πολυ και η οθονη για να ειναι ευδιακριτη και να μην γυαλιζει. Σε σκοτεινο περιβαλλον μειωνεται η φωτεινοτητα αναλογα για να μην σε στραβωνει και να εξοικονομει την οποια μπαταρια.

Θα χαλασει τους πουλμουρ στις καφετεριες, ειδικα αυτους που ειχαν πανασονικ οπου σε σκοτεινο περιβαλλον κοιτώντας το κινητο τους, φαινονται σαν να εχουν φωτοστεφανο :P χαχα :D

 

To ηχειο ειναι καλο, αλλα ενα κλικ χαμηλοτερο του 6300. Φτανουν τις ιδιες εντασεις, αλλα σε ιδιες εντασεις και ρυθμισεις EQ το 6300 ακουγεται καθαροτερο. (Η συγκριση εγινε με το technotronic - Here go σε 192 cbr ). Mακραν καλυτερο του N80 που περασε απο τα χερια μου βιαστικα και αβιαστα ανταλλαχθηκε με το 6500s.

Η περιηγηση στα μενου ειναι πολυ πιο γρηγορη απο οτι στο 6300 και το N80. Πεταει με Core 2 quad το κινητο :D.

Το μεγεθος ειναι ιδανικο. Τουλαχιστον σε αντρικο χερι. Ουτε πολυ μικροκαμωμενο ουτε γκουμουτσα.

 

To πιο φοβερο απο ολα, το οποιο δεν ξερω γιατι δεν αναφερθηκε ειναι η εφαρμογη "Nokia presenter" η οποια βρισκεται προεγκατεστημενη. (φιλος μου το εψαχνε για το n95 και του ειπαν 50ευρω σε nokia shop μπουχαχα :evil: :D )

Για οσους δεν την εχουν υποψιν τους, αν εχετε bluetooth στο PC μπορειτε και ελέγχεται το pc μεσω bluetooth απο το κινητο.

Aπο τον κερσορα του ποντικιου με τα αριστερο/δεξι κλικ μεχρι εφαρμογες.

Μου εχει λυσει τα χερια οταν βλεπω ταινιες που ριχνω το σημα στην τηλεοραση αλλα απομακρυνομαι απο το PC, εχοντας ρυθμισει να ελεγχω τον BSplayer. (Το νου σας την μπαταρια την πινει, η αποκριση απο το pc ειναι αμμεση)

 

 

Τελος σηκωσα εδω http://rapidshare.com/files/77452315/matrix6500.rar.html ενα matrix theme που ειχα φτιαξει για το 6300 και το τροποποιησα λιγο για να παιζει ωραια και στο 6500s (Η βλακεια στα χρωματα του popup menu ειναι υπο επιβλεψη, προς το παρον δεν διορθωνεται ουτε απο το Nokia theme studio ουτε απο το Carbide.UI ) καθως και καποια χριστουγενιατικα & adult wallpapers.

Οποιος δεν βαριεται του ριχνει μια ματια και σχολιαζει ελευθερα.

 

Χαιρεστε! :)

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

To oti meta apo mia evdomada den parousiase kanena provlima to logismiko einai polu thetiko. As elpisoume ki emeis oi upoloipoi oti sudoma tha pesei sta xeria mas mia swsti version tou kinitou kai de tha exoume kanena tetoio provlima (idi exw epistrepsei pisw 2 elatwmatika tilefwna!)

 

Auto me to fwtismo to vrika polu voliko ki egw episis. Ola ta tilefwna fainontai kala sto skotadi, opote ekei de xreiazetai na se tiflwnei i othoni. Me to polu fws tis imeras uparxei to provlima. Kai to 6500 - oso prolava na paiksw mazi tou prin to epistrepsw kakin kakws - adapokrinodan kala.

 

Padws auto pou mou eipan apo ena katastima itan oti apo ta 10 tilefwna pou edwsan (apo tin partida meta tis 14/12) ta 7 tous ta epestrepsan pisw. Eixan auto to provlima me to logismiko (exanan tis ruthmiseis). H NOKIA to ekane to thauma tis. 7 sta 10 provlimatika!!!!! HMARTON diladi!!! H etairia tha exei treles epistrofes apo auto to tilefwno. Elpizw na parei to minima kai na diorthwsei to lathos tis!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την χαρακτηριζα επικινδυνη διοτι οπως εχω ξανααναφερει αυτες ειναι παιδικες ασθαινειες καθε καινουργιου κινητου χωρις αυτο να ειναι φυσιολογικο αλλα παντα υπαρχουν καποια bugs πιστευω πως η νοκια συντομα θα βγαλει καποια αναβαθμιση οπου και θα λυνει αρκετα προβληματα:)
Link to comment
Share on other sites

Tο κινητο ειναι μια χαρα δεν εχει κολλησει καθολου.

Παρεπιπτοντως, στα χαρακτηριστικα του λεει οτι διαβαζει αρχεια office, ενω του πεταξα μεσα αρχεια Word. Excel, δεν μπορει να τα ανοιξει!.

απαιτει καποιο αλλου ειδος φορματ?

Link to comment
Share on other sites

Επικίνδυνη δεν θα την έλεγα ούτε εγώ την αγορά (αν και δεν το έχω το κινητό) γιατί πιστεύω (και εγώ) ότι τα περισσότερα (αν όχι όλα) θα φτιάξουν με update (το οποίο μάλιστα γίνεται και «στο σπίτι»).

 

Από την άλλη, είναι προσωπική μου (και κάποιων γνωστών μου επίσης) γνώμη ότι είναι επιπόλαια και παρορμητική η αγορά του κινητού σε αυτή την τιμή (400€ παρά κάτι), καθώς την θεωρώ (θεωρούμε) εξωφρενική.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

εγω το αφησα 8 ωρες γιατι ολοι ετσι λενε, αλλα μεσα σε 1,5 ωρα ειχε φορτισει, σταματησε να ανεβοκατεβαινει η μπαταρια. Θεωρητικα εκεινη την στιγμη κοβει την τροφοδοσια, οποτε απο εκει και περα οσο και αν το αφησεις ειναι δωρο αδωρο, ειναι καιρος να καταρριφθει αυτος ο μυθος του 8ωρου και του 12ωρου ! :p
Link to comment
Share on other sites

Κάποια περίεργα restart κατά τη διάρκεια κλήσεων συμβαίνουν γενικά, ή είμαι ο τυχερός? :blink:

Εκεί που μιλάς, διακόπτεται η συνομιλία, γίνεται ένα ωραιότατο restart και άντε ξανά απο την αρχή...

...και ποιός θα σε πιστέψει οτι έφταιγε το κινητό και δεν είχες εσυ πρόθεση να το κλείσεις έτσι απότομα :lol:

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά σε όλους!

Το έχω το κινητό 2 μέρες τώρα και εκτος ότι γαργαλάει και δέρνει, μέχρι στιγμής δουλεύει ρολοι..Βεβαια το πείρα από εξωτερικό.. :)

If something goes wrong at the plant, blame the guy who can’t speak English. :blink:
Link to comment
Share on other sites

να ξανακανω την ερωτηση,

τελικα υποστηριζει A2DP το συγκεκριμενο κινητο? και επισης ποια αρχεια office αναγνωριζει?

Ναι υποστηρίζει το προφίλ A2DP.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ μάλλον τον ήπια δροσερό !! :confused: Εκανα το upgrade με τη νεα εκδοση και τωρα μου βγαζει ενα σωρο γλωσσες εκτος απο (μαντεψτε...) ελληνικα :knife: :rocket:

Τι κανουμε τωρα ??? :X:X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ μάλλον τον ήπια δροσερό !! :confused: Εκανα το upgrade με τη νεα εκδοση και τωρα μου βγαζει ενα σωρο γλωσσες εκτος απο (μαντεψτε...) ελληνικα :knife: :rocket:

Τι κανουμε τωρα ??? :X:X

 

Κλασσικη περιπτωση παραεισαγωγης :rolleyes:

Απο γερμανο το πηρες?

Καταρχην μαθαινεις το ελληνικο product code .

Στην συνεχεια δοκιμαζεις να το αλλαξεις μεσω της εφαρμογης

nemesis .

Τελος,κανεις παλι αναβαθμιση μεσω updater..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...