Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο ΠΛΑΙΣΙΟ θα διατεθεί στις 6/10 στα 397 € απ'ότι μου είπε φίλος που εργάζεται εκεί,ωστόσο νομίζω/υποθέτω ότι μπορεί να διαμορφωθεί λίγο χαμηλότερα η οριστική πρώτη τιμή λιανικής πώλησης κρίνοντας από άλλα μοντέλα και την τακτική οριστικοποίησης τιμών στα καταστήματα ΠΛΑΙΣΙΟ.Πιστεύω ότι είναι υπερτιμημένο για αυτά που θα προσφέρει και την γενική του απόδοση στο σύνολο των λοιπών λειτουργιών του.
Link to comment
Share on other sites

Στο ΠΛΑΙΣΙΟ θα διατεθεί στις 6/10 στα 397 € απ'ότι μου είπε φίλος που εργάζεται εκεί,ωστόσο νομίζω/υποθέτω ότι μπορεί να διαμορφωθεί λίγο χαμηλότερα η οριστική πρώτη τιμή λιανικής πώλησης κρίνοντας από άλλα μοντέλα και την τακτική οριστικοποίησης τιμών στα καταστήματα ΠΛΑΙΣΙΟ.Πιστεύω ότι είναι υπερτιμημένο για αυτά που θα προσφέρει και την γενική του απόδοση στο σύνολο των λοιπών λειτουργιών του.

 

Θα κατεβει λεω στα 370-380...

Καλη τιμη πιστευω...

 

Το κόβω 240-260 €

 

Ενταξει οχι και τοσο :) ...

Περιπου 300 θα ειναι καλα πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Ιδια τιμη με το (κορυφαιο) ν73? Πολυ ακριβο το αλουμινιο!

 

Ναι ομως το Ν73 εχει μηνες στην αγορα ;) , οταν βγηκε εκανε 500+,αν θυμαμαι καλα...

Link to comment
Share on other sites

Δόξα και τιμή στο BlueTooth (που έτσι κι αλλιώς χρησιμοποιώ)...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το 6500 slide, αλλά κοιτάξτε λίγο το SAR του που βρίσκεται στα ύψη! (1.10)

 

Στα υψη ?

1,1 δεν ειναι τοσο πολυ...

Ειναι μετριο...

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβει λεω στα 370-380...

Καλη τιμη πιστευω...

 

 

 

Ενταξει οχι και τοσο :) ...

Περιπου 300 θα ειναι καλα πιστευω...

http://www.expansys.com.gr/wn.aspx

399.95!:blink::blink::blink::cry:

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/wn.aspx

399.95!:blink::blink::blink::cry:

 

Οπότε υπολογίζουμε γύρω στα 30 με 40 € παρακάτω. Καλή σχετικά τιμή.

 

 

:cool: Full Review από το MobileBurn.

 

Τι κουλό είναι πάλι αυτό που γράφει στο review για τις κλήσεις;

 

"More of a problem, though, is that the phone tends to drop calls. We've tried doing talk time tests on two separate 6500 Slide handsets but were unable to get a valid result due to all of the call drops. Some happened after a half hour, some after an hour or more, but they always dropped eventually."

Link to comment
Share on other sites

:cool: Full Review από το MobileBurn.

 

Το πολυαναμενόμενο λοιπόν 6500 slide δεν θα είναι κορυφαίο αλλά απλώς καλό,ήδη όλα αυτά που έχει τα είδα στο 6267(από άποψης λογισμικού),βήματα ουσιαστικής προόδου δεν είδα όμως,και η κάμερα δεν θα είναι κάτι εξαιρετικό,η οθόνη όχι τόσο φωτεινή(αισθητήρας φωτός??),πολλά αρνητικά.......:(:(

Link to comment
Share on other sites

Στα υψη ?

1,1 δεν ειναι τοσο πολυ...

Ειναι μετριο...

 

Μέτριο;;;;;;;;;;;; Φούρνος μικροκυμάτων είναι! Εξάλλου δεν πρόκειται για κάτι το εξαιρετικό ώστε να χαλαλίσεις το SAR του και να το πάρεις. Να δείτε πως σε λίγα χρόνια θα βγει κανένα φασούλι με τo SAR και θα τραβάμε τα μαλλιά μας.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες που τραβάει μου φαίνονται λιγάκι άθλιες!

Ούτε για 1MP δε πείθουν...

Σίγουρα είναι δικές του? :confused:

Κρίμα και είναι πολύ όμορφη συσκευή..

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/wn.aspx

399.95!:blink::blink::blink::cry:

 

Για να το 'χει το expansys 400 στα αλλα καταστηματα θα ειναι 370-380 οπως ειπα και πριν...

 

Αντε ας κυκλοφορησει και αυτο να διαπιστωσουμε ιδιοις ομμασι τι αξιζει...

Ενα review απο gsmarena please :) ...

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον με λιγο ψαξιμο το κινητο θα το βρισκουμε 350€!!

Πολυ καλη τιμολογιακη πολιτικη!!;):happy:

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Ισως το βρισκουμε και τοσο...

Το θεμα ειναι πως τα παει τελικως το κινητακι...

Ενα αναλυτικο και αξιοπιστο review θα λυσει ολες τις αποριες...

Link to comment
Share on other sites

Ισως το βρισουμε και τοσο...

Το θεμα ειναι πως τα παει τελικως το κινητακι...

Ενα αναλυτικο και αξιοπιστο review θα λυσει ολες τις αποριες...

 

συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε μου:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μέτριο;;;;;;;;;;;; Φούρνος μικροκυμάτων είναι! Εξάλλου δεν πρόκειται για κάτι το εξαιρετικό ώστε να χαλαλίσεις το SAR του και να το πάρεις.

 

Στην κλιμακα 0-2 W/kg το 1,1 νομιζω μπορει να χαρακτηριστει μετριο...

Υπαρχουν καλυτερες και χειροτερες περιπτωσεις μοντελων και το 1,1 ειναι καπου ενδιαμεσα...

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες που τραβάει μου φαίνονται λιγάκι άθλιες!

Ούτε για 1MP δε πείθουν...

Σίγουρα είναι δικές του? :confused:

Κρίμα και είναι πολύ όμορφη συσκευή..

 

paidia paokleietai na einai aytes oi foto apo to 6500,me thn kamia na vgazei tetoies foto!

Link to comment
Share on other sites

Στην κλιμακα 0-2 W/kg το 1,1 νομιζω μπορει να χαρακτηριστει μετριο...

Υπαρχουν καλυτερες και χειροτερες περιπτωσεις μοντελων και το 1,1 ειναι καπου ενδιαμεσα...

 

Γενικά τιμές ΣΕΑ όλων των κινητών εδώ:

http://www.handywerte.de/php/suche.php#tabelle

Link to comment
Share on other sites

paidia paokleietai na einai aytes oi foto apo to 6500,me thn kamia na vgazei tetoies foto!

 

Θα ερθει, ευτυχως, νωρις και αυτο το ερωτημα δεν θα αποσχολησει τους ενδιαφερομενους για πολυ (ελπιζω) ...

Link to comment
Share on other sites

Στην κλιμακα 0-2 W/kg το 1,1 νομιζω μπορει να χαρακτηριστει μετριο...

Υπαρχουν καλυτερες και χειροτερες περιπτωσεις μοντελων και το 1,1 ειναι καπου ενδιαμεσα...[/

 

Μπορεί το 1 να φαίνεται κάπου στη μέση, αλλά οι επιστήμονες προειδοποιούν πως τα κινητά που έχουν από 1 και πάνω αρχίζουν να θεωρούνται επικίνδυνα, αν και το επίσημο όριο ασφαλείας για την Ευρωπαϊκή Ένωση είναι το 2 και για τις ΗΠΑ το 1.6... Υπό αυτή την έννοια κατά την ταπεινή μου γνώμη ένα SAR 0.5 - 0.6 θεωρείται μέτριο. Εγώ τουλάχιστον δε θα έπιανα ούτε καν στα χέρια μου μία συσκευή που να εκπέμπει πάνω από 0.8, όχι απλά δεν θα την έβαζα στο αυτί μου! Μπορεί να φαίνομαι υπερβολικός, αλλά πού ξέρουμε αν μετά από λίγα χρόνια οι επιστήμονες κατεβάσουν το όριο στο 0.5; Που το θεωρώ πολύ πιθανό. Τέλος πάντων, υπόκειται στην υποκειμενική χρήση του καθενός η αγορά ενός κινητού με χαμηλό ή όχι SAR.

Link to comment
Share on other sites

Στην κλιμακα 0-2 W/kg το 1,1 νομιζω μπορει να χαρακτηριστει μετριο...

Υπαρχουν καλυτερες και χειροτερες περιπτωσεις μοντελων και το 1,1 ειναι καπου ενδιαμεσα...[/

 

Μπορεί το 1 να φαίνεται κάπου στη μέση, αλλά οι επιστήμονες προειδοποιούν πως τα κινητά που έχουν από 1 και πάνω αρχίζουν να θεωρούνται επικίνδυνα, αν και το επίσημο όριο ασφαλείας για την Ευρωπαϊκή Ένωση είναι το 2 και για τις ΗΠΑ το 1.6... Υπό αυτή την έννοια κατά την ταπεινή μου γνώμη ένα SAR 0.5 - 0.6 θεωρείται μέτριο. Εγώ τουλάχιστον δε θα έπιανα ούτε καν στα χέρια μου μία συσκευή που να εκπέμπει πάνω από 0.8, όχι απλά δεν θα την έβαζα στο αυτί μου! Μπορεί να φαίνομαι υπερβολικός, αλλά πού ξέρουμε αν μετά από λίγα χρόνια οι επιστήμονες κατεβάσουν το όριο στο 0.5; Που το θεωρώ πολύ πιθανό. Τέλος πάντων, υπόκειται στην υποκειμενική χρήση του καθενός η αγορά ενός κινητού με χαμηλό ή όχι SAR.

 

Δεν έχεις ανάγκη, το SAR του είναι χαμηλό και τα όρια δεν είναι παιγνίδια να ανεβοκατεβάίνουν. Έχει ξανασυζητηθεί το θέμα με την ακτινοβολία, μην βγούμε offtopic, υπάρχει μεγάλο περιθώριο ασφαλείας και ανάθεμα και αν ποτέ πιάσεις τέτοιο SAR για τηλεφωνικές κλήσεις. Μια χαρά είναι το SAR του, απότοκο αλουμινίου..

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν έχεις ανάγκη, το SAR του είναι χαμηλό και τα όρια δεν είναι παιγνίδια να ανεβοκατεβάίνουν. Έχει ξανασυζητηθεί το θέμα με την ακτινοβολία, μην βγούμε offtopic, υπάρχει μεγάλο περιθώριο ασφαλείας και ανάθεμα και αν ποτέ πιάσεις τέτοιο SAR για τηλεφωνικές κλήσεις. Μια χαρά είναι το SAR του, απότοκο αλουμινίου..

 

Τι σημασία έχει το αλουμίνιο; Δηλαδή όσα κινητά έχουν αλουμίνιο παρουσιάζουν υψηλότερο SAR; Το 6300 που είναι από ατσάλι έχει 0.570. Αν ήταν από αλουμίνιο θα είχε πάνω από 1.0; Δε νομίζω να έχει σχέση το υλικό, εκτός κι αν είσαι ειδήμων και μπορείς να μου το εξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...