Jump to content

All about Hyundai


Henry__P900
 Κοινοποίηση

Ποιο Hyundai έχετε  

86 members have voted

  1. 1. Ποιο Hyundai έχετε

    • Accent
      28
    • Matrix
      1
    • Getz
      15
    • Atos
      8
    • sonata
      2
    • Tuscon
      1
    • Santa Fe
      7
    • Άλλο
      24


Recommended Posts

με γεια και καλοταξιδο..χρωμα?

 

μαυρο φαινεται πολυ η βρωμια αλλα τι να κανουμε...

σκεφτομαι να περάσει λίγος καιρός και να βάλω αυτοκόλλητα ψηφιακή εκτύπωση που κάνουν σαν ζελατινα πιστευω θα γίνει καλο

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 155
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην βάλεις τίποτα άστο καλύτερα όπως είναι δεν χρειάζεται καγκουριές το αμαξάκι!Καλοτάξιδο και εύχομαι να το χάρείς και να σε εξυπηρετήσει όπου εσύ το θες!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον οπως προανέφερα πήρα το ατος ομορφα καλα και χτες αποφασισα να αλλάξω το ραδιοκασετοφωνο για να βαλω σιντι βγαζω το ραδιοφωνο με τα γαντζανια που ειχε αλλα μεσα ειχε και το πλαισιο εκεινο το ασημενιο το οποιο απ΄οτι γνωριζω απο αλλα αμαξια είναι κουμπουτο το δικο μου το γα....νο :mad:γιατι ηταν βιδωτο και μαλιτσα μεσα απο την κονσολα για να μην τα πολυ λογο επρεπε να ξεβιδωσω την κεντρικη κονσολα να ξεβιδωσω το πλαισιο να ξαναβιδωσω την κονσολα για να βαλω το καινούργιο ραδιο.....αυτα!!!!!

 

συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το πήγαινες σε έναν που να ξέρει να στο αλλάξει. εμένα για να μου αλλάξουν ηχεία στο accent έπρεπε να μου βγάλουν τα πίσω καθίσματα για να μπορέσω να τα βάλω!Δράμα!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το πήγαινες σε έναν που να ξέρει να στο αλλάξει. εμένα για να μου αλλάξουν ηχεία στο accent έπρεπε να μου βγάλουν τα πίσω καθίσματα για να μπορέσω να τα βάλω!Δράμα!

 

το προβλημα μου δεν ηταν να το αλλαξω εγω μου αρεσει να ασχολουμαι αλλα ειναι δυνατον να πρεπει να βγαλεις την ολη κονσολα για ενα ραδιοφωνο?

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μην ακούτε κανέναν όσοι έχετε hyundai απλά στην Ελλάδα είμαστε όλοι κομπλεξικοί. Ο Έλληνας έχει κάνει το αυτοκίνητο επέκταση της... Οι περισσότεροι χρησιμοποιούν το αμάξι για επίδειξη.

 

Υ.Γ. Δεν έχω hyundai όπως θα σκεφτούν μερικοί, είμαι κάτοχος ενός mazda 2. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων.

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνουμε αφου το αμάξι είναι φαλικό σύμβολο απλά εμείς με τα Hyundai θα είμαστε πάντα ριγμένοι και έτσι μας αρέσει.Σωστός ο παραπάνω φίλος!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kala de ntrepontai na antigrafoune alla autokinita? Oso pernaei o kairos toso kai perisotera hyundai moiazoun me toyota kai honda. To elantra me to corolla, sonata me accord, to azera me camry, to veracruz me rx330 kai twra to kainourgio genesis kati apo camry/lexus....den uparxei nomos na prostateuei tis patentes kai ta sxedia? pws mporei mia toso megalh autokinhtoviomhxania na klevei etsi apla ta designs allwn etairiwn? akoma kai to logotypo tis honda exoun antigrapsei..eleos!
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Όπως νομίζεις αλλά φαίνεται ότι δεν γνωρίζεις ότι ο σχεδιασμός ενός αυτοκινήτου ξεκινα 5 και 6 χρόνια πριν αρα απλά ακολουθούν την ίδια αρχιτεκτονική και σχεδιαστική γραμμή οι σχεδιαστές των χωρών τής Απω ανατολής οπότε οτι λες είναι λίγο άκυρο.Δεκτή η κριτική αλλά αλλή φορα λίγο πιο καλοπληροφορημένη ευχομαι!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

to kserw oti de ta sxediazoun mia mera prin(!) apla h hyundai to xei parakanei ligaki kai exw akousei antirposwpo tis hyundai na to paradexete..kai stis diafimiseis akoma sugrinoun ta hyundai me toyota kai honda kai kataleigoun oti me ligotera xrhmata pairneis ena hyundai (sa na sou lene einai ta idia autokinita), kai exw parathrisei de sugrinoun ta montela tous me alla autokinhta tis idias kathgorias para mono me honda kai toyota!

Mou fenete periergo pou ta kainourgia hyundai olo kai moiazoun me montela tis honda kai toyota pou hdh kukloforoun, den eida pote kanena honda vasismeno se palio montelo hyundai...

 

kai mh ksexasw na anaferw oti oi prwh sxediastes tis honda kai tis toyota piasane douleia sti hyundai, auto kati mou leei....

 

kai yia na maste kai oi 2 kaloplhrofohmenoi diavase edw..http://forums.motortrend.com/70/1068746/the-general-forum/hyundai-might-have-stolen-toyota-corporate-secrets/index.html

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Καλώς εσύ το λες ο ίδιος "i prwh sxediastes tis honda kai tis toyota piasane douleia sti hyundai, auto kati mou leei...."

 

είναι φυσικό επόμενο να μοιάζουν αλλά και για να πω την αλήθεια το επίπεδο Hyundai/kia έχει ανέβει πολύ πχ ι30 και ceed είναι εκπληκτικά στο κινητήρα και στο εσωτερικό τους!οπότε πιστεύω ότι είναι απλά καλά σχετικώς φθηνα αυτοκίνητα τα toyota και honda είναι σε άλλη κλάση και απευθύνονται σε αλλό τύπο αγοραστών!

H Hyundai δίνει βάρος στα μεσαία οικογενειακα ενω οι άλλοι σε δυνατά μοντέλα!

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Το i30 παντως ειναι παρα πολυ καλο...στους περισσοτερους τομεις και με πολυ καλη τιμη..;)
Link to comment
Share on other sites

Το i30 παντως ειναι παρα πολυ καλο...στους περισσοτερους τομεις και με πολυ καλη τιμη..;)

Πράγματι ο 1.4 είναι πολύ ωραίος!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατχος ενος ι30 style και σας διαβεβαιωνω οτι το αυτοκινητο ειναι τελειο.

Καμια σχεση με οτι ξεραμε μεχρι τωρα για τα hyundai

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους,

 

όπως έχω ήδη γράψει σε προηγουμενο post έχω ένα atos μοντελο 2000,τέλη Ιουλίου το είχα παει για service όπου μου άλλαξε ή έβαλε ενα βελτιωτικό γιατί άκουγα ένα θόρυβο ελάχιστο και βαλβολίνες.

περίπου 20μέρες μετά ακουγόταν ένας δυνατότερος θόρυβος στο σασμαν,

δεν έδωσα πολύ σημασία,ώσπου μια μέρα δεν έπαιρνε την 5η.

Πάω λοιπον σε άλλο συνεργείο σηκώνει το αυτοκίνητο και βλέπουμε οτι λείπει η τάπα του σασμαν.φαινόταν οτι σαν κάτι να έσταζε γιατί τα λάδια είχαν φτάσει στα τακάκια(πάλι καλά που δεν σκοτώθηκα να λέω)

ο δεύτερος συνεργειάς μου είπε οτι δεν γίνεται να έφυγε μόνη της και ότι ή δεν βιδώθηκε καλά ή οτι την ξέχασαν.

Πέρνω το αυτοκίνητο έτσι οπως είναι χωρίς τάπα και λάδια στο σασμαν και του το παω,εκείνος ισχυρίζεται οτι ηταν δολιοφθορa(λες και κάνω παρέα με κακοποιούς).

Δεν μπορώ να αποδείξω τίποτα,τελικά μου βάζει βαλβολίνες,βελτιωτικό τάπα πληρώνω 130€ και φευγω.

την 5η την επαιρνε κανονικα,αλλά ο θόρυβος στο σασμαν γινόταν όλο και εντονότερος ωσπου και κάποια μέρα έμεινα τελέιως απο σασμαν.

Τωρα το πιο φθηνό μεταχειρισμένο σασμαν που βρήκα ειναι 500€ και καινουργιο 1200!!!

και 150€ εργατικά + 150 γιατι πηρε και δισκο πλατό.

και αλλα 50 βαλβολίνες.η αξια του αυτοκινητου ειναι 2000

μπορω με καποιο τροπο να αποδειξω οτι ειναι λαθος του συνεργειου?και να αναλαβει εκεινος την ευθυνη?

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς πια πρέπει να ξερουμε τον μηχανικό του αυτοκινήτου μας καλύτερα από γιατρό για τον εαυτό μας!Πολύ δύσκολα και χρονοβόρα μπορείς να αποδείξεις κάτι.Το μόνο που μπορείς να κάνεις νομίζω είναι να απευθυνθείς στηνπροστασία των καταναλωτων και να αναφέρεις τι έπαθες και απο ποιον αλλιώς θέλει δικηγόρους και τέτοια.Πάντως 'επρεπε μετω που άκουγές θόρυβο να τους το ξαναπήγαινες και να απαιτούσες να το κοιτάξουν!Προφανώς πήγαινές καιρό χωρίς υγρα στα σασμάν και έτσι δεν πρόλαβε να την γλυτώσει όταν το ξαναπήγες στο συνεργείο!οπότε δεν νομίζω ότι είναι λάθως του 2 μηχανικου αλλά του πρότου που ξέχασε να βάλει την τάπα!Εχει υπάρξει περίπτωση νομίζω αναφέρεται και παραπάνω στα πόστ που αλλάξαν λάδια και δεν έβαλαν καινουργια μέσα!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Όποιος πάρει το i10 τον αντικαταστάτη του Atos ας μας πει εντυπώσεις γιατί μάλλον θα είναι το πρώτο αυτοκίνητό μου
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σκεφτομαι να βαψτο την μασκα του αμαξιου μπροστα που εχει το σημα της hyundai θα γινει χαζομαρα λετε? εχω φοτο αλλα δεν ξερω πως να την περασω
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

μπανεις στο http://www.imageshack.us και ανεβαζεις τη φωτο.Μετα θα σου βγαλει καποια λινκ,απο εκει παιρνεις ενα πατας αντιγραφη και επικολληση στο κειμενο σου. ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες θες να την βαψεις να αλλαξεις χρωμα εννοεις η να ξαναπερασεις το ιδιο χρωμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες θες να την βαψεις να αλλαξεις χρωμα εννοεις η να ξαναπερασεις το ιδιο χρωμα.

 

αλλο χρωμα επειδη το αμαξι ειναι μαυρο (μην βλεπεις την φωτο αυτην βρηκα απο το ιντερνετ) λεω εκεινο το κομματι να το βαψω κατι εντονο φουξ ή λαχανι τι λετε πολυ καγκουρικο θα ειναι?

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

ασ μου πει καποιος μια γνωμη θελω κατι να αλλαξω στο αμαξι αλλα να μην δωσω πολλα λεφτα το βαρεθηκα ετσι γι αυτο θελω να βαψω κανενα κομματακι μπας και αλλαξει λιγο ή να βαλω κανενα αυτοκολλητο

καμια ιδεα?

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι μαυρο το αμαξι αν βαψεις φουξ η λαχανι εκεινο το σημειο περα του οτι θα δειχνει καγουρικο θα ειναι και κακασχημο :dizzy::dizzy:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...