Jump to content

All about Hyundai


Henry__P900
 Κοινοποίηση

Ποιο Hyundai έχετε  

86 members have voted

  1. 1. Ποιο Hyundai έχετε

    • Accent
      28
    • Matrix
      1
    • Getz
      15
    • Atos
      8
    • sonata
      2
    • Tuscon
      1
    • Santa Fe
      7
    • Άλλο
      24


Recommended Posts

Κοιτα με το i30 η Ηyundai περναει σε αλλο επιπεδο αφου απο τα αλλα Hyundai εχει καλυτερη ποιοτητα υλικων κατασκευης,δυνατοτερους κινητηρες,καλυτερη οδικη συμπεριφορα αλλα σαν εμφανιση ειναι μετριο, ειδικα μπροστα. Απο εξοπλισμο,κινητηρα και επιδοσεις ειναι σχεδον ιδιο με το ΚΙΑ Cee'd (Η ΚΙΑ έχει εξαγορασθει απο την Hyundai εδω και αρκετο καιρο - τα δυο αυτοκινητα ειναι τα ιδια με διαφορετικη εμφανιση) αρα θα προτιμουσα το ΚΙΑ Cee'd και αν θα επρεπε να διαλεξω αυτης της κατηγοριας αυτοκινητο θα διαλεγα το ΚΙΑ το οποιο ειναι πιο ομορφο και εχει ολα τα καλα που εχει το Hyundai i30. Οσον αφορα τις τιμες, εφοσον ανεβαινει η ποιοτητα τους θα ειναι και ακριβοτερα απο τα παλιοτερα (βλεπε Accent).

Δειτε εδω το νεο 3θυρο KIA Cee'd

http://www.in.gr/auto/news/article.asp?lngEntityID=51653

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 155
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολύ μου άρεσε το i30. σήμερα πήγα και το τεστάρησα, τέλειο στο δρόμο, ωραίος μπλε φωτισμός παντού και μεγάλη οθόνη ραδιοcd με πολλές ενδείξεις. πλούσιος εξοπλισμός και 109 άλογα στα 1400. κάπως θορυβώδης κινητήρας. για περισσότερα γκάζια θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι τον σεπτέμβρη το 1600 (122 άλογα). μάλλον δε θα έρθουν καθόλου 3θυρα. αυτά σε γενικές γραμμές.

και επειδή έκανα τεστ και το ευχάριστο ceed, το i30 μου φάνηκε ακόμα καλύτερο.

The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα getz και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. αν θελεται δειτε τα αποτελεσματα απο το autotriti και θα δειτε οτι η χιουνται βγαινει 3 και 4 μεσα σε 30 μαρκες.
Link to comment
Share on other sites

Πήραμε ένα Hyundai Accent του 2007 καινούριο και το air condition δεν αποδίδει καθόλου το βάλαμε στο αυτόματο και έφερνε χλιαρό αέρα το δουλέψαμε και με χαμηλή θερμοκρασία και πάλι τίποτα.Τι μπορεί να φταίει?Σήμερα το παραλάβαμε.!!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα με κάποιο φίλτρο η μήπως δεν μονώνεται σωστά με τη μηχανή?Καλύτερα να το πάτε κατευθείαν πίσω και να παραπονεθείτε μέχρι να το είστε σίγουροι ότι έφτιαξε!Καινούργιο αυτοκίνητο είναι!!!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα με κάποιο φίλτρο η μήπως δεν μονώνεται σωστά με τη μηχανή?Καλύτερα να το πάτε κατευθείαν πίσω και να παραπονεθείτε μέχρι να το είστε σίγουροι ότι έφτιαξε!Καινούργιο αυτοκίνητο είναι!!!

 

Τελικά το πήγαμε εκεί που το πήραμε και δεν είχε μέσα φρέον.Έβαλαν και δούλεψε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

παντως το hyundai group με τα i30 kai ceed ανεβασε πολυ ψηλα τον πηχη.πληρεστατος εξοπλισμος πολυ καλες τιμεςενω και μηχανικα εχουνε κανει αλματα(δυνατοι κινητηρες-τερμα ο ημιακαμπτος πισω)

καπου διαβασα οτι η hyundai εχειι στα σκαρια πισωκινητο κουπε..;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα atos prime του 2002 το οποίο αγόρασα πέρισυ μεταχειρισμένο με 38.000χλμ στα 5000€.Εχω κάνει μέχρι στιγμής 25.000χλμ,αλλά δε μπορώ να συνηθίσω την αστάθεια του,όταν έχει έντονο πλευρικό άνεμο.Ακόμα και το seicento 900 που χρησιμοποιώ στη δουλειά,καλύτερο κράτημα έχει.Βέβαια ο συμπλέκτης του είναι χάλια,το τιμόνι όταν το στρίβεις πρέπει να βάζεις δύναμη και δεν είσαι σίγουρος ότι έχει κουμπώσει η ταχύτητα.Αλλά δεν είναι δυνατόν να πηγαίνω με 170χλμ(159 στο gps) σε κατηφόρα και να μην "παίζει" η καμπίνα.Ενώ στο atos μετά τα 120 άμα έχει αέρα να νομίζεις ότι θα φύγεις στα χωράφια.
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς όλα τα Hyundai πρώτης γενιάς το έχουν αυτό.Εγώ όταν άλλαξα αμορτισερ μειώθηκε κατα πολύ το τρέμουλο μετά τα 120 και τώρα πάω άνετα.Τώρα το seicento σε σχέση με το Ατος έχει πολύ χαμηλό κέντρο βάρους και έχει και καλύτερη αεροδυναμική απο το Atos.Έχεις δίκιο αλλά γενικώς όλα αυτά τα μικρά δεν είναι για ταξίδια αλλά για πόλη.Το μόνο που μπορώ να σου προτείνω είναι αυτό που έκανα εγώ.Λάστιχα και αμορτισερ!τουλαχιστον θα νιώσεις ότι στεκεται στη θέση του!!!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Hyundai Accent του 98 εδώ. 1400 κυβικά, 92 άλογατα :p 5-θυρο. Είμαι υπερ ευχαριστημένος, καθώς το αμάξι είναι αξιοπιστότατο, σχεδόν 10 χρόνια μετά τη κυκλοφορία του, και δεδομένου ότι το έχω πάρει μεταχειρισμένο (εδώ και 4 χρόνια). Το κόστος συντήρησης είναι πολύ χαμηλό (για αμάξι), και μέχρι τώρα έχει ζητήσει μόνο τα κλασικά που ζητάει κάθε αμάξι (ξέρετε, δίσκο-πλατώ, λάστιχα, αμορτισέρ, τέτοια πράγματα). Δεν χρειάστηκε ποτε επισκευή, εκτός των αναλωσίμων.

Θεωρώ γενικά τα Hyundai πολύ καλή επιλογή για αμάξι με φοβερή σχέση τιμής-ποιότητας κατασκευής, είναι πραγματικά value for money, και τα τελευταία 3-4 χρόνια έχουν ανεβάσει κατακόρυφα και την ποιότητα των υλικών και της κατασκευής.

 

Με κλειστά μάτια, λοιπόν, και προσέχουμε στα μεταχειρισμένα να δώσει το ΟΚ ο μηχανικός πριν το αγοράσουμε (για όλα τα αμάξια αυτό, όχι μόνο για Hyundai).

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για να ξέρεις Accent 98 1341 κυβικά δλδ στην κατηγορία 1300 και άλογα 84 εκτός και αν το έχεις πειράξει δεείχε βγει άλλος κινητήρας ενημερωτικά!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας και απο μένα μόλις χτες πήγα είδα ενα ΑΤΟΣ 1999 μαύρο με 30.000 χλμ a/c ηλεκτρικα παράθυρα κεντρικό κλείδωμα καμία γρατζουνιά πολυ καθαρό σαλόνι 3.000€ καλά μου το δίνει?

ας μου πεί κάποιος αν έχει ίδιο αν βγάζει κανένα πρόβλημα please..........

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Λίγο παραπάνω κατανάλωση από τα υπόλοιπα της κατηγορίας έχει αλλά αντισταθμίζει στην αντοχή και στα φθηνά service καλή η τιμή και για 30000 km
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Λίγο παραπάνω κατανάλωση από τα υπόλοιπα της κατηγορίας έχει αλλά αντισταθμίζει στην αντοχή και στα φθηνά service καλή η τιμή και για 30000 km

 

ok thanks

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

καποιος ρωτησε για μεταχειρισμενο atos σαν πρωτο τουτου.

 

Αυτο εκανα εγω το αγορασα το 2002 με 37.000 χλμ

σημερα εχει 92.000χλμ.

σε αυτα τα 5 χρονια δεν εχει βγαλει τπτ και φανταστειτε τι εχει τραβηξει απο νεο οδηγο και γυναικα...

ναι θα αγοραζα και παλι hyundai.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μένα μόλις χτες πήγα είδα ενα ΑΤΟΣ 1999 μαύρο με 30.000 χλμ a/c ηλεκτρικα παράθυρα κεντρικό κλείδωμα καμία γρατζουνιά πολυ καθαρό σαλόνι 3.000€ καλά μου το δίνει?

ας μου πεί κάποιος αν έχει ίδιο αν βγάζει κανένα πρόβλημα please..........

 

μοντελο 99 με 30.000 μονο....??πολυ λιγα μου φαινονται...για ψαξτο λιγο...

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτησούλα κι εγώ...Είμαι κάτοχος ενός hyundai getz και την παρασκευή θα το παώ για το πρώτο του service,μήπως ξέρεται πόσο θα μου κοστίσει και πόσο θα μου το κρατήσουν???
Link to comment
Share on other sites

κοίτα αναλόγως που θα το πας και αν έχεις κλείσει ραντεβού!Συνήθως η δουλεία γίνεται αυθημερών δλδ το πας το πρωί και το παίρνεις το μεσημέρι ή καθεσαι για κανα 3ωρο εκεί και περιμένεις!Τώρα από λεφτα δεν ξέρω αναλογως αν είναι στα 5000 ή στα 15000 km?Πάντως όσο και να είναι να υπολογίζεις κοντά στα 200Ε.Αν πάει παραπάνω ενημερωσε με ποστ αλλά δεν νομίζω!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω κλείσει ραντεβού εννοείται και θα το πάω στην μεταμόρφωση στην Λάμδα Α.Ε.Χιλιόμετρα είναι κοντά στα 5000......Ευχαριστώ για τις πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν είναι μόνο στα 5000 τότε να υπολογίζεις και λιγοτερα χρήματα γιατί τώρα απλά θα αλλάξουν λάδια και άλλα μικροπραγματα!Στα 15000 είναι λίγο πιο τσουχτερά!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

μοντελο 99 με 30.000 μονο....??πολυ λιγα μου φαινονται...για ψαξτο λιγο...

 

 

δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πειραγμένο είναι και κουμπάρα αυτή που το δίνει και δεν το κινουσε ιδιαιτερα και οσο την ηξερα

σήμερα θα ξαναπάω να το δω και ελπιζω και να το παρω...

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

το πήρα το αμαξακι πειτε μου με γεια!!!!!:yahoo:

μια χαρα ειναι μια γρατζουνιτσα εχει στην πορτα αλλα δεν με πειραζει η κοπελια ουτε καπνιζε και μοσχομυρίζει το σαλόνι

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...