Jump to content

Εξετάσεις Ά λυκείου


ThunderFox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 198
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ιστορία μας έβαλε απλά όπως αγροτικός νόμος, αίτια β αποικισμού, Σ-Λ,οπλιτική φάλαγγα κα

 

Αρχές οικονομίας δεν νομίζωνα θέλετε διευκρινήσεις...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Ιστορία μας έβαλε απλά όπως αγροτικός νόμος, αίτια β αποικισμού, Σ-Λ,οπλιτική φάλαγγα κα

 

Αρχές οικονομίας δεν νομίζωνα θέλετε διευκρινήσεις...:p

 

Και σε εμάς αυτά πέσανε ιστορία σήμερα, και αύριο γράφουμε αρχές οικονομίας. Μπας και είμαστε στο ίδιο σχολείο; :p

 

Εύκολα πέσανε.. Αν εξαιρέσουμε πως μπέρδεψα την οπλιτική φάλαγγα με την μακεδονική και έγραφα για την σάρισα και ιστορίες για αγρίους :p (-3μόρια) και δεν θυμήθηκα για την οικονομία, δλδ το εμπόριο των Πτολεμαίων στην πηγή (~ -5-6μόρια) κάνα καλό βαθμό μάλλον τον έχω.

 

15 σελίδες ύλη στην ιστορία;;;; Εμεις 75 έχουμε! wtf?

 

Μάλλον typo θα έκανε, αλλιώς από την νέα σχολική χρονιά μετακομίζω εκεί που μένει ο mi3s. :p

:pig:
Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας έχουν ξεσκίσει.Σήμερα δε το συζητώ ιστορία,πήγαν και έβαλα κάτι για την Ανταλκίσειο ειρήνη και όλοι κοιτιόμασταν.Το βάλαν και 25 μονάδες...

Γεωμετρία σε μας πανδύσκολα βάλανε.Κανά 17άρι πάλι πρέπει να έπιασα.Μπορεί και λίγο πιο κάτω 16,αλλά γενικά το 4ο ειδικά ήταν άλυτο σχεδόν...

 

Λάθος παιδιά.Έφυγε το 0 από πίσω.150 σελίδες ήτανε,και κανένα 30 σελίδες να βγαίναν εκτός.

Link to comment
Share on other sites

Αλγεβρα παιδια δεν το συζητω καν! Σχεδον ολα απο συναρτησεις και να φανταστειτε οτι τις καναμε 20 μερες πριν κλεισουμε! Ελεος δηλαδη!

Ηταν πεδια ορισμου, γραφ. παραστασεις, σημεια τομης κτλ. Δεν ηταν και πολυ ευκολα παντως. Ηταν απαιτητικα. Απο S και P δεν επεσε τιποτα απολυτως, ουτε για δειγμα! Και ουτε απο παραμετρικα συστηματα! Δηλαδη ολα τα antisos βαλανε ****το! Anyway, ενα 17 πρεπει να το πηρα. Αποδειξεις και θεωρια επεσαν για γινομενο απολυτων, ενταξει, ευκολο. Επισης, επεσε παραμετρικη για ευρεση της παραμετρου ετσι ωστε να εχουμε διπλη ριζα, να βρουμε τη ριζα αυτη και να λυσουμε την εξισωση για μια τιμη παραμετρου που μας δινανε, που ειχε κι ενα απολυτο μεσα, αλλα ενταξει, χαλαρα ητανε.

Εχω αλλάξει μόνο 4 κινητά σε όλη μου τη ζωή και δε βάζω περισσότερες από 10 κάρτες το χρόνο (των 10 ευρώ). Μη με ρωτήσετε τι δουλειά έχω εδώ υπ'αυτές τις συνθήκες! Κι εγώ ακόμα απορώ...;)
Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας έχουν ξεσκίσει.Σήμερα δε το συζητώ ιστορία,πήγαν και έβαλα κάτι για την Ανταλκίσειο ειρήνη και όλοι κοιτιόμασταν.Το βάλαν και 25 μονάδες...

Γεωμετρία σε μας πανδύσκολα βάλανε.Κανά 17άρι πάλι πρέπει να έπιασα.Μπορεί και λίγο πιο κάτω 16,αλλά γενικά το 4ο ειδικά ήταν άλυτο σχεδόν...

 

Λάθος παιδιά.Έφυγε το 0 από πίσω.150 σελίδες ήτανε,και κανένα 30 σελίδες να βγαίναν εκτός.

 

Lol. Ανταλκίσειο...:D Πως φαίνεται ότι κατέχεις το πράγμα.:happy: Και μας αυτό έπεσε σε ανάπτυξης μαζί με κάτι άλλες πίπες.

Εμείς σήμερα φυσική. Για το π****ο ήτανε. 20 χαλαρά;)

Link to comment
Share on other sites

Eμάς σήμερα χημεία μας έβαλε από όλη την εξεταστέα ύλη πράγματα. Πάνω κάτω καλά πιστεύω πως πήγα :p Άντε να γράψουμε την τετάρτη φυσική και μετά TΕΛΟΣ :yahoo:
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γράψαμε Αρχαία...Έπεσε Ξενοφώντας(γιες!) παρ.16-17,εκεί που έλεγε οτι ο Θηραμενης πηγε στη Σπαρτη για να ρωτησει για τα τειχη κ χρονοτριβουσε κτλ...Αναπτυξης ηταν πανευκολες,γραμματικη την κατεχω και συντακτικο παλι ευκολο!!!

Πρεπει να εγραψα 20...!!!

Αντε αυριο Αγγλικα ουτε καν θα τα ανοιξω,αλλα σημερα θα διαβασω για την Τεταρτη που γραφουμε Αρχες Οικονομιας κ εχουμε αρκετα...

Link to comment
Share on other sites

Κ μας αρχαία έπεσε Ξενοφώντας αλλά το κείμενο που παρακαλούσε ο Θηραμένης να μην τον σβήσουν από τον κατάλογο. Τα υπόλοιπα ήταν επίσης εύκολα κανα 17 το έγραψα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γράψαμε Αρχαία...Έπεσε Ξενοφώντας(γιες!) παρ.16-17,εκεί που έλεγε οτι ο Θηραμενης πηγε στη Σπαρτη για να ρωτησει για τα τειχη κ χρονοτριβουσε κτλ...

 

Kai se emas akrivws to idio epese :p

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γράψαμε Αρχαία...Έπεσε Ξενοφώντας(γιες!) παρ.16-17,εκεί που έλεγε οτι ο Θηραμενης πηγε στη Σπαρτη για να ρωτησει για τα τειχη κ χρονοτριβουσε κτλ...Αναπτυξης ηταν πανευκολες,γραμματικη την κατεχω και συντακτικο παλι ευκολο!!!

Πρεπει να εγραψα 20...!!!

Αντε αυριο Αγγλικα ουτε καν θα τα ανοιξω,αλλα σημερα θα διαβασω για την Τεταρτη που γραφουμε Αρχες Οικονομιας κ εχουμε αρκετα...

 

Ρε συ Φλώρινα μένεις??:!: :!: :!: Από κει είμαι βρε. Μελίτη γεννήθηκε η μάνα μου, αλλά μένουν τώρα γιαγιάδες-παππούδες μες στη πόλη. Όπως μπαίνεις στη πόλη και πας για τον κύκλο με το συντριβάνι, 3-4 στενά πιο πριν. Εκεί που είναι ένα μαγαζί γωνιακό με τέντες...κιούση νομίζω λέγεται...Anyway, αρχαία ήταν το μόνο μάθημα που έγραψα σκατά:mad::( ... Γύρω στο 15. Αφού έπεσε το πιο κουλό κείμενο με τις πιο κουλές, ανύπαρκτες ερωτήσεις:mad: ... Από θουκιδίδη.

Τώρα πάμε στο έτσι να γράψουμε έκφραση-έκθεση. Λες και έχει τίποτα να διαβάσεις.

 

Καλά, κάθε μέρα γράφετε??? Εμείς μόνο δευτέρα-τετάρτη-παρασκευή και κανένα διπλό...lol

Link to comment
Share on other sites

Απο αρχαια ρε παιδια κι εμας Ξενοφωντα μας βαλανε! Δεν πιστευω οτι υπαρχουν τοσο βλακες που να βαλουν θουκιδιδη! Τεσπα ομως, εμεις τη βρηκαμε απο τα θετικα! Δεν ειναι δυνατον το 13 στα 20 να βασιζεται στις συναρτησεις που καναμε τις τελευταιες εικοσι μερες, οπως στη χημεια να μας μπλεκει περιεκτικοτητες με μολ ενω ουτε ο καλυτερος καθηγητης του σχολειου δεν ειχε κανει τετοιο πραγμα στην ταξη. Ενταξει, τα βασικα βεβαια για τους θετικους οι συναρτησεις ειναι, αλλα επρεπε να τις ειχαμε διδακτει πολυ περισσοτερο απο τα υπολοιπα. Οχι που ολη τη χρονια μας φαγανε με τα παραμετρικα, τη διαταξη και τα απολυτα και στο τελος πανε και βαζουνε συναρτησεις.
Εχω αλλάξει μόνο 4 κινητά σε όλη μου τη ζωή και δε βάζω περισσότερες από 10 κάρτες το χρόνο (των 10 ευρώ). Μη με ρωτήσετε τι δουλειά έχω εδώ υπ'αυτές τις συνθήκες! Κι εγώ ακόμα απορώ...;)
Link to comment
Share on other sites

Περίληψη, ασκήσεις του κειμένου, λεξιλογικές, γραμματική

 

To αρχείο του μπόμπιρα πρέπει να κάνουμε register?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει 403 - Forbidden:confused: :confused: :confused:

 

Παίδες, όσον αφορά το file με τη γεωμετρία που έκανα upload στο

http://www.filecrunch.com/file/~jab88p

σας ενημερώνω ότι έχει ήδη κάνει 15 downloads:D μέσω του link του forum.

 

Αν κάποιοι μέχρι τώρα δεν έχουν καταφέρει να το κάνουν download:( , γιατί απ'ότι βλέπω υπάρχουν και περίπου δέκα αποτυχημένες απόπειρες:cry: , ασ ξαναπροσπαθήσουν τώρα που έγινε μια ρύθμιση και ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ.

Ήταν συνδυασμός μιας δικής μου ρύθμισης με μια δική σας (καθώς σε άλλους το αρχείο κατέβηκε κανονικά). Επαναλαμβάνω, το πρόβλημα λύθηκε.

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις λήψεις του αρχείου.:happy:

 

Υ.Γ. Αν κάποιος γράφει κάτι τις επόμενες μέρες για το οποίο θέλει σχετική βοήθεια με συνοπτική θεωρία, SOS ερωτήσεις και ασκήσεις, ας το πει και θα κάνω νέο upload.;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Φλώρινα μένεις??:!: :!: :!: Από κει είμαι βρε. Μελίτη γεννήθηκε η μάνα μου, αλλά μένουν τώρα γιαγιάδες-παππούδες μες στη πόλη. Όπως μπαίνεις στη πόλη και πας για τον κύκλο με το συντριβάνι, 3-4 στενά πιο πριν. Εκεί που είναι ένα μαγαζί γωνιακό με τέντες...κιούση νομίζω λέγεται...Anyway, αρχαία ήταν το μόνο μάθημα που έγραψα σκατά:mad::( ... Γύρω στο 15. Αφού έπεσε το πιο κουλό κείμενο με τις πιο κουλές, ανύπαρκτες ερωτήσεις:mad: ... Από θουκιδίδη.

Τώρα πάμε στο έτσι να γράψουμε έκφραση-έκθεση. Λες και έχει τίποτα να διαβάσεις.

 

Καλά, κάθε μέρα γράφετε??? Εμείς μόνο δευτέρα-τετάρτη-παρασκευή και κανένα διπλό...lol

 

Ναι!Απο εκει ειμαι και εκει μένω!δεν ξερω πως λεγεται το μαγαζι,αλλα υπαρχει 1 με τεντες καπου εκει νομιζω!Αντε συμπατριωτη!:lol:

 

Καλα Θουκυδιδη σας εβαλαν;;;;;:wacko:

 

Το αρχειο μπορεις να το ξανανεβασεις,γτ μου λεει και μενα Forbidden?

 

Υ.Γ.:Για Αγγλικα που γραφαμε σημερα,δε νομιζω να θελετε θεματα...!!!

Αυριο Αρχες Οικονομιας...ευκολα πιστευω θα μας βαλουνε...:p

 

Υ.Γ.2:Τι κατευθυνση θα παρετε παιδια;Εγω ελεγα Θετικη,αλλα τώρα σκεφτομαι και Τεχνολογικη και δεν μπορω να αποφασισω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι!Απο εκει ειμαι και εκει μένω!δεν ξερω πως λεγεται το μαγαζι,αλλα υπαρχει 1 με τεντες καπου εκει νομιζω!Αντε συμπατριωτη!:lol:

 

Καλα Θουκυδιδη σας εβαλαν;;;;;:wacko:

 

Το αρχειο μπορεις να το ξανανεβασεις,γτ μου λεει και μενα Forbidden?

 

Υ.Γ.:Για Αγγλικα που γραφαμε σημερα,δε νομιζω να θελετε θεματα...!!!

Αυριο Αρχες Οικονομιας...ευκολα πιστευω θα μας βαλουνε...:p

 

Υ.Γ.2:Τι κατευθυνση θα παρετε παιδια;Εγω ελεγα Θετικη,αλλα τώρα σκεφτομαι και Τεχνολογικη και δεν μπορω να αποφασισω...

 

Παιδιά επειδή τα χει παίξει το site τσιμπίστε ένα άλλο link.;) Ε, τώρα μη μου πει κανείς πίπες:p .

http://rapidshare.com/files/35436029/__913____923___933___922___917___921___927___933_-Geometria.doc.html

 

Όσον αφορά κατεύθυνση, με χίλια θετική:D

Αν πάρεις τώρα θετική, μπορείς χαλαρά άμα σου τη βαρέσει να πας τρίτη τεχνολογική. Ενώ το αντίθετο δεν παίζει, γιατί χημεία...δεν θα ξέρεις που πατάς.

Εγώ πάντως δε πρόκειται να αλλάξω. Θετική και πάλι θετική. Πάω για επιστήμες διατροφής στο Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο Αθήνας (θέλει περισσότερο από ιατρική αθήνας:!: ένα 19,2 :lol: Μα καλά.. που πάω;;:confused: ) Μετά τις πανελλήνιες μη τον είδατε:ninja:

Link to comment
Share on other sites

A, και κάτι άλλο... Μη δώσετε βάση στις δύο πρώτες απ'τις 28 σελίδες του εγγράφου. Έχουν σελίδες από ένα βοήθημα. Απλά να ξέρετε να λύνετε καλά τις παρακάτω ασκήσεις:

 

$3,5-3,6 Αποδ.1

$5,6-5,9 Αποδ.8

$5,10-5,11 Αποδ. 4,6,7

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον φίλε μπόμπιρα τίποτα δε μπαίνει συγκεκριμένο.Εμάς πήγαν και μας έβαλα μέχρι και για θεωρία ένα θεώρημα ότι να ναι και μας το έδωσαν χωρ;iwι σχήμα και έτσι πολλοί μπερδευτήκαμε.Όσο για τη κατεύθυνση illianna να προτιμήσεις τεχνολογική αν δε σε ενδιαφέρει η χημεία.Εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει και ούτε μου αρέσει και για αυτό θα πάω τεχνολογική.Άσε που στη θετική μαζεύονται όλα τα φυτά που καταλαβαίνουν τα πάντα και μου τη δίνουν θανάσιμα.

Για Άλγεβρα πείτε τίποτα σος.Γράφουμε τη Δευτέρα.

Σήμερα χαλαρά αγγλικά στις 10 και μισή.

Link to comment
Share on other sites

thx για το link!

 

Αλγεβρα νομιζω είναι sos η αποδειξη [α] [β]= [αβ]!!!

 

Όσο για την κατεύθυνση...Στη θετικη η Χημεία μ'αρεσει,δεν εχω πρόβλημα μ'αυτή!Η Βιολογία στο γυμνασιο δε μ'αρεσε,αλλα τωρα θα δουμε...

Στην τεχνολογική εννοείται οτι μ'αρεσει η Πληροφορικη(Αναπτυξη Εφαρμογων)!

Απ'τη θετικη δε μ'αρεσουν οι ιατρικες σχολες,γιατι κανεις 100 χρονια να τελειωσεις.πλην της Φαρμακιευτικής που μ'αρεσει λίγο...Κατα τ'αλλα,ό,τι υπαρχει στην Τεχνολογικη υπαρχει και στη Θετικη!

Οι γονείς μου φυσικά μου λένε να παω Τεχνολογική,γτ έτσι υπαρχει και περιπτωση να γραψω καλυτερα,αφου γενικα ειμαι καλη μαθητρια...

Θα το ξανασκεφτω αν ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...