Jump to content

Εξετάσεις Ά λυκείου


ThunderFox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο Ιστορια παιδια, λογω καταληψεων, ουτε που εχουμε τελειωσει Αλεξανδρινα. Σιγα μην εχουμε μπει και ρωμαικα λοιπον. Καθολου και δεν υπερβαλλω.

Απο Φυσικη ηταν αρκετα ευκολα σημερα.

Πρωτο Σ-Λ δευτερο πολλαπλης επιλογης με αιτιολογηση και κατι κατασκευες διαγραμματων, μετα ηταν να βρεις ορμες, μεταβολες ορμης, εργο συνισταμενης και στο τελευταιο ηταν να δειξεις γιατι ενα δαπεδο δεν ειναι λειο, να βρεις εργο τριβης, μεταβολη ορμης και κινητικη ενεργεια. Σχετικα καλα θεματακια. Το αριστα για το σχολειο και τους καθηγητες ειναι καπου στο 16. Ε, ενα 14 λοιπον το εχω!

Εχω αλλάξει μόνο 4 κινητά σε όλη μου τη ζωή και δε βάζω περισσότερες από 10 κάρτες το χρόνο (των 10 ευρώ). Μη με ρωτήσετε τι δουλειά έχω εδώ υπ'αυτές τις συνθήκες! Κι εγώ ακόμα απορώ...;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 198
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ γράφω αύριο ιστορία. Πιστεύω ότι θα πέσουν και σε μας σχετικά. Ειδικά Πελλοπονησιακός πόλεμος και οι ορισμοί που είπες. Αυτό το παράθεμα που είπες το διάβαζα κατα λάθος πριν 10 λεπτά. Είδα τον τίτλο και μου άρεσε και είπα να δω τις αποδείξεις για να την μπαίνουμε στους ξένους που λένε ότι ο Αλέξανδρος δεν είναι έλληνας;) Καλά, στο παράθεμα τι ερώτηση είχε; Κανας άλλος που γραψε ιστορία υπάρχει να πει κανα θέμα;

 

Μας έλεγε πώς απέδειξε ο Ηρόδοτος ότι ο Περδίκας(ή όπως τον έλεγαν!) ήταν Ελληνας!Λες ότι πρωτα απεδειξε πως ο Αλεξανδρς ηταν Ελληνας(πες τον τροπο) και στη συνεχεια για τον αλλο ως αμεσο επακολουθο.:)

 

Μα και εγώ 1η Λυκείου πάω...

Ποιες μέρες γράφετε; Εμείς γράφουμε Δευτέρα - Τετάρτη - Παρασκευή.. Γιατι τελειώνουμε αργότερα;:(

 

Στο δικό μας σχολείο τους ηθρε η φαεινη ιδεα να γραψουμε τελευταια εβδομαδα Δευτερα-Τριτη-Τεταρτη-Πεμπτη-Παρασκευή και Δευτέρα!!!:mad:

(κανενα διπλο!)

 

Ετσι γραφουμε-Εκθεση-Αγγλικα-Αρχες Οικονομιας-Κειμενα-Θρησκευτικα και τη Δευτερα Γεωμετρία!

 

Μεθαύριο όμως γράφω Έκθεση...πάλι καλά δεν έχει πολύ διάβασμα...

 

Σήμερα Φυσική μας σκότωσε ο καθηγητής ολίγον!!

Μας έβαλε Σ-Λ,πολλαπλής επιλογης(με αιτιολογηση παρακαλώ!),1 θέμα με γραφ.παρασταση F-t και να πούμε τι κίνηση κανει σε καθε στιγμή και τα αλλα 2 θεματα ασκησεις που είχαν μέσα τα πάντα!(Κινησεις,ΑΔΟ,ΘΜΚΕ,Εργα,Δυναμεις,κεκλυμένα,τα πάντα...!!:wacko: )

 

Σε ενα αλλο θεμα έχω αμφιβολίες,μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντησει;

Είναι η παρακάτω:

http://img61.imageshack.us/img61/7194/askisiew7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα αλλο θεμα έχω αμφιβολίες,μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντησει;

Είναι η παρακάτω:

http://img61.imageshack.us/img61/7194/askisiew7.jpg

 

Μπορει να πω βλακεια, αλλα νομιζω πως το σωστο ειναι το ε.

Φανταζομαι στο σωμα ασκειται μονο το βαρος του, που ειναι συντηρητικη δυναμη και το εργο εξαρταται μονο απο αρχικη και τελικη θεση.

Αφου η υψομετρικη διαφορα ειναι παντου η ιδια νομιζω πως απο το ΘΜΚΕ βγαινει οτι θα ειναι το ιδιο!

 

Με επιφυλαξη παντα γιατι μπορει να μπαρουφολογω, αλλα αυτο νομιζω ειναι...

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα αλλο θεμα έχω αμφιβολίες,μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντησει;

Είναι η παρακάτω:

http://img61.imageshack.us/img61/7194/askisiew7.jpg

 

Φυσική και Χημεία είναι τα μόνα 40 που μάζεψα στα δύο τρίμηνα και χαλαρά:D :p και επομένως

Η σωστή απάντηση είναι 110% το Ε.:X

 

Στη κορυφή Α το σώμα έχει δυναμική ενέργεια που ισούται με τη κινητική στο έδαφος. (Κτελ=m*g*h)

 

Και αφού πρόκειται για το ίδιο σώμα(m ίδιο), στο ίδιο ύψος h και σίγουρα g ίδιο

Όλα τα σώματα έχουν την ίδια μεταβολή.

Σωστή απάντηση επομένως Ε.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα αλλο θεμα έχω αμφιβολίες,μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντησει;

Είναι η παρακάτω:

http://img61.imageshack.us/img61/7194/askisiew7.jpg

Φυσική και Χημεία είναι τα μόνα 40 που μάζεψα στα δύο τρίμηνα και χαλαρά:D :p και επομένως

Η σωστή απάντηση είναι 110% το Ε.:X

 

Στη κορυφή Α το σώμα έχει δυναμική ενέργεια που ισούται με τη κινητική στο έδαφος. (Κτελ=m*g*h)

 

Και αφού πρόκειται για το ίδιο σώμα(m ίδιο), στο ίδιο ύψος h και σίγουρα g ίδιο

Όλα τα σώματα έχουν την ίδια μεταβολή.

Σωστή απάντηση επομένως Ε.

 

Εγώ έκανα βλακεία πάντως.Δεν πρόσεξα ότι το h είναι ίδιο(δεν ξέρω πώς το έκανα αυτό) κ μου το είπαν όταν βγήκα έξω!

Έβαλα το α πάντως...

Αρα -2 μονάδες και θα γράψω <18 μάλλον γιατί πρέπει να έχω κ 1 Σ-Λ λάθος,που παίρνει 1 μοναδα...Πω,πω!Κ ελπιζα σε καλο βαθμο!!!:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα βλακεία πάντως.Δεν πρόσεξα ότι το h είναι ίδιο(δεν ξέρω πώς το έκανα αυτό) κ μου το είπαν όταν βγήκα έξω!

Έβαλα το α πάντως...

Αρα -2 μονάδες και θα γράψω <18 μάλλον γιατί πρέπει να έχω κ 1 Σ-Λ λάθος,που παίρνει 1 μοναδα...Πω,πω!Κ ελπιζα σε καλο βαθμο!!!:(

 

Καλά δυο μονάδες έπιανε αυτό με την κινητική;...:blink: Έλεος :mad: Καλά ρε συ δεν πειράζει. Κοίτα να τα πας καλά στα υπόλοιπα.:happy: Μεθαύριο τι γράφεις;

Link to comment
Share on other sites

Den einai toso kakogrameno to vivlio twn thriskeutikwn?

Persi 8 egrapsa :D (talento :))

 

Το βιβλίο είναι μια .... :lol: :lol:

 

Πριν μπούμε να δώσουμε καθόμασταν και διαβάζαμε αποσπάσματα με τεράστιο ενδιαφέρον, όπως το πως ντυνόμαστε πριν την ανάσταση :wacko: :wacko:

 

btw, ιστορία σε εμάς έπεσε για την ελληνικότητα των μυκηνών, για το συνέδριο της Κορίνθου και κατι αγάλματα(ένας κούρος και ο δισκοβόλος) να πούμε διαφορές και που ανήκουν και τέτοια ;)

 

Εμείς πάντως θα πάμε άλλες 3 φορές στο σχολείο και 6/6 έχουμε τελειώσει :yahoo:

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να δείς της Β λυκείου που θα σας πρίξουν πως και καλα επειδή θα κάνετε και άλλες θρησκειες ειναι αντικειμενικότατο. Αλλα σε ένα σημείο λεει αφού έχει θάψει τον ιουδαισμό και σου έχει πει πως αν κανεις γιογκα θα πεθανεις "ο χριστιανισμός δεν έχει τίποτα να φοβηθεί από αιρέσεις και άλλες θρησκείες γιατί δεν έχει την οποιαδήποτε αλήθεια αλλά την αλήθεια του χριστού"!

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να δείς της Β λυκείου που θα σας πρίξουν πως και καλα επειδή θα κάνετε και άλλες θρησκειες ειναι αντικειμενικότατο. Αλλα σε ένα σημείο λεει αφού έχει θάψει τον ιουδαισμό και σου έχει πει πως αν κανεις γιογκα θα πεθανεις "ο χριστιανισμός δεν έχει τίποτα να φοβηθεί από αιρέσεις και άλλες θρησκείες γιατί δεν έχει την οποιαδήποτε αλήθεια αλλά την αλήθεια του χριστού"!

:lol::lol::lol:

 

:lol: :lol: :lol:

Ασε φιλτατε...

Αυτα διαβαζω τωρα για αυριο και εχω παθει :wacko: !!!

Δεν ειχα ανοιξει και βιβλιο ολη τη χρονια....

Πολυ θελει ο ανθρωπος???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Καλά δυο μονάδες έπιανε αυτό με την κινητική;...:blink: Έλεος :mad: Καλά ρε συ δεν πειράζει. Κοίτα να τα πας καλά στα υπόλοιπα.:happy: Μεθαύριο τι γράφεις;

 

Ως τώρα(εκτος τη Φυσικη) πολυ καλα τα εχω παει!Αυριο Εκθεση,ελπιζω να ειναι καλο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Ως τώρα(εκτος τη Φυσικη) πολυ καλα τα εχω παει!Αυριο Εκθεση,ελπιζω να ειναι καλο θεμα!

 

Άντε καλή επιτυχία. Εγώ γράφω γεωμετρία. Ένα απ'τα τρία μαθήματα που στοχεύω για 20:happy: Άντε να δω...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σήμερα θρησκευτικά γράφαμε.:p 9 η ώρα ήμουν έξω.Πρέπει να έγραψα κανένα 17 περίπου και δεν είχα ανοίξει βιβλίο όλη τη χρονιά.Ε 3 ώρες διάβασα μου είπε και δύο ερωτήσεις από πίσω μου...:) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γραψαμε τη γεωμετρία. Supeeeeeer. 20 πήρα:D :D (μας έδωσαν τις λύσεις φεύγοντας);)

 

Κανας αλλος πως τα πήγε σήμερα. Έκθεση έγραψες καλά Ιλιάννα;

Link to comment
Share on other sites

Θρησκευτικα τι σας εβαλαν;Αγγελοι,Θεια Οικονομια,Βαφτιση επεσε;

 

Εκθεση φίλε...bobira! εγραψα πολύ καλά και το θέμα ήταν πανεύκολο!

Είμαστε στη Βουλή των εφήβων και πρέπει να πούμε στους συμμαθητές μας για την αναγκαιότητα της γλωσσομάθειας στην εποχή μας...Ελεος!

Link to comment
Share on other sites

Θρησκευτικα....χεχε...σημερα εκλαψαν μανουλες! Ευτυχως ενα 18-19 το χω!

Μας εβαλε, το νοημα της αθανασιας, τη μεταβαση απο τον πνευματικο θανατο στην αιωνια ζωη, γιατι το χρισμα και το βαπτισμα γινονται ταυτοχρονα, γιατι οι βυζαντινες αγιογραφιες δεν περιβαλλονται απο φωτογραφικο ρεαλισμο, τι γνωριζετε για τη σαιεντολογια και τους μορμονους και στα ΣΛ εβαλε:

1)Οι μασονοι μιμουνται τις αρχαιες τεχνικες των παγανιστων στις τελετες τους.

2)Η χριστιανικη λατρεια εδραιωνεται στα χρονια των δουλων.

3)Ο Μανουηλ πανσεληνος ηταν αγιογραφος της μακεδονικης σχολης.

και αλλα 2 παρομοια που δε θυμαμαι

Εχω αλλάξει μόνο 4 κινητά σε όλη μου τη ζωή και δε βάζω περισσότερες από 10 κάρτες το χρόνο (των 10 ευρώ). Μη με ρωτήσετε τι δουλειά έχω εδώ υπ'αυτές τις συνθήκες! Κι εγώ ακόμα απορώ...;)
Link to comment
Share on other sites

Θρησκευτικα....χεχε...σημερα εκλαψαν μανουλες! Ευτυχως ενα 18-19 το χω!

Μας εβαλε, το νοημα της αθανασιας, τη μεταβαση απο τον πνευματικο θανατο στην αιωνια ζωη, γιατι το χρισμα και το βαπτισμα γινονται ταυτοχρονα, γιατι οι βυζαντινες αγιογραφιες δεν περιβαλλονται απο φωτογραφικο ρεαλισμο, τι γνωριζετε για τη σαιεντολογια και τους μορμονους και στα ΣΛ εβαλε:

1)Οι μασονοι μιμουνται τις αρχαιες τεχνικες των παγανιστων στις τελετες τους.

2)Η χριστιανικη λατρεια εδραιωνεται στα χρονια των δουλων.

3)Ο Μανουηλ πανσεληνος ηταν αγιογραφος της μακεδονικης σχολης.

και αλλα 2 παρομοια που δε θυμαμαι

 

Ποπο...τι παλούκια είναι αυτά.:wacko: Εμάς όλη τη χρονιά μας έδινε από 5 μικρές ερωτήσεις από κάθε μάθημα και σχετικά ξέραμε τι θα πέσει...

Link to comment
Share on other sites

Θρησκευτικα τι σας εβαλαν;Αγγελοι,Θεια Οικονομια,Βαφτιση επεσε;

 

Εκθεση φίλε...bobira! εγραψα πολύ καλά και το θέμα ήταν πανεύκολο!

Είμαστε στη Βουλή των εφήβων και πρέπει να πούμε στους συμμαθητές μας για την αναγκαιότητα της γλωσσομάθειας στην εποχή μας...Ελεος!

 

Ποπό...:blink: ναι όντως ήταν γελείο:happy: Μακάρι να πέσει και σε μας τίποτα τέτοιο να γράψω αραχτός:cool: . Θρησκευτικά γράφεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

ΧαΧα. Εγω πέρσυ στην Β νόμιζα ότι δίνουμε κείμενα και πάω και μου λένε Θρησκευτικά.

 

Τι να κάνω,τι να κάνω.......Σε όλα Ο Χριστός είναι καλός. Αποτέλεσμα; 18.

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που σας εβαλαν στα Θρησκευτικα τα μισα δεν τα εχουμε κανει καν!

παλι καλα στην υλη εχουμε μονο 9 μαθηματα!!!!!Ειμαστε τυχεροι!

 

Τώρα δίνω αρχαία,ελπίζω να πέσει Ξενοφώντας,γιατί τον Θουκιδίδη δεν τον πάω καθόλου!Κορυφαιος ιστοριογραφος σου λεει ο αλλος!Αντε μην αρχισω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, για Γεωμετρια δεν εχουμε μιλησει! Ποιος εχει γραψει? Καλα, ουτε ξερω τι μπορει να πεσει στις 8 του μηνα που γραφω!
Εχω αλλάξει μόνο 4 κινητά σε όλη μου τη ζωή και δε βάζω περισσότερες από 10 κάρτες το χρόνο (των 10 ευρώ). Μη με ρωτήσετε τι δουλειά έχω εδώ υπ'αυτές τις συνθήκες! Κι εγώ ακόμα απορώ...;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, για Γεωμετρια δεν εχουμε μιλησει! Ποιος εχει γραψει? Καλα, ουτε ξερω τι μπορει να πεσει στις 8 του μηνα που γραφω!

 

Έγραψα προχθές φίλε μου. Έπεσε η απόδειξη ότι οι γωνίες κάθε τριγώνου ισούνται με 2 ορθές, 2ο θέμα με τραπέζιο (χρησιμοπιούσες θεώρημα που λέει ότι διάμεσος=//με ημιάθροισμα βάσεων και ότι ευθύγραμμο τμήμα ΚΛ=// με ημιδιαφορά βάσεων), 3ο θέμα με ορθωγώνιο τριγωνο(χρησιμοποιούσες ότι δίαμεσος=// με μισό τρίτης πλευράς και διάμεσος υποτείνουσας=με μισό υποτείνουσας και αν γ=30 μοιρώνια τότε απέναντι πλευρά γ μισό υποτείνουσας) -(:!: :!: και τα τρία αυτά πολύ SOS:!: :!: ) και τέλος ένα παλούκι τέταρτο θέμα που τα συνδύαζε όλα τα παραπάνω μαζί με κριτήρια για ορθογώνιο,ρόμβο, τετράγωνο)...

Ακούστε φιλαράκια 8α κάνω upload στο παρακάτω link τη συνοπτική θεωρία γεωμετρίας(μέχρι κεφάλαιο 5 η ύλη). Απ' αυτό διάβασα και έγραψα 20:D :D .

Απλά διαβάστε απ'το βιβλίο ότι αποδίξεις σας έχουν πει.

 

Θα περιμένετε το κουμπί να γίνει download file now μετά από 15 δευτερόλεπτα και μετα...τουλάχιστον το 15 στα χέρια σας με 1 ώρα διάβασμα!! Το κουμπί για download είναι κάτω κάτω στη σελίδα(ένα μεγάλο κουμπί)

http://www.filecrunch.com/file/~jab88p

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά εμείς γιατί απλώς μας ξέσκισαν στη γεωμετρία.Μέχρι και για απόδειξη ένα πόρισμα από τα πρώτα που δεν ήταν ούτε σος μας βάλανε.22ο θέμα πήγαν και έβαλα ν κύκλους ενώ τα μισά από εκεί τα είχαν βγάελι.Ενώ το 4ο έβγαινε με εγγράψιμο κύκλο και φυσικά κανείς δεν το έλυσε έτσι.Ότι να ναι είναι οι καθηγητές μας.

Θρησκευτικά μέτρια πράγματα μας βάλανε.Κανένα 16-7 πρέπει να έγραψα.

Ιστορία γράφουμε αύριο και τα έχω παίξει στο διάβασμα.15 σελίδες ύλη είχαμε.Πείτε τίποτα σος.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ιστορία δίνω αύριο. Ωιμέ.

 

Για όσους δίνουν Γεωμετρία πολύ εύκολα πέσαν σε εμάς, απόδειξη να δείξουμε ότι τα κάθε σημείο διχοτόμου ισαπέχει από τις πλευρές και αντίστροφα. Οι ασκήσεις, ακόμα και το 4ο Θέμα πολύ εύκολες ήταν. Αρχαία έπεσε Θουκυδίδης, το κείμενο με τον Νικόστρατο.

 

Για Χημεία, ό,τι ορισμός μπορεί να πέσει μπορείτε να τον βρείτε εδώ. :p (δεξί κλικ Save As για να μην σας βγάλει αλαμπουρνέζικα, το παθαίνει που και που :p)

:pig:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...