Jump to content

Επιτέλους ένας κάπως αναλυτικός χάρτης κάλυψης!


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο http://roaming.vodafone.gr/roam/index.jsp?lvl1=92&lang=1 υπάρχει ένας χάρτης κάλυψης αρκετά πιο αναλυτικός από τον άλλο που υπάρχει στο κυρίως site της.

Δεν ξέρω πόσοι τον είχατε ήδη δει, εγώ πάντως πρώτη φορά τον βλέπω και είναι κάτι που έψαχνα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει ενας μαγικός νόμος οτι οι εταιριες ασυρματων τηλεπικοινωνιων ειναι "υποχρεωμενες" να παρουσιαζουν χαρτη καλυψης τοτε τα πραγματα θα ειναι οπως τα θελουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://www.gsmworld.com/cgi-bin/ni_map.pl?cc=gr&net=p3

Στο GSMworld αναφέρει τον χάρτη κάλυψης 3G ως updated. Τώρα κατά πόσο είναι... άλλο θέμα...

 

 

Για τον εντελώς παραπλανητικό (ψεύτικο) χάρτη κάλυψης της COSMOTE δεν έχει να πει κανένας τίποτα; πως το ανέχονται οι άλλες εταιρίες;

Link to comment
Share on other sites

Όντως ο χάρτης της κοσμοτέ είναι καταφανώς ψεύτικος! Έχει αφήσει βέβαια κάποια απειροελάχιστα σημεία σε θάλασσα κυρίως όπου δεν πιάνει, αλλά είναι προκλητικός...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πιστεύω και πολύ στους χάρτες.. Εάν είναι να έχω σήμα θα έχω.Θα πρέπει να καταλάβουμε ότι υπάρχουν μικρές περιοχές στον χάρτη που δεν μπορούν να τις δείξουν και σε εκείνες τις περιοχές δεν έχει σήμα. ΟΧΙ ότι το κάνουν για να δείξουν ότι εχουν σήμα παντού αλλά δεν χωράει στον μικρό τον χάρτη!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...