Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!!

Κάτοχος πλέον ενός νέου V8 με αρκετά καλές πρώτες εντυπώσεις, θέλω να ρωτήσω κάτι...:

Στο πρώτο άνουγμα του κινητού όταν βγαίνει από το κουτί, η μπαταρία είναι ελαφρώς φορτισμένη και μπορεί να κρατήσει μερικές ώρες.... σωστα.

Πρέπει να το αφησουμε να εκφορτητεί και μετά να το φορτισουμε ... ή να το φορτίσουμε πλήρως και μετά να το χρησιμοποιήσουμε?

 

Οπως σου ειπε και ο bomber παιξε με το κινητο μεχρι να αποφορτηστει τελειως...Ειχα διαβασει σε καποιο post οτι με 2-3 αποφορτισεις η μπαταρια δουλευει πολυ καλυτερα.

Καλες διακοπες σε ολους παιδια....Το λεω γιατι τωρα φευγω.....

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιατι στο μοτορολα μου το v9 μετα απο τις πατεντες που εκανα με τα update...και καταφερα να βαλω το γερμανικο Vodafone Live! :pμε μονο αγγλικους χαρακτηρες.. :p οταν παω να γραψω μνμ...πριν φτασει στους 160 χαρακτηρες που παει το μνμ 2πλο? τι ρυθμισει πρεπει να κανω για να ερθει στα καλα του??!!

 

Υ.Σ: Δεν το κανει Παντα..! αναλογα με τα κεφια του κινητου...!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

γιατι στο μοτορολα μου το v9 μετα απο τις πατεντες που εκανα με τα update...και καταφερα να βαλω το γερμανικο Vodafone Live! :pμε μονο αγγλικους χαρακτηρες.. :p οταν παω να γραψω μνμ...πριν φτασει στους 160 χαρακτηρες που παει το μνμ 2πλο? τι ρυθμισει πρεπει να κανω για να ερθει στα καλα του??!!

 

Υ.Σ: Δεν το κανει Παντα..! αναλογα με τα κεφια του κινητου...!!!

γιατί έχεις ενεργοποιήσει το unicode...

υπάρχει ένα seem editing για να το απενεργοποιήσεις.Ψάξε στα γνωστά sites.

Link to comment
Share on other sites

Χμ μάλλον τελικά θα πάρω το V8 λόγω του ότι είναι πιο καινούριο... Αλλά ρε παιδιά ακούω διάφορα αρνητικά για την μπαταρία του... Ισχύει από τις πρώτες κιόλας χρήσεις ας πούμε; Ή μετά από καιρό, πέφτει η απόδοσή της όπως άλλωστε είναι και φυσικό;

 

Γενικά αν δεν είναι κόπος, κάντε μια σύντομη λίστα από αρνητικά/θετικά του κινητού αυτού... :O:O

 

H μπαταρία εμένα μου αντέχει 3-4 μέρες αλλά δεν είμαι κι απ αυτούς που μιλάνε πολύ ή χρησιμοποιούν πολύ το κινητό. Αυτό που μου τι σπάει πιο πολύ είναι ότι όταν πέσει μία γραμμή μπορεί με μια καλή κλήση νε βρεθεί αμέσως στη τελευταία. Κρατάει δηλαδή full μέχρι την ημέρα που θα το φορτίσω αλλά μόλις πέσει στα 2/3 είναι θέμα ωρών μέχρι να ζητήσει φόρτισμα! Στην αρχή βέβαια ήταν πολύ απογοητευτική η διάρκεια της μπαταρίας του γιατί κρατούσε 1 το πολύ 2 μέρες.

Το θετικό σ αυτό το κινητό είναι ή στιβαρότητα της κατασκευής του το design και η πιότητα των υλικών. Σ αυτά τα 3 που αναφέρω δεν το φτάνει σχεδόν κανένα μοντέλο σε αυτά τα χρήματα αλλά και λίγο παραπάνω. Επίσης δυνατό ηχείο και πολύ άνετο στη μεταφορά λόγο μεγέθους.

Πιο απλά δηλαδή.

(+)

-ποιότητα κατασκευής και υλικών

-design

-οθόνη

-ταχύτητα μενού

-καθαρότητα ήχου στην συνομιλία

(-)

-μενού(προσωπικά δεν με βόλεψε)

-φωτογραφική(για όσους τους ενδιαφέρει)

-ένδειξη μαπαταρίας(εξήγησα παραπάνω)

 

Αν σ ενδιαφέρει δες το παρακατώ μιας και το πουλάω.

[ Πώληση ] Motorola Razr2 V8::200€

Link to comment
Share on other sites

Το θετικό σ αυτό το κινητό είναι ή στιβαρότητα της κατασκευής του το design και η πιότητα των υλικών. Σ αυτά τα 3 που αναφέρω δεν το φτάνει σχεδόνα κανένα μοντέλο σε αυτά τα χρήματα αλλά και λίγο παραπάνω. Επίσης δυνατό ηχείο και

 

 

Καταρχήν, μια παράκληση: Όποιος γράφει κάτι για το κινητό, να λέει αν μιλάει για το v8 ή το V9 γιατί ο κόσμος μπερδεύεται!!

 

Όσο για την ποιότητα κατασκευής σε βεβαιώνω οτι είναι εξαιρετική ανεξαρτήτως τιμής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο το google map στο κινητο μοτορολα v9 τι ακριβως κανει..?!

γιατι παταω πανω..! και μεε λεει..! δοκιμαστε αργοτερα.....και κατι για νεα εκδοση/εγκατασταση κατι τετοιο λεει..!

 

τι ακριβως κανει δλδ..?!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Το λίνουξ το τρέχει μόνο του ή πρέεπι να το βάλω εγώ? Αν πρέπει να το βάλω εγώ πως?
Link to comment
Share on other sites

επηδει μπερδευτικα, το v9 εχει καλο ηχειο? δλδ παιζει δυνατα και καθαρα την μουσικη???

 

αρκετα καλα παιζει μπορω να πω!!!

 

ρε παιδια αυτο το google map στο κινητο μοτορολα v9 τι ακριβως κανει..?!

γιατι παταω πανω..! και μεε λεει..! δοκιμαστε αργοτερα.....και κατι για νεα εκδοση/εγκατασταση κατι τετοιο λεει..!

 

τι ακριβως κανει δλδ..?!

 

ειναι για να βλεπεις χαρτη του κοσμου,και ισως με χρεωσει να βλεπεις στο περιπου που ακριβως εισαι...με μια αναζητηση στο google θα καταλαβεις...

 

Να ρωτήσω κάτι? Το λίνουξ το τρέχει μόνο του ή πρέεπι να το βάλω εγώ? Αν πρέπει να το βάλω εγώ πως?

 

τρεχει μονο του...ειναι το μενου το λειτουργικο του κινητου!:)

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τα λευτά του ρε παιδιά? Γιατί σκέφτομαι ειλικρινά να το αγοράσω. Μπορείτε να μου πέιτε τι δυνατότητες έχει? Επίσης πόση αυτονομία έχει? Και τέλος το μοτορόλα που είχα παλιά δεν με ικανοποίησε. Αυτό είναι καλό?
Link to comment
Share on other sites

και ποσα γραμαρια ειναι? γτ αλλοι μου λενε 125 και αλλοι 85 :S

 

V8 117 γραμμάρια, V9 125.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ειναι λιγο βαρη :/

 

Είναι βαρύ, ειδικά για το μέγεθός του.

Αυτό συμβαίνει γιατί είναι από ατσάλι και όχι από πλαστικό

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τα λευτά του ρε παιδιά? Γιατί σκέφτομαι ειλικρινά να το αγοράσω. Μπορείτε να μου πέιτε τι δυνατότητες έχει? Επίσης πόση αυτονομία έχει? Και τέλος το μοτορόλα που είχα παλιά δεν με ικανοποίησε. Αυτό είναι καλό?

Τα λεφτά του τα αξίζει σίγουρα. Η αυτονομία εξαρτάται από τη χρήση αλλά πάνω από 3 μέρες δύσκολα θα σε βγάλει. Προσωπικά το μόνο που δεν μ άρεσε σ αυτό το κινητό είναι το μενού του, κατά τα άλλα είναι τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει και με το παραπανω...ημουν απο τους πρωτους που το πηρα και ακομα δεν το χορταινω...αυτονομια οπως σου ειπαν και τα παιδια 3-4 μερες αναλογα τη χρηση.Ειναι απο τα καλυτερα τελος....
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

απο αντοχές σε πεσήματα τι λεει? κατι ακουσα απο μια φιλι μου το πατησε με αμαξι και δεν επαθε τπτ :wacko:

 

 

Ναι ισχύει.Εχει μια ειδικη κληση το κινητο, στην οποια μπορει ετσι οπως ειναι ανοιχτο να περασει απο πανω του αμαξι, και αυτο να λιγυσει ολο προς τα μεσα, και υστερα να επαναφερθει!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

μολισ το παρελαβα σημερα και στελνω mp3 και δεν τα αναγνωριζει γιατι?

 

Δοκιμασε τα mp3 να ειναι σε Bitarate 128...!! και οχι παραπανω..!

Τουλαχιστον στο δικο μου κινητο ετσι τα παιζει μονο..! αν ειναι σε μεγαλυτερη ποιοτητα απλα δεν μου τα παιζει..!

 

Και τα Βιντεακια εμενα παιζει μονο 3gp ολες τις αναλυσεις...και απο .mp4 παιζει μονο σε αναλυση 176χ144 σε 432 bitarate...! Οτιδηποτε αλλο ειναι το βιντεακι το βγαζει σαν τραγουδι....!!!

 

Παντα μιλαμε για το Motorola V9 (και τουλαχιστον για το δικο μου πως εχει κατσει φαση...)...!!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν παω να κανω εγκατασταση μια εφαρμογη μου βγαζει το παρακατω μηνυμα..?

authorisation error aplication not installed..!!!

Τι πρεπει να κανω δλδ για να κανω εγκατασταση μια εφαρμογη..?!

 

P.S : να σημειωσω οτι ειχα Vodafone Live Greek...και τωρα πηγα στο Vodafone Live Germany....!!

Τωρα αυτο πως το εκανα μην ρωτατε.! μονο αυτο μπορουσε να περασει μεσα..!

:p:p:p:p

 

Μηπως εχουν τιποτα κλειδωματα τα VF Live! κινητα..?!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ναι,τα περισσοτερα εχουνε δηλαδη..αα για το τραγουδι εμενα μου λεει ειναι μη αναγνωρισημο

 

Και εμενα ετσι με λεει οταν βαζω καποιο τραγουδι που δεν θα το παιξει..!!

αλλα αν τα βαλεις στον υπολογιστη και με καποιο προγραμμα το αλλαξεις το bitrate σε 128kbps...! και τα ξανα περασεις στο κινητο σου με το νεο bitrate..θα στα παιζει κανωνικα..!

Εκτος αν το εκανες..και παλι σου βγαζει οτι το τραγουδι ειναι μη αναγνωρισημο...εκει δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει..! :p

 

* Τα βιντεο στα παιζει ολα κανωνικα?

π.χ αν σου στειλουν ενα βιντεο απο κινητο νοκια που ειναι .mp4 μορφη θα στο παιξει κανωνικοτατα?!

η μονο σε εμενα εχει τα κομπλεξ του...!!?

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...