Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι εννοείς 1 ώρα... γιατί αν μιλάς 1 μέρα λογικό είναι... :p

 

Σωστός...ηθελα να γράψω 1 ώρα τη μέρα...:)

 

Κάπου διάβασα οτι έχει στην εγγύηση για 1 μήνα αμεση αντικατάσταση.

Υσχύει??

Ποτέ μην λογομαχείς με ενα βλάκα. Θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ισχυει... ναι!! αλλα οπως ειπανε και παραπανω, δυσκολο να σου αλλαξουν την συσκευη λογω μπαταριας...

εαν εχεις και κανα αλλο τεχνικο προβλημα, ανεφερε και αυτο, και παρουσιασε το καπως σκαρτο... και θα σου το αλλαξουν!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Σωστός...ηθελα να γράψω 1 ώρα τη μέρα...:)

 

Κάπου διάβασα οτι έχει στην εγγύηση για 1 μήνα αμεση αντικατάσταση.

Υσχύει??

 

Φίλε μου, δεν νομίζω ότι υπάρχει ζήτημα.

Η μπαταρία σου έχει κανονική απόδοση, δεν υπάρχει λόγος να κάνεις κάτι.

:)

Αν θέλεις να αυξήσεις λίγο την απόδοση της μπαταρίας σου δοκίμασε να χαμηλώσεις την ένταση του φωτισμού(εγώ το έχω στο 4)καθώς και να μειώσεις την διάρκεια του φωτισμού από τις ρυθμίσεις.

Τελικά, οι δύο οθόνες είναι πολύ ενεργοβόρες!

 

Ειρήνη

Στο πακέτο αγοράς υπάρχει ο φορτιστής, το καλώδιο σύνδεσης με το pc, μια θήκη, τα cd και τα ακουστικά

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Telika to kinhto einai pio grhgoro tora kai ta plhktra afhs antapokrinontai amesa :p

 

Την αναβάθμιση που πήγες και την έκανες?

 

Γίνεται να το αναβαθμίσεις και μόνος σου?

Link to comment
Share on other sites

Ginetai na to anabathmiseis kai monos sou alla epeidh den to katexo to athlhma phga sto service ths Motorola sto Marousi. Gia aplh anabathmish logismikou den xaneis tis epafes sou alla diagrafontai ta panta sthn mnhmh tou thlefonou. Prosopika pisteuo pos axizei na to anabathmiseis giati eida diafora sto xrono apokrishs ton entolwn sto menou kai sthn apokrish twn plhktrwn afhs.
Link to comment
Share on other sites

Ginetai na to anabathmiseis kai monos sou alla epeidh den to katexo to athlhma phga sto service ths Motorola sto Marousi. Gia aplh anabathmish logismikou den xaneis tis epafes sou alla diagrafontai ta panta sthn mnhmh tou thlefonou. Prosopika pisteuo pos axizei na to anabathmiseis giati eida diafora sto xrono apokrishs ton entolwn sto menou kai sthn apokrish twn plhktrwn afhs.

 

Δλδ τώρα ποά έκδοση έχεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να σε ενημερώσω φίλε μου, ότι για οποιοδήποτε πρόβλημα μέχρι και ένα μήνα μετά την αγορά η μοτορολα αντικαθιστά πλήρως τη συσκευή, δλδ σου δίνει ένα καινούριο τηλέφωνο μέσα σε ένα καινούριο, σφραγισμένο κουτί με όλα του τα περιεχόμενα, επιστρέφοντας φυσικά το δικό σου.

 

Το κινητό δεν έχει πρόβλημα στο λογισμικό ή την μπαταρία αλλά 100% στην πλακέτα.Αυτή θα έπρεπε να έχει αντικατασταθεί.

Αντι για αυτό μάλλον σου κάνουν χαζομάρες στο τηλέφωνο.

Σε service της μοτο πήγες?(δεν ξέρω τι είναι η μηχανογραφική που λες:worry:)

Ήρεμα και όμορφα εξήγησέ τους ότι και μετά την αλλαγή της μπαταρίας η συμπεριφορά της συσκευής παραμένει ίδια.

Ζήτα αλλαγή πλακέτας, δεν νομίζω να στο αρνηθούν...

 

exo akrivos to idio provlima kai mou arnountai ato service allagi plaketas.ti kano?

Link to comment
Share on other sites

exo akrivos to idio provlima kai mou arnountai ato service allagi plaketas.ti kano?

 

 

 

Ξέρω γώ?

Ζήτα τους να διορθώσουν το πρόβλημα με κάποιο τρόπο.

Αυτό δεν μπορούν να το αρνηθούν

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω γώ?

Ζήτα τους να διορθώσουν το πρόβλημα με κάποιο τρόπο.

Αυτό δεν μπορούν να το αρνηθούν

 

άσε μόνο που δεν έχω τσακωθεί....το θέμα είναι ότι έχω κάποιεσ λίγες γνώσεις και πάνε να με βγάλουν τρελλή στην αντιπρωπεία στην Αλίμου.Για να φανταστείς μέσα σε μία εβδομάδα μου έκαναν 2 αναβαθμίσεις κάτι που θα μπορούσα να κάνω και εγώ από το σπίτι μου.Μήπωσ ξέρεις κάποια άλλη αντιπροσωπεία να το πάω?

Link to comment
Share on other sites

Μήπωσ ξέρεις κάποια άλλη αντιπροσωπεία να το πάω?

 

Ειρήνη σου δείνω τα service centers για Motorola στην Αττική.

Πρέπει να ξέρεις επίσης, όπως και όλοι οι άλλοι, ότι η Motorola όπως και η Sony Ericsson και άλλες δεν έχουν πλέον δικά τους service centers,

αλλά απλά πιστοποιούν και εξουσιοδωτούν άλλες ιδιωτικές επιχειρήσεις να λειτουργούν σαν service centers για τις συσκευές τους και να παρέχουν

υπηρεσίες τεχνικής υποστήριξης στους πελάτες τους.

 

Γι αυτό αντικατάσταση με νέα συσκευή μη περιμένεις! Εκτός και αν το επιστρέψεις σα προβληματικό

στο κατάστημα που το αγόρασες.

 

Ο λόγος που διστάζουν-αρνούνται μέχρι στιγμής να σου αλλάξουν τη πλακέτα είναι ότι αν στην αλλάξουν και δεν έχουν

σοβαρή αιτιολογία για την αλλαγή δε πρόκειται να τους καλύψει η Motorola το κόστος της νέας πλακέτας αν αυτή δεν χαρακτηρίζεται σαν ελλατωματική

σύμφωνα με τους όρους της εγγύησης.

 

Ουσιαστικά να έχεις στο μυαλό σου ότι κάθε φορά που πας σε service center, δυστυχώς δεν έχεις να κάνεις με τη Motorola αλλά με μια

άλλη πολύ μικρότερη ιδιωτική επιχείρηση που το προϊόν που πουλάει είναι "υπηρεσίες τεχνικής υποστήριξης και service" , και δεν έχει να κερδίσει τίποτα αν δε σε χρεώσει.

Η Motorola η Sony Ericsson η Samsung και όλες οι εταιρίες που ακολουθούν αυτή τη τακτική το κάνουν για να

γλειτώσουν το κόστος που συνεπάγεται δικό τους (να ανοίκει στην ίδια την εταιρία) service center, και επιλέον κερδίζουν κιόλας γιατί πουλάνε άδειες, πιστοποιήσεις και εξαρτήματα

ανταλακτικών για τις συσκευές τους στις ιδιωτικές επιχειρήσεις που έχουν πιστοποιήσει σαν service center.

 

Δηλαδή οι εταιρίες βγαίνουν διπλά κερδισμένες

ενώ εμείς σα καταναλωτές διπλά χαμένοι αν χρειαστούμε service. Γι αυτό κι εσύ και όλοι μας έχουμε μπλέξει με δαύτους άσχημα.

 

SMARTEC

Λεωφόρος Αθηνών & Φειδιπίδου 7, Χαϊδάρι

τηλ. 2105820000

 

SMARTEC

Πανεπιστημίου 56, Αθήνα

τηλ. 2103301166

 

MANCOM MOBILE

Βασιλίσσης Σοφίας 83 & Παναγή Κυριάκου, Μαρούσι

τηλ. 2108025954

 

SMARTEC

Γρ. Λαμπράκη 36, Πειραιάς

τηλ. 2104131200

 

CELLCOM

Λεωφόρος Βάρης Κορωπίου 34, Κορωπί

τηλ. 2106621035

 

Σε όποιο και να πας, τόνισέ τους ότι με απλή αναβάθμιση του software το πρόβλημα δε λύνεται και το έχεις δοκιμάσει !

Μην τους αφήσεις το τηλέφωνο αν το μόνο που έχουν σκοπό να κάνουν είναι να ξαναπεράσουν το firmware !

Κράτησε και τα ονόματά τους και απείλησέ τους με καταγγελία στη Motorola για παράβαση των όρων της εγγύησης (διάβασε και την εγγύηση της συσκευής σου μη σε πιάσουν αδιάβαστη με ψευτοδικαιολογίες).

Ελπίζω να βοήθησα ...

Link to comment
Share on other sites

άσε μόνο που δεν έχω τσακωθεί....το θέμα είναι ότι έχω κάποιεσ λίγες γνώσεις και πάνε να με βγάλουν τρελλή στην αντιπρωπεία στην Αλίμου.Για να φανταστείς μέσα σε μία εβδομάδα μου έκαναν 2 αναβαθμίσεις κάτι που θα μπορούσα να κάνω και εγώ από το σπίτι μου.Μήπωσ ξέρεις κάποια άλλη αντιπροσωπεία να το πάω?

Smartec, στην Πανεπιστημίου κάπου.

Τι να σου πώ?Υπομονή και καλά ξεμπερδέματα:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

H Smartec θεωρείται από τα πιό άρτια service για τις φίρμες που συνεργάζεται.Την εμπιστεύεται και η Vodafone για ελέγχους στα vodafone κινητά της,όταν δεν μπορεί η Mobitel.Παντα βέβαια όλα είναι σχετικά της βλάβης και σε ποιόν υπάλληλο θα πέσεις:!:
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα στην TV διαφημηση της MOTO οτι κανει 28% εκπτωση στα Razr2 V8/V9 ....ξερει κανεις κατι παραπανω? (επισης αυτο σημαινει οτι το V9 ηρθε επισημα επιτελους?)
Link to comment
Share on other sites

ναι, το ν9 ειναι στην Ελλαδα.. μας εχει ερθει καιρο..

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι η προσφορα ισχυει για 20 μερες και λεω να παω να αγορασω, και οι 2 εκδοσεις πεφτουν κατω απο τα 300 ευρω χωρις επιδοτηση και γινονται αρκετα προσιτα πλεον.

 

Περιμενα το V8 με τα 2gb μνημη (επειδη δεν παιρνει καρτα αυτο και 512mb ειναι λιγα) αλλα αποτι φαινεται αφου δεν το βρισκω θα παω για το V9 Που εχει θεση καρτας μνημης. Προσπαθω ομως να αξιολογησω ποσο μεγαλη απωλεια ειναι οτι δεν εχει το linux-java λειτουργικο. Μπορει κανεις να μου πει τι ειδους εφαρμογες μπορεις να βαλεις στο λειτουργικο αυτο στο V8 για να καταλαβω χοντρικα τι θα χασω?

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευες Linux υπερεχουν απο τις κλασικες!! εχεις πολυ περισσοτερες ικανοτητες!! καλυτερα να αφησεις το ν9 και τραβα στο ν8!!

μπορεις να αλλαζεις το menu, να βαζεις να βγαζεις φακελους.... και πολλα αλλα!! (δεν εχω πιασει στα χερια μου Linux συσκευη :( αλλα θα ηθελα)

δεν ξερω πολλα...:O

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι η προσφορα ισχυει για 20 μερες και λεω να παω να αγορασω, και οι 2 εκδοσεις πεφτουν κατω απο τα 300 ευρω χωρις επιδοτηση και γινονται αρκετα προσιτα πλεον.

 

Περιμενα το V8 με τα 2gb μνημη (επειδη δεν παιρνει καρτα αυτο και 512mb ειναι λιγα) αλλα αποτι φαινεται αφου δεν το βρισκω θα παω για το V9 Που εχει θεση καρτας μνημης. Προσπαθω ομως να αξιολογησω ποσο μεγαλη απωλεια ειναι οτι δεν εχει το linux-java λειτουργικο. Μπορει κανεις να μου πει τι ειδους εφαρμογες μπορεις να βαλεις στο λειτουργικο αυτο στο V8 για να καταλαβω χοντρικα τι θα χασω?

 

Κλειστό λειτουργικό είναι, δεν μπορείς να βάλεις παρά μόνο java εφαρμογούλες.

Απλά, είναι ένα άλλο μενού που σταδιακά θα γίνει το στάνταρ μενού της μοτορόλα.

Είναι καλύτερο από το μενού του v9, με καλύτερα γραφικά, περισσότερες δυνατότητες μορφοποίησης, κλπ κλπ, αλλά μέχρι εκεί.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω! υπαρχει καποιο patchακι ή καποια ρυθμιση που να κανει τα :down:''κλασκα'':down::dash: μοτορολα, Linux?

 

υποννοω: εχετε ιδεα που οφειλεται το *λογισμικο linux?

 

*δεν εχω ιδεα πως ενα κινητο εχει διαφορα στο εσωτερικο!ποσο μαλλον τα Linux κινητα!!ή μηπως εχει το κινητο μεσα ενα τσιπακι και ειναι linux?

~~~

linux ειναι:

v8

e6

a1200

a(ενα καινουριο της σειρας a)

z6

 

αυτα ειναι?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει ξανααναφερθεί, αλλά μήπως υπάρχει κανένα νέο σχετικά με skins? Προσπάθησα να χρησιμοποιήσω το skinner4moto αλλά δε βρήκα κατάλληλο module για V8. Υπάρχει κανείς που το έχει ψάξει το θέμα για να με ενημερώσει?

Ευχαριστώ! :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα στην TV διαφημηση της MOTO οτι κανει 28% εκπτωση στα Razr2 V8/V9 ....ξερει κανεις κατι παραπανω?

 

Θα ήθελα ακόμη να προσθέσω ότι η προσφορά ισχύει στους επίσημους αντιπροσώπους της Motorolla. Ποιοί είναι αυτοί? Με αυτή την προσφορά λέω να χτυπήσω ένα Razr2 V8.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω! υπαρχει καποιο patchακι ή καποια ρυθμιση που να κανει τα :down:''κλασκα'':down::dash: μοτορολα, Linux?

υποννοω: εχετε ιδεα που οφειλεται το *λογισμικο linux?

*δεν εχω ιδεα πως ενα κινητο εχει διαφορα στο εσωτερικο!ποσο μαλλον τα Linux κινητα!!ή μηπως εχει το κινητο μεσα ενα τσιπακι και ειναι linux?

 

Μη μπερδεύεις τα πράγματα.

To νέο User Interface (UI ή απλά menu) της Motorola όπως και το παλιό της UI, όπως και το UI όλων των συσκευών κάθε εταιρίας είναι μια οπτική απεικόνιση για την επιφάνεια εργασίας του χρήστη. Τώρα κάθε UI "πατάει" πάνω σε ένα OS (λειτουργικό σύστημα) όπως το νέο JUIX (Java Linux) της Motorola ή το παλιό της Synergy, ή τα Symbian Series 40 (S40) ή Series 60 (S60 των smartphones) της Nokia. Το OS κάθε συσκευής είναι αποθηκευμένο σε ένα flash ROM chip πάνω στη πλακέτα της συσκευής σε αντιστοιχία με το OS του PC μας (Windows XP ή Windows Vista ή Linux ή Sun Solaris ή Mac OS X) που βρίσκεται αποθηκευμένο-εγκατεστημένο στο σκληρό μας δίσκο.

Όταν ανοίγεις το κινητό σου, αυτό ανατρέχει σε αυτό το ROM chip και απο εκεί ανασύρει και φορτώνει το OS που στην ουσία λέει στο hardware πως να δουλέψει και πως να εκτελέσει τις δικές σου εντολές. Όπως καταλαβαίνεις κάθε OS έχει διαφορετικό μέγεθος γι΄αυτό και χρείαζεται διαφορετικής χωρητικότητας ROM chip. Γι αυτό για παράδειγμα δε χωράει το νέο Java Linux OS της Motorola στα ROM chip των παλιών συσκευών της. Αλλά ακόμη και να χωρούσε πάλι δε θα μπορούσες να το περάσεις γιατί κάθε OS version είναι ειδικά σχεδιασμένη για το hardware κάθε συσκευής κατ' αντιστοιχία με το BIOS του motherboard του PC σου, δε μπορείς δηλαδή να κάνεις flash το motherboard σου με BIOS version που δεν είναι σχεδιασμένη για το συγκεκριμένο μοντέλο της μητρικής σου. Και αυτό όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά απλά επειδή η μητρική σου δε θα άνοιγε καν (πόσο μάλλον να δουλέψει) αν είχε στο flash ROM chip της λάθος instruction set. Δηλαδή με άλλα λόγια δε γίνεται να το κάνεις απλά για το δικό σου καλό.

Είναι σα να προσπαθείς να ταϊσεις με κρέας ένα χορτοφάγο θηλαστικό ζώο, δε γίνεται γιατί το πεπτικό του σύστημα απο τη φύση είναι φτιαγμένο έτσι που δε θα μπορέσει να το μεταβολήσει.

 

εχετε ιδεα που οφειλεται το λογισμικο linux? δεν εχω ιδεα πως ενα κινητο εχει διαφορα στο εσωτερικο!ποσο μαλλον τα Linux κινητα!!ή μηπως εχει το κινητο μεσα ενα τσιπακι και ειναι linux?

 

To Linux είναι απλά ένα λειτουργικό σύστημα γραμμένο σε γλώσσα προγραμματισμού C και είναι ένας εμπνευσμένος πιο ευέλικτος κλώνος του λειτουργικού συστήματος Solaris της SUN Microsystems. Το έγραψε ένας Φινλανδός (Linus Torvalds), για να μπορεί να τρέχει τις εφαρμογές των μηχανημάτων της SUN του πανεπιστημίου του (που έτρεχαν λειτουργικό Solaris), στον πολύ υποδεέστερων δυνατοτήτων υπολογιστή που είχε στο σπίτι του.

Δεν έχει καμία σχέση το που κάθε φορά είναι αποθηκευμένο-εγκατεστημένο αλλά ούτε και επηρεάζει δομικά και κατασκευαστικά το τρόπο υλοποίησης του hardware κάποιας συσκευής που εξυπηρετεί. Το ίδιο βέβαια ισχύει γενικά για κάθε λειτουργικό σύστημα ...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, συγνωμη για την οικειοτητα, αλλα θα δειρω κανεναν πωλητη στο τελος....

το v9 εχει ερθει στο ελλαντα ναι η οχι? ρωταω στον γερμανο και δεν εχουν ιδεα, στο e-shop, τα ιδια, στο megamarket ακομα χειροτερα, στο plaisio τα ιδια,δεν ξερουν δεν ειδαν δεν ακουσαν...ωσπου πηγαινω στο site της μοτορολα και παθαινω σοκ! ουτε αυτοι ξερουν κατι....ακομα το v8 διαφημιζουν...παντως στο apothema.gr το βρηκα με 285 ευρω και με αμμεση διαθεσιμοτητα....λετε να ειναι απο εξωτερικο η κατι τετοιο...ας με διαφωτισει καποιος γιατι και τα νευρα μου χαλια ειναι....

Αν οι άνθρωποι άκουγαν τον εαυτό τους συχνότερα, θα μίλαγαν λιγότερο...:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...