Jump to content

Usb Stick


nikarathegreat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To συγκεκριμενο kingston ειναι all time classic για πολλους!! :)

 

Οσο για την ταχυτητα μια χαρα ειναι... τωρα βεβαια εξαρταται και τι χωρητικοτητας αρχεια θες να μεταφερεις. Παντως για καθημερινη χρηση "κουμπωσε-χωσε/παρε-ξεκουμπωσε" δεν θα αντιμετωπισεις προβλημα.

 

Ευχαριστώ πολύ! :) Το αγόρασα πριν από λίγο. Είναι για δώρο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 95
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι...

 

 

 

Παδια εχει καποιος απο σας καποιο στικακι στα 32gb μνημη αν μπορει να μου πει την πραγματικη μνημη που μενει για το χρηστη???

 

Ενδιαφερομαι να βαζω full hd ταινιες μεσα και να βαζω το στικακι στη θυρα τις τηλεορασης για να τις βλεπω..(φανταζομαι φορμαρονται σε ntfs:O)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα usb stick το οποίο ξαφνικά απέκτηστε προστασία εγγράφων. Όλα ξεκίνησαν μετά από 1 format που αναγκάστηκα να κάνω γιατί όποτε έβαζα το stick στον υπολογιστή βάραγε το antivirus και παρόλο που έκανα scan και ότι μπόρεσα να φανταστώ κατέληξα στο format.

Τώρα ενώ μπορώ να περάσω αρχεία στο usb δεν μπορώ να τα σβήσω. Τι μπορώ να κάνω?!? Έψαξα και δεν βρήκα κάποια εντολή για να ξεμαρκάρω που να λέει protected ή κάτι παρόμοιο.

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Καλησπέρα, επειδή έχει περάσει αρκετός καιρός απο το τελευταίο post, έχει κανείς καμία πρόταση για στικάκι καλό και φθηνό των 16 η 32 GB? Με ενδιαφέρει να είναι 3.0 και σχετικά γρήγορο. Προσανατολίζομαι στο corsair flash voyager 16gb μέχρι στιγμής..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή έχει περάσει αρκετός καιρός απο το τελευταίο post, έχει κανείς καμία πρόταση για στικάκι καλό και φθηνό των 16 η 32 GB? Με ενδιαφέρει να είναι 3.0 και σχετικά γρήγορο. Προσανατολίζομαι στο corsair flash voyager 16gb μέχρι στιγμής..

 

Σχετικά γρήγορο το συγκεκριμένο σίγουρα δεν είναι, και απ' όσο θυμάμαι ούτε και φθηνό, το SanDisk http://www.skroutz.gr/s/2198387/Sandisk-Cruzer-Extreme-16GB.html?keyphrase=SanDisk+16GB+Cruzer+Extreme+USB+3.0 είναι από τα πιο γρήγορα και σε λογική τιμή, το έχω σχεδόν ένα χρόνο και δουλεύει απροβλημάτιστα και αποδίδει αυτά που υπόσχεται!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

 

Nα ξέρεις όμως, επειδή τυγχάνει να έχω και το corsair το gt αλλά σε USB 2.0 η ποιότητα κατασκευής του corsair είναι εξαιρετική χωρίς αυτό βέβαια να υποβαθμίζει την ποιότητα του sandisk :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν θα ξαναέπαιρνα στικάκι θα ήταν kingston (δεν έχω πρόβλημα με άλλες μάρκες ), έχω ένα data traveler 8gb από την εποχή που τα 8gb ήταν πανάκριβα. Το φουλάρω μέχρι και το τελευταίο mb, σειρές ταινίες γράφω isos για να κάνω format, όλα αυτό τα κάνει, είναι λίγο αργό αλλά είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος σε σχέση με ένα 4άρι που είχα κινέζικο και στις δύο μέρες τα έφυσε όταν πήγα να γράψω ένα iso.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και αυτό.. 32gb σε προσφορά.. Συμφέρει αν έχεις κινητό ή tablet με Micro usb που να υποστηρίζει otg

http://www.e-shop.gr/kingston-dtduo3-32gb-datatraveler-microduo-32gb-usb30-flash-drive-p-PER.345846?sid=1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει κάποιο κόλπο να βάλω έναν κωδικό σ' ένα στικάκι και να τον ζητάει όποτε κάποιος το συνδέει σε υπολογιστή; Έχω 3 kingston με χωρητικότητες 4, 8 και 16GB σε περίπτωση που παίζει ρόλο.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

καλησπερα παιδια

ψαχνω ενα usb 2.0 τεχνολογια στα 32 gb με ταχυτητα τουλαχιστον 15mb

 

το χρειαζομαι για 360-εκει δεν μπορω να βαλω usb 3.0 γιατι δεν εχει συμβατοτητα ενω με μικροτερες ταχυτητες δεν ενδυκνειεται γιατι θα κολλαει σε βαρια παιχνιδια η θα καθυστερει μαλλον σε autosave κτλ

 

μπηκα σκρουτζ και σε σελιδες απο γνωστες αλυσιδες με ειδη υπολογιστων για στικακια αλλα δεν αναφερουν ταχυτητες

μπηκα αμαζον με αντιγραφη επικολληση προιοντος αλλα και εκει ενω εχει βαθμολογιες κτλ δεν βρηκα ταχυτητα

 

μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει καποιο σαιτ που να αναφερει ταχυτητες ανα δευτερολεπτο σε mb η ενναλακτικα καμια καλη προταση

Link to comment
Share on other sites

Καλο site που βαζει και προσφορες ειναι αυτο

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο site της Kingston: http://www.kingston.com/us/usb/personal_business#DTDUO. Αν το ψάξεις λίγο ανάλογα με το μοντέλο θα βρεις και τεχνικά χαρακτηριστικά, θερμοκρασίες, εγγύηση κτλ. Μετά ψάχνεις στο skroutz.gr ή ebay.co.uk ή ;amazon και το χτυπάς!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω ένα στικάκι που στους μισούς υπολογιστές εμφανιζει τα αρχεία κανονικά και στους άλλους μισούς εμφανίζει μόνο 1, 2 αρχεία. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα στικάκι που στους μισούς υπολογιστές εμφανιζει τα αρχεία κανονικά και στους άλλους μισούς εμφανίζει μόνο 1, 2 αρχεία. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Λειτουργικο των υπολογιστων; Διαφορετικο; Αν ναι ψαξ'το για καναν ιο.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
παιδιά το στικάκι που έχω ξαφνικά δεν το αναγνωρίζει κανενας υπολογιστης.. τελευταία φορά που το δουλεψα ήταν πριν ένα μήνα και αυτό ήταν για 1-2 λεπτά γιατί δεν ήξερα τι είχε μέσα. Ευτυχώς δεν είχα κάτι που χρειάζεται.. αλλά γίνεται να χαλάσει έτσι ξαφνικά ; Τέσπα αφού δεν δουλεύει κοιτούσα την σειρά g4 της kingston , είναι αξιόπιστη ή θα χαλασει σε 2 χρόνια ; χωριτηκότητα έλεγα να παρω ενα 8άρι και ένα 32άρι μιας κ είναι εξωφρενικά φτηνά ( εγώ είχα μείνει στο ότι τα 32άρια κανουν 50ευρώ :lol: ).. τα προτείνετε ; αν όχι υπάρχει κάτι καλύτερο (σε επίδοση και αξιοπιστία ) ;;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το στικάκι που έχω ξαφνικά δεν το αναγνωρίζει κανενας υπολογιστης.. τελευταία φορά που το δουλεψα ήταν πριν ένα μήνα και αυτό ήταν για 1-2 λεπτά γιατί δεν ήξερα τι είχε μέσα. Ευτυχώς δεν είχα κάτι που χρειάζεται.. αλλά γίνεται να χαλάσει έτσι ξαφνικά ; Τέσπα αφού δεν δουλεύει κοιτούσα την σειρά g4 της kingston , είναι αξιόπιστη ή θα χαλασει σε 2 χρόνια ; χωριτηκότητα έλεγα να παρω ενα 8άρι και ένα 32άρι μιας κ είναι εξωφρενικά φτηνά ( εγώ είχα μείνει στο ότι τα 32άρια κανουν 50ευρώ :lol: ).. τα προτείνετε ; αν όχι υπάρχει κάτι καλύτερο (σε επίδοση και αξιοπιστία ) ;;

 

Τα προτεινω.Η Kingston ειναι γενικα αξιοπιστη εταιρεια.Δεν πιστευω πως θα εχεις καποιο προβλημα.Σκεψου και οτι σου δινει εγγυηση 5 χρονια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...