Jump to content

προβλημα με καρτα ηχου sound blaster


speed_fire08
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αγορασα μια PCI καρτα ηχου creative sound blaster audigy. εκανα εγκατασταση τους drivers k τα προγραμματα που υπηρχαν στο cd απο τοτε ξεκινησαν τα προβληματα. εκτος απο κατι κολληματα που aπεκτησε ξαφνικα το pc οποτε ακουγα ενα τραγουδι μετα απο περιπου 5 λεπτα αναπαραγωγης ακουγονταν ενας κοφτος ηχος απο τα ηχεια κ το pc εκανε επανεκιννηση. τελος υπαρχει κ προβλημα με την γραμμη εργαλειων(κολλαει κ ξεκολλαει μετα απο κανα 10λεπτο). τι μπορει να συμβαινει κ πως θα το αντιμετωπησω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

File mou eixa akrivos to idio problima me mia idia karta, kai nomizo pos einai problimatikes.

Dokimase na katebaseis kainourgious drivers, kai an den ginei kati sou proteino an exeis akoma eggiisi na tin pas piso apo ekei pou tin peires kai na tous tin tripseis sta moutra.

Den nomizo na iparxei alli lisei gt ki ego me to pou tin aferesa, ekana kai ena system restore kai ola eitan mia xara meta.

Ante kali tixi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

σορρυ που απανταω μετα απο τοσο καιρο αλλα ηταν οι εξετασεις στη μεση!

 

ευτυχως ειναι ακομη στη εγγυηση. ειναι διαδεδομενες καρτες. δεν πιστευω να ειμαστε οι μονοι που το παθαμε αν ειναι οντως προβληματικες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είχα κι εγώ το ίδιο προβλημα , κολλαγε τρομερα ο υπολογιστής οπότε και αποφάσισα να την βγάλω την κάρτα..τι να πω..
Link to comment
Share on other sites

πηγα το πρωι στο μαγαζι που την πηρα κ μου λενε θα την δει ο τεχνικος μας κ αν ειναι ελλατωματικη θα την στειλουμε αθηνα για την εγγυηση κλπ κλπ...αντε να βρεις ακρη..:mad:

 

εν τω μεταξυ μολις τους εδωσα την καρτα την εφησαν λιγο διπλα απο τον παγκο..κ εκει ηταν αλλες 5-6 audigy(προφανως για σερβις...)!! φανταστειτε τι γινετε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης με την Audigy4pro

σαν να παίζει μια ασυμβατότητα με το μηχάνημά μου.. κ ύστερα από έλεγχο για service, (αντικατάσταση έγινε τελικά).. την έχω στο κουτί κ ακόμη δεν έχω αξιοθεί να πάρω κάποια Χ-fi.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ακομη κ αν μου την αναγνωρισουν ως ελλατωματικη κ την αντικαταστισουν, ετσι κ παιζει καμια ασυμβατοτητα πεταμενα πηγαν τα 25 ευρω που εδωσα? η μπορω να κανω αλλαγη με αλλο προιον?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα λυθηκε το προβλημα!(εν μερη)

πηγα στον τεχνικο κ μου εξηγησε τι ακριβως πρεπει να κανω κ πλεον ο ηχος ακουγεται κρυσταλλο! στο ιντερνετ που δεν μπορουσα να μπω αλλαξα μοντεμ κ τωρα μπαινω μια χαρα. το μονο κακο ειναι πως σε ενα συγκεκριμενο παιχνιδι(call of duty) οταν πεφτουν πολλοι πυροβολισμοι μαζι ο ηχος ακουγεται λες κ βγαινει απο ρομποτ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...