Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες καλημερα..υστερα απο 4 χρονια συνεχομενης χρησης ολων των HIGH EDGE συσκευων της Samsung(αμετανοητος και φανατικος Samsungakιας) μπορω να πω οτι επιτελους "ξεφορτωθηκα" το u600 που ετρεξα απο τους πρωτους να το παρω..το κινητο 40 ημερων δεν μπορουσα να το συνηθισω με τιποτα..ναι μεν ειχε ολες αυτες τισ βελτιωσεις που περιμεναμε (δυνατους ηχους, ηχο στα μηνηματα κτλ) αλλα τα μειονεκτηματα με τα κουμπια αφης και η χαρακτηριστικη αργοπορια του (2 φορες την γλυτωσε να φυγει απο το παραθυρο του αυτοκινητου) δεν παλευεται..το ανταλλαξα με ενα ολοκαινουργιο Κ800i και ηρεμησα..αφου μου προτειναν να παρω το καινουργιο το samsung (3g με HSDPA) και ειχα φοβηθει τοσο πολυ που ουτε να το δω δεν ηθελα..απο τι βλεπω η Samsung θα συνεχισει την πολιτικη με τα αφης (πραγμα που δεν της παει καθολου) και θα χασει πολλους πελατες..

 

Τελικα αυτο το κινητο το χαιρεσαι μονο 2 φορες! οταν το αγοραζεις και οταν το πουλας..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν κι εχει αρκετα θετικα στοιχεια overall κατ εμε δεν αξιζει. Κριμα.

Και θελω να πω κατι σε οσους πηραν τα post μου ειρωνικα και σχεδον προσβλητικα :

Προσπαθησα, και θα μπορουσα να δεχτω πολλα, αλλα το να γραψεις μηνυμα ειναι ΑΘΛΟΣ.

 

Ουτε θεωρω σωστο να μην μπορω να εχω μενου αγγλικο και γλωσσα γραφης μηνυματων default ελληνικα.

Καποιος φιλος μου ειπε πιο πανω οτι ετσι ειναι φυσιολογικο. Φιλε μου το 99% των κινητων που εχω δει αυτο που ζητω το κανουν. Αν λοιπον το 99% ειναι τοποθετημενα λαθος απο πλευρας σχεδιασμου τοτε οκ εγω θα ψωνιζω απο τα λαθεμενα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω το τηλεφωνάκι 2 μέρες και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα πλήκτρα αφής που τόσο χαλανε μερικους. Tο βρίσκω ΚΑΤΑΠΛΙΚΤΙΚΟ τηλέφωνο και πιστέψτε είχα αρκετά και τα περισσότερα ppc. Ούτε καμία σοβαρή καθηστεριση στο μενού βρίσκω, ούτε στη κάμερα που τόσα έχουν ειπωθεί εδώ μέσα και παραλίγο να με πείσουν να μην το πάρω. Ευτυχώς δεν τα κατάφεραν.

 

Πάρτε και κάποια παιχνίδια για το τηλεφωνακι μας: http://rapidshare.com/files/37761936/U600.rar.html

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

[ Το να αναφέρει κάποιος ότι το πούλησε ή ότι δεν είναι ικανοποιημένος είναι εντάξει αλλά για τις αγγελίες σας παρακαλούμε όχι εδώ. Υπάρχει για αυτό το λόγο ειδικό forum Buy and Sell (Mobiles) . Τέτοια μηνύματα στο forum της Samsung αφαιρούνται/τροποποιούνται. ]

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ D 500.ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΟΜΩΣ ΠΛΕΟΝ.ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΗΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ U 600 K TOΥ Κ 810.ΜΠΟΡΩ ΝΑΕΧΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΣΗΜΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ D 500.ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΟΜΩΣ ΠΛΕΟΝ.ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΗΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ U 600 K TOΥ Κ 810.ΜΠΟΡΩ ΝΑΕΧΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΣΗΜΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

ego exo to u 600 kai enas filos m pire to k 800 omos gia to k810 den ksero apla to mono kalo pou eixe einai oti ebgaze kaliteres foto.

kai megalitero htan kai pio bari kai poy ksereis to joy s... an den kolaei opos kolage emena sto k 700 .....

 

ego s protino na pareis kati to diaforetiko ena kinito me pliktra afis einai apisteyto kinito.

 

 

tora kapios alos eixe pei oti h samsung 8a xasi pelates me ta pliktra afis den nomizo ego htan o basikos logos pou pira to u 600..

 

 

tora an h nokia px den exei kinito me pliktra afis h ales eteries o logos den einai oti den 8eloyn alla isos einai katoxiromeno san patenta telos panton

 

paidia esis poy poylaye ta u 600 eisaste tyxeri giath 8a ta paroyn amesos gai fantastite na eixate kanena nokia me 150 gramaria to ka8ena pios 8a to eperne

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά αν γράφεις φανατικά sms θα σου πρότεινα το k810 αν όχι τότε το u600 φαίνεται ικανοποιητικό! Τα τηλέφωνα που είχα είναι w800 και d830 οπότε όσα γράφω είναι κθαρά άποψη και όχι εμπειρία!
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε και μερικά κινούμενα wallpapers σε ανάλυση 320Χ240 για το τηλεφωνάκι μας: http://rapidshare.com/files/21332277/240x320_wallpapers.exe

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω παρει κ εγώ το κινητάκι, πολύ όμορφο κ φοβερή κάμερα! Θα ήθελα να ρωτήσω εαν ξέρει κανείς:

1)Πώς γίνεται όταν σε καλούν ή λαμβάνεις sms να βλέπεις τη φωτο εκείνου που καλεί, γιατί ενώ έχω προσθέσει φωτο σε επαφές, όταν με καλούν δ βλέπω φωτο:(

2)Με ποιες ρυθμίσεις αποθηκεύεις τις φωτο κατευθείαν στην κάρτα;

3)Τελικά τα παιχνίδια java μπαίνουν με τον κωδικό που έχει δοθεί σε προηγούμενα posts;

 

Κατά τ' άλλα, για να απαντήσω σε αυτούς που πουλάνε το κινητό, φυσικό είναι η συσκευή να μην τους εξυπηρετεί όλους! Θα πρεπε να ναι τέλεια, που καλώς ή κακώς δ είναι (βλ. διάρκεια μπατ. κ μενού που κατ' εμέ είναι λιγότερο "οργανωμένο" σε σχέση με των sony-ericsson) Όμως η τέλεια συσκευή δ υπάρχει, γι' αυτό δ πρέπει να βιαζόμαστε να αγοράζουμε ο,τι βγαίνει κ καλό είναι να περιμένουμε για να κάνουμε μια σύγκριση...

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ολη την μερα σημερα που προσπαθω να μεταφερω τον καταλογο μου στο κινητο και να δουλεψει σωστα η αναζητηση.

 

Χρησιμοποιησα το προγραμμα της Samsung και εκανα import απο το outlook ολες τις επαφες μου. Τα μετεφερα στο κινητο και ειδα οτι δεν δουλευε σωστα η αναζητηση. Εκει θυμηθηκα οτι εχει προβλημα με τους μικρους χαρακτηρες... οποτε εκατσα και μετετρεψα ολα τα ονοματα σε κεφαλαια ελληνικα μεσω του προγραμματος της samsung. Τα περναω στο κινητο... και παλι τα ιδια.

 

Απ οτι καταλαβα το κινητο δεν υποστηριζει σωστα την ελληνικη γλωσσα. Ενω τα κουμπι "2" σου δινει "Α,Β,Γ,2,A,B,C", τα "Α" και "Β" ειναι στην πραγματικοτητα ΛΑΤΙΝΙΚΑ.... και ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

 

Αυτο εχει σαν αποτελεσμα το γραμμα "Α" να μου δινει το ονομα Denis (δεν εχω κατι απο "Α" λατινικο) και οχι το ονομα ΑΓΓΕΛΟΣ που ειναι το πρωτο ελληνικο "Α"...

 

Τι μπορω να κανω? να κατσω και να τα κανω rename μεσα απο το τηλεφωνο δεν ειναι και οτι πιο ευχαριστο...............

 

ELEOC@EUROELECTRONICS

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει με ποιο τροπο κλειδωνουμε ενα αρχειο η ενα μηνυμα προσπαθω αλλα τιποτα. εχει επιλογη κλειδωμα ξεκλειδωμα αλλα δεν εχει καμμια χρησιμοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει με ποιο τροπο κλειδωνουμε ενα αρχειο η ενα μηνυμα προσπαθω αλλα τιποτα. εχει επιλογη κλειδωμα ξεκλειδωμα αλλα δεν εχει καμμια χρησιμοτητα.

To lock ειναι προστασια διαγραφης νομιζω κι οχι αυτο που εσυ εννοεις φιλε μου...:)

Μπορεις να κρυπτογραφησεις ολοκρηρους φακελους αν θες να αποφυγεις αδιακριτα ματια να δουν το περιεχομενο του κινητου σου.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει με ποιο τροπο κλειδωνουμε ενα αρχειο η ενα μηνυμα προσπαθω αλλα τιποτα. εχει επιλογη κλειδωμα ξεκλειδωμα αλλα δεν εχει καμμια χρησιμοτητα.

 

Μενού - Ρυθμίσεις - Ασφάλεια - Απόρρητο

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση. αλλα για παραδειγμα αν θελω να κλειδωσω ενα φακελο που εχω δημιουργησει στα μηνυματα και να μην φαινεται σε καποιον αλλο μπορω η εχει αυτες τις 3 λειτουργιες κλειδωματος μονο (μηνυματα,διαχειρισ αρχειων, απορρητο τηλεφωνου); δηλαδη ρωταω αν γινεται να κλειδωσω κατι ειδικα και οχι γενικα
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση. αλλα για παραδειγμα αν θελω να κλειδωσω ενα φακελο που εχω δημιουργησει στα μηνυματα και να μην φαινεται σε καποιον αλλο μπορω η εχει αυτες τις 3 λειτουργιες κλειδωματος μονο (μηνυματα,διαχειρισ αρχειων, απορρητο τηλεφωνου); δηλαδη ρωταω αν γινεται να κλειδωσω κατι ειδικα και οχι γενικα

 

Νομίζω πως όχι.. Τουλάχιστον προσωπικά δεν έχω βρει κάτι τέτοιο.. :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω παρει κ εγώ το κινητάκι, πολύ όμορφο κ φοβερή κάμερα! Θα ήθελα να ρωτήσω εαν ξέρει κανείς:

1)Πώς γίνεται όταν σε καλούν ή λαμβάνεις sms να βλέπεις τη φωτο εκείνου που καλεί, γιατί ενώ έχω προσθέσει φωτο σε επαφές, όταν με καλούν δ βλέπω φωτο:(

2)Με ποιες ρυθμίσεις αποθηκεύεις τις φωτο κατευθείαν στην κάρτα;

3)Τελικά τα παιχνίδια java μπαίνουν με τον κωδικό που έχει δοθεί σε προηγούμενα posts;

 

Κατά τ' άλλα, για να απαντήσω σε αυτούς που πουλάνε το κινητό, φυσικό είναι η συσκευή να μην τους εξυπηρετεί όλους! Θα πρεπε να ναι τέλεια, που καλώς ή κακώς δ είναι (βλ. διάρκεια μπατ. κ μενού που κατ' εμέ είναι λιγότερο "οργανωμένο" σε σχέση με των sony-ericsson) Όμως η τέλεια συσκευή δ υπάρχει, γι' αυτό δ πρέπει να βιαζόμαστε να αγοράζουμε ο,τι βγαίνει κ καλό είναι να περιμένουμε για να κάνουμε μια σύγκριση...

 

Φιλε μου αυτο για τις φωτο (1) δεν το εχω δοκιμασει και θα το δω να σου απαντησω το απογευμα (το κινητο το εχει η αδερφη μου πλεον)

 

Το 2 ειναι στις ρυθμισεις της καμερας απο τα pop up μενου καθως ειναι σε λειτουργια η φωτογραφικη αν δεν κανω λαθος.

 

Το 3 εμενα δεν γινεται και ειναι κατα πασα πιθανοτητα σχετικο με το firmware.

 

Οσον αφορα τα περι τελειας συσκευης παντα κατ εμε το d900 μπορει να δεχεται αρκετες βελτιωσεις που ΟΝΤΩΣ εχουν γινει στο U600, απλα τα μειον του U600 ειναι δυστυχως πολλα και μεγαλα. Αυτη την στιγμη στο σπιτι εχω ενα Κ610 (και SE εχουν περασει απο τα χερια μου ΠΟΛΛΑ), εχω ενα D900 και μεχρι χτες το u600. Τελειο μπορει να μην ειναι αλλα το d900 ειναι μακραν η πιο καλη συσκευη των ημερων αυτων.

Link to comment
Share on other sites

ta paixnidia tou mmihalis sth selida 37 ta perasa ola k douleuoun jet (fullscreen ennoeitai).

 

 

@mmihalis euxaristw poly, poy ta brhkes?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις να τραβηξει βιντεο διαρκειας MMS σε συνθηκες ηλιοφανειας;Το δοκιμασα το σαββατοκυριακο στην παραλια και απογοητευτηκα.Με αφησε να βιντεοσκοπησω μονο 3 sec (!!!)και μετα δεν το αναγνωριζε (ελεγε 'αγνωστη μορφη αρχειου')και οταν πατησα 'αναπαραγωγη' μπλοκαρε κι εκανε reset μονο του(εσβησε και ξαναναψε).Το δοκιμασα πολλες φορες και γινοταν παντα το ιδιο.Μονο σε φωτισμο δωματιου εχει διαρκεια καμια 25αρια sec.Τελικα ουτε ενα MMS βιντεο δεν θα μπορουμε να στειλουμε σε καποιον μ'αυτο το κινητο;:cry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας μου δωσει καποιος μια απαντηση στο ποστ #736 σχετικα με την γραμματοσειρα και τα contacts. Κατι πρεπει να κανω συντομα.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί δεν μπορώ να τραβήξω βιντεάκια άνω των 20-25 δευτερολέπτων?

 

Στα μυνήματα έχω βάλει "χωρίς περιορισμό" αλλά τζίφος :(

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις να τραβηξει βιντεο διαρκειας MMS σε συνθηκες ηλιοφανειας;Το δοκιμασα το σαββατοκυριακο στην παραλια και απογοητευτηκα.Με αφησε να βιντεοσκοπησω μονο 3 sec (!!!)και μετα δεν το αναγνωριζε (ελεγε 'αγνωστη μορφη αρχειου')και οταν πατησα 'αναπαραγωγη' μπλοκαρε κι εκανε reset μονο του(εσβησε και ξαναναψε).Το δοκιμασα πολλες φορες και γινοταν παντα το ιδιο.Μονο σε φωτισμο δωματιου εχει διαρκεια καμια 25αρια sec.Τελικα ουτε ενα MMS βιντεο δεν θα μπορουμε να στειλουμε σε καποιον μ'αυτο το κινητο;:cry:

 

Και σε αυτό μια απάντηση plz

 

Confirmed ότι τραβάει βίντεο διαφορετικών sec ανάλογα με το φωτισμό..

 

Μαλλον έχει να κάνει με το auto focus και την φωτεινότητα, τα οποία παίζουν ρόλο στο size που έχει το κάθε βιντεάκι :cry:

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί δεν μπορώ να τραβήξω βιντεάκια άνω των 20-25 δευτερολέπτων?

 

Στα μυνήματα έχω βάλει "χωρίς περιορισμό" αλλά τζίφος :(

 

Στις ρυθμισεις του βιντεο βαζεις "για πληρη μνημη" και ρυθμισε το να γραφει κατευθειαν στην καρτα μνημης μηπως και η μνημη του τηλεφωνου σε περιοριζει.

Παντος αυτο με τις εξωτερικες ληψεις ειναι αλλη μια πατατα τις samsung! Πρακτικα δεν εχεις βιντεο για MMS.Ισχυει αυτο με την αναλογια φωτισμου και μεγεθους αρχειου,αλλα στην Ελλαδα εχουμε 10 μηνες το χρονο ηλιοφανεια,τι θα γινει,δεν θα μπορουμε να στειλουμε ενα βιντεο στην παρεα;!Απ'οσο ξερω σε κανενα αλλο κινητο αλλης εταιριας δεν συμβαινει αυτο.:down: :protest:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντος αυτο με τις εξωτερικες ληψεις ειναι αλλη μια πατατα τις samsung! Πρακτικα δεν εχεις βιντεο για MMS.Ισχυει αυτο με την αναλογια φωτισμου και μεγεθους αρχειου,αλλα στην Ελλαδα εχουμε 10 μηνες το χρονο ηλιοφανεια,τι θα γινει,δεν θα μπορουμε να στειλουμε ενα βιντεο στην παρεα;!Απ'οσο ξερω σε κανενα αλλο κινητο αλλης εταιριας δεν συμβαινει αυτο.:down: :protest:

 

 

Άν μειώσετε την ποιότητα (κανονική) και την ανάλυση (176x144) του videorecording δεν αυξάνεται ο χρόνος λήψης;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

ta paixnidia tou mmihalis sth selida 37 ta perasa ola k douleuoun jet (fullscreen ennoeitai).

 

 

@mmihalis euxaristw poly, poy ta brhkes?

 

 

 

Δε κάνει τίποτα φίλε μου. Ούτως η άλλος εδώ είμαστε για να μοιραζόμαστε.

Τα βρήκα σε ένα tracker. Τα είχε ανεβάσει ένας τύπος εκεί και είπα να τα μοιραστώ μαζί σας. Αν βρω και άλλα θα τα ανεβάσω.

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...