Jump to content

Σχετικά με VHF/UHF


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω...εχο το TYT TH-F8.ειναι πολυ καλο αλλα εκανα μια βλακεια και δεν ξερω πως να το επαναφερω.το γυρισα σε simple version και δεν ξερω πως να το γυρισω σε 5τ 2τ.σας παρακαλω οπιως ξερει κατι να μου πει

 

οταν μπεις στο προγραμμα του πανω-πανω και δεξια σου εχει 3 επιλογες... εσυ πρεπει να επιλεξεις 2Τ/5ΤΟΝΕ

κατι αλλο να ρωτησω και εγω..

καταφερες να κανεις εκπομπη με 5τονία ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οταν μπεις στο προγραμμα του πανω-πανω και δεξια σου εχει 3 επιλογες... εσυ πρεπει να επιλεξεις 2Τ/5ΤΟΝΕ

κατι αλλο να ρωτησω και εγω..

καταφερες να κανεις εκπομπη με 5τονία ?

 

δεν εχω κατεβασει το προγραμμα ακομα και δεν εχω το καλοδιο να το συνδεσο με το pc.απλα οταν το αγορασα δεν εγραφε simple version και φοβαμαι μηπως εκανα καμια βλακεια

Edited by hotgates
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
ξερει κανεις να μου προτεινει midland G7 repeater για 6 G7 μηχανηματα που εχω στη Σαντορινη και δεν πιανουν στα υποσκαφα δωματια?Thnxs
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει cobra pmr σε υπογειο (σχεδον 2οροφους απο τη γη) 100 150 μέτρα αποσταση κ δουλευαν μια χαρα. δοκιμασε να αλλαξεις την ισχύ της εκπομπής τους ή ακομη να δοκιμασεις κ αλλα καναλια για τυχον παρεμβολες απο αλλα pmr. θεωρητικά τα uhf που εκπέμπουν τα pmr ειναι για εμποδια ουρανοξιστες κτλ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...