Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 Συχνά πυκνά όταν μπαίνω απο tapatalk μου στέλνει το φόρουμ email 

(αυτό είναι το τελευταίο που έλαβα σήμερα)

Hi bill33,

We have detected 5 failed log in attempts to your account from Northampton, Northamptonshire, NN3, United Kingdom.

If this wasn't you, someone else may be trying to access your account. These log in attempts were unsuccessful. You may however want to change your password for greater security, especially if you use the same password on other websites.

If this was you, you can safely ignore this email and you will be able to sign in again at 26/10/2022 04:07 μμ.

 

Αλλά με αφήνει να συμμετάσχω στο φόρουμ .Δεν έχω μετρήσει αν μου το κάνει κάθε 5 επισκέψεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 Συχνά πυκνά όταν μπαίνω απο tapatalk μου στέλνει το φόρουμ email 
(αυτό είναι το τελευταίο που έλαβα σήμερα)
Hi bill33,

We have detected 5 failed log in attempts to your account from Northampton, Northamptonshire, NN3, United Kingdom.

If this wasn't you, someone else may be trying to access your account. These log in attempts were unsuccessful. You may however want to change your password for greater security, especially if you use the same password on other websites.

If this was you, you can safely ignore this email and you will be able to sign in again at 26/10/2022 04:07 μμ.
 
Αλλά με αφήνει να συμμετάσχω στο φόρουμ .Δεν έχω μετρήσει αν μου το κάνει κάθε 5 επισκέψεις.


Σε μένα τώρα τελευταία μια μπαίνει κανονικά από tapatalk, μια μου βγάζει σφάλμα.
Και πραγματικά πρέπει να πατήσεις και να περιμένεις το σφάλμα με το error 5-6 φορές μέχρι να μπει.

Πολύ κουραστικό.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μαζί με το φορουμ... ας βελτιωσουμε και λιγο τη ζωη μας ακουγοντας 90ς.....

Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2015 at 8:39 ΠΜ, stelios_85_07 said:

 

Σήμερα είδα απαντήσεις σε ερωτήσεις που είχα κάνει πριν 2-3 μήνες.

Κι αυτό γιατί το forum δεν έχει σύστημα live ειδοποιήσεων αλλά πρέπει είτε να βομβαρδίζεσαι από emails είτε να τα κοιτάς χειροκίνητα.

Στις ερωτήσεις λοιπόν που είχα κάνει δεν είχα λάβει τελείως άμεση απάντηση κι έτσι όταν έλαβα απαντήσεις είχα σταματήσει να ελέγχω.

Αν το forum είχε live ενημερώσεις θα μπορούσα να μπαίνω για 5 δευτερόλεπτα κάθε μέρα και να βλέπω γρήγορα σε ποιά threads έχω απαντήσεις. Η κατάσταση όμως αυτή με αποτρέπει υποσυνείδητα να μπαίνω στο forum μιας και όταν έχεις ανοίξει πολλά μέτωπα διαλόγων είναι ταλαιπωρία να τα ελέγχεις μετά με αυτό το απαρχαιομένο σύστημα ενημερώσεων. Είδικά όταν έχεις συνηθίσει live ειδοποιήσεις από άλλα forums τότε τα προτιμάς.

Το θέμα το έχω ξαναεπισημάνει στο παρελθόν αλλά το ξαναγράφω και τώρα γιατί μου την έδωσε σήμερα που είχα τόσες απαντήσεις που δεν είδα ποτέ.

(και σε αυτό το μήνυμα αν έχω κάποια απάντηση παίζει να μην την δω ποτέ γιατί δεν θα έχω στο μυαλό μου να ελέγχω καθημερινά το παρόν thread)

7 χρόνια μετά οφείλω για συγχαρώ τους διαχειριστές, για την αλλαγή της πλατφόρμας. Δεν ξέρω πότε ακριβώς έγινε.

Δεν έμπαινα στο φόρουμ για καιρό γιατί ήταν δυσχρηστο. Τώρα μπορώ να επιστρέψω 😂

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αν γίνεται κάποια στιγμή να προστεθεί η επιλογή για αυτόματο light & dark mode, βάσει των ρυθμίσεων της συσκευής. Ένα διπλανό forum μόλις το πρόσθεσε και η αλήθεια είναι ότι βολεύει πολύ. Ελπίζω να το διαβάσει κάποιος admin. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αλλαξτε το Wind - Ελλάδα σε Nova στις επιλογές του προφίλ του χρήστη.

Δίκτυο κινητής

Wind - Ελλάδα

λέει σε μένα 

 

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

μου έρχονται email ότι γίνεται login στον λογαριασμό μου από Θεσσαλονίκη ενώ είμαι Αθήνα!!! τι γίνεται ρε admin κλέψανε τους κωδικούς;;;; ;;

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθαν μηνύματα από το myphone ότι κάποιος κάνει log in από άλλη συσκευή. Μήπως σας έχουν χακάρει το site? Γιατί και άλλος χρήστης απ' ότι βλέπω πιο πάνω αναφέρει το ίδιο.

Επίσης μου φαίνεται μεγάλη σύμπτωση όλους μας να μας πήραν λογαριασμούς από άλλο site και όλοι μας να έχουμε τον ίδιο κωδικό και στο myphone. Εκτός και αν έχουν χακάρει το Tapatalk, δεν ξέρω.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk











The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, zananiro said:

Και εμένα μου ήρθαν μηνύματα από το myphone ότι κάποιος κάνει log in από άλλη συσκευή. Μήπως σας έχουν χακάρει το site? Γιατί και άλλος χρήστης απ' ότι βλέπω πιο πάνω αναφέρει το ίδιο.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

αλλαξε αμεσωσ τον κωδικο σου

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mol said:

αλλαξε αμεσωσ τον κωδικο σου

Δεν ξέρω τι παίζει, άλλαξα κωδικό και πάλι ήρθε μετά από λίγη ώρα μήνυμα από myphone για log in. Από κάπου λογικά προκαλείται κάποιο κενό ασφαλείας. 

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα παιδιά. Σήμερα ξεκίνησε αυτό.
Έχω την εντύπωση ότι είναι από το tapatalk. Μπήκα από τον safari , έκανα αποσύνδεση την συσκευή που συνδέθηκε και δεν την ήξερα και μετά ξαναμπηκα από το tapa. Και μόλις μου ήρθε μήνυμα ότι συνδέθηκε συσκευή.
Δε ξέρω τι συμβαίνει και αν πρέπει να ανησυχήσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα φταίει το Tapatalk για android.Σε iPhone δεν κάνει τίποτα.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, afilopou said:

Σίγουρα φταίει το Tapatalk για android.Σε iPhone δεν κάνει τίποτα.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Και όμως. iPhone έχω και το κάνει σε  μένα. Άλλαξα πλάι κωδικό και έκανα αποσύνδεση από το tapa. Δεν ήρθε ειδοποίηση μέχρι τώρα 

:D
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα γίνεται και στον αιφον. Άνοιξα tapatalk σήμερα και έσκασαν κατευθείαν 3 μειλ ότι κάποιος έκανε log in στην τοποθεσία μου μέσω Firefox.
Πέρα από αυτό, τις μισές φορές που πας να μπεις από tapa, δεν μπαίνει. Πρέπει να δοκιμάσεις καμία 10αρια φορές για να μπει εδώ και μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο ρε παιδιά. Πέρα από τα όποια θέματα σύνδεσης από αιφον, το θέμα με τον κωδικό μου το εμφανίζει μόνο μέσω android. 4 mail τη φορά. Τσουρέκια :-)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2023 at 5:12 ΜΜ, MyPhone Admin said:

Καλησπέρα σε όλους

 

το τελευταίο διάστημα έχουμε παρατηρήσει πολλά accounts που σπαμάρουν για cryptos, προφανώς από bots. Τα accounts αυτά είναι κανονικών χρηστών και με κάποιο τρόπο, κάποιοι αποκτούν πρόσβαση σε αυτά, πιθανότητα από κάποια διαρροή κωδικών από άλλο site εκτός του myphone και επειδή είχαν τον ίδιο κωδικό σε εκείνο το site αλλά και στο myphone.

Έχουμε αυξήσει από σήμερα τα μέτρα ασφάλειας (μέχρι 3 λάθος attempts εισαγωγής κωδικού, cooldown 30 λεπτών και άλλα), επίσης θα σας έρχονται ειδοποιήσεις αν γίνεται login στο λογαριασμό σας από κάποια άλλη συσκευή.

Αν μέχρι αύριο δεν δούμε κάποια βελτίωση, ενημερώνουμε οτι θα γίνει reset των κωδικών ΟΛΩΝ των χρηστών του Myphone. Θα σας έρθει prompt στο mail με το οποίο έχετε κάνει εγγραφή ώστε να βάλετε νέο κωδικό, ο οποίος θα είναι και ασφαλέστερος από τον παλιό.

Τέλος, γενικά μιλώντας, προσπαθήστε να μην έχετε τον ίδιο κωδικό σε όλα τα sites που επισκέπτεστε, για αποφυγή τέτοιων καταστάσεων (ναι, ξέρω, είναι δύσκολο)

Ευχαριστούμε

Έχω χάσει την πρόσβαση στο email που είχα όταν δημιούργησα τον λογαριασμό, μπορώ με κάποιο άλλο τρόπο να αλλάξω το email?

Link to comment
Share on other sites

Εν πάση περιπτώσει, ίσως τα log in που φαίνονται να είναι false alarm και να σχετίζονται πχ με tapatalk, ίσως και όχι αν λάβουμε υπόψιν το ποστ του moderator. Ας μας πουν οι διαχειριστές του myphone όταν ανακαλύψουν τι συμβαίνει να ξέρουμε και εμείς τι μας γίνεται και τι πρέπει να κάνουμε.

 

@vaggelis_grg που είδες ποια συσκευή ήταν και την αποσύνδεσες? 

edit: το βρήκα στα settings του myphone. Καλά, εμένα στο ιστορικό φαίνεται ότι συσκευές κυρίως windows, αλλά και android, έκαναν log in με browser chrome εδώ και 3 μήνες στο λογαριασμό μου. Εγώ chrome δεν χρησιμοποιώ (απο windows συσκευή μπαίνω σπάνια στο myphone), αλλά δεν πήρα ποτέ ειδοποίηση ότι μπαίνει άλλη συσκευή, παρά μόνο σήμερα.   

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απο το tapa.
Σε αλλα 4 site που παρακολουθώ , δεν μου έχει ερθει τιποτα περίεργο.
Στο ενα μαλιστα ειμαι και διαχειριστής κ βλεπω τα παντα απο login και τοποθεσίες.
Μονο στο myphone συμβαίνει.


Tapa





Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ tapa (android) χρησιμοποιώ και δεν μου έχει έρθει κανένα μύνημα για unknown log in

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...