Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην αρχική σελίδα του myphone κάτω από μια είδηση έχει το πεδίο του σχολιασμού, όπου πρέπει να είσαι συνδεδεμένος για να σχολιάσεις. Παρόλο που είμαι κανονικά συνδεδεμένος στο φόρουμ, πρέπει να κάνω ξανά σύνδεση εκεί.

Επίσης κάθε φορά που πατώ το κουμπί φόρουμ στην αρχική, ανοίγει νέα σελίδα στον φυλλομετρητή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι υπάρχει κάποιο bug όσων αφορά το log in στην αρχική σελίδα. Θέλει στην αρχική του φόρουμ.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό με την αυτόματη συγχώνευση δεν παίζει καλά. Το κάνει και από το pc με οποιοδήποτε browserκαι από το κινητό με chrome και opera mobile.

Απαντάς με παράθεση σε κάποιον και μετά πχ από τρία λεπτά κάνεις νέα παράθεση για να απαντήσεις σε δεύτερο. Αντί να κάνει αυτόματη παράθεση αφού δεν έχει απαντήσει κάποιος ενδιάμεσα πάλι τα βγάζει ως διαφορετικό μήνυμα. Υποτίθεται ότι είναι ρυθμισμένο σε απεριόριστο χρόνο αλλά δυστυχώς έχει κάποιο bug.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 19/1/2022 at 8:35 ΠΜ, cmvr said:

Πάντως αυτό με την αυτόματη συγχώνευση δεν παίζει καλά. Το κάνει και από το pc με οποιοδήποτε browserκαι από το κινητό με chrome και opera mobile.

Απαντάς με παράθεση σε κάποιον και μετά πχ από τρία λεπτά κάνεις νέα παράθεση για να απαντήσεις σε δεύτερο. Αντί να κάνει αυτόματη παράθεση αφού δεν έχει απαντήσει κάποιος ενδιάμεσα πάλι τα βγάζει ως διαφορετικό μήνυμα. Υποτίθεται ότι είναι ρυθμισμένο σε απεριόριστο χρόνο αλλά δυστυχώς έχει κάποιο bug.

Υπέθεσες ότι είναι ρυθμισμένο σε απεριόριστο χρόνο. Στην πραγματικότητα είναι ορισμένο στα 5 λεπτά, για την περίπτωση που κάποιος ξεχάσει κάτι και θελήσει να συμπληρώσει. Για αυτό, όπως και σου είχα πει και σε συζήτηση που είχαμε, δεν καταλάβαινα τότε τι ακριβώς εννοείς. Θεωρώ πως η σωστή πρακτική είναι εφόσον θέλεις να προσθέσεις κάτι είναι να κάνεις edit στο υπάρχον post και όχι να καταχωρήσεις νέο ελπίζοντας πως θα γίνει auto merged. Αλλά θα το συζητήσουμε με την ομάδα διαχείρισης μήπως αυξηθεί αυτό το μικρό όριο που υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, XP130TD said:

Υπέθεσες ότι είναι ρυθμισμένο σε απεριόριστο χρόνο. Στην πραγματικότητα είναι ορισμένο στα 5 λεπτά, για την περίπτωση που κάποιος ξεχάσει κάτι και θελήσει να συμπληρώσει. Για αυτό, όπως και σου είχα πει και σε συζήτηση που είχαμε, δεν καταλάβαινα τότε τι ακριβώς εννοείς. Θεωρώ πως η σωστή πρακτική είναι εφόσον θέλεις να προσθέσεις κάτι είναι να κάνεις edit στο υπάρχον post και όχι να καταχωρήσεις νέο ελπίζοντας πως θα γίνει auto merged. Αλλά θα το συζητήσουμε με την ομάδα διαχείρισης μήπως αυξηθεί αυτό το μικρό όριο που υπάρχει.

Μακάρι να το αυξήσετε πάντως στα 15 λεπτά. Από το κινητό είναι δύσκολο να κάνεις την παράθεση με edit μεταγενέστερο. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αγγελίες πλέον δεν υπάρχουν ρε παιδιά;;;

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο κλειδωμένο θέμα https://myphone.gr/forum/topic/191299/ στο κάτω μέρος φαίνεται έτσι, εκεί στους χαρακτήρες νομίζω μπαίνει η ημερομηνία ;

 

 

Ω112.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
18 ώρες πριν, advantix said:

Στο κλειδωμένο θέμα https://myphone.gr/forum/topic/191299/ στο κάτω μέρος φαίνεται έτσι, εκεί στους χαρακτήρες νομίζω μπαίνει η ημερομηνία ;

 

 

Ω112.jpg

Είναι γνωστό bug και θα διορθωθεί...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα βοηθούσε κι ένα κουμπί ενεργοποίησης σκούρου θέματος.

Το βράδυ, το site είναι πολύ έντονο.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, user_one said:

Θα βοηθούσε κι ένα κουμπί ενεργοποίησης σκούρου θέματος.

Το βράδυ, το site είναι πολύ έντονο.

Υπάρχει ήδη η δυνατότητα. Στο κάτω μέρος της σελίδας πατάς πάνω στο Theme και μετά επιλέγεις Dark Theme.

 

image.thumb.png.5ae59870ef7fabe4cf3c398de1574cb0.png

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η αναβάθμιση του φόρουμ έφερε μεγάλα προβλήματα και πολλοί το εγκατέλειψαν. 

Σήμερα πήγα να ποσταρω σε ένα νήμα και μου έβγαζε μήνυμα λάθους. Το παράτησα. Δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ και με αυτά. Καλά, στην αρχική δεν συνδέθηκα ΠΟΤΕ. 

Ένα μεγάλο κρίμα από μένα. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η αναβάθμιση του φόρουμ έφερε μεγάλα προβλήματα και πολλοί το εγκατέλειψαν. 
Σήμερα πήγα να ποσταρω σε ένα νήμα και μου έβγαζε μήνυμα λάθους. Το παράτησα. Δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ και με αυτά. Καλά, στην αρχική δεν συνδέθηκα ΠΟΤΕ. 
Ένα μεγάλο κρίμα από μένα. 
μια χαρά συνδέθηκα από την πρώτη μέρα. για μένα το μόνο που έμεινε και με ενοχλεί είναι η σειρά των ποστ στο subscribed
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ilka71 said:
3 ώρες πριν, montoya_42 said:
Δυστυχώς η αναβάθμιση του φόρουμ έφερε μεγάλα προβλήματα και πολλοί το εγκατέλειψαν. 
Σήμερα πήγα να ποσταρω σε ένα νήμα και μου έβγαζε μήνυμα λάθους. Το παράτησα. Δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ και με αυτά. Καλά, στην αρχική δεν συνδέθηκα ΠΟΤΕ. 
Ένα μεγάλο κρίμα από μένα. 

μια χαρά συνδέθηκα από την πρώτη μέρα. για μένα το μόνο που έμεινε και με ενοχλεί είναι η σειρά των ποστ στο subscribed

Είσαι από τους τυχερούς..... :lol:

Επίσης στο παλιό site μπορούσαμε να βλέπουμε τα νήματα στα οποία είχαμε συμμετοχή με κάποιο ποστ. Εδώ παπαλα.... 

Επίσης αρκετές φορές στο άνοιγμα αργεί αρκετά να ανοίξει η σελίδα (στο πρώτο μόνο άνοιγμα). Και μιλάμε για γρήγορο ίντερνετ και συσκευή (Note 20 ultra) 

Τέλος, βλέπω στα νήματα που ακολουθώ πως πολύς κόσμος έχει εξαφανιστεί. Κι εγώ πλέον δεν έχω διάθεση συμμετοχής σε αυτό το δύσχρηστο πλέον site. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σφαίρα ανοίγουν οι σελίδες.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

οταν δεν εχεις συνδεθει, στην πανω δεξια γωνια, αντι να γραφει "εγγραφειτε" για να κανουν εγγραφη οι νεοι χρηστες, γραφει "συνδεθειτε".

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Administrators
On 22/2/2022 at 7:24 ΜΜ, kallair said:

οταν δεν εχεις συνδεθει, στην πανω δεξια γωνια, αντι να γραφει "εγγραφειτε" για να κανουν εγγραφη οι νεοι χρηστες, γραφει "συνδεθειτε".

Έχει ενημερωθεί η ομάδα των devs για αυτό και θα διορθωθεί.

On 17/2/2022 at 10:04 ΜΜ, montoya_42 said:

Επίσης αρκετές φορές στο άνοιγμα αργεί αρκετά να ανοίξει η σελίδα (στο πρώτο μόνο άνοιγμα).

Και για αυτό το θέμα είναι ενημερωμένοι και το ψάχνουν.

Να γνωρίζετε όλοι ότι η ομάδα διαχείρισης δεν έχει αρμοδιότητα στα θέματα που έχουν προκύψει με τη λειτουργία του forum μετά την αναβάθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2022 at 2:20 ΜΜ, athanaso77 said:

Έχει ενημερωθεί η ομάδα των devs για αυτό και θα διορθωθεί.

Και για αυτό το θέμα είναι ενημερωμένοι και το ψάχνουν.

Να γνωρίζετε όλοι ότι η ομάδα διαχείρισης δεν έχει αρμοδιότητα στα θέματα που έχουν προκύψει με τη λειτουργία του forum μετά την αναβάθμιση.

Έγινε μια τεράστια αλλαγή χωρίς καμία προειδοποίηση. Νομίζω πως πολλοί (κι εγώ μεταξύ αυτών) "ξενέρωσαν" και έχουν μειώσει αρκετά την συμμετοχή τους. 

Γενικά οι προγραμματιστες που έκαναν αυτή την αποτυχία πρέπει να λογοδοτήσουν και στην χειρότερη περίπτωση να επιστρέψουν την αμοιβή τους στους ιδιοκτήτες.. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να παραθέσω τα προβλήματα που αντιμετωπίζω στο φόρουμ. Το πιο σημαντικό είναι ότι πατώντας την αλλαγή σελίδας σε κάποιο ποστ, αντί να μου εμφανίσει το πρώτο μήνυμα της επόμενης σελίδας με πάει στο τελευταίο της σελίδας, αναγκαζοντας με να κάνω κύλιση στο πρώτο, το οποίο θα έπρεπε να γίνεται αυτόματα. Έχω συχνά πυκνά θέματα φόρτωσης της κεντρικής σελίδας του φόρουμ. Είμαι στην κεντρική του σάιτ πατάω φόρουμ και κάνει πολλές φορές αρκετή ώρα να ανοίξει. Αν πάω κατευθείαν σε κάποια άλλη θέση του φόρουμ, αλλά όχι στην αρχική φορτώνει ακαριαία. Είχα πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα με το σκούρο θέμα ενεργό, ενώ με το ανοιχτό, σημαντικά λιγότερο. Πριν λίγο από ένα νήμα πάτησα το κουμπί του φόρουμ και δεν φόρτωνε. Επίσης από την κεντρική του σάιτ πατώντας το φόρουμ ανοίγει νέα σελίδα του φυλλομετρητή σαν να μπαίνω σε νέα ιστοσελίδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Αυτό το popup γιατί μου το βγάζει;

Όχι πάντα αλλά μια στο τόσο εμφανίζεται.

Και δεν χρησιμοποιώ και Tapatalk εδώ και χρόνια

Screenshot_2022-04-26-10-06-59-523_com.opera.browser.beta.jpg

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα στο iOS safari αρκετά συχνά και πρέπει να καταφέρω να πατήσω
το κουμπί που αναφέρεται στον browser για να δουλέψω με το forum.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μόλις σήμερα μου έβγαλε ότι έγινα... Βετεράνος! Με ποιά κριτήρια βγήκε αυτό; 

Επίσης αν θέλω να πάω στη μέση μιας σελίδας ενός νήματος (πχ στο νήμα του Α52s στη σελίδα 36) πρέπει να ξεκινήσω από την 4 και να πατάω συνεχώς "επόμενο" για να πάω έως την 36. Ενώ στο παλιό έβγαζε και τις υπόλοιπες σελίδες και πατούσες απλά στη σελίδα που θέλεις. Εδώ δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα! ☹️

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evris2013 said:

Μόλις σήμερα μου έβγαλε ότι έγινα... Βετεράνος! Με ποιά κριτήρια βγήκε αυτό; 

Επίσης αν θέλω να πάω στη μέση μιας σελίδας ενός νήματος (πχ στο νήμα του Α52s στη σελίδα 36) πρέπει να ξεκινήσω από την 4 και να πατάω συνεχώς "επόμενο" για να πάω έως την 36. Ενώ στο παλιό έβγαζε και τις υπόλοιπες σελίδες και πατούσες απλά στη σελίδα που θέλεις. Εδώ δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα! ☹️

Υπάρχει. Πατάς εκει που λέει σελίδα Χ απο Χ και μετα γραφεις που θελεις να πας

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όταν άνοιξα χθες το πρωί το PC, και προσπάθησα να διαβάσω τα μηνύματα από το myphone, για τα θέματα που παρακολουθώ, είδα με μεγάλη έκπληξη ότι αυτό ήταν αδύνατο γιατί το forum με χαρακτήριζε ... BANNED (!!!).

Προσπάθησα και με άλλο browser (Opera), αλλά είχα το ίδιο αποτέλεσμα.

Ευτυχώς, το απόγευμα, έληξε ο "συναγερμός" και επανήλθε η κανονικότητα, αλλά παρέμεινε το ερώτημα, πως συνέβη αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...