Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.

Αυτό που έχω να σημειώσω είναι πως σε πάρα πολλά νήματα με κινητά γράφουν αρκετοί τις απορείες τους σχετικά με tracking numbers, τι σημαίνουν οι κωδικοί και γενικά διάφορα περι της αποστολής κινητών μιας και δεν είναι όλοι εξοικιωμένοι με διαδικτυακές αγορές. Μήπως θα ήταν συνετό να φτιαχτεί ένα νήμα που θα το επισυνάψετε και θα είχε σκοπό να λύνει τέτοιας φύσεως απορείες;

 

Ξεκίνα το εσύ, και όποιος θέλει και μπορεί, θα συμβάλει. Σε φόρουμε είμαστε, όχι βιβλιοθήκη :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Προσφατα στον chrome 31 beta προστεθηκε η δυνατότητα να βαζεις sites ως συντομευσεις στην αρχικη οθονη και αυτες να λειτουργουν ως αυτονομες full screen εφαρμογες,εμφανιζομενες ακομη και στον task switcher. Ειναι δυνατο να ενεργοποιησετε μια τετοια δυνατοτητα για το forum; Θα ηταν μια πρωτια για το site,μιας και ελαχιστα το εχουν κανει και καλο υποκαταστατο μιας standalone εφαρμογης.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα σήμερα το απόγευμα το σάιτ, ή μόνο εγώ έχω προβλήματα σύνδεσης και αργούν πάρα πολύ να φορτώσουν οι σελίδες;

Edit: Τώρα παρατήρησα πως με τον firefox μου το κάνει, και όχι με τον chrome. Τέλος πάντων ελπίζω να φτιάξει μόνο του. :p

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα σήμερα το απόγευμα το σάιτ, ή μόνο εγώ έχω προβλήματα σύνδεσης και αργούν πάρα πολύ να φορτώσουν οι σελίδες;

Edit: Τώρα παρατήρησα πως με τον firefox μου το κάνει, και όχι με τον chrome. Τέλος πάντων ελπίζω να φτιάξει μόνο του. :p

 

Κι εγώ είχα πριν λίγο το ίδιο πρόβλημα.Μόνο με το myphone.

Έκανα restart τον firefox και λύθηκε :confused:

Link to comment
Share on other sites

Χαχα. Το είχα με τις ώρες ανοιχτό και ένα restart δεν σκέφτηκα να του κάνω. Φαίνεται να έστρωσε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε κάποιον άλλο, αλλά στη συσκευή μου (Opera Mini σε Symbian), τα κουμπιά "απάντηση" και "παρακολούθηση",σε άλλα threads βρίσκονται κάτω αριστερά στη σελίδα, σε άλλα threads πάνω αριστερά. Υπάρχει κάποιος λόγος που γίνεται αυτό; Ή είναι λάθος απεικόνιση λόγω συσκευής και λειτουργικού;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

συγχαρητήρια για το έργο και την παρουσία σας στα πράγματα, είναι απαραίτητη.

Τι θα λέγατε για την δημιουργία thread σχετικά με την αξιολόγηση της εξυπηρέτησης (βάσει των εμπειριών) των αντιπροσωπειών στην Ελλάδα;

Δεν βρήκα αναφορά και νομίζω θα βοηθούσε ως δεδομένο και μοχλός πίεσης και βελτίωσης προς όφελος των χρηστών.

 

Ευχαριστώ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια φάση ο μυθοζ είχε πει (αν θυμάμαι καλά) να μην μιλάμε καν για τις εντυπώσεις μας απο καταστήματα.. Φαντάζομαι γιατί κάποια έχουν πάρε δώσε με το φόρουμ. Να με συμπαθας Νίκο αν κάνω λάθος, έτσι θυμάμαι απλά :p
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια φάση ο μυθοζ είχε πει (αν θυμάμαι καλά) να μην μιλάμε καν για τις εντυπώσεις μας απο καταστήματα.. Φαντάζομαι γιατί κάποια έχουν πάρε δώσε με το φόρουμ. Να με συμπαθας Νίκο αν κάνω λάθος, έτσι θυμάμαι απλά :p

 

Καμία σχέση. Απλά ένα τέτοιο project όπως το ζητάει ο φίλος μας απαιτεί χρόνο, άτομα και ενδελεχή έλεγχο της αξιοπιστίας αυτών που μιλάνε για τις εντυπώσεις τους. Εμείς εδώ δεν είμαστε ούτε ένορκοι, ούτε δικαστές, ούτε εισαγγελείς να κρίνουμε ποιος είναι σωστός, ποιος λέει αλήθεια, ποιος ψέμματα, ποιος συκοφαντεί καταστήματα και... μέσα από όλους αυτούς, ποιος λέει την αλήθεια.

 

Για αυτό τον λόγο δεν πρόκειται να γίνει κάτι παραπάνω απο τα θέματα που υπάρχουν ήδη και ελέγχονται απο τους Mods. :) Περισσότερες πληροφορίες πάνω στο θέμα με PM παρακαλώ, δεν επιδέχεται συζήτηση καν, ειδικά όταν λάβατε απάντηση από τον Administrator. :)

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

συγχαρητήρια για το έργο και την παρουσία σας στα πράγματα, είναι απαραίτητη.

Τι θα λέγατε για την δημιουργία thread σχετικά με την αξιολόγηση της εξυπηρέτησης (βάσει των εμπειριών) των αντιπροσωπειών στην Ελλάδα;

Δεν βρήκα αναφορά και νομίζω θα βοηθούσε ως δεδομένο και μοχλός πίεσης και βελτίωσης προς όφελος των χρηστών.

 

Ευχαριστώ

 

 

Αντιπροσωπεία / Service Samsung.

 

[Επίσημο] SE service. Ερωτήσεις, εμπειρίες, εντυπώσεις, σχόλια, καταγγελίες.

 

Επίσημο Service HTC.

 

Motorola Service (Εμπειρίες,Παράπονα,info post #56).

 

Εντυπώσεις από το ελληνικό service της Nokia.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, νομίζω ότι το είχα θίξει και παλιότερα, αλλά απάντηση δε θυμάμαι να πήρα...

 

Μπαίνω να δω τα νέα θέματα και στην πραγματικότητα βλέπω ένα κάρο νέες αγγελίες και 2-3 "κανονικά" θέματα. Δε με ενδιαφέρει να αγοράσω τίποτα. Ποτέ δε με ενδιέφερε, ούτε θα με ενδιαφέρει ποτέ. Αντίθετα, θέλω να βλέπω τα "κανονικά" νέα θέματα.

 

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να τα διαχωρίσουμε αυτά τα 2; :(

 

Συνεχίζω να το θεωρώ ενοχλητικό. Δεν υπάρχει σωτηρία, ε; :(

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια, που ενας mod που απευθυνθηκα, δεν μπορεσε να μου την επιλυσει..

 

Μπορει καποιος να μου εξηγησει για ποιο λογο μου απαγορευτηκε η προσβαση στο by & sell ?

 

μετα απο τοσα χρονια προσφορας μου, σε αυτο το φορουμ, εφαγα "πορτα" χωρις καμια προειδοποιηση η εστω, καν μια ενημερωση?

Αν μη τι αλλο, το θεωρω αχαριστια...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να το θεωρώ ενοχλητικό. Δεν υπάρχει σωτηρία, ε; :(

 

To δουλεύουμε, θα κάνουμε ότι μπορούμε για αυτό. Δεν είναι τόσο εύκολο όσο δείχνει πάντως. ;)

 

εχω μια απορια, που ενας mod που απευθυνθηκα, δεν μπορεσε να μου την επιλυσει..

 

Μπορει καποιος να μου εξηγησει για ποιο λογο μου απαγορευτηκε η προσβαση στο by & sell ?

 

μετα απο τοσα χρονια προσφορας μου, σε αυτο το φορουμ, εφαγα "πορτα" χωρις καμια προειδοποιηση η εστω, καν μια ενημερωση?

Αν μη τι αλλο, το θεωρω αχαριστια...

 

Καλημέρα, καλώς ήλθες πάλι πίσω :)

 

Ο πρόσβαση στο B&S είναι προνόμιο όπως θα γνωρίζεις για τα μέλη της κοινότητάς μας. Προσφέρεται σαν επιπλέον υπηρεσία δωρεάν, σε όσους αποτελούν ΜΕΛΗ της. Εσύ από ότι βλέπω συμμετείχες σαν ενεργό μέλος του myphone.gr για τελευταία φορά στις 9 Αύγ. 2011, 12:29. Από τότε χρησιμοποιείς το B&S μόνο για συναλλαγές προς όφελός σου με πάνω από 40 συναλλαγές.

 

Το bot του myphone.gr που έχει αναλάβει να βάζει κάθε μέλος στο B&S ανάλογα με την παρουσία του στο forum, θεώρησε οτι πλέον δεν είσαι ενεργό μέλος της κοινότητάς μας εδώ και 2 χρόνια και σου απαγόρευσε την πρόσβαση. Νομίζω πολύ καλά έκανε, από τη στιγμή που και εσύ ο ίδιος επέπελεξες να αποχωρήσεις. Είναι αξιόλογο να έχεις την δύναμη να αποχωρείς από κάπου για τα πιστεύω σου και το εκτιμώ αυτό. Μπράβο. Αν αποχωρείς όμως κάντο σε όλους τους τομείς. Δεν σου αρέσει το myphone.gr αλλά το B&S ας το χρησιμοποιήσουμε για 2 χρόνια; :) Το bot αναλαμβάνει την πρόσβαση ή όχι κάθε χρήστη στο B&S. Εμείς απλά παρατηρούμε. Για να επιστραφεί η πρόσβαση λοιπόν, θα πρέπει να ξαναγίνει κάποιος ενεργός χρήστης. :) To πότε το καθορίζει το bot, τα γνωρίζεις αυτά.

 

Τα περί αχαριστίας στα επιστρέφω :) Σε περίπτωση που χρειάζεσαι κάτι άλλο, επικοινώνησε με την Ο.Δ. μέσω PM.

 

Καλή συνέχεια.

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε θα έπρεπε να αναφέρεται κάπου και στους κανόνες;

Γιατί τώρα το μόνο που υπάρχει είναι το:

Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή στην ενότητα των αγοραπωλησιών, είτε ενεργητικά (με τη δημοσίευση αγγελιών), είτε παθητικά (με την ανάγνωση αγγελιών) έχουν όλα τα εγγεγραμμένα μέλη που έχουν συμπληρώσει 150 ημέρες από την εγγραφή τους στο myphone.gr και έχουν δημοσιεύσει ικανό αριθμό μηνυμάτων στα forums του.

Δεν αναφέρει οτι πρεπει μετά την πρώτη άδεια εισόδου στο buy&sell το μέλος να συνεχίσει να μπαίνει στο φόρουμ και να γράφει, ή πόσα μηνύματα απαιτούνται μετέπειτα για να παραμένει ενεργή η είσοδός του στο buy&sell.

 

Ίσως θα έπρεπε να προβλεφθεί κι αυτή η περίπτωση ωστε κάποιος να ξέρει οτι "Για την μετέπειτα ανανέωση/συνέχιση της πρόσβασης εισόδου στο buy&sell, απαιτούνται τουλάχιστον 100 ημέρες εισόδου και 150 ουσιώδη μηνύματα στο φόρουμ ανά έτος."

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε θα έπρεπε να αναφέρεται κάπου και στους κανόνες;

Γιατί τώρα το μόνο που υπάρχει είναι το:

 

Δεν αναφέρει οτι πρεπει μετά την πρώτη άδεια εισόδου στο buy&sell το μέλος να συνεχίσει να μπαίνει στο φόρουμ και να γράφει, ή πόσα μηνύματα απαιτούνται μετέπειτα για να παραμένει ενεργή η είσοδός του στο buy&sell.

 

Ίσως θα έπρεπε να προβλεφθεί κι αυτή η περίπτωση ωστε κάποιος να ξέρει οτι "Για την μετέπειτα ανανέωση/συνέχιση της πρόσβασης εισόδου στο buy&sell, απαιτούνται τουλάχιστον 100 ημέρες εισόδου και 150 ουσιώδη μηνύματα στο φόρουμ ανά έτος."

 

Αυτό που λες δεν ισχύει.

Κι ένα μήνυμα που και που να γράφεις, αφού έχεις συμπληρώσει τα 150, δεν υπάρχει πρόβλημα, εφόσον φαίνεται ότι είσαι ενεργός.

Αλοίμονο αν άλλαζε η χρονιά και θα έπρεπε να κάνεις άλλα 150 για να ανοίξει πάλι :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν ισχύει.

Κι ένα μήνυμα που και που να γράφεις, αφού έχεις συμπληρώσει τα 150, δεν υπάρχει πρόβλημα, εφόσον φαίνεται ότι είσαι ενεργός.

Αλοίμονο αν άλλαζε η χρονιά και θα έπρεπε να κάνεις άλλα 150 για να ανοίξει πάλι :cool:

Α οk, ευχαριστώ! :happy:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οπως συνηθίζεται σε αυτο το φορουμ... Τα μηνύματα που δεν βολεύουν την ομάδα διαχείρισης απλα διαγράφονται...

Που ειναι το μηνυμα μου που έγραψα σαν απάντηση στο δικο σου Μυθε ;

Σβηστο κ αυτο. Ετσι εχετε μάθει να κάνετε τόσα χρονια ουτως η άλλως.

Να φιμωνετε όποιον λέει την αλήθεια... Για αυτο και αποχωρήσαμε τόσα άτομα τοτε.

Απορώ με μένα που ασχολήθηκα.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Οπως συνηθίζεται σε αυτο το φορουμ... Τα μηνύματα που δεν βολεύουν την ομάδα διαχείρισης απλα διαγράφονται...

Που ειναι το μηνυμα μου που έγραψα σαν απάντηση στο δικο σου Μυθε ;

Σβηστο κ αυτο. Ετσι εχετε μάθει να κάνετε τόσα χρονια ουτως η άλλως.

Να φιμωνετε όποιον λέει την αλήθεια... Για αυτο και αποχωρήσαμε τόσα άτομα τοτε.

Απορώ με μένα που ασχολήθηκα.

 

Δεν έχω καταλάβει πως την έχετε δει κάποιοι. Θεωρείτε οτι επειδή διαγράφονται μηνύματα, σας φοβάται κάποιος; Ή οτι δεν έχει να πει κάτι; Ή οτι έχει άδικο και επειδή εσείς το έχετε σας... «φοβάται;» :lol::lol:

 

Πολύ μακριά νυχτωμένος είσαι αγαπητέ. Το myphone ήταν εδώ ΠΡΙΝ από εσένα και από κάθε άλλον κακοπροαίρετο όπως εσύ. Είναι εδώ 2 χρόνια μετά την αποχώρησή σου και θα συνεχίσει να είναι για 1002 χρόνια μετά. Γιατί δεν έχεις πιάσει το νόημα του τι συμβαίνει με την κοινότητα αυτή: είναι «προστατευμένη» από δήθεν μέλη που την έχουν ψωνίσει, κακοπροαίρετους, δήθεν guru που την έχουν δει κάπως.

 

Τώρα στα του θέματος. Τον Σχολιασμό δεν θα τον πάρεις εργολαβεία για να μας λες τα ίδια και τα ίδια. Δεν γούσταρες το περιβάλλον πριν 2 χρόνια; Έφυγες. Μπράβο σου. Τι άποψη είναι αυτή όμως οτι επί 2 χρόνια πρέπει να εκμετελλεύεσαι μια υπηρεσία που προσφέρεται στα ΕΝΕΡΓΑ μέλη μας; Εσύ αποχώρησες, να έχεις την ευθιξία τουλάχιστον να μην ξαναμπεις καθόλου. Αλλά είναι γλυκό το B&S και το χρησιμοποιούσες. Τώρα που σου κόπηκε η πρόσβαση, είμαστε κακοί, φασίστες κλπ.

 

Άμε στο καλό βραδιάτικα. Ο Σχολιασμός είναι φόρουμ επικοινωνίας με τα μέλη της ΟΔ και τους Administrators. Έλαβες όχι μία, αλλά δύο απαντήσεις από Administrator, το θέμα έληξε. :mad:

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το πρόσθετο auto pager στον chrome και το myphone; Όσες φορές ενεργοποιείται, ανακυκλώνει την τελευταία σελίδα συνέχεια. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση θα κάνω και όχι πρόταση για βελτίωση.

Μπορώ την εικόνα που έχω βάλει στην υπογραφή μου να την έχω στο μέσο της οθόνης και όχι τέρμα αριστερά?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ και θα δεις πως γίνεται. Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ και θα δεις πως γίνεται.

 

Προφανώς κάτι κάνω λάθος, αν μπορείς βοήθεια :)

Έγραψα πριν απ το link και την εικόνα το

και στο τέλος αυτών το

και μου γράφει "Ο κώδικας center δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί"

Edited by QQTilt
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι κάνω λάθος, αν μπορείς βοήθεια :)

Έγραψα πριν απ το link και την εικόνα το

και στο τέλος αυτών το

και μου γράφει "Ο κώδικας center δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί"

 

λολ τώρα που δεν ήθελα πέτυχε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...