Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτα δεν μιλαω σε τοσο προσωπικο επιπεδο συζητησης.. Αν αποκαλεσει ο χι ψι ετσι καποιον συμφορουμιτη το παιχνιδι παει παραπερα. ΔΕΝ ΤΟΝ ΛΕΣ ετσι τον αλλον ΟΥΤΕ για αστειο αν δεν γνωριζεστε. Ακομη και ετσι παλι οχι γιατι αλλη φαση ο γραπτος ο λογος. Στεκομαι απλα στην κουβεντα σου οχι για να σε θιξω... ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ!! Απλα ειναι κατι που χτυπαει..

 

Ελπίζω να μην ξεφεύγω πολύ από το θέμα, αλλά αφενός έκανα σαφές ότι δεν απευθυνόταν σε κάποιο άνθρωπο - συνφορουμίτη ή όχι. Παρά το γεγονός ότι δεν το έγραψα εγώ ο ίδιος, με ξενίζει η μικρή έστω "λογοκρισία".

Ο λόγος από μόνος του δεν είναι ποτέ άσεμνος - ο άνθρωπος που τον χρησιμοποιεί είναι (κατ' επιλογή) και είναι σαφές πότε γίνεται αυτό. Δε χρειάζεται να παραθέσω το κλασικό της Τσαπανίδου με τον Χριστιανόπουλο...

Περισσότερο πρόβλημα έχω με τις ανορθογραφίες, τις ασυνταξίες και τις γραμματικές βεβηλώσεις, παρά με τις "άσεμνες" εκφράσεις. Εξάλλου μας έχει προλάβει ο George Carlin για το ποιες λέξεις δεν πρέπει να λέγονται ;)

 

Πάντως όπως όλα τα ζωντανά πράγματα, κι εγώ και το φόρουμ αλλάζουμε. Είμαι βέβαιος ότι η αλληλεπίδρασή μας θα είναι ευνοϊκή και για τους δύο :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εφόσον η διαφήμιση είναι μόνο στην αρχική δεν υπάρχει πρόβλημα αν και βεβαία προτιμώ κανένα 920 να βλέπω :rolleyes:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τα threads δεν είναι για κουβέντα και καφεδάκι :p Για αυτά έχουμε το C&F. Εκτός από εσένα, σε κάθε thread μπαίνουν χιλιάδες μάτια τον μήνα, που δεν ενδιαφέρονται για ευχαριστίες, συνομιλίες αδιάφορες κλπ. Θέλουν απάντηση ΑΜΕΣΗ πολλές φορές στο ερώτημά τους ή στο πρόβλημά τους. Για αυτούς πρέπει να διατηρηθεί η τάξη στα threads.

 

βάλτε ένα Live Chat και θα δείτε πως θα σας λυθούν τα χέρια

 

επίσης πολιτική & αθλητικά για ποιον λόγο να απαγορεύονται στο C&F?

Edited by PsyGreg
Link to comment
Share on other sites

βάλτε ένα Live Chat και θα δείτε πως θα σας λυθούν τα χέρια

 

επίσης πολιτική & αθλητικά για ποιον λόγο να απαγορεύονται στο C&F?

 

Επειδή εκτρέπουν εύκολα συζητήσεις λόγω φανατισμού. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εκτρέπουν εύκολα συζητήσεις λόγω φανατισμού. :)

 

το έχετε δοκιμάσει? δεν είμαι φανατικός :p και νομίζω πως οι περισσότεροι δεν είναι, ούτως η άλλως για συζήτηση εννοώ όχι να σκοτωθούμε. πιστεύω αξίζει να δωθεί μία ευκαιρία, κυρίως για τα αθλητικά.

Link to comment
Share on other sites

το έχετε δοκιμάσει? δεν είμαι φανατικός :p και νομίζω πως οι περισσότεροι δεν είναι, ούτως η άλλως για συζήτηση εννοώ όχι να σκοτωθούμε. πιστεύω αξίζει να δωθεί μία ευκαιρία, κυρίως για τα αθλητικά.

 

Αποδεδειγμένα, πέφτουν μπινελίκια σε χρόνο dt. Ακόμα κι εγώ που είμαι Moderator, δύσκολα συγκρατούμαι αν διαβάσω τίποτα περίεργα για την ομάδα μου. :p:p Εδώ για το EURO συζητούσαμε και η κουβέντα ξέφευγε και πήγαινε στο οπαδικό... Το ίδιο ισχύει και για τις πολιτικές συζητήσεις (ιδίως αυτή την εποχή που το κλίμα είναι τεταμένο).

Link to comment
Share on other sites

Αποδεδειγμένα, πέφτουν μπινελίκια σε χρόνο dt. Ακόμα κι εγώ που είμαι Moderator, δύσκολα συγκρατούμαι αν διαβάσω τίποτα περίεργα για την ομάδα μου. :p:p Εδώ για το EURO συζητούσαμε και η κουβέντα ξέφευγε και πήγαινε στο οπαδικό... Το ίδιο ισχύει και για τις πολιτικές συζητήσεις (ιδίως αυτή την εποχή που το κλίμα είναι τεταμένο).

 

αν αυτό έγινε το 2004 εντάξει λογικό.. πόσο καιρό έχει καταργηθεί? αν είναι χρόνια, δεν θα ήταν καλό να γίνει μια προσπάθεια μήπως έχει αλλάξει το περιβάλλον?

Link to comment
Share on other sites

το έχετε δοκιμάσει? δεν είμαι φανατικός :p και νομίζω πως οι περισσότεροι δεν είναι, ούτως η άλλως για συζήτηση εννοώ όχι να σκοτωθούμε. πιστεύω αξίζει να δωθεί μία ευκαιρία, κυρίως για τα αθλητικά.

 

Όχι. Δεν θα αλλάξει η απόφασή μας σε αυτό. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν θα αλλάξει η απόφασή μας σε αυτό. :)

 

οκ, τουλάχιστον προσπάθησα :p

 

με το Live Chat που πρότεινα?

Link to comment
Share on other sites

οκ, τουλάχιστον προσπάθησα :p

 

με το Live Chat που πρότεινα?

 

Live Chat έχουν τα torrentαδικα. Προτιμώ να ασχολείστε με την κοινότητά μας με γόνιμα σχόλια, ποιοτικά. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Keep walking.

Ευχαριστούμε για την παρέα που μας προσφέρετε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι δριμύτερος :)

Μια επιλογή που με έχει βολέψει πολύ στο tapatalk είναι η εμφάνιση των μηνυμάτων που έχει συμμετάσχει

Έτσι είναι αρκετά εύκολο με μια ματιά να ελέγχω όλα τα θέματα στα οποία έχω εκφέρει άποψη.

Εδώ το μόνο αντίστοιχο που βρήκα είναι η επιλογή "Νέα μηνύματα" αλλά δεν είναι το ίδιο λειτουργική.

Πόσο εύκολο θα ήταν να προσθέσουμε στην ίδια μπάρα ίσως και αυτή την επιλογή "Νέα μηνύματα στα θέματα που έχετε ήδη συμμετάσχει" ;;

Ε φανταστικέ κύριε Mythozz ; :up:

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι δριμύτερος :)

Μια επιλογή που με έχει βολέψει πολύ στο tapatalk είναι η εμφάνιση των μηνυμάτων που έχει συμμετάσχει

Έτσι είναι αρκετά εύκολο με μια ματιά να ελέγχω όλα τα θέματα στα οποία έχω εκφέρει άποψη.

Εδώ το μόνο αντίστοιχο που βρήκα είναι η επιλογή "Νέα μηνύματα" αλλά δεν είναι το ίδιο λειτουργική.

Πόσο εύκολο θα ήταν να προσθέσουμε στην ίδια μπάρα ίσως και αυτή την επιλογή "Νέα μηνύματα στα θέματα που έχετε ήδη συμμετάσχει" ;;

Ε φανταστικέ κύριε Mythozz ; :up:

 

Mobile Site -> Επιλογές -> Shortcuts -> H δραστηριότητά σας :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Mobile Site -> Επιλογές -> Shortcuts -> H δραστηριότητά σας :)

 

Στο κινητό το είχα δοκιμάσει όταν έγινε η mobile έκδοση.

Το θέμα μου ήταν στο desktop version.

Πάντως τώρα που με "έκοψε" έκανα την ίδια αναζήτηση στο desktop και την έκανα σελιδοδείκτη

Κάνω την δουλειά μου με ένα κλικ , σούπερ :)

 

Έντιτ : Τελικά δεν δουλεύει αυτός ο τρόπος. Κάθε αναζήτηση παίρνει μοναδικό αριθμό αν κατάλαβα καλά και φυσικά λήγει μετά από κάποια ώρα

Edited by voltaire

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό το είχα δοκιμάσει όταν έγινε η mobile έκδοση.

Το θέμα μου ήταν στο desktop version.

Πάντως τώρα που με "έκοψε" έκανα την ίδια αναζήτηση στο desktop και την έκανα σελιδοδείκτη

Κάνω την δουλειά μου με ένα κλικ , σούπερ :)

 

Αναφέρθηκες σε tapatalk γιαυτό και σου είπα mobile site. :) Αλλά ΟΚ και έτσι κάνεις τη δουλειά σου ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το Opera Mini δεν μπαίνει στην mobile εκδοση του σάιτ; Δεν εμφανίζει καν την επιλογή κάτω δεξιά, όπως στον stock browser του Android. (Ελπίζω να πόσταρα στο σωστό θέμα)
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είναι ανάμεσα στους browsers που υποστηρίζονται.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335334

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με τη σειρα μου θα ηθελα να θεσω το προβλημα μου προς γνωση τον διαχειριστων. Ειμαι σε αναζητηση αλλης συσκευης και πιστευω πως θα με βοηθουσε η προσβαση στις αγγελιες.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

[...]

Έντιτ : Τελικά δεν δουλεύει αυτός ο τρόπος. Κάθε αναζήτηση παίρνει μοναδικό αριθμό αν κατάλαβα καλά και φυσικά λήγει μετά από κάποια ώρα

 

Γιατί δεν ενεργοποιείς τη δυνατότητα παρακολούθησης για τα θέματα που έχεις συμμετάσχει, ώστε μετά να τα βλέπεις όλα από το:

http://www.myphone.gr/forum/subscription.php

 

Εκεί εμφανίζονται με bold όσα έχουν αλλαγές και κανονικά όσα δεν έχουν...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ενεργοποιείς τη δυνατότητα παρακολούθησης για τα θέματα που έχεις συμμετάσχει, ώστε μετά να τα βλέπεις όλα από το:

http://www.myphone.gr/forum/subscription.php

 

Εκεί εμφανίζονται με bold όσα έχουν αλλαγές και κανονικά όσα δεν έχουν...

 

Το κάνω αυτό φυσικά , η πρώτη δόση ανάγνωσης είναι όλα τα θέματα που με ενδιαφέρουν.

Τα θέματα που έχω συμμετάσχει όμως είναι σχεδόν όλα τα θέματα που με με τον ένα ή τον άλλο τρόπο άξιζε να διαβάσω.

Οπότε όταν έχω αρκετό χρόνο για σκότωμα ρίχνω και εκεί μια ματιά.

Είναι λίγο φασαρία να κάνω φάκελο με τα "δευτερεύοντα" θέματα που παρακολουθώ

 

Παράδειγμα αυτό εδώ το θέμα ;)

Edited by voltaire
Πρόσθεση παραδείγματός

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σχετικά ενοχλητικό που έχω παρατηρήσει, είναι πως πολλές φορές με το που μπαίνω στην αρχική σελίδα, το ποντίκι μου έχει μείνει στο σημείο των τριών άρθρων επάνω "Ενδιαφέρον περιεχόμενο" και κάνοντας ως συνήθως scroll down για να δω τα νεότερα άρθρα ανακυκλώνει τα άρθρα αυτής της ενότητας. Από τη στιγμή που ανανεώνονται αυτόματα τα άρθρα κάθε μερικά δευτερόλεπτα πιστεύω καλύτερο θα ήταν να υπάρχουν βελάκια στο πλάι για να μπορώ αν θέλω να δω αυτά τα άρθρα και να απενεργοποιηθεί η λειτουργία του scroll σε αυτήν την περίπτωση. Όχι ότι αποτελεί τίποτα σοβαρό σαν θέμα, απλά το αναφέρω μια και σε εμένα συμβαίνει αρκετά συχνά και αν άλλαζε θα με βόλευε όπως και αρκετούς άλλους πιστεύω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σχετικά ενοχλητικό που έχω παρατηρήσει, είναι πως πολλές φορές με το που μπαίνω στην αρχική σελίδα, το ποντίκι μου έχει μείνει στο σημείο των τριών άρθρων επάνω "Ενδιαφέρον περιεχόμενο" και κάνοντας ως συνήθως scroll down για να δω τα νεότερα άρθρα ανακυκλώνει τα άρθρα αυτής της ενότητας. Από τη στιγμή που ανανεώνονται αυτόματα τα άρθρα κάθε μερικά δευτερόλεπτα πιστεύω καλύτερο θα ήταν να υπάρχουν βελάκια στο πλάι για να μπορώ αν θέλω να δω αυτά τα άρθρα και να απενεργοποιηθεί η λειτουργία του scroll σε αυτήν την περίπτωση. Όχι ότι αποτελεί τίποτα σοβαρό σαν θέμα, απλά το αναφέρω μια και σε εμένα συμβαίνει αρκετά συχνά και αν άλλαζε θα με βόλευε όπως και αρκετούς άλλους πιστεύω.

 

Με τον καιρό το μαθαίνεις και δεν σε ενοχλεί. Πίστεψέ με. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σχετικά ενοχλητικό που έχω παρατηρήσει, είναι πως πολλές φορές με το που μπαίνω στην αρχική σελίδα, το ποντίκι μου έχει μείνει στο σημείο των τριών άρθρων επάνω "Ενδιαφέρον περιεχόμενο" και κάνοντας ως συνήθως scroll down για να δω τα νεότερα άρθρα ανακυκλώνει τα άρθρα αυτής της ενότητας. Από τη στιγμή που ανανεώνονται αυτόματα τα άρθρα κάθε μερικά δευτερόλεπτα πιστεύω καλύτερο θα ήταν να υπάρχουν βελάκια στο πλάι για να μπορώ αν θέλω να δω αυτά τα άρθρα και να απενεργοποιηθεί η λειτουργία του scroll σε αυτήν την περίπτωση. Όχι ότι αποτελεί τίποτα σοβαρό σαν θέμα, απλά το αναφέρω μια και σε εμένα συμβαίνει αρκετά συχνά και αν άλλαζε θα με βόλευε όπως και αρκετούς άλλους πιστεύω.

 

Συμφωνώ. Το έχω μεν συνηθίσει (κουνάω λίγο το ποντίκι εκτός της επίμαχης περιοχής και μετά κάνω scroll down) αλλά θα προτιμούσα να μην "έκλεβε" το scroll.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα προστεθεί το περσινό χιόνι στη σελίδα φέτος ή ετοιμάζετε κάτι άλλο; :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...