Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα μπορούσατε να βάλετε τα smilies στο quick reply;

 

καποια βασικα νομιζω βγαινουν αμα τα πατησεις και απο μονος σου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα θα πρεπει να ξερεις το συνδυασμο των πληκτρων.

 

μια καλη λυση θα ηταν να υπαρχουν καμια 10αρια, τα βασικα.αλλα και παλι, προσωπικα δε βρισκω λογω να υπαρχουν στην quick reply

Link to comment
Share on other sites

αλλα και παλι, προσωπικα δε βρισκω λογω να υπαρχουν στην quick reply

 

Σε όλα τα άλλα forum που βασίζονται σε VBulletin υπάρχει πάντως, και μπορώ να πω σε διευκολύνει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

συνηθως οσα χρησιμοποιουνται συχνα, ειναι τα ευκολα, οπως γελιο(:lol:), χαρα(:)), λυπη (:(), κλπ

τα οποια, μπορεις απλα να τα πληκτρολογεις ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να μετριονται...δεν νομιζω να μπει ενα μελος να γραφτει μονο για chat and fun..ετσι και αλλιος mod και μεγαλο μελος δεν γινεται αυτος με πολλα μυνηματα γινεται αυτος που συμμετεχει και βοηθαει σχεδον παντου...και τηρει βεβαια τους κανονισμους...οι mods θα επιλεξουν ποιος να γινει mods και αν το θελουν εκεινοι;)

προτεινω κατι να γινει ενα θεμα στο οποιο να μπορουμε να λεμε διαφορα και να μην σβηνονται τα μυνηματα

 

ναι δεν λεω τα κριτηρια επιλογης των mod, απλα μεταξυ μας ο αριθμος των μηνυματων θα μπορουσε να αποτελεσει τον βαθμο εμπιστοσυνης/εμπειριας που εχουμε απεναντι σε ενα αλλο μελος, (με λιγα λογια θα βοηθουσε πιο πολυ αν ξεραμε οτι μια απαντηση ηρθε απο ενα εμπειρο μελος) :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Υπάρχουν άτομα με 150 post που σύνολό τους έχουν πει πιο ουσιώδη πράγματα από άλλα με 5000 post. Ο αριθμός των post σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί κριτήριο (και στο λέει κάποιος με τόσες χιλιάδες post), αλλά η ποιότητα και το περιεχόμενο αυτών.

 

(Τα νούμερα που αναφέρω είναι ενδεικτικά, δεν απευθύνονται κάπου συγκεκριμένα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε γιατί, ενώ είμαι παλιό μέλος, δεν μπορώ να δω τις αγγελίες. Ευχαριστώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=myphone_tips#faq_use_memberranks ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο λόγος που εξαφανίσατε την "εξατομίκευση προφίλ"?

 

Η εξατομίκευση προφίλ γιατί "έφυγε"?

 

Υπάρχει ένα πρόβλημα, λίγο υπομονή. :)

Link to comment
Share on other sites

Η εξατομίκευση προφίλ γιατί "έφυγε"?

 

Prodigy με πρόλαβες..

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

Καθώς τα δύο αυτά θέματα με... αφορούν, προσωπικά, θα ήθελα να δώσω μία πιο αναλυτική απάντηση.

 

εχω παρατηρησει κατι εδω και καιρο και με ενοχλει λιγακι.

ειναι γνωστο οτι απεχθανομαι οτι εχει σχεση με τα μηλα(εξαιρουνται τα imac), μπαινω συχνα απο το κινητο και εχω προσεξει οτι ενω ολα τα φορουμς εχουνε το σεβαστο logo του myphone το section της apple εχει το γνωστο μηλαρακι.

Προσωπικα κοιταω μονο τα "participates" θεματα για αυτον ακριβως τον λογο(δεν κανω πλακα), εσεις αποφασιζετε αν και πως θα το ρυθμισετε.

Ευτυχως δεν μπαινω συχνα απο το κινητο και δεν με πολυαπασχολει.

danke

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Η αλήθεια είναι πως δεν έχουν όλα τα sections του myphone.gr το σεβαστό logo του myphone.gr. Ξεχωριστά εικονίδια υπάρχουν τόσο στα forums της Apple, όσο και στα forums του Symbian :rolleyes:. Η λογική ήταν πως οι βασικές «πλατφόρμες» που υποστηρίζει το Tapatalk θα είχαν τα αντίστοιχα εικονίδια, ώστε οι χρήστες που χρησιμοποιούν την εφαρμογή να μπορούν να εντοπίσουν εύκολα τις ενότητες που τους ενδιαφέρουν. Όταν ενεργοποιήσαμε το Tapatalk, δεν υπήρχαν ξεχωριστές ενότητες για το Android, κάτι που φυσικά πλέον έχει αλλάξει. Υπάρχουν λοιπόν δύο διαφορετικές επιλογές για εμάς αυτή τη στιγμή... είτε προσθέτω τα εικονίδια του Android στις αντίστοιχες ενότητες (κάτι που αρχικά είχε προγραμματιστεί να γίνει μέσα στους επόμενους μήνες παράλληλα με μία αναδιοργάνωση ορισμένων ενοτήτων), είτε αφαιρούνται όλα. Επειδή όμως θα «αργήσει» να συμβεί η αλλαγή, προχώρησα αυτή τη στιγμή στην αφαίρεση των custom εικονιδίων. Προειδοποιώ όμως ότι θα επιστρέψουν κάποια στιγμή δριμύτερα τόσο αυτά της Apple, όσο και αυτά των υπολοίπων ενοτήτων που αυτή τη στιγμή απουσιάζουν :lol:.

 

Η εξατομίκευση προφίλ γιατί "έφυγε"?

 

Όπως πολύ ορθά απάντησε ο φίλτατος bomber21, παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα. Δυστυχώς όμως - να προσθέσω με τη σειρά μου - παραμένει άγνωστο το πότε ακριβώς θα επιστρέψει η εξατομίκευση. Θα μπορούσα να δώσω μία συγκεκριμένη ημερομηνία, αλλά κάτι τέτοιο θα ήταν ψευδές. Μην την περιμένετε να επιστρέψει πάντως πριν το χειμώνα, καθώς θα πρέπει να γίνουν σημαντικές «αλλαγές» προτού επιχειρηθεί και πάλι η ενεργοποίησή της :(. Ζητάω προσωπικά συγνώμη αν σας στεναχωρεί αυτό, αλλά πραγματικά δεν υπήρχε άλλη επιλογή.

 

Και τέλος - κάτι σχετικό - τα smilies δεν πρόκειται ποτέ να προστεθούν στο Quick Reply για λόγους που έχω αναφέρει πολλές φορές στο παρελθόν. Εν συντομία, όσοι τα χρησιμοποιούν συχνά είναι βέβαιο ότι «θυμούνται» τα short-codes (π.χ. [noparse]:lol: :( :) κ.ο.κ.[/noparse]) των βασικών εξ' αυτών. Η ενεργοποίηση της εμφάνισής τους θα επιβάρυνε όλους ανεξαιρέτως με τη «φόρτωση» 20 παραπάνω εικόνων σε κάθε σελίδα, προκαλώντας καθυστέρηση κατά την πλοήγηση στις σελίδες του myphone.gr. Ωστόσο, αν εξυπηρετεί μπορώ να επιχειρήσω στο μέλλον να προσθέσω το link το οποίο οδηγεί στο άνοιγμα ξεχωριστού παραθύρου με όλα τα smilies. Ενδεχομένως να μην είναι τόσο πρακτική ως λύση, ωστόσο αυτοί που δυσκολεύονται να τα εντοπίσουν θα έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν με 1 κλικ παραπάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

Όπως πολύ ορθά απάντησε ο φίλτατος bomber21, παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα. Δυστυχώς όμως - να προσθέσω με τη σειρά μου - παραμένει άγνωστο το πότε ακριβώς θα επιστρέψει η εξατομίκευση. Θα μπορούσα να δώσω μία συγκεκριμένη ημερομηνία, αλλά κάτι τέτοιο θα ήταν ψευδές. Μην την περιμένετε να επιστρέψει πάντως πριν το χειμώνα, καθώς θα πρέπει να γίνουν σημαντικές «αλλαγές» προτού επιχειρηθεί και πάλι η ενεργοποίησή της :(. Ζητάω προσωπικά συγνώμη αν σας στεναχωρεί αυτό, αλλά πραγματικά δεν υπήρχε άλλη επιλογή.

 

Και τέλος - κάτι σχετικό - τα smilies δεν πρόκειται ποτέ να προστεθούν στο Quick Reply για λόγους που έχω αναφέρει πολλές φορές στο παρελθόν. Εν συντομία, όσοι τα χρησιμοποιούν συχνά είναι βέβαιο ότι «θυμούνται» τα short-codes (π.χ. [noparse]:lol: :( :) κ.ο.κ.[/noparse]) των βασικών εξ' αυτών. Η ενεργοποίηση της εμφάνισής τους θα επιβάρυνε όλους ανεξαιρέτως με τη «φόρτωση» 20 παραπάνω εικόνων σε κάθε σελίδα, προκαλώντας καθυστέρηση κατά την πλοήγηση στις σελίδες του myphone.gr. Ωστόσο, αν εξυπηρετεί μπορώ να επιχειρήσω στο μέλλον να προσθέσω το link το οποίο οδηγεί στο άνοιγμα ξεχωριστού παραθύρου με όλα τα smilies. Ενδεχομένως να μην είναι τόσο πρακτική ως λύση, ωστόσο αυτοί που δυσκολεύονται να τα εντοπίσουν θα έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν με 1 κλικ παραπάνω.

να ρωτησω κατι...οταν επιστρεψει οι αλλαγες θα ερθουν οι πρεπει να τις ξανακανουμε?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μάλλον δεν θα χαθούν οι εξατομικεύσεις που έχουν γίνει, ωστόσο θα πρέπει να επικαιροποιηθούν (καθώς θα υπάρξουν ορισμένες αλλαγές στα πεδία της παραμετροποίησης με αποτέλεσμα κάποιες να μην είναι πλέον «έγκυρες»). Επαναλαμβάνω, ότι οι εξατομικεύσεις θα αργήσουν να επιστρέψουν...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μάλλον δεν θα χαθούν οι εξατομικεύσεις που έχουν γίνει, ωστόσο θα πρέπει να επικαιροποιηθούν (καθώς θα υπάρξουν ορισμένες αλλαγές στα πεδία της παραμετροποίησης με αποτέλεσμα κάποιες να μην είναι πλέον «έγκυρες»).

 

ευχαριστω:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το νεο φορουμ ΑΛΛΑ πρεπει επειγοντως να αλλαξετε τα χρωματα.

 

ειναι πολυ σπαστικα αυτα τα χρωματα στο ματι. τα προηγουμενα χρωματα που ειχατε ηταν μια χαρα και εκαναν μεγαλη αντιθεση. τωρα αυτα φαινονται ξεπλυμενα και δεν κανουν αντιθεση. γινονται πολυ κουραστικα

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες καλυτερο απο πριν....μερικα ανουσια πραγματακια.

 

1)Θα ηθελα πιο εντονο μπλε μεσα στα τοπικ..δλδ στο nickname (τα στοιχεια του χρηστη με λιγο πιο εντονο μαυρο) και στην μπαρα που δειχνει ημερομηνια του καθε post.Το forum icon my καπως δεν μου καθεται καλα και ειδικα στο γκρι χρωμα.Δεν μου αρεσει και το χρωμα του quote.:O

 

2)Τhanks meter...why not...?

 

3)Θα ηθελα μεγαλυτερο πλατος στον χωρο που πιανει η αρχικη σελιδα του forum.

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω κι εγώ κάτι. Θα ήθελα, όταν ξανακάνουμε login, να λογίζονται ως "αναγνωσμένα θέματα" μόνον εκείνα στα οποία έχουμε πάει και τα έχουμε διαβάσει, και όχι όλα. Μέχρι τώρα, αν π.χ. για κάποιο λόγο κάναμε login, μετά από λίγο logout και ξανά login, (σχεδόν) όλα τα θέματα του φόρουμ φαίνονται "αναγνωσμένα ως προς τα νέα τους μηνύματα", δηλαδή όσα δεν είχαμε όντως διαβάσει δεν είναι bold, κι έτσι αν πάμε σ' αυτά δεν συνεχίζουμε την ανάγνωση εκεί όπου πράγματι την είχαμε αφήσει.

 

Και ένα δεύτερο, που περισσότερο αναφορά bug είναι, αλλά δεν κρίνω σκόπιμο να ανοίξω ειδικό θέμα στο Bug Reports: με το νέο λουκ του φόρουμ, η περιγραφή της "Περιοχής" δεν κάνει αναδίπλωση σε επόμενη γραμμή όπως έκανε στο προηγούμενο, αλλά παραμένει σε μία, με αποτέλεσμα όσοι έχουν κάπως "μακρύτερο" κείμενο στην περιοχή τους (όπως π.χ. στη δική μου), να τους κόβεται.

Edited by Dead Poet

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Θελω και εγω να προτινω κατι, οι ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΕΙΣ να γινουν μενου στο My Forum οπως βγαινει το μενου στο username μου με βελακι.

Ειναι πολυ κουραστικο εκει που ειναι τωρα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Mobile version απο τον browser η εφαρμογές επίσημες για android και iPhone.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχικη σελιδα σε καποια θεματα οι εικονες ειναι υπερβολικα μεγαλες. Ξεχειλωνουν τα θεματα και δημιουργουν ανουσιο scrolling, ενω θα μπορουσαν να χωρεσουν περισσοτερες ειδησεις. Μια minimal προσέγγιση θα ηταν καλυτερη για τις εικονες, Παντως το νεο look δειχνει πιο mobile browsing ποσανατολισμο που εμενα δεν μου αρεσει. Αλλα μαλλον δεν μου πεφτει λογος...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Στην ενότητα SYMBIAN πού πήγαν όλα τα θέματα??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...