Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ήδη αποφασιστεί η αναβάθμισή μας, ένα πράγμα του οποίου την κατεύθυνση και υλοποίηση έχει αναλάβει ο MsK. Όπως καταλαβαίνετε, τα αποτελέσματα είναι παραπάνω από σίγουρο ότι θα είναι ικανοποιητικά μιας και μιλάμε για... MsK.

 

Τα λέω αυτά για να μην αναρωτιέστε αδίκως. ;)

τι θα αλλαξει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρώματα σαν του xda-developers με το λευκό και τη γραμματοσειρά τους είναι πολύ ευανάγνωστα. Δεν ξέρω ποια γραμματοσειρά χρησιμοποιούν αλλά είναι τρομερά ξεκούραστη. Ειδικά άμα αφιερώνεις χρόνο στο φόρουμ για ψάξιμο..Μακάρι να αποκτήσει το φόρουμ κοντινή σε αυτή τη γραμματοσειρά.

Να προτείνω μια αλλαγή που μπορεί να μην πιάσει τόπο γιατί γούστα είναι αυτά εξάλλου..Μπορεί να μην είναι και σωστή. Να τοποθετηθούν όλες οι android συσκευές μαζί και μέσα στην ενότητα android. Υπάρχουν θέματα κοινά στα περισσότερα ποστ των android συσκευών και είναι θέματα λειτουργικού και κυρίως αμπαλοσύνης νέων χρηστών. Μερικές λύσεις που προτείνονται σε συγκεκριμένα θέματα συσκευών όπως διαχείριση των μηνυμάτων, της κάμερας κλπ δεν αποτελούν μεμονωμένη λύση αλλά εφαρμόζονται σε όλες τις android συσκευές (αν το επιτρέπει η έκδοση και η ανάλυση της οθόνης τους). Επίσης ο τρόπος διαχείρισης των φακέλων, παραμέτρων κλπ ενός android/linux κινητού είναι ίδιος με όλα τα android αν είσαι root, πέρα της διαδικασίας rootαρίσματος που θα διαφέρει (σε μερικά είναι ίδια). Υπάρχουν λύσεις ή εφαρμογές που βρήκα σε θέματα άλλων συσκευών επειδή το πρόβλημα μας ήταν κοινό και είχαμε ίδιο λειτουργικό και ανάλυση οθόνης, αλλά διαφορετικό κατασκευαστή. Επίσης θα υπάρξουν άλλοι με προβλήματα σαν το δικό μου που η λύση τους πιθανών να είναι γνωστή. Γιατί λοιπόν να τρέξω σε τέτοια υποκατηγορία και να μην είμαι στο θέμα android? Να μείνει το hardware κομμάτι της ανάλυσης των κινητών όπως είναι με τα θέματα HTC android OS, Samsung android OS κλπ μετατοπισμένο στη κατηγορία Android.

Μπορεί αυτό που λέω να είναι λάθος ή να μην είναι σωστό να γίνει σαν ενότητες. Δεν ξέρω για την ακρίβεια, εσείς θα πείτε. Αλλά πόσο πολύ ταιριάζει ένα samsung android OS με ένα ίδιου κατασκευαστή phone 7. Μόνο στο σηματάκι της samsung υποθέτω..

Edited by pappasi
Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη αποφασιστεί η αναβάθμισή μας, ένα πράγμα του οποίου την κατεύθυνση και υλοποίηση έχει αναλάβει ο MsK. Όπως καταλαβαίνετε, τα αποτελέσματα είναι παραπάνω από σίγουρο ότι θα είναι ικανοποιητικά μιας και μιλάμε για... MsK.

 

Τα λέω αυτά για να μην αναρωτιέστε αδίκως. ;)

 

Αναβαθμιση σε τι πλατφορμα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι σε vbulletin 4.1 και όχι άλλη πλατφορμα... Το site έχει μεγάλη επισκεψιμότητα, μακάρι να μην χαλάσει με τις όποιες αλλαγές... Edited by astrobilos
Link to comment
Share on other sites

Θα το μάθετε όταν έρθει η ώρα. :)

 

Άντε με τον ερχομό του νέου έτους θα έχουμε και αέρα ανανέωσης στο myphone :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

αντε να γινουμε καλυτεροι να ξεπερασουμε ολα τα forums

myphone for ever :):)

ποτε θα γινει η αλλαγη?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην πουμε :

 

Θελω το παλιο καλο myphone πισω !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες οι απαντήσεις περί ανανέωσης πλατφόρμας αλλά θα ήθελα να μου απαντήσετε στο ερώτημα που διατύπωσα παραπάνω...:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα στα τελευταία posts, δεν μου δείχνει την απάντηση του εκάστοτε χρήστη αλλά "μπερδεύει-μπλέκει" την παράθεση άλλο χρήστη(σ.σ. Quote) με την υπογραφή του χρήστη που απαντάει...:confused:

 

Όσες φορές έκανα ανανέωση σελίδας, δεν διορθώθηκε κι αναγκάστηκα να πατήσω το κουμπί της πολλαπλής παράθεσης, στη συνέχεια να πατήσω το κουμπί της απάντησης ώστε να δω την απάντηση του χρήστη.

 

Έχει τύχει σε κανέναν άλλον αυτό;

 

Δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο.Μια χαρα βλεπω τις απαντησεις .

 

Αν βεβαια μια απαντηση ειναι quote σε αλλη απαντηση αλλου χρηστη μου την δειχνει ετσι και λογικο ειναι.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως χρειάζεται σιγά-σιγά ένα ξεχωριστό Section για Tablets? Μιας και όλο και πληθαίνουν και περισσότερος κόσμος τα αγοράζει και ασχολείται μαζί τους.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Αντε και το myphone μέσα στα χιόνια ... :clap::clap::yahoo::yahoo:

Εμένα δεν χιονίζει...:what:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν χιονίζει...:what:

 

Ουτε και σε μενα...Μηπως ξεκινησε απο Βορρα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες οι απαντήσεις περί ανανέωσης πλατφόρμας αλλά θα ήθελα να μου απαντήσετε στο ερώτημα που διατύπωσα παραπάνω...:rolleyes:
Υπό κάποιες συνθήκες φαίνεται να εμφανίζεται όντως πρόβλημα. Το έχουμε υπόψη :)
Link to comment
Share on other sites

εχω καποια θεματα υπο παρακολουθηση ενω τα εχω διαβασει και εχω γραψει και ολας μυνηματα παραμενουν σκουρα μπλε και τα μυνηματα μου υποτιθεται ειναι αδιαβαστα τι φταει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Υπό κάποιες συνθήκες φαίνεται να εμφανίζεται όντως πρόβλημα. Το έχουμε υπόψη :)

Μαζί με το μπέρδεμα παράθεσης-απάντησης-υπογραφής, ρίξτε και καμιά νιφάδα χιονιού στη σελίδα! :D

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το μπέρδεμα παράθεσης-απάντησης-υπογραφής, ρίξτε και καμιά νιφάδα χιονιού στη σελίδα! :D

 

μπηκε χιονι πανω πανω στο μπλε...εννοεις να πεφτει χιονι?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να πέφτουν νιφάδες χιονιού μπροστά στα posts κλπ όπως γινόταν τόσα χρόνια...:O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να πέφτουν νιφάδες χιονιού μπροστά στα posts κλπ όπως γινόταν τόσα χρόνια...:O

Τότε δεν θα βλέπουμε τίποτα ...

Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η αντίσταση καθίσταται καθήκον
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν ωραίο το λογότυπο Myphone που είναι τοποθετημένο τέρμα πάνω αριστερά, να είχε και κανένα χριστουγγενιάτικο σκουφάκι, να αποκτήσει γιορτινό χαρακτήρα. :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πραγματικά πότε θα φτιάξετε την αναζήτηση?

γράφουμε με Ελληνικά από τέλη του 2009 και η αναζήτηση δεν άλλαξε καθόλου.

υπάρχει ένα θέμα στο chat and fun που λέγετε κάπως έτσι μεταφορές και μετακομίσεις ή μια από τις 2 λέξεις δεν θυμάμαι ακριβός.

βάζεις στην αναζήτηση μεταφορές ή μετακόμιση ή και τα 2 και σου βγάζει

ότι πιο άσχετα θέματα. αυτό το έχω συνάντηση και σε άλλα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πραγματικά πότε θα φτιάξετε την αναζήτηση?

γράφουμε με Ελληνικά από τέλη του 2009 και η αναζήτηση δεν άλλαξε καθόλου.

υπάρχει ένα θέμα στο chat and fun που λέγετε κάπως έτσι μεταφορές και μετακομίσεις ή μια από τις 2 λέξεις δεν θυμάμαι ακριβός.

βάζεις στην αναζήτηση μεταφορές ή μετακόμιση ή και τα 2 και σου βγάζει

ότι πιο άσχετα θέματα. αυτό το έχω συνάντηση και σε άλλα θέματα.

και εγω το εχω παρατηρησει αυτο παιδια...γραφω κατι με τηλεωραση και μου βγαζει διαφορα θεματα...

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...