Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και για εμάς είναι πολύ σημαντική η παρουσία των μελών μας, γι'αυτό διερευνήσαμε το θέμα αλλά λύση δεν βρήκα. Πιθανώς αφορά τους Η/Υ σου, τη σύνδεση με τον πάροχο κλπ.

 

Ένα που θα σκεφτόμουν είναι να έκανες release/renew ip για να πάρεις μια νέα IP από τον ISP σου, μπας και αλλάξει κάτι. Χμ ένα άλλο, είναι ίσως να δοκίμαζες να συνδέσεις απευθείας τα PC με Ethernet (αν μπαίνεις μέχρι τώρα ασύρματα φυσικά)...

 

Δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό.

 

Ναι, καλή ιδέα, θα το δοκιμάσω, μιας και ο router μου είναι συνήθως ανοιχτός μέρα-νύχτα, οπότε θέλει πού και πού να τον ανοιγοκλείνω να παίρνω καινούργια IP. Πάντως έχω δοκιμάσει και με σύνδεση Ethernet και έχω τα ίδια αποτελέσματα. Από τους τρεις υπολογιστές μου, ο ένας είναι μονίμως συνδεδεμένος ενσύρματα.

 

Απ' ό,τι φαίνεται κάτι τρέχει με τη σύνδεσή μου (ConnX) ή με τον router μου, ή και με τα δύο.

 

Θενξ όπως και να 'χει. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα, αλλά τις τελευταίες μέρες έχω πρόβλημα στο σερφάρισμα στις σελίδες του myphone.gr μέσω του Firefox. Πολλές φορές προσπαθεί να συνδεθεί και στο τέλος βγαίνει μήνυμα ότι ο Firefox δε μπορεί να εμφανίσει τη σελίδα. Αυτή η συμπεριφορά συμβαίνει μόνο με το site του myphone και εμφανίζεται και στους τρεις υπολογιστές μου με τρία διαφορετικά λειτουργικά, Windows XP, Windows Vista και Windows 7. Τα ίδια συμβαίνουν και με τον Internet Explorer.

 

Κάποιος θα μπορούσε να πει ότι φταίει η σύνδεσή μου, αλλά όταν σερφάρω με WiFi από το router του σπιτιού μου με το κινητό μου, δεν έχω σχεδόν κανένα πρόβλημα.

 

Τι μπορεί να φταίει; :worry:

 

Έχω το ιδιο πρόβλημα με τον φίλο πιο πάνω σε 2 υπολογιστές.Με το κινητό(iphone 4)κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Ας κανω και εγω μια ερωτησουλα. Μπορει να εχει απαντηθει αλλα...42 σελιδες ειναι αυτες...

 

Με ερχεται mail ειδοποιησης για νεα δημοσιευση σε ενα τοπικ. Παταω πανω στο mail και με ανοιγει εναν browser και βλεπω το τοπικ. Επειδη ομως δεν εχω καταχωρημενο το username και password με πηγαινει στο τελευταιο ποστ. Πως γινεται απο εκει να δωσω τα στοιχεια μου και να με παει στο πρωτο μη διαβασμενο ποστ.

Εγω αυτο που κανω (και ειναι πολυ χρονοβορο) ειναι να παταω για να κανω και καλα "παραθεση", οποτε να με ζηταει τα στοιχεια μου, και μολις τα βαλω ξαναγυρναω στο outlook και ξαναπαταω στο λινκ ωστε να με παει, συνδεδεμενο πλεον, στο πρωτο αδιαβαστο ποστ μου.

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Ας κανω και εγω μια ερωτησουλα. Μπορει να εχει απαντηθει αλλα...42 σελιδες ειναι αυτες...

 

Με ερχεται mail ειδοποιησης για νεα δημοσιευση σε ενα τοπικ. Παταω πανω στο mail και με ανοιγει εναν browser και βλεπω το τοπικ. Επειδη ομως δεν εχω καταχωρημενο το username και password με πηγαινει στο τελευταιο ποστ. Πως γινεται απο εκει να δωσω τα στοιχεια μου και να με παει στο πρωτο μη διαβασμενο ποστ.

Εγω αυτο που κανω (και ειναι πολυ χρονοβορο) ειναι να παταω για να κανω και καλα "παραθεση", οποτε να με ζηταει τα στοιχεια μου, και μολις τα βαλω ξαναγυρναω στο outlook και ξαναπαταω στο λινκ ωστε να με παει, συνδεδεμενο πλεον, στο πρωτο αδιαβαστο ποστ μου.

Από όσο ξέρω, δεν μπορείς να πας απευθείας στο πρώτο αδιάβαστο post σου, εκτός κι αν δεν το ξέρω ούτε εγώ..... Από το mail ή από τα "Υπό παρακολούθηση" θέματα σε πηγαίνει κατευθείαν στο τελευταίο post το οποίο έχει postαριστεί..... Αυτό που κάνω εγώ είναι να ανεβαίνω προς τα πάνω μέχρι να βρω το τελευταίο post που είχα διαβάσει το οποίο θα είναι σε χρώμα μπλε και θα ξεκινήσω να διαβάζω τα πορτοκαλί χρώματος posts τα οποία είναι και τα αδιάβαστα..... ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

οταν γραφω μεσω tapatalk με ελληνικα εμφανιζονταιν κανονικα σε σας

στο σαιτ the greekz βγαινουνε ακαταλαβίστικα

γιατι γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

οταν γραφω μεσω tapatalk με ελληνικα εμφανιζονταιν κανονικα σε σας

στο σαιτ the greekz βγαινουνε ακαταλαβίστικα

γιατι γινεται αυτο?

Μάλλον έχουν παλαιότερη έκδοση vBulletin στο site τους ή εντελώς άλλη πλατφόρμα γι' αυτό ίσως γίνεται αυτό..... Φαντάζομαι όμως ότι από desktop ή laptop δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα..... Αν είναι όντως έτσι, τότε έχεις θέμα με το κινητό σου..... Τι συσκευή έχεις;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχουν παλαιότερη έκδοση vBulletin στο site τους ή εντελώς άλλη πλατφόρμα γι' αυτό ίσως γίνεται αυτό..... Φαντάζομαι όμως ότι από desktop ή laptop δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα..... Αν είναι όντως έτσι, τότε έχεις θέμα με το κινητό σου..... Τι συσκευή έχεις;

 

κοιτα απο το desktop και το laptop γραφω κανονικα.

απο το iphone οταν γραφω σε σας με το tapatalk λειτουργει κανονικα.

οταν ομως γραφω σε αυτο το σαιτ τα βγαζει ακαταλαβιστικα.

τους το ειπα και θα το ψαξουν.

update το φτιαξανε

Edited by geo_1983petra
Link to comment
Share on other sites

 

Με ερχεται mail ειδοποιησης για νεα δημοσιευση σε ενα τοπικ. Παταω πανω στο mail και με ανοιγει εναν browser και βλεπω το τοπικ. Επειδη ομως δεν εχω καταχωρημενο το username και password με πηγαινει στο τελευταιο ποστ. Πως γινεται απο εκει να δωσω τα στοιχεια μου και να με παει στο πρωτο μη διαβασμενο ποστ.

Αν προσπαθήσεις να απαντήσεις σε κάποιον με παράθεση ή απλά να κάνεις ποστ, πρέπει να κάνεις log in.

 

Μπορείς απλά, με το που λαμβάνεις mail για νέο μήνυμα σε θέμα που παρακολουθείς, να ανοίγεις τον browser και να μπαίνεις κατευθείαν στον πίνακα ελέγχου σου (το οποίο προϋποθέτει ότι έχεις κάνει log in) όπου θα μπορείς να επιλέγεις να δεις όλα τα νέα μηνύματα για όλα τα θέματα που παρακολουθείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μαλλον δεν το εξηγησα καλα.

Τωρα ειμαι μεσα. Αν κλεισω τον Browser, κραταει το username και το password. Aν με ερθει ενα mail ειδοποιησης για νεο post σε ενα τοπικ με μεγαλη κινηση, παταω πανω στο λινκ του mail και με παει στο πρωτο αδιαβαστο ποστ (ακομα και αν ακολουθουνε αλλες σελιδες μετα).

Εγω ομως καθε μεσημερι, διαγραφω απο τον ΙΕ το ιστορικο και τους κωδικους γιατι ο υπολογιστης ειναι κοινοχρηστος. Οταν το επομενο πρωι παρω mail με ερχεται παλι ενα ειδοποιησης. Παταω πανω στο λινκ του και με παει φυσικα στο τελευταιο ποστ του τοπικ επειδη δεν ξερει ο browser οτι ειμαι εγω ο Διαμαντης.

Ε εκει δεν εχει καπου να πατησω για να κανω login. Σε αλλα φορουμ by vBulletin, εχει κουμπι, οπου παταω για να συνδεθω και μολις συνδεθω με παει αυτοματα στο πρωτο αδιαβαστο ποστ μου.

 

Δεν λεω οτι ειναι κατι αναγκαιο, αλλα οσο να ναι....διευκολυνει

 

εγω τωρα:

Παιρνω μεηλ

παταω στο λινκ

με παει στο τελευταιο ποστ του τοπικ.

παταω παραθεση (αφου ειναι η πιο συντομη οδος για να βρεθω στο πεδιο που ζηταει τα στοιχεια μου)

με παει να βαλω στοιχεια

τα βαζω

ξαναγυρναω στο outlook express

ξαναπαταω στο λινκ για να με παει στο πρωτο αδιαβαστο μου...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις κάτι πολύ πολύ απλό. Με το που δεις mail για νέο μήνυμα σε κάποιο θέμα που παρακολουθείς, άνοιξε τον browser, κάνε login στο φόρουμ και πάτα πίνακας ελέγχου. Εκτός του ότι θα έχεις μπροστά σου σε μία λίστα όλα τα θέματα που παρακολουθείς και έχουν νέα ποστ, αλλά θα μπορείς να μεταβείς στο πρώτο μη αναγνωσμένο από κάθε θέμα που σε ενδιαφέρει.

 

Δηλαδή, με το που δεις mail, μην μπεις από αυτό στο φορουμ αλλά από τον browser του υπολογιστή. Εγώ αυτό κάνω χρόνια τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά που πατάω για να πάω στο πρώτο αδιάβαστο post από κάθε topic που παρακολουθώ; Αν πατήσω δίπλα στο username που γράφει, με πάει στο τελευταίο post και όχι στο πρώτο αδιάβαστο. Που είναι το πλήκτρο αυτό; Μ' ενδιαφέρει και μένα η εν λόγω λειτουργία.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μπροστά από το όνομα του θέματος, θα δεις ένα κουτάκι που μοιάζει με σημειωματάριο. Αν πας πάνω τον κέρσορα θα δεις ότι στις πληροφορίες λέει "Μετάβαση στο πρώτο μη αναγνωσμένο μήνυμα" Αυτό πατάς.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ενα bug σχετικά με αυτό που μιλούσαμε σε αυτά τα τελευταία posts περί μη αναγνωσμένων posts.

 

Τι γίνεται όταν σε ένα θέμα που παρακολουθείς και από τα πολλά αδιάβαστα σχόλια που θα γίνουν αλλάξει σε νέα σελίδα; Πάλι πρέπει να πηγαίνεις χειροκίνητα στην προηγούμενη σελίδα και να ψάχνεις το τελευταίο αδιάβαστο post.....

Συγκεκριμένα σήμερα μου έτυχε να δω ένα θέμα το οποίο πατώντας στο σημειωματαριάκι που μου είπες με πήγε στο τελευταίο αδιάβαστο post και στην ουσία ήταν το πρώτο της νέας σελίδας. Και αναγκάστηκα λοιπόν να πάω μόνος μου στην προηγούμενη σελίδα για να δω ότι έγραψαν άλλα 2 μέλη.....

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος για αυτό; Γιατί δεν μου έχει συμβεί ΠΟΤΕ. Άσχετα με το πόσες νέες σελίδες από μη αναγνωσμένα ποστ έχουν προστεθεί, πάντοτε με πηγαίνει στο πρώτο μη αναγνωσμένο.
Link to comment
Share on other sites

ολα ειναι μια χαρα...θα προτεινα να καναμε καμια αλλαγη στο χρωμα..ας πουμε να γινει καπως πολυχρομο οχι μονο μπλε...επισης θα προτεινα οποιος εχει πολλα μυνηματα και μπαινει καθημερινα αν θελουν οι moderetors να τον βαλουν στο staff..εχω δει πολλους με 2.000 μυνηματα και δεν εχουν μπει..ετσι νομιζω οτι μπορει να γινει καλυτερο το φορουμ

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ολα ειναι μια χαρα...θα προτεινα να καναμε καμια αλλαγη στο χρωμα..ας πουμε να γινει καπως πολυχρομο οχι μονο μπλε...επισης θα προτεινα οποιος εχει πολλα μυνηματα και μπαινει καθημερινα αν θελουν οι moderetors να τον βαλουν στο staff..εχω δει πολλους με 2.000 μυνηματα και δεν εχουν μπει..ετσι νομιζω οτι μπορει να γινει καλυτερο το φορουμ

 

Ποτέ τα πολλά μηνύματα δεν αποτέλεσαν κριτήριο επιλογής μελών της ΟΔ. Υπάρχουν πολλά ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ τα πολλά μηνύματα δεν αποτέλεσαν κριτήριο επιλογής μελών της ΟΔ. Υπάρχουν πολλά ακόμη.

παντως εχω δει οτι και μελη με λιγα μυνηματα ειναι στο σταφ αλλα μονο editors

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που έγραψε ο TN97: Ο αριθμός των μηνυμάτων δεν αποτελεί κριτήριο επιλογής μελών για την Ομάδα Διαχείρισης.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ολα ειναι μια χαρα...θα προτεινα να καναμε καμια αλλαγη στο χρωμα..ας πουμε να γινει καπως πολυχρομο οχι μονο μπλε...επισης θα προτεινα οποιος εχει πολλα μυνηματα και μπαινει καθημερινα αν θελουν οι moderetors να τον βαλουν στο staff..εχω δει πολλους με 2.000 μυνηματα και δεν εχουν μπει..ετσι νομιζω οτι μπορει να γινει καλυτερο το φορουμ

 

Δεν μετράει η ποσότητα αλλά η ποιότητα...

 

 

 

Μια πρόταση και από εμένα:Στην κατηγορία των ειδήσεων να μπορούνα βάζουν ειδήσεις και τα μέλη...Αλλά όμως πώς...

 

Η είδηση που θα βάζουν να περνάει από moderation και αν πληρεί τα κριτήρια ποιότητας να εμφανίζεται στην κεντρική...Φυσικά θα υπάρχουν και οι μόνιμοι editors που θα φροντίζουν για την καθημερινή ανανέωση...

 

 

Εγώ τώρα έχω έτοιμη μια είδηση πολύ σημαντική...Γιατί να μην μπορώ να την ποστάρω...:)

 

Φιλικά,

Βαλάντης

Link to comment
Share on other sites

Μια πρόταση και από εμένα:Στην κατηγορία των ειδήσεων να μπορούνα βάζουν ειδήσεις και τα μέλη...Αλλά όμως πώς...

 

Η είδηση που θα βάζουν να περνάει από moderation και αν πληρεί τα κριτήρια ποιότητας να εμφανίζεται στην κεντρική...Φυσικά θα υπάρχουν και οι μόνιμοι editors που θα φροντίζουν για την καθημερινή ανανέωση...

 

 

Εγώ τώρα έχω έτοιμη μια είδηση πολύ σημαντική...Γιατί να μην μπορώ να την ποστάρω...:)

 

Φιλικά,

Βαλάντης

 

Σε κάθε forum στο MyNews, υπάρχει το Dropbox. Εκεί, μπορεί οποιοδήποτε μέλος να μας στείλει ένα κείμενό του είτε να προτείνει να φτιαχτεί κάποιο Νέο.

Link to comment
Share on other sites

εγραψα ενα αρθρο με μια συσκευη της vodafone..ελπιζω να σας αρεσει και να το διμοσιευσετε:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παλι θα προτεινω κατι που δεν ξερω αν εχει προταθει:

Γινεται να μπορουμε να διαγραψουμε το τελευταιο μυνημα μας? Εστω να εχουμε περιθωριο 1 λεπτο ή καποια δευτερολεπτα.

 

Προσωπικα την παταω γιατι κανω ποστ, μετα βλεπω κατι αλλο, και για να κανω quote πρεπει να κανω edit, αφου εχω κανει copy το αρχικο ποστ μπλα μπλα μπλα...

οποτε ασυναισθητα κανω νεο ποστ και το καταλαβαινω την στιγμη που βλεπω 2 ή 3 απανωτα ποστ μου...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...