Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο?

Πως πάει η διαβάθμιση των members και στα πόσα μηνύματα αλλάζει.

π.χ. Mobile Newbie (εώς ...μηνύματα)

Mobile Member (εώς ...μηνύματα) κτλ.

Ποια είναι η σειρά?

 

faq

http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=myphone_tips#faq_use_membertitl

http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=myphone_tips#faq_use_memberranks

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα -άν γίνεται- να μάθω πως κάποιο μέλος γίνεται mod ή editor.:)

 

Πράγματι,πως γίνεται?Μου έχει δημιουργηθεί και μένα αυτή η απορία!

Link to comment
Share on other sites

νομίζω δεν υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος..να είσαι ένεργο και σωστό μέλος με μεγάλη δραστηριότητα και πολλές γνώσεις...αλλά και κανένας γνωστός δεν κάνει κακό..!
Link to comment
Share on other sites

απο αλλα φορουμ ξερω πως γινεται αιτηση στους mods και αυτοι αναλογως βλεπουν ποσο ενεργο μελος εισαι,αν εχεις ευπρεπη συμπεριφορα,αν γραφεις off-topic και αλλα τετοια και αναλογως σε δεχονται.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω μόνο παλιούς που είναι Mod από τον καιρό που δημιουργήθηκε το φόρουμ. Έχω δει έναν νέο αλλά μάλλον τον έβαλαν αμέσως. Pperiklis, κάτι έτσι είναι το username του. Δεν έχω δει ποτέ όμως κάποιο μέλος που να γίνει mod.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μόνο από τα posts να βγαίνει κάποιος mod μου φαίνεται λίγο περίεργο.. Σίγουρα θα έχει έρθει σε επικοινωνία με κάποιον παλιό από δω!
Link to comment
Share on other sites

Γενικά ο φίλος πιο πάνω εννοεί την συμπεριφορά του στο φόρουμ, αν δίνει σωστές απαντήσεις, δεν βρίζει, δεν λέει ειρωνικά σχόλια και να λέει σημαντικά πράγματα στο φόρουμ και όχι άσχετα. Ίσως να μην είναι και έτσι όμως και να γίνονται mod, λόγω του ότι ξέρουν τον Admin ή τέτοια άλλα διάφορα. Όχι δίκαια δηλαδή. Σε αυτά μόνο ένα mod θα μα απαντήσει για να μάθουμε και εμείς!
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για όσους βαριούνται να μπουν λέει

 

Συνήθως οι συντονιστές επιλέγονται από το γενικό διαχειριστή (administrator) του myphone.gr. Απαραίτητη προϋπόθεση για την επιλογή ενός συντονιστή, είναι να έχει αποδείξει επανειλημμένα με τη συμμετοχή του ότι μπορεί να συμβάλλει στην καλύτερη οργάνωση και διαχείριση ενός forum. Αξίζει να σημειωθεί ότι όλοι οι συντονιστές, όπως και τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας διαχείρισης του myphone.gr, προσφέρουν τις γνώσεις τους και τις υπηρεσίες τους αφιλοκερδώς, επειδή απλά θέλουν να συμβάλλουν με το δικό τους τρόπο στη βελτίωση της κοινότητας.

 

Οι συντονιστές (γνωστοί και ως moderators) είναι διακεκριμένα, ενεργά μέλη, του myphone.gr, τα οποία έχουν «κληθεί» να προσφέρουν τις γνώσεις τους, την εμπειρία και την... ψυχή τους

 

Και λεω εγώ τώρα ποιο μέλος ήταν ένας απλός χρήστης και έγινε mod, ή co-mod ? Γιατί όσους βλέπω είναι από το 2003 όταν ξεκίνησε την λειτουργία του αυτό το φόρουμ και δεν βλέπω κάποιο άτομο να έγινε mod τελευταία. Ίσως να μην χρειάζεστε αλλά υπάρχουν κάποια άτομα που προσφέρουν πολλά στο φόρουμ και δεν είναι- δεν γίνονται mod.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Για όσους βαριούνται να μπουν λέει

 

 

 

 

 

Και λεω εγώ τώρα ποιο μέλος ήταν ένας απλός χρήστης και έγινε mod, ή co-mod ? Γιατί όσους βλέπω είναι από το 2003 όταν ξεκίνησε την λειτουργία του αυτό το φόρουμ και δεν βλέπω κάποιο άτομο να έγινε mod τελευταία. Ίσως να μην χρειάζεστε αλλά υπάρχουν κάποια άτομα που προσφέρουν πολλά στο φόρουμ και δεν είναι- δεν γίνονται mod.

Κάνεις λάθος, για την ακρίβεια δεν διατηρείται καθόλου ακέραιη η συντονιστική ομάδα από τότε. Έχουν αλλάξει πάρα πολλά.

Και για να ακριβολογούμε, εσύ πώς ξέρεις ποια ήταν η συντονιστική ομάδα το 2003 αφού μόλις πριν 1 χρόνο έγινες μέλος εδώ?:X

Εγώ πάντως έχω δει πολλά μέλη που έγιναν mods. Στην τελική andreas_ku990, αν είναι τόσο διακαής σου πόθος να γίνεις mod, στείλε ένα μήνυμα στον MsK. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στην τελική andreas_ku990, αν είναι τόσο διακαής σου πόθος να γίνεις mod, στείλε ένα μήνυμα στον MsK.

Ποιος είπε ότι θέλω να γίνω και να έχω και τόσα πράγματα στο κεφάλι μου ?? Μπα... Ασε

 

Και για να ακριβολογούμε, εσύ πώς ξέρεις ποια ήταν η συντονιστική ομάδα το 2003 αφού μόλις πριν 1 χρόνο έγινες μέλος εδώ?

Από τον καιρό που μπήκα δεν είδα να αλλάξει κάτι. Άρχισα να το διαβάζω πριν από τον ένα χρονο που γράφτηκα πάντως.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο απαραίτητο νομίζω...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην χρειάζεστε αλλά υπάρχουν κάποια άτομα που προσφέρουν πολλά στο φόρουμ και δεν είναι- δεν γίνονται mod.

 

Και πως εισαι τοσο σιγουρος οτι θελουν να γινουν mods????:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να υπάρξει, δυνατότητα διαγραφής λογαριασμού.

Δε νομίζω ότι κανένα φόρουμ το κάνει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

δυνατότητα διαγραφής λογαριασμού για ποιο λογο;

αν ειναι απαιτηση του χρηστη, γιατι οχι;;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι κανένα φόρουμ το κάνει αυτό...

 

Καλά αυτό εμένα δεν μου λέει τίποτα.. Τί σημασία έχει τί κάνουν στα άλλα φορουμ? Πρόβατα είμαστε? :p

 

Θεωρώ και εγώ σωστό το να υπάρχει επιλογή διαγραφής από τον ίδιο τον χρήστη!

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ και εγώ σωστό το να υπάρχει επιλογή διαγραφής από τον ίδιο τον χρήστη!

 

Για ποιό λόγο δεν μας είπατε...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα -άν γίνεται- να μάθω πως κάποιο μέλος γίνεται mod ή editor.

 

Πρέπει να είσαι μασόνος τουλάχιστον 10ου βαθμού. :p

 

Δε νομίζω ότι κανένα φόρουμ το κάνει αυτό...

 

Απεναντίας, υπάρχουν φόρα που το κάνουν αυτό. Όχι πολλά, αλλά υπάρχουν.

 

Γενικώς δεν συνίσταται στους διαχειριστές να αφήνουν την δυνατότητα ελεύθερη, διότι στο 99% των περιπτώσεων τα μέλη θα την χρησιμοποιήσουν κακόβουλα («ηρωικές» εξόδοι/αποχωρήσεις, μετά ξανάεγγραφή και ξανάαποχώρηση και πάει λέγοντας). Αποδεδειγμένα.

 

αν ειναι απαιτηση του χρηστη, γιατι οχι;;

 

Τι θα έλεγες για την εύκολη και προφανή απάντηση? :)

 

Διότι συνειδητά απεμπόλησε την δυνατότητα αυτή από την στιγμή που αποδέχτηκε τους όρους χρήσης.

 

6. Επισημαίνεται, ότι μετά τη δημιουργία ενός λογαριασμού μέλους (member account) από κάποιον χρήστη, δεν είναι δυνατή η διαγραφή του λογαριασμού αλλά μόνο η αδρανοποίησή του για λόγους ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας για δικό του λόγο μπορεί να θέλει να σβήσει το προφίλ του. Δηλαδή θα πρέπει να απολογηθεί πρώτα?

 

Εγώ για παράδειγμα έχω ένα λογαριασμό που τον είχα φτιάξει καταλάθος (όχι ακριβώς.. απλά βαριέμαι να εξηγώ τώρα :p ) πριν χρόνια και είναι άχρηστος. Δεν τον έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν καθόλου. Προτιμώ να τον σβήσω μόνος μου.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας για δικό του λόγο μπορεί να θέλει να σβήσει το προφίλ του. Δηλαδή θα πρέπει να απολογηθεί πρώτα?

 

Εγώ εξήγησα απλώς για ποιον λόγο δεν επιτρέπεται αυτήν την στιγμή.

 

Αν εσύ θεωρείς ότι κακώς δεν επιτρέπεται και προτείνεις στο εξής να επιτρέπεται (σαν πρόταση βελτίωσης) έχει καλώς.

 

Αλλά διαφωνώ πάραυτα και επίσης εξήγησα τον λόγο: Διότι στην πράξη, γίνεται κακή χρήση της δυνατότητας. Ούτως ή άλλως όμως, δε νομίζω ότι το συγκεκριμένο είναι θέμα προς διαπραγμάτευση. :)

 

Εγώ για παράδειγμα έχω ένα λογαριασμό που τον είχα φτιάξει καταλάθος (όχι ακριβώς.. απλά βαριέμαι να εξηγώ τώρα :p ) πριν χρόνια και είναι άχρηστος. Δεν τον έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν καθόλου. Προτιμώ να τον σβήσω μόνος μου.. :)

 

Απλή περίπτωση: ΠΜ στον αντμίν και τέλος. Ο λογαριασμός χρήστη είναι σοβαρό πράγμα, δεν είναι παιχνίδι και δεν υποννοώ τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...