Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζετε που μπορώ να βρω ανταλλακτικό καπάκι μπαταρίας για το 6120 classic λευκό; Πήγα σ' ένα μαγαζί όπου μου έβαλαν ένα αυτοκόλλητο αλλά δεν το θέλω πια, όμως φοβάμαι ότι αν μπω στη διαδικασία να το ξεκολλήσω θα γίνει χάλια. Σκέφτομαι να βάλω απλώς νέο καπάκι... Που μπορώ να βρω; :confused:

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως γνωρίζετε που μπορώ να βρω ανταλλακτικό καπάκι μπαταρίας για το 6120 classic λευκό; Πήγα σ' ένα μαγαζί όπου μου έβαλαν ένα αυτοκόλλητο αλλά δεν το θέλω πια, όμως φοβάμαι ότι αν μπω στη διαδικασία να το ξεκολλήσω θα γίνει χάλια. Σκέφτομαι να βάλω απλώς νέο καπάκι... Που μπορώ να βρω; :confused:

Σε Nokia Shop φυσικά!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε Nokia Shop φυσικά!

 

Ευχαριστώ πολύ, δεν το είχα σκεφτεί! :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε Nokia Shop φυσικά!

 

και από τιμές?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Εδώ και αρκετό καιρό έκανα δοκιμές με το nokia software updater βάζοντας product code 0546344 και μου έλεγε ότι δεν υπάρχει τέτοιο product code. Σήμερα προσπάθησα να κάνω έλεγχο αν υπάρχει αναβάθμιση για το τηλ και μου έβγαλε μήνυμα ότι το τηλ δεν υποστηρίζεται. Ξέρει κάποιος κάτι σχετικό ;

 

http://europe.nokia.com/A4577225

 

Aπό τα software news της Νοκια

 

Nokia 6120 Classic software removed - 8 January 2008

 

Due to a number of problems with updating the Nokia 6120 Classic, we have temporarily removed Nokia 6120 Classic support from the Nokia Software Updater service. Other Nokia products are not affected. We apologize for any inconvenience caused, and will endeavour to release the software again as soon as possible.

Double clicking.....

...is not as simple as it seems....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλό απόγευμα

Από ότι φαίνεται λοιπόν είμαστε στο περίμενε , ας ελπίσουμε λοιπόν να εννοούν αυτό το ( as soon as possible ). Μέχρι στιγμής με την 4.21.

δεν έχει εμφανίσει κάτι το περίεργο , εκτός από ένα πρόβλημα μετά την εγκατάσταση του Garmin mobile xt το οποίο μετατρέπει το πλήκτρο με την δίεση σε μολυβάκι. Περιμένουμε λοιπόν για εξελίξεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ερώτηση.. πως μπορώ να βρω εγω το δικό μου product code και σε τι θα μου χρησιμεύσει?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλό απόγευμα

Από ότι φαίνεται λοιπόν είμαστε στο περίμενε , ας ελπίσουμε λοιπόν να εννοούν αυτό το ( as soon as possible ). Μέχρι στιγμής με την 4.21.

δεν έχει εμφανίσει κάτι το περίεργο , εκτός από ένα πρόβλημα μετά την εγκατάσταση του Garmin mobile xt το οποίο μετατρέπει το πλήκτρο με την δίεση σε μολυβάκι. Περιμένουμε λοιπόν για εξελίξεις.

Μα το πλήκτρο της διεσης είναι το μολυβάκι σε αυτό το μοντέλο, τι εννοείς "μετατρέπει";

 

@Venus_Is_A_Boy: κλείσε το κινητό, βγάλε την μπαταρία και θα δείς έναν αριθμό 7-ψήφιο, και αρχίζει απο 0. Αυτό είναι το product code σου, και χρησιμευει στο να παίρνεις τα κατάλληλα software updates (για να έχεις ελληνικά κλπ)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ερώτηση.. πως μπορώ να βρω εγω το δικό μου product code και σε τι θα μου χρησιμεύσει?

Το βρίσκεις στην ετικέτα πίσω από την μπαταρία. Είναι ένας επταψήφιος κωδικός (Code: XXXXXXX).

Δεν σου χρησιμεύει πουθενά... εκτός στο να ελέγχεις χειροκίνητα αν υπάρχει αναβάθμιση για το κινητό σου από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μα το πλήκτρο της διεσης είναι το μολυβάκι σε αυτό το μοντέλο, τι εννοείς "μετατρέπει";

εννοει το μετατρεπει μονιμα απαξ και το πατησεις, ακομα και αν δεν το κρατας πατημενο.

Link to comment
Share on other sites

Αχά... Οκ... Ελπίζω να το διορθώσουν σύντομα...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλό απόγευμα

Από ότι φαίνεται λοιπόν είμαστε στο περίμενε , ας ελπίσουμε λοιπόν να εννοούν αυτό το ( as soon as possible ). Μέχρι στιγμής με την 4.21.

δεν έχει εμφανίσει κάτι το περίεργο , εκτός από ένα πρόβλημα μετά την εγκατάσταση του Garmin mobile xt το οποίο μετατρέπει το πλήκτρο με την δίεση σε μολυβάκι. Περιμένουμε λοιπόν για εξελίξεις.

 

Και εδώ το πρόβλημα με την #; Μου έχει σπάσει τα νεύρα στο Ε90. Μακάρι να λυθεί σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Πριν λίγες μέρες είδα στο internet μια ερώτηση για το πρόβλημα που παρουσιάζει το 6120 και το Ε 90 μετά την εγκατάσταση του Garmin mobile xt. στο πλήκτρο με την δίαιση. Ανέφερε ότι το αρχείο gmxt και συγκεκριμένα το κρυφό tsrautostart exe. δημιουργεί το πρόβλημα. Ξεκινώντας το τηλ χωρίς την micro sd δεν το είχε διότι το αρχείο αυτό δεν φορτωνόταν.

Πήρε μία απάντηση από κάποιον που είχε ένα Ε 90 ο οποίος αντιμετώπιζε το πρόβλημα , κλείνοντας από τις εφαρμογές που έτρεχαν στην μνήμη του τηλ. το tsrautostart exe. με έναν task manager.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστούμε για την πληροφορία. Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

 

edit

 

Φίλε, η πληροφορία σου μου έλυσε τα χέρια (και πιστεύω το ίδιο θα κάνει σε πολλά ακόμα παιδιά).

 

Ανοίγουμε τον Best Taskman και κάνουμε τα εξής βήματα:

options -> view -> advanced -> processes πηγαίνουμε στο TSRAutoStart.exe και πατάμε terminate process.

Αυτό ήταν, η # δίεση ξεμπλοκάρει.

 

Το θέμα είναι όμως οτι κάπως το αρχείο TSRAutoStart.exe επανέρχεται. Πρέπει να βρω τι είναι αυτό που το κάνει να ρέχει.

 

Πάντως, στο Ε90 μου, ακόμα και όταν επανήλθε το TSRAutoStart.exe, δεν είχα κανένα πρόβλημα. Όλα συνέχιζαν να λειτουργούν απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

thanks lesvos1 :)

 

αυτο που το κανει να τρεχει ειναι η εκδοση 4.10.60 του Garmin, το γραφει στο site τους στο changelog.

 

Γιωργο σβησε τα πμ σου, δεν εχεις χωρο!! :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.... πήρε η γυναίκα το κινητό αυτό και πάω να του κάνω update και λέει ότι ΔΕΝ υποστηρίζεται.. (διάβασα και πιο πάνω ότι η ΝΟΚΙΑ το έχει βγάλει από τα update)! Έχει την v3.83 - έχουν βγει καινούργιες που διορθώνουν τίποτα ή να το αφήσω έτσι?!!!... (και φυσικά ΑΝ υπάρχει κάποιος τρόπος αναβάθμισης)

Sorry αν τα έχετε ξαναπεί , αλλά εγώ έχω το Ν73 και δεν το ξέρω ακόμη αυτό... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.... πήρε η γυναίκα το κινητό αυτό και πάω να του κάνω update και λέει ότι ΔΕΝ υποστηρίζεται.. (διάβασα και πιο πάνω ότι η ΝΟΚΙΑ το έχει βγάλει από τα update)! Έχει την v3.83 - έχουν βγει καινούργιες που διορθώνουν τίποτα ή να το αφήσω έτσι?!!!... (και φυσικά ΑΝ υπάρχει κάποιος τρόπος αναβάθμισης)

Sorry αν τα έχετε ξαναπεί , αλλά εγώ έχω το Ν73 και δεν το ξέρω ακόμη αυτό... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!:)

 

Ας το ετσι προς το παρον ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ας το ετσι προς το παρον ...

 

ΟΚ φίλε, αυτό θα κάνω... θα περιμένω να βάλουν την επίσημη καινούργια έκδοση στο Nokia Updater! thanks!

Μια χαρά είναι το κινητάκι τελικά .... :-)

 

Edit : χρόνια πολλά mirrorofsorrow! Πολύχρονος!

Link to comment
Share on other sites

κυριοι καλισπερα.μολισ πιρα και εγο το 6120 οντας πριν κατοχοσ ενος Ν80(αιωνια του η μνημη.........).παρολο που το ιδιο κινιτο εχει κα η γυναικα μου εδω και 2 μηνες χωρισ να παρουσιαζει κανενα μα κανενα προβλημα,σε αυτο που πιρα εγο συμβαινει το εξις΄. οταν βαζο το smartmovie ο ηχος δεν ακουγεται απο το blueetoth ακουστικο αλλα μονο απο τα ενσυρματα και το προγραμα κλεινει.το ιδιο και με το jukeboxlc.αναφερω παλι οτι μονο το δικο μου και οχι της γυναικασ μου κανει αυτο το προβλημα.to firmware einai to iδιο kai sta dyo ω 3.83.πηγα στο καταστημα που το πηρα και μου το αλλαξανε.παλι ομωσ τα ιδια.θα ημουν υποχρεοσ αν καπιοσ εχει να προτεινει κατι..
Link to comment
Share on other sites

Μια καμερα για.....ολα!!!!!

 

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=51&p=6782

 

Και αν ειναι μαυρη η προσοψη αυτη,τοτε θα την αλλαξω με την ασημενια που εχω(γυρω-γυρω)

 

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=130&p=6639

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Εγώ έχω πάρει το κινητό από τα Χριστούγεννα.

Όλα καλά & όλα ωραία, πολύ ωραίο το κινητό, αλλά διαπίστωσα ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Όταν μπω σε ένα χώρο που το κινητό δεν έχει σήμα μετά βγάζει μήνυμα στην οθόνη "αδυναμία εγγραφής κάρτας sim" & δεν λειτουργεί.

Ο μόνος τρόπος για να το επαναφέρω είναι να το κλείσω & να το ξανανοίξω.

Πήγα στο μαγαζί που το πήρα & μου είπαν ότι ίσως χρειάζεται αναβάθμιση & μπορεί να χρειαστεί να το στείλουν στην Αθήνα.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Εγώ έχω πάρει το κινητό από τα Χριστούγεννα.

Όλα καλά & όλα ωραία, πολύ ωραίο το κινητό, αλλά διαπίστωσα ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Όταν μπω σε ένα χώρο που το κινητό δεν έχει σήμα μετά βγάζει μήνυμα στην οθόνη "αδυναμία εγγραφής κάρτας sim" & δεν λειτουργεί.

Ο μόνος τρόπος για να το επαναφέρω είναι να το κλείσω & να το ξανανοίξω.

Πήγα στο μαγαζί που το πήρα & μου είπαν ότι ίσως χρειάζεται αναβάθμιση & μπορεί να χρειαστεί να το στείλουν στην Αθήνα.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό? :worry:

Περισσότερο η κάρτα SIM ευθύνεται για κάτι τέτοια... είναι παλιά;

Αν ναι, καλό θα ήταν να την αλλάξεις.

 

Όσο αφορά την αναβάθμιση, γίνεται και μέσω Internet, αλλά αυτή τη στιγμή έχουν αποσύρει τη νέα έκδοση, ο λόγος άγνωστος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΞΟΞΉ Ξ· ΞΊΞ¬ΟΟΞ± sim δΡν Ρίναι Οαλιά. ΞΞΏΟ ΟΞ·Ξ½ άλλαξαν ΞΌΞ±ΞΆΞ― ΞΌΞ΅ ΟΞΏ ΟΞ·Ξ»Ξ*ΟΟΞ½ΞΏ. ΞΞ―Ξ½Ξ±ΞΉ ολοκαίνοΟΟΞΉΞ±.

ΞΞ±ΟΞΉΞΊΞ± Ξ―ΟΟΟ ΟΟΞ¬ΟΟΡι ΟΟΟβλημα ΞΌΞ΅ ΟΞ·Ξ½ sim. ΀ο ΞΌΞΞ½ΟΞΌΞ± Ξ±ΟΟΟ ΟΞΏ ΡμΟανί΢Ρι ΟΟΞ±Ξ½ Ξ· ΞΊΞ¬ΟΟΞ± δΡν Ξ*ΟΡι ΟΟΟΟΞ²Ξ±ΟΞ· ΟΟΞΏ δίκΟΟΞΏ. ΞΞ±ΞΉ ΟΞΏ ΟΞΏ Ξ»ΞΏΞ³ΞΉΞΊΟ Ξ΅Ξ―Ξ½Ξ±ΞΉ Ξ½Ξ± Ξ»Ξ*Ρι ΟΟΟΟΞ± Ξ±Ξ΄ΟΞ½Ξ±ΞΌΞ―Ξ± ΡγγΟΞ±ΟΞΟ ΞΊΞ±ΞΉ ΞΌΞ΅ΟΞ¬ Ξ½Ξ± ΟάνΡΟΞ±ΞΉ ΟΞΏ ΟΞΞΌΞ±.

ΞΞΏΞΊΞ―ΞΌΞ±ΟΞ΅ Ξ½Ξ± Ξ²Ξ³Ξ¬Ξ»Ξ΅ΞΉΟ ΟΞ·Ξ½ ΞΊΞ¬ΟΟΞ± ΞΊΞ±ΞΉ Ξ½Ξ± ΟΞ·Ξ½ ΞΎΞ±Ξ½Ξ¬Ξ²Ξ¬Ξ»Ξ΅ΞΉΟ . ΞΟΞΉΟΞ»Ξ*ΞΏΞ½, βαλΡ ΞΌΞΉΞ± άλλη sim ΞΊΞ±ΞΉ Ξ΄Ξ΅Ο Ξ±Ξ½ Ξ³Ξ―Ξ½Ξ΅ΟΞ±ΞΉ ΟΞΏ ίδιο. ΞΞ½ ΟΞΏ ΟΞ±Ο ΟΟΞ· Ξ½ΞΏΞΊΞΉΞ± ΞΌΟΞΏΟΡί Ξ½Ξ± Ο'ΟΞΏ ΟΟΡίλοΟΞ½ ΞΌΞ΅ΟΞ¬ ΞΊΞ±ΞΉ Ξ±ΟΟ ΞΊΞ±Ξ½Ξ*Ξ½Ξ± ΞΌΞΞ½Ξ±.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...