Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για gmail, βάλε το προγραμματάκι της google, εγώ το έβαλα και δουλεύει κανονικά με Wind Plus NonStop, και τα σπάει :)

Μπές http://www.gmail.com/app απο το κινητό σου να το κατεβάσεις

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το είχα βάλει ήδη, απλώς μέσω του κινητού μπορούσε να σε ενημερώνει αυτόματα όποτε έχεις νεο μειλ..

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εαν δέν παίρνεις πολλά και μεγάλα email (δήλαδή αν παίρνεις 4-5 email των 2-3 kb την ημέρα) σε συμφαίρει να το χρησιμοποιείς μέσω TIM Internet. Αλλιώς όχι.

 

Ας φύγουμε απο το εκτός τόπικ,

Screenshots πώς μπορούμε να βγάλουμε; Το ScreenSnap και οι αντίστοιχες εφαρμογές θέλουν το μολυβάκι που...απουσιάζει :(

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Καποιο λίνκ διαθέσιμο;

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Καποιο λίνκ διαθέσιμο;

εφαρμογες απο που κατεβαζεις; :p

 

http://www.google.com/search?hl=en&q=screenshot+2.80&btnG=Google+Search

Link to comment
Share on other sites

Α οκ οκ :p

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το screenshot 2.80.

 

δοκιμασα αλλα τπτ :(

ενω γινεται η εγκατασταση κανονικα κτλ..δεν γινεται ο συνδυασμος των κουμπιων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κατεβάσει κανείς την ελληνική φωνή Petros? Όταν βάζω να μου διαβάσει μηνύματα ο "Πέτρος" λέει "Σύντομο μήνυμα από τάδε" αλλά μετα το μηνυμα (το οποίο είναι με ελληνικούς χαρακτήρες) το διαβάζει η αγγλική φωνή ακαταλαβίστικα..

Καμιά βοήθεια?

 

Ψαξε λιγο τις επιλογες φωνης.Απο εκει λυνεται

 

Όχι ρε γμτ...και παρήγγειλα 2GB από το e-shop! Ξέρει κανείς αν μπορεί να γίνει ακύρωση παραγγελίας;

 

Φυσικα και γινεται ακυρωση.

Αλλα τοσα γιγαμπαιτ σε ενα κινητο με περιορισμενη μπαταρια,τι νοημα εχουνε?

Και 1000 εφαρμογες(!!!!) να βαλεις,1 γιγα φτανει!!!!!

Στο θεμα μουσικης δεν εχει νοημα 500 τραγουδια.στα 20 η μπαταρια

θα κατεβει αρκετα.....

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα αλλα τπτ :(

ενω γινεται η εγκατασταση κανονικα κτλ..δεν γινεται ο συνδυασμος των κουμπιων!

 

Ο μόνος τρόπος είναι να βάλουμε το κουμπάκι "C" και να ενεργοποιούμε την εφαρμογή μόνο όταν θέλουμε να βγάλουμε screenshot...

 

Όσο για τον πέτρο, στις ρυθμίσεις, απενεργοποιήστε το "Ανίχνευση γλώσσας"

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα αλλα τπτ :(

ενω γινεται η εγκατασταση κανονικα κτλ..δεν γινεται ο συνδυασμος των κουμπιων!

τι εννοεις δε γινεται; στις ρυθμισεις πηγες να βαλεις το C; το εχω στο κινητο μου και δουλευει. εννοειται οτι αν θες να σβησεις κατι με το C δε θα γινεται αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικο.

Link to comment
Share on other sites

ok,tnx δεν ειχα παει στις ρυθμισεις να το κανω γι αυτο..ολα οκ :O

κανενα προγραμμα για flash για το 6120?εχω δοκιμασει ntorch lite & s60spoton και κανενα δεν μου εχει αναψει το flash :(

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και γινεται ακυρωση.

Αλλα τοσα γιγαμπαιτ σε ενα κινητο με περιορισμενη μπαταρια,τι νοημα εχουνε?

Και 1000 εφαρμογες(!!!!) να βαλεις,1 γιγα φτανει!!!!!

Στο θεμα μουσικης δεν εχει νοημα 500 τραγουδια.στα 20 η μπαταρια

θα κατεβει αρκετα.....

 

Ok, τελικά την ακύρωσα και πάω για τα 8GB.

 

Προσωπικά η μπαταρία μου φαίνεται σχετικά επαρκής. Όσο για το χώρο γεμίζει εύκολα...είμαι ποιότητα freak και όλες οι αναλύσεις είναι τέρμα (τρόπος του λέγειν δηλαδή μιας και το 6120 αποδείχτηκε καραμάπα στον τομέα κάμερα). Εε δεν θέλει και πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαίρετε. Έχω σύνδεση wind και απεριόριστη περιήγηση στο wind plus. Αν χρησιμοποιήσω το κινητό για να μπω στο internet μέσω της εφαρμογής nokia pc suite,τότε από μόνο του επιλέγεται το προφίλ wind internet και η χρέωση γίνεται με το kb, ενώ αντίθετα με το προφίλ wind plus δε χρεώνομαι ό,τι και να κατεβάσω και σε όποια διεύθυνση και να μπω. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπαίνω στο ιντερνετ με τον υπολογιστή χρησιμοποιώντας το προφίλ του wind plus?Ευχαριστώ για την προσοχή σας.
Link to comment
Share on other sites

Ok, τελικά την ακύρωσα και πάω για τα 8GB.

 

Προσωπικά η μπαταρία μου φαίνεται σχετικά επαρκής. Όσο για το χώρο γεμίζει εύκολα...είμαι ποιότητα freak και όλες οι αναλύσεις είναι τέρμα (τρόπος του λέγειν δηλαδή μιας και το 6120 αποδείχτηκε καραμάπα στον τομέα κάμερα). Εε δεν θέλει και πολύ!

 

Οχι καραμαπα.

Καλη ειναι.τωρα αν θελεις να φωτογραφιζεις λουλουδια απο 5cm.

οκ δε θα βγαλεις τιποτε.

Το βιντεο ειδικα σαν mp4 και μεγαλη αναλυση ειναι πολυ καλο με αψογο ηχο.

Ενταξει το κ750 (το εχω)εχει autofocus,στις φωτο εχουνε αμελητεα διαφορα,αλλα στο βιντεο τι να

πει?3gp,η το 144χ176?

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος είναι να βάλουμε το κουμπάκι "C" και να ενεργοποιούμε την εφαρμογή μόνο όταν θέλουμε να βγάλουμε screenshot...

 

Όσο για τον πέτρο, στις ρυθμίσεις, απενεργοποιήστε το "Ανίχνευση γλώσσας"

 

THANX!!!!!!!!!! Αυτό ήταν τελικά και δούλεψε.. γιατι δοκίμασα να βάλω πλήρη κωδικοποίηση, τα διάβαζε αλλά μετά ήταν πολύ μικρό το μήνυμα (70 χαρακτήρες)... Τέλειο!!!

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Αλλα τοσα γιγαμπαιτ σε ενα κινητο με περιορισμενη μπαταρια,τι νοημα εχουνε?

Και 1000 εφαρμογες(!!!!) να βαλεις,1 γιγα φτανει!!!!!

Στο θεμα μουσικης δεν εχει νοημα 500 τραγουδια.στα 20 η μπαταρια

θα κατεβει αρκετα.....

 

Βασικά σα να έχεις δίκιο φίλε μου.... Η μπαταρία τελειώνει γρήγορα κ δεν ξέρω αν αξίζει και 8gb.. άντε 2, το πολύ 4....

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Άν εξαιρέσουμε την έλλειψη μολυβιού που θα είναι μόνιμη, και την μικρή μπαταρία, το κινητάκι σκίζει... Μπαταρία μεγαλύτερης χωριτικότητας δέν υπάρχει ? :/

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Οχι καραμαπα.

Καλη ειναι.τωρα αν θελεις να φωτογραφιζεις λουλουδια απο 5cm.

οκ δε θα βγαλεις τιποτε.

Το βιντεο ειδικα σαν mp4 και μεγαλη αναλυση ειναι πολυ καλο με αψογο ηχο.

Ενταξει το κ750 (το εχω)εχει autofocus,στις φωτο εχουνε αμελητεα διαφορα,αλλα στο βιντεο τι να

πει?3gp,η το 144χ176?

 

Εξακολουθώ να διαφωνώ μαζί σου. Όταν άνοιξα την κάμερα για πρώτη φορά νόμιζα ότι το κινητό μου είχε πρόβλημα!! Το επέστρεψα στο κατάστημα που το αγόρασα μόνο και μόνο για να διαπιστώσω ότι έτσι είναι ο αισθητήρας του Nokia 6120! Δες εδώ φώτο σε συνθήκες φυσιολογικού φωτισμού! Παντού γραμμές...Γιατί; Ο μόνος τρόπος για να μην φαίνονται είναι να τραβάω φωτογραφίες πάντα με nightshot αναμένο. Έλεος δηλαδή! Όταν επέλεξα το 6120 και έβλεπα 2MP κάμερα φανταζόμουν κάτι αντίστοιχο με τις κλασικές 2MP κάμερες στα Sonyericsson. Αμ δεε...Τελικά σκέτη απογοήτευση, από Nokia τα Nseries μόνο βλέπω να έχουν αξιοπρεπή κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να διαφωνώ μαζί σου. Όταν άνοιξα την κάμερα για πρώτη φορά νόμιζα ότι το κινητό μου είχε πρόβλημα!! Το επέστρεψα στο κατάστημα που το αγόρασα μόνο και μόνο για να διαπιστώσω ότι έτσι είναι ο αισθητήρας του Nokia 6120! Δες εδώ φώτο σε συνθήκες φυσιολογικού φωτισμού! Παντού γραμμές...Γιατί; Ο μόνος τρόπος για να μην φαίνονται είναι να τραβάω φωτογραφίες πάντα με nightshot αναμένο. Έλεος δηλαδή! Όταν επέλεξα το 6120 και έβλεπα 2MP κάμερα φανταζόμουν κάτι αντίστοιχο με τις κλασικές 2MP κάμερες στα Sonyericsson. Αμ δεε...Τελικά σκέτη απογοήτευση, από Nokia τα Nseries μόνο βλέπω να έχουν αξιοπρεπή κάμερα.

 

Κοίτα ετσι κι αλλιώς κινητό είναι....Μη περιμένεις να έχει την ποιότητα μιας ψηφιακής....Επίσης σύγκρινε την τιμή ενος nseriers nokia με το 6120 κ νομίζω θα δεις διαφορα....Καλύτερα να δώσει κάποιος 200+ ευρώ κ να έχει μια καλη ψηφιακή μηχανή κ μετα να έχει ενα κινητό με τις δυνατότητες που προσφέρουν τα symbian....

Link to comment
Share on other sites

Exael δοκίμασες να μικρίνεις την ανάλυση της φωτογραφίας; 1600x1200 μόνο οι καλές ψηφιακές βγάζουν, ΟΧΙ τα κινητα... Ρε παιδιά, πότε θα το καταλάβετε, για κινητά μιλάμε... Όχι για φωτογραφικές μηχανές... Άν θέλεις να βγάζεις τελειες φωτογραφίες, μπορεις να αγοράσεις μια ψηφιακή μηχανή...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Άν εξαιρέσουμε την έλλειψη μολυβιού που θα είναι μόνιμη, και την μικρή μπαταρία, το κινητάκι σκίζει... Μπαταρία μεγαλύτερης χωριτικότητας δέν υπάρχει ? :/

 

Δυστυχώς όχι :( Το έχω κι εγώ σαν δεύτερο κινητό και είναι το μόνο που με στεναχωρεί στα χαρακτηριστικά του :mad:

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και θα με βόλευε γιατι το χρησιμοποιώ για Wind plus non stop κ για δοκιμες εφαρμογών :(

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ετσι κι αλλιώς κινητό είναι....Μη περιμένεις να έχει την ποιότητα μιας ψηφιακής....Επίσης σύγκρινε την τιμή ενος nseriers nokia με το 6120 κ νομίζω θα δεις διαφορα....Καλύτερα να δώσει κάποιος 200+ ευρώ κ να έχει μια καλη ψηφιακή μηχανή κ μετα να έχει ενα κινητό με τις δυνατότητες που προσφέρουν τα symbian....

 

Ναι βρε παίδες, δεν πήρα το κινητό για να αντικαταστήσω την ψηφιακή μου, απλά μου ήρθε ξαφνικό αυτό με την κάμερα! Ξέρω ότι η τιμή του είναι πολύ καλή (γι'αυτό το λόγο άλλωστε το πήρα), δεν θα με πείραζε όμως να είχε μικρότερη ανάλυση, αλλά τουλάχιστον οι φώτογραφίες που τραβάει να έχουν μια αξιοπρεπή καθαρότητα.

 

 

Exael δοκίμασες να μικρίνεις την ανάλυση της φωτογραφίας; 1600x1200 μόνο οι καλές ψηφιακές βγάζουν, ΟΧΙ τα κινητα... Ρε παιδιά, πότε θα το καταλάβετε, για κινητά μιλάμε... Όχι για φωτογραφικές μηχανές... Άν θέλεις να βγάζεις τελειες φωτογραφίες, μπορεις να αγοράσεις μια ψηφιακή μηχανή...

 

Το δοκίμασα τώρα που το ανέφερες, αλλά δεν άλλαξε τίποτα στην καθαρότητα. Αν βάλω το χέρι μου μπροστά από τον φακό και τραβήξω φώτο βγαίνει αυτό. Αυτές οι μωβ και πράσινες γραμμές που βλέπεις εμφανίζονται σε κάθε φώτο (όπου υπάρχει σκούρα απόχρωση πχ. μαύρα ρούχα, σκιές κτλ) και είναι πάντα οι ίδιες στα ίδια σημεία. Ο μόνος τρόπος να τις μειώσω είναι να βάλω nightshot και να φωτιστούν όλα. Δεν ξέρω, αλλά εξακολουθώ να το θεωρώ πρόβλημα του μοντέλου, κακή κατασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παίδες, δεν πήρα το κινητό για να αντικαταστήσω την ψηφιακή μου, απλά μου ήρθε ξαφνικό αυτό με την κάμερα! Ξέρω ότι η τιμή του είναι πολύ καλή (γι'αυτό το λόγο άλλωστε το πήρα), δεν θα με πείραζε όμως να είχε μικρότερη ανάλυση, αλλά τουλάχιστον οι φώτογραφίες που τραβάει να έχουν μια αξιοπρεπή καθαρότητα.

 

 

 

 

Το δοκίμασα τώρα που το ανέφερες, αλλά δεν άλλαξε τίποτα στην καθαρότητα. Αν βάλω το χέρι μου μπροστά από τον φακό και τραβήξω φώτο βγαίνει αυτό. Αυτές οι μωβ και πράσινες γραμμές που βλέπεις εμφανίζονται σε κάθε φώτο (όπου υπάρχει σκούρα απόχρωση πχ. μαύρα ρούχα, σκιές κτλ) και είναι πάντα οι ίδιες στα ίδια σημεία. Ο μόνος τρόπος να τις μειώσω είναι να βάλω nightshot και να φωτιστούν όλα. Δεν ξέρω, αλλά εξακολουθώ να το θεωρώ πρόβλημα του μοντέλου, κακή κατασκευή.

 

Εμένα αυτό μου φαίνεται ψηφιακός θόρυβος από ανεπάρκεια φωτισμού. Το έχω παρατηρήσει και στο nokia 6600 και στο nokia N70 που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...