Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια εφαρμογή για ηλεκτρονικό πορτοφόλι;

 

Χρησιμοποιησε το αναλογο θεμα για εφαρμογες :!:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2154785#post2154785

Για να δεις τι εφαρμογες κυκλοφορουν,τσεκαρεις εδω:::

http://my-symbian.com/s60v3/software/index.php

πχ http://my-symbian.com/s60v3/software/category.php?fldAuto=15

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia kalimera. Mou anavosvinei ena fakelaki pano dexia. Ti einai? Den exo polla minimata. ΞΟΞ―ΟΞ·Ο.. ΟΞ± Ρλληνικα Ξ³ΟάμμαΟΞ± ΟΞ±Ξ―Ξ½ΞΏΞ½ΟΞ±ΞΉ ΞΊΞ±Ξ½ΞΏΞ½ΞΉΞΊΞ¬; ΟΟΞ*Ξ»Ξ½Ο Ξ±ΟΟ ΞΊΞΉΞ½Ξ·ΟΟ

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Απο Διαχειριση εφαρμογων .

Αλλιως ,με τον τροπο που αναφερεται εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=112972

 

 

 

Προσπαθησα να σβησω τα θεματα μεσω card reader,αλλα δεν υπαρχει επιλογη ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ!!!!!

Εχω τα vista home premium

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν το κατάλαβα.. μου εμφανίζει φακελάκι sms..... γιατι? τα εχω σβήσει όλα τα σμσ

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αγόρασα εχτές και το μόνο πράγμα που δεν μου αρέσει είναι ότι δεν μπορώ να κάνω φακέλους στα τραγούδια... Πώς θα μπορέσω να κάνω φακέλους..?

Κάποιο πρόγραμμα ίσως...

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν την προκαταβολη,ρωτησαν τη μαμα μου αν το θελει σε μαυρο η ασημι :w00t:

ελπιζω να μην καναν λαθος(το κινητο)..δεν ξερω ποιο χρωμα να παρω..παντως ειδα κ "νοκια white christmas campaign" σαν μπεζ ειναι καπως το περιβλημα γυρω γυρω, πρεπει να τη σαρωσω τη φωτο γιατι στο νετ δεν βρηκα κατι..το ειδα σε περιοδικο..

Link to comment
Share on other sites

το πιο ομορφο,ξερετε αν αλλαζει η προσοψη?γιατι απ οσο μου πε η μητερα μου,την ειπαν για μαυρο και ασπρο..οχι μπρουτζινο κτλ..:(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αγόρασα εχτές και το μόνο πράγμα που δεν μου αρέσει είναι ότι δεν μπορώ να κάνω φακέλους στα τραγούδια... Πώς θα μπορέσω να κάνω φακέλους..?

Κάποιο πρόγραμμα ίσως...

Για τα τραγούδια δεν υπάρχει κάτι...

Μπορείς όμως να φτιάξεις λίστες αναπαραγωγής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

απ οτι ειδα ειναι ασπρο το πλαι και ασιμι το περιβλημα...

http://homepage.ntlworld.com/sionyboy/photos/nokia6120-3.jpg

http://homepage.ntlworld.com/sionyboy/photos/nokia6120-1.jpg

 

ξερω γω,ψιλογκριζο φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

καλεσα στο νοκια σοπ ,ρωτησα για τα καπακια (sand gold) αλλα μου παν οτι δεν γνωριζουν κατι..

παντως παρραγγηλα τελικα το ασπρο για να μπορεσω στο αμεσο μελλον να βαλω το νεο καπακι..και να ταιριαζει!

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος ενός Nokia 6120 classic...όχι όμως και τόσο ευχαριστημένος :cry:

 

Όλα ΟΚ, μέχρι να βάλω την κάμερα για να πάρω φωτογραφία. Από τη στιγμή που ανοίγει ο φακός και φαίνεται το "είδωλο" στην οθόνη, βλέπω μαζί και πολλές κάθετες πράσινες και μωβ γραμμές. Δεν μπορώ να καταλάβω αν αυτό είναι φυσιολογικό λόγω της χαμηλής ποιότητας του αισθητήρα ή πρόβλημα του κινητού. Έβγαλα μερικές φώτο σε μέγιστη ποιότητα και σημείωσα τα σημάδια στα οποία αναφέρομαι ώστε να μου πείτε κι εσείς τη γνώμη σας. Το φαινόμενο είναι πιο έντονο όσο πιο σκοτεινή είναι η εικόνα.

 

Εικόνα 1

Εικόνα 2

Εικόνα 3

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος ενός Nokia 6120 classic...όχι όμως και τόσο ευχαριστημένος :cry:

 

Όλα ΟΚ, μέχρι να βάλω την κάμερα για να πάρω φωτογραφία. Από τη στιγμή που ανοίγει ο φακός και φαίνεται το "είδωλο" στην οθόνη, βλέπω μαζί και πολλές κάθετες πράσινες και μωβ γραμμές. Δεν μπορώ να καταλάβω αν αυτό είναι φυσιολογικό λόγω της χαμηλής ποιότητας του αισθητήρα ή πρόβλημα του κινητού. Έβγαλα μερικές φώτο σε μέγιστη ποιότητα και σημείωσα τα σημάδια στα οποία αναφέρομαι ώστε να μου πείτε κι εσείς τη γνώμη σας. Το φαινόμενο είναι πιο έντονο όσο πιο σκοτεινή είναι η εικόνα.

 

Εικόνα 1

Εικόνα 2

Εικόνα 3

Λογικό είναι… όλα τα κινητά σε χαμηλό φωτισμό κάνουν παρόμοιες αλλοιώσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι… όλα τα κινητά σε χαμηλό φωτισμό κάνουν παρόμοιες αλλοιώσεις.

 

Τις πρώτες δύο εικόνες τις έβαλα επίτηδες σε χαμηλό φωτισμό κυρίως για να κάνω εμφανείς τις γραμμές. Το πρόβλημα που εντοπίζω εγώ φαίνεται στην τρίτη εικόνα όπου ο φωτισμός είναι αρκετά καλός(όλα τα φώτα στο δωμάτιο αναμένα) και παρ'όλα αυτά οι γραμμές είναι εμφανείς και πάντα οι ίδιες και στα ίδια σημεία! Όσοι έχουν το ίδιο κινητό παρατηρούν το ίδιο φαινόμενο δηλαδή; Εμένα μου φαίνεται σαν να έχει πρόβλημα ο αισθητήρας.

Link to comment
Share on other sites

paidia to 6120 mou itan ligo talaipwrimeno logw tis skliris xrisis,auto pou me enoxlouse perissotero itan i skoni sto tzamaki.to piga sto nokia shop keratsiniou kai mallon o tipos ekei to ekane xeirotero...Eida sto youtube auto to video http://www.youtube.com/watch?v=dhf6Iq6y9-c

kai to ekana me epitixia!!!einai poli eukolo paidia arkei mia pena apo kithara.Hdh parhgeila kai mprostini prosopsi kai tha ginei sa kainourio.glitwneis kai tin talaipwria tis alpha copy....;)

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω στο ιντερνετ τα θέματα του Samsung i450 και δεν μπορώ να βρω τίποτα.Ξέρει κανείς τίποτα;Τα θέματα λέγονται Rythmical Midi και Nightwatch.Επίσης όποιος ξέρει που μπορώ να βρω τα καινούρια θέματα της νοκια για τα Ν81 θα του ημουν ευγνώμων.Ευχαριστώ
Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα πριν 5 μερες και το μετανιωσα.Δεν εχει φακέλους στα τραγουδια,δεν μπορεις να εχεις μονιμα στις επαφες την sim,στην εκθεση ολα ειναι μπερδεμενα και γινεται ενας χαμος και οσο για την ποιοτητα του mp3 αν ακουσετε το sagem x6-2(3 ετων κινητο που είχα)θα καταλαβετε οτι το νοκια δεν πιανει μια σε αποδοση.Το νοκια που πηρα ειναι απο τα πιο δυσχρηστα κινητα.(Η δουλειά μου εχει σχεση με την κινητη τηλεφωνια).Κρίμα για την νοκια.εχει τοσες πολλες λειτουργιες αυτο το κινητο αλλα στην ουσια δεν εχει τιποτα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα ηταν η πρωτη σου φορα που χρησιμοποιεις s60 κινητο γιατι εγω που εχω απο το 3650 μεχρι και τωρα διαφορα s60 κινητα το θεωρω πολυ καλο και πολυ γρηγορο ως s60 κινητο, του λειπουν πραγματα αλλα για την τιμη του ειναι παρα πολυ καλο :)
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα πριν 5 μερες και το μετανιωσα.Δεν εχει φακέλους στα τραγουδια,δεν μπορεις να εχεις μονιμα στις επαφες την sim,στην εκθεση ολα ειναι μπερδεμενα και γινεται ενας χαμος και οσο για την ποιοτητα του mp3 αν ακουσετε το sagem x6-2(3 ετων κινητο που είχα)θα καταλαβετε οτι το νοκια δεν πιανει μια σε αποδοση.Το νοκια που πηρα ειναι απο τα πιο δυσχρηστα κινητα.(Η δουλειά μου εχει σχεση με την κινητη τηλεφωνια).Κρίμα για την νοκια.εχει τοσες πολλες λειτουργιες αυτο το κινητο αλλα στην ουσια δεν εχει τιποτα.

 

το κινητο εχει κλασσικοτατο μενου νοκια ς60. θα ελεγα πως ειναι απο τα πλεον γρηγορα και ευχρηστα...στο μονο που θα μπορουσα να συμφωνησω θα ηταν ο ηχος, αν και συγχωρα με δεν το λεω ειρωνικα αλλα τι σχεση μπορει να εχει ενα κινητο sagem με ενα νοκια ς60 και μαλιστα 3ετιας;προσωπικα τη sagem δε θα την προτιμουσα ακομα και αν το νοκια δεν ειχε καν ηχο κλησης:lol:στο λεω γιατι δηλωσες οτι ασχολεισαι με την κινητη...anyway και παλι αποψη σου και αποψη μου, αλλα ισως να πρεπει να του δωσεις λιγο χρονο...καλες γιορτες σε ολους και χρονια πολλα,γεματα υγεια και χαρα...οτι καλυτερο παιδια...:)

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να γυρίσω το κινητό για αντικατάσταση, λόγω του προβλήματος με την κάμερα που περιγράφω εδώ, θα μπορούσε κάποιος απ'όσους έχουν το ίδιο μοντέλο να βγάλουν και να ανεβάσουν καμιά φωτογραφία για λόγους σύγκρισης;

 

Χθές είδα την κάμερα ενός N73, που αν δεν κάνω λάθος είναι επίσης 2MPixel, και ο "θόρυβος" στην εικόνα για τον οποίο μιλάω υπήρχε σε πολύ μικρό βαθμό ακόμα και σε πλήρες σκοτάδι!

 

Να και πάλι οι εικόνες που τράβηξα:

Εικόνα 1

Εικόνα 2

Εικόνα 3

 

Παίδες please θέλω τη γνώμη σας γιατί έχω ξενερώσει τελείως με το 6120...

 

Καλές γιορτές σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

paidia to 6120 mou itan ligo talaipwrimeno logw tis skliris xrisis,auto pou me enoxlouse perissotero itan i skoni sto tzamaki.to piga sto nokia shop keratsiniou kai mallon o tipos ekei to ekane xeirotero...Eida sto youtube auto to video http://www.youtube.com/watch?v=dhf6Iq6y9-c

kai to ekana me epitixia!!!einai poli eukolo paidia arkei mia pena apo kithara.Hdh parhgeila kai mprostini prosopsi kai tha ginei sa kainourio.glitwneis kai tin talaipwria tis alpha copy....;)

 

Δεν κατάλαβα τι έκανε ακριβώς ο τύπος.. και έπειτα.. από που παρήγγειλες προσόψεις?υπάρχει κανένα σάιτ να δώ? τιμές?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να γυρίσω το κινητό για αντικατάσταση, λόγω του προβλήματος με την κάμερα που περιγράφω εδώ, θα μπορούσε κάποιος απ'όσους έχουν το ίδιο μοντέλο να βγάλουν και να ανεβάσουν καμιά φωτογραφία για λόγους σύγκρισης;

 

Χθές είδα την κάμερα ενός N73, που αν δεν κάνω λάθος είναι επίσης 2MPixel, και ο "θόρυβος" στην εικόνα για τον οποίο μιλάω υπήρχε σε πολύ μικρό βαθμό ακόμα και σε πλήρες σκοτάδι!

 

Να και πάλι οι εικόνες που τράβηξα:

Εικόνα 1

Εικόνα 2

Εικόνα 3

 

Παίδες please θέλω τη γνώμη σας γιατί έχω ξενερώσει τελείως με το 6120...

 

Καλές γιορτές σε όλους!

 

Το Ν73 έχει κάμερα των 3.2ΜΡ με πολύ καλύτερη τεχνολογία από αυτή του 6120. Πάντως όντως οι φωτογραφίες σου είναι χάλια και δεν δικαιολογείται για κάμερα των 2ΜΡ. Έχω κι εγώ το 6120 αλλά τέτοια προβλήματα δεν έχω. Η αλήθεια είναι πως δεν τραβάω φωτογραφίες το βράδυ για να σου πω. Την ημέρα δοκίμασες να τραβήξεις κάποια φωτογραφία;

Link to comment
Share on other sites

Aν πηρες ενα κινητο Symbian με σκοπο να το χρησιμοποιησεις "γυμνο", οπως το αγορασες, εκανες λαθος επιλογη. Ειναι σαν να αγορασες εναν υπολογιστη και να εχεις απαιτησεις απο αυτον χωρις να του φορτωσεις ΚΑΝΕΝΑ εξτρα προγραμμα. Για το 6120 υπαρχει πληθωρα εφαρμογων οπως πολυ ωραια mp3 players και file managers και browsers που σου επιτρεπουν να δημιουργεις οτι φακελους γουσταρεις για ολα τα ειδη των αρχειων της εκθεσης. Η δε μονιμη αποθηκευση των επαφων στη σιμ ανηκει στο 3310 και οχι σε οποιοδηποτε, εστω και ελαχιστα, προχωρημενο κινητο.

 

Πες μου εμενα καποιους file manager kai browsers να μην ψαχνω.

 

Οσον αφορα τον παραπονιαρη φιλο που απογοητευτικε,να κανει τα παρακατω:

Nα τραβηξει βιντεο να δει τι εστι ποιοτητα mp4.

Nα περασει τον χαρτη της Ελλαδος(nokia map).

Να παρακολουθησει την οθονη των 16.000.000 χρωματων.

Να κατεβασει απο εδω ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

 

xxxxxxxxxxxxxxxx

 

και απο εδω ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

 

xxxxxxxxxxxxx

 

Να παρει ενα φορητο mp3 player(υπαρχουνε μικροσκοπικα με τεραστια ενταση,διοτι θα εκπλαγω αν δεν ηξερες οτι τα sybian

κινητα δεν εχουν μεγαλους χρονους αναμονης(λογω πληθωρας

δυνατοτητων).2 μερες καλα ειναι.Αν ακους και μουσικη...........

Παντως υπαρχουν players με ισοσταθμιστη για αυξημενη ενταση,αλλα και το ιδιο κινητο εχει ισοσταθμιστη.

Παντως φακελους στα βιντεο και στις φωτο,κανει.

 

Να ρωτησω και κατι αλλο

Φορματ ολου του κινητου πως κανουμε?

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πες μου εμενα καποιους file manager kai browsers να μην ψαχνω.

File manager: X-Plore

 

Να ρωτησω και κατι αλλο

Φορματ ολου του κινητου πως κανουμε?

Format γίνεται πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7370#.

Επίσης όταν είναι κλειστό το κινητό, πατάς «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα ανοίγεις το κινητό χωρίς να αφήσεις τα πλήκτρα. Δύσκολα πιάνει με την πρώτη, οπότε θέλει υπομονή. Αν σου ζητήσει ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας, τότε έχει πετύχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι έκανε ακριβώς ο τύπος.. και έπειτα.. από που παρήγγειλες προσόψεις?υπάρχει κανένα σάιτ να δώ? τιμές?

 

apo to mobile-parts.gr ti parrhgeila file.otan tn allaksw tha anebasw eikones.einai eukolo pantws..

nokia n73-nokia 6120c(sold)-nokia n82 black
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...